Ústí nad Labem - Vstup do nového roku ústečtí hokejisté zvládli. Svěřenci trenéra Petra Rosola v domácím prostředí rozdrtili celek jihlavské Dukly 7:3 a nadále kralují soutěži s tříbodovým náskokem před druhým Chomutovem. Ten zvítězil v domácím derby s Kadaní pohodlně 5:0.
Rokycany – Hokejoví dorostenci DDM Rokycany využili novoroční přestávku v krajském přeboru k pilování formy. Tři poslední dny roku 2011 a skvělou tečkou za tímto obdobím bylo přátelské utkání s kanadským výběrem (ročník 1997).
Kladno - další výjezdy hokejových fanoušků Kladna se týkají Pardubic a Liberce. rytíři mají v lednu nabitý program včetně dohrávky v Brně a každý tuší, že právě leden hodně napoví o případné účasti v play-off.
Uherské Hradiště – Na vysněnou osmou příčku ztrácejí pět bodů, v kapse ale mají zápas k dobru. Do konce základní části II. ligy zbývá ješt odehrát dvanáct kol.
Zlín – Přestože ze všech týmů ve skupině utrpěly s trojnásobným úřadujícím šampionem nejvyšší porážku, zahrají si čtvrtfinále. Mladým českým hokejistkám na MS do 18 let totiž pomohly Švédky, které výhrou nad Ruskem poslaly soupeře do bojů o udržení.
Třebíč - Přesně po čtrnácti dnech znovu budou bojovat o prvoligové body. A hokejisté Horácké Slavie Třebíč je potřebují jako sůl. V tabulce jim totiž patří až předposlední třináctá pozice, ale odstup na týmy před nimi není nijak dramatický.
Prostějov /ROZHOVOR/ – Do klíčové části sezony vstoupí v novém roce hokejoví Jestřábi. Před nimi je posledních dvanáct utkání v základní části a poté už souboje kdo s koho v play off. Trenér Petr Zachar dopřál svým svěřencům přes Vánoce volno, po nich ale stopy cukroví a bramborového salátu rychle mizely pod náporem kondiční minipřípravy, která by měla hokejistům Prostějova dodat síly právě do play off. „Chceme se dostat mezi poslední čtyři, pak už je to vabank,“ přeje si Zachar.
České Budějovice – První novou tváří fotbalistů prvoligového Dynama na pondělním zahajovacím tréninku byl čtyřiadvacetiletý útočník Richard Veverka, jenž hájil na podzim barvy druholigového lídra Ústí nad Labem.
Žďársko - Hokejisté z Vesnické ligy nezaháleli ani během vánočních svátků. Na programu bylo několik předehrávaných utkání 18. a 19. kola. Souboj o lepší pozici před play off mezi Rudolcem a Lískem vyzněl pro prvně jmenovaný celek.
Břeclav – Nezasvěcenému pozorovateli by se mohlo zdát, že si hokejisté Břeclavi udělali dlouhou vánoční pauzu. Poslední utkání odehráli 19. prosince a až ve středu večer je čeká zápas ve Žďáru nad Sázavou. Celé dva týdny volna? Ale kdeže. Jen necelý týden nemuseli hráči na led. Ve zbylých dnech trénovali dvakrát až třikrát denně.
Opava – Hokejisté osmé třídy opavského Slezanu změřili na konci prosince síly se stejně starými hokejovými nadějemi na mezinárodním dobře obsazeném turnaji v Opavě a nevedli si špatně. V konkurenci dalších šesti klubů obstáli a získali stříbro, zlato putovalo do slovenského Popradu.
Ústí nad Labem – Úspěšný vstup do nového roku si přejí prožít hokejisté ústeckého Slovanu, kteří ve středu na svém ledě od 17.30 přivítají čtvrtou Jihlavu.
Přerov /DOPLNĚNA FOTOGALERIE/ - Velkou návštěvností a skvělou atmosférou vyniká hokejový šampionát žen do 18 let, který nyní hostí Přerov a Zlín. Na zápas Kanaďanek s Finkami přišlo téměř dva a půl tisíce diváků. Už nyní moravské hokejové bitvy o světové zlato překonaly dosavadní rekord šampionátu z Calgary.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Ani ve čtvrtém vzájemné zápase nevyhráli Orli nad Vídní. Více jak dva a půl tisíce diváků vidělo kvalitní, pohledný hokej. Znojemští hokejisté dlouho vedli o jednu branku, ale hosté necelých deset minut před koncem vyrovnali. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, které lépe zvládla Vídeň a odvezla si výhru 3:2.
Praha - Nejvyšší hokejová soutěž pokračovala dvěma duely. Západočeské týmy si vyšláply na ty pražské. Sparta jede s prázdnou z Plzně, Karlovy Vary vykradly Slavii.
České Budějovice – V loňském roce odbornou porotu ze všech nejvíc zaujal talentovaný hokejový brankář HC Mountfield České Budějovice Jakub Kovář, v kategorii týmů vyhrál Jihostroj
Litoměřice – Poprvé v novém roce budou ve středu bojovat hokejisté Stadionu Litoměřice o prvoligové body. Jejich soupeřem bude od 17.30 hodin Havlíčkův Brod.
Třinec – Hokejový mistr z Třince prožívá těžké období. Ocelářům chybí několik zraněných opor, také díky tomu nevyhrávají a když už se jim to podaří, o body přijdou. Tak jako po domácím utkání 35. kola extraligy s Plzní. Na ledě sice Slezané přehráli soupeře 3:0 a po šesti klopýtnutích se konečně dočkali tříbodového vítězství. Dlouho se však z úspěchu neradovali.
Ostrava - Hokejový tým Vítkovic zanechal na prestižním turnaji Spengler Cup v Davosu velmi dobrý dojem, což potvrdil i prezident klubu František Černík.
Brno – Hodně zdraví, štěstí, pohody do nového roku. Taková přání zněla na přelomu 31. prosince a 1. ledna od lidí snad po celé zeměkouli. Mezi nimi byl i hokejista Petr Bělohlávek z druholigové Techniky.
Kutná Hora, Kolín - Je tu třetí druholigové hokejové derby mezi městy vzdálenými jen 10 kilometrů od sebe. Kolín ve středu od 18 hodin zavítá na led kutnohorských Sršňů.
Kladno - Pozorným pozorovatelem probíhajícího světového šampionátu dvacítek je útočník Berounských medvědů Ladislav Vlček. Neskrývá, že v jeho ponocování je i kus nostalgie. Sám totiž vrcholnou akci mládežnického hokeje prožil na vlastní kůži. A co víc, z Moskvy 2001 si přivezl zlatou medaili, od té doby poslední českou!
Znojmo – Letos podruhé se koná anketa „Nejúspěšnější sportovec roku“. Na slavnostním galavečeru ve štukovém sále Louckého kláštera budou v pondělí třiadvacátého ledna oceněni nejlepší sportovci Znojemska za rok 2011, o jejichž pořadí rozhodují hlasy odborné komise.
Plzeň - Poslední zápas minulého roku prohráli hokejisté HC Plzeň 1929 na ledě Třince 0:3, ale nyní přišla zpráva, že utkání 35. extraligového kola bylo kontumováno ve prospěch Západočechů s výsledkem 5:0.