Studénka – Hokejisté Studénky mohou slavit. V 15. kole krajské ligy mužů se jim podařil lišácký kousek. Po třech porážkách v řadě naplno bodovali. Los soutěže Studénce pro první letošní zápas určil favorizovaný Horní Benešov, který je spolu s Krnovem jediným adeptem na postup.
Příbram- Hokejový tým HC Příbram nemá trenéra. Před Vánoci totiž od A–týmu odešel zpět k juniorům Ústí nad Labem dosavadní kouč Miroslav Mach a vedení klubu se zatím jeho náhradu nepodařilo sehnat.
Uherské Hradiště – Neporazitelnost hokejistů HC Uherské Hradiště se sice opět otřásala v základech, nakonec ale znovu odolala. Svěřenci trenéra Petra Sakrajdy v duelu s Kroměříží hned třikrát dotahovali náskok soupeře, díky famóznímu závěru ale opět slavili vítězství.
Karviná /FOTOGALERIE/ – Už o tomto víkendu se hokejistky SK Karviná zapojí do boje o medaile. Vrchol sezony pro ně nadchází v soubojích s Kladnem, se kterým se mohou směle měřit.
Přerov – Mládežnické týmy HC ZUBR Přerov už mají základní část svých lig za sebou. Junioři, starší i mladší dorostenci se umístili v horních polovinách tabulek a mohou tedy bojovat o extraligu.
Kladno - Zajímavou posilu sehnalo vedení hokejového Kladna na závěr sezony. Domluvilo se na spolupráci s obráncem Liborem Procházkou, odchovancem klubu, mistrem světa a olympijským vítězem.
Litoměřicko – Příslušníci Poříčního oddělení Policie ČR v Ústí nad Labem provádějí v zimních měsících monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám.
Vsetín, Valašské Meziříčí – Nevídaně brzy má druhá hokejová liga na programu poslední 44. kolo základní části. Již dnes večer. Na začátku ledna. Jak je to možné?
Vysočina – Přijatelní soupeři čekají ve 38. kole první hokejové ligy na týmy z Vysočiny. Třebíč hostí poslední Havířov, jihlavská Dukla vyrazí na šumperský led. Papírově nejtěžšího soupeře tak má Havlíčkův Brod.
Prostějov, Břeclav – Kabinu prostějovských Jestřábů vyměnil za šatnu břeclavských Lvů. Roman Hlouch, jeden z nejzkušenějších hráčů hokejové druhé ligy, na nové angažmá po odchodu z Prostějova dlouho nečekal. Prakticky okamžitě totiž zakotvil na jihu Moravy.
Třebíč – Čtyři dny ležel v kómatu, doktoři ho z umělého spánku probudili až v sobotu večer. Nyní už je však třebíčský hokejista Lukáš Sláma mimo ohrožení života, přijímá i návštěvy.
Beroun - Trenér Richard Žemlička do hokejového Berouna přišel v průběhu sezóny od sparťanské juniorky poté, co David Volek přijal nabídku vést první tým pražské Sparty. Začátek u Berounských Medvědů měl těžký.
Lomnice n. P. – Královéhradecká liga juniorských hokejistů pokračovala dalšími zápasy. V utkání s posledním celkem soutěže splnilo spojené družstvo Jičína a Lomnice nad Popelkou povinnost.
Uherský Ostroh – Na ostrožském zimním stadionu zněla opět ta stejná písnička. Domácí hokejisté sice svého soupeře jasně přehrávali a na střely jej přestříleli málo vídaným poměrem 56:23, jenže nakonec brali pouze bod.
Třebíč /ROZHOVOR/ – Třebíčský hokejový obránce Lukáš Sláma je v pořádku. V sobotu večer byl probuzen z umělého spánku a v neděli už komunikoval se svými nejbližšími. Včera už dokonce dostal od lékařů povolení k rozhovorům s novináři.
Třebíč – Čtyři dny ležel v kómatu, doktoři ho z umělého spánku probudili až v sobotu večer. Nyní už je však třebíčský hokejista Lukáš Sláma mimo ohrožení života, přijímá i návštěvy.
