Vsetín – Překvapení kola mají na svědomí hokejisté Uherského Hradiště. Devátý celek tabulky totiž dokázal ukrást všechny body na ledě třetího Přerova. Šok svým příznivcům přichystali také hokejisté Vsetína, kteří v neděli večer doma prohráli s beznadějně poslední Porubou.
Nymburk /FOTOGALERIE/ – Ve třicátém devátém kole druhé ligy zvítězili nymburští hokejisté na domácím ledě nad týmem Kolína. Až ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezony dokázal Nymburk Kolín porazit. Předtím se třikrát radoval Kolín.
Pardubice – /FOTOGALERIE/ Ani vedení 2:0 nestačilo extraligovým hokejistům Zlína k výhře na ledě Pardubic. Berani totiž během čtyř minut třetí třetiny přišli o cenné vedení a museli ještě dotahovat.
Rakovník - Velké hokejové derby. Ale také velké překvapení. Pro Rakovník i zklamání. UHK Lev Slaný pořádně sešlápnul rakovnické hráče. Ti nedokázali najít recept na soupeře ani ve třetí třetině.
Praha, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – To je najednou sebevědomí. Hokejisté brněnské Komety si v týdnu poradili se dvěma úhlavními konkurenty v boji o elitní desítku a po šestibodové injekci si vyšlápli i na celek, který extraligovou tabulku vede.
Domažlicko - Třetiligová Jiskra se v přípravě utkala s Doubravkou, v Horšovském Týně se hrálo druhé kolo fotbalového turnaje. Hrála se rovněž futsalová divize a v Karpem aréně pokračovala Domažlická NHL a Sdružený přebor okresů. Ve sportovní hale Jiskry byli diváci svědky dalšího dramatu, na jehož konci měli větší důvod k radosti mladí basketbalisté Jiskry Domažlice.
Znojmo – Orli ani na pátý pokus nedokázali zdolat rakouský Graz. Tentokrát si z ledu soupeře odvezli alespoň bod za prohru v prodloužení 2:3. Přitom je tři minuty dělily od vítězství v základní hrací době.
Liberec /AKTUALIZOVÁNO/ - Dva body získali hokejoví Bílí Tygři Liberec v utkání 44. kola extraligy. V domácí Tipsport areně porazili Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech, ačkoli v průběhu zápasu dvakrát prohrávali.
Karviná/Prostějov /FOTOGALERIE, OPRAVENÁ TABULKA/ - Skalp lídra druholigové tabulky si v sobotu připsali hokejisté LHK Jestřábi Prostějov. V Karviné vyhráli 4:3, pikantní duel rozhodl parádní akcí v 52. minutě Martin Stejskal. Domácí hokejisté si před náročnou čtyřzápasovou venkovní sérií nezvedli sebevědomí a ze tří po sobě jdoucích domácích zápasů vytěžili jen dva body. Jejich vítězství v základní části tak může být ještě ohroženo.
Frýdek-Místek – Před několika dny se ve frýdecko-místecké Víceúčelové sportovní hale uskutečnil hokejový turnaj žáků pátých tříd. Tohoto turnaje se zúčastnilo šest celků, kdy jediným z českých týmů byli domácí hráči HC Frýdek-Místek.
Písek – Jestli se berounským prvoligovým hokejistům na nějakém hřišti dlouhodobě nedaří, tak je to zimní stadion v Písku. Kromě let 2005 až 2010 se oba soupeři potkávají v první lize pravidelně od roku 1994. O tom, že se u Otavy berounskému celku nikdy nedařilo, svědčí bilance získaných bodů. Z dvou tuctů zápasů přivezli Středočeši z Písku pouhých jedenáct bodů. V sobotu přidali do dlouhodobé statistiky dvanáctý.
Bílina – Bojovný výkon a trocha střeleckého štěstí – to jsou ingredience, díky nimž bílinští Draci v sobotu porazili poprvé v sezoně Milevsko. Bílina lehce nabyla dvoubrankový náskok, na přelomu první a druhé třetiny však hosté dokázali skóre otočit. Draci srovnali a v závěrečné periodě urvali tři důležité body. Výhra 7:4 nováčka II. hokejové ligy posunula zase o něco blíže vytouženému play off.
Opava /FOTOGALERIE/ – Hokejisté opavského Slezanu se rychle oklepali z prostějovské porážky. V sobotu před slušně zaplněnými tribunami po velkém boji zdolali jednoho z horkých kandidátů na postup do první ligy – AZ Havířov 3:2.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Litvínova porazili Slavii 5:1. Mistrovský Třinec rozdrtil Mladou Boleslav. Liberec vyhrál na nájezdy. Plzni zajistil vítězství proti Budějovicím v prodloužení Kovář.
Havířov – Hokejisté opavského Slezanu se rychle oklepali z prostějovské porážky. V sobotu před slušně zaplněnými tribunami po velkém boji zdolali jednoho z horkých kandidátů na postup do první ligy AZ Havířov.
Karviná – Dalším z řady odchovanců karvinského hokeje v druholigovém celku HC Karviná je třiadvacetiletý forvard Jakub Ciupa. Ten se loni vrátil z polské ligy do orlovského týmu a po přesunu do Karviné bojuje o stabilnější místo v sestavě „domácího“ celku.
Karviná /FOTOGALERIE/ -Druholigoví hokejisté Karviné si před náročnou čtyřzápasovou venkovní sérií nezvedli sebevědomí a ze tří po sobě jdoucích domácích zápasů vytěžili jen dva body. Jejich vítězství v dlouhodobé části může být ještě ohroženo.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Rychle zapomenout budou chtít přerovští hokejisté na sobotní domácí utkání s předposledním Uherským Hradištěm. Proti outsiderovi totiž propadli na celé čáře a trenéři dokonce jejich výkon označili za trapný.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Rychle zapomenout budou chtít přerovští hokejisté na sobotní domácí utkání s předposledním Uherským Hradištěm. Proti outsiderovi totiž propadli na celé čáře a trenéři dokonce jejich výkon označili za trapný.
Šumava -Mezi dvoutisícovkou lyžařů, kteří se každý víkendový den proháněli po sjezdovkách šumavského Špičáku se objevila i legenda českého hokeje Dominik Hašek.
Litoměřice - Litoměřickým hokejistům se podařilo v duelu 44. kola I. ligy zdolat na domácím ledě v derby Kadaň a po výhře 3:2 si do tabulky připsali tři cenné body. Trenér vítězů Daniel Tvrzník si výhry náležitě cenil.
Hradec Králové - Před rokem byl bývalý generální manažer hokejistů Hradce Králové za psance, nyní šéfuje Tatranským Vlkům a s juniory uspěl na mistrovství světa.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Tragická první třetina, senzační vyrovnání a nakonec zpackané samostatné nájezdy. Tak by se dal ve zkratce shrnout zápas Dynamiters Blansko s Uherským Ostrohem. V utkání krajské ligy si domácí hokejisté připsali třetí porážku v řadě.
Litoměřice - Věděli, že ve hře o osmičku je udrží jen vítězství. Podle toho také hokejisté Stadionu Litoměřice k domácímu utkání s Kadaní přistoupili. I když si v závěru derby napínali nervy svých příznivců, tři body uhájili.
Brno – Jako přes kopírák. Tak by se dalo shrnout hokejové miniderby mezi druholigovou Technikou Brno a Břeclaví. Lvi v první třetině vedli díky brankám Zháňala a Baruse 2:1, ve druhé třetině ale polevili a Technika nejprve vyrovnala a v závěrečném dějství vývoj utkání otočila.
Litomyšl /FOTOGALERIE/ – Patnácté dějství v městské hokejové lize zřejmě s definitivní platností rozhodlo o tom, kterých osm týmů si zahraje v na závěr sezony play off.
Chrudim - Pro čtyři dohrávky je tabulka hokejové krajské ligy dorostu neúplná, navíc z 25. kola předehrála Chrudim vítězné utkání v Moravské Třebové (0:4). První dva body si do tabulky připsali Skutečští, kteří rozhodli dramatické utkání s Lanškrounem až v samostatných nájezdech.
Sokolov -Sokolovští hokejisté prosluli jako zcela nevyzpytatelný soupeř. V minulosti ztráceli často body s absolutními outsidery, zatímco několikrát zaskočili jasného favorita.
Sokolov - Duel prvního s posledním uvidí v neděli zimní stadion v Klášterci, kde se v rámci 31. kola skupiny Západ druhé hokejové ligy představí Baník Sokolov.
Benátky nad Jizerou, Olomouc – Bod uhráli na ledě Benátek nad Jizerou olomoučtí hokejisté. Mora rezervnímu týmu extraligového Liberce podlehla 1:2 po samostatných nájezdech.
Jablonec – Šest kol před koncem základní části druhé hokejové ligy zajížděli Vodní Lvi z Benešova na led Vlků z Jablonce nad Nisou. Domácí jsou čtvrtí v tabulce a v pohodě se můžou připravovat na play off.
Prostějov – V úvodu sezony se potkal se skvělou formou, během prvních pěti kol nasbíral pět bodů. Pak ale jeho střelecký prach trochu zvlhnul stejně jako produktivita druhého útoku, kde už Robin Ševčík nějaký čas nastupuje po boku Petra Žajgly.
Písek – Zajímavou konfrontaci prožil hokejista Kladna Jan Dalecký v sobotním utkání první hokejové ligy. Talentovaný útočník v sezoně nastupoval nejprve za kladenské juniory, nedávno pak získal angažmá v prvoligovém Berouně.
Pori (Finsko) - Český hokejista Radek Smoleňák nebude pokračovat v Ässätu Pori. Pětadvacetiletý útočník měl původně smlouvu do konce sezony, ale finský klub o jeho služby ztratil zájem. Uvedly to oficiální internetové stránky Ässätu.