Nový Jičín – Hokejisté Nového Jičína odehrají první utkání nového roku na ledě Valašského hokejového klubu Vsetín. V rámci předehrávky 44. kola se dnes, ve středu 6. ledna, od 17.30 na vsetínském zimním stadionu Na Lapači, střetnou dva týmy ze sousedních regionů.
Trutnov – Premiéru před domácím publikem si dnes prožije trenér trutnovských hokejistů STANISLAV MEČIAR. Nový vůdce druholigového týmu chce v utkání proti Žďáru nad Sázavou navázat na úspěšné předvánoční vystoupení v Kolíně (6:3), kde mužstvo převzal po odstoupivším Radimu Hauptovi.
České Budějovice – Čtvrtý skončil v anketě o nejlepšího jihočeského sportovce roku 2009 obránce hokejistů HC Mountfield Josef Melichar (30 let). Potěšila ho už samotná nominace do elitní desítky.
Vsetín – Vítězství ze silně obsazeného mezinárodního turnaje z polské Bytomi si přivezli hokejoví osmáci Valašského hokejového klubu ze Vsetína. Turnaj u našich severovýchodních sousedů trval dva dny a vsetínští osmáci v něm ani jednou neokusili hořkost porážky.
Třebíč – Čtyři dny ležel v kómatu, doktoři ho z umělého spánku probudili až v sobotu večer. Nyní už je však třebíčský hokejista Lukáš Sláma mimo ohrožení života, přijímá i návštěvy.
Východní Čechy – Už jen deset kol zbývá sehrát do konce nadstavbové části první hokejové ligy, pak začne play off. Před finišem soutěže řeší problémy především vChrudimi, která bude chtít vKadani přerušit sérii šesti proher. Hradec Králové přivítá suveréna ligy Ústí nad Labem a třetí do party Vrchlabí hostí Benátky nad Jizerou.
Kladno - Přestože řada hráčů odchází za moře a někteří hodně nadějní jako Mužík (Chomutov) či Havlíček (Ústí) do jiných českých klubů, má hokejové Kladno s mládeží pořád ještě co nabídnout. Tvrdí to trenér juniorů Petr tatíček, který má ohledně talentů za sebou i první schůzku s novým koučem extraligového A týmu Otakarem Vejvodou. Ten totiž na mladé rád a často sází.
Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou - Sdružené okresní soutěže hokejistů hrané na krumlovském a hlubockém ledě si na přelomu starého a nového roku odškrtly celkem čtyři utkání základní části.
Olomouc – Posilněni výborným výkonem a výhrou 7:1 nad Hradcem Králové, vyrážejí olomoučtí hokejisté k dalšímu těžkému střetnutí. Ve středu se představí na ledě druhého Chomutova, na ledě, kde se olomouckým Kohoutům zpravidla moc nedaří.
Opočno /FOTOGALERIE/ – Led zimního stadionu v Opočně patřil na sklonku minulého roku nejmladším hokejistům. Místní hokejový klub uspořádal dva Vánoční turnaje. Na prvním se představili hráči 1. tříd. Druhý měl dokonce mezinárodní punc. Turnaje starších žáků se zúčastnil tým ze zámoří. Celek Forest Hill přicestoval do České republiky z kanadského Toronta.
Prostějov - S notně pozměněným kádrem vstoupí do kalendářního roku 2010 hokejisté HK Jestřábi Prostějov. Neuspokojivé výkony týmu v probíhající sezoně už stály místo dva trenéry a nejnověji i čtveřici zkušených hráčů – Novosada, Hloucha, Kavuliče a Kučírka.
Lomnice n. P.– Vysokým vítězstvím na domácím stadionu zahájili boje ve druhé části krajské hokejové soutěže hráči HC Lomnice. Ovýhře nad Frýdlantem rozhodla především povedená druhá třetina. Po prvním kole patří díky skóre Lomnickým první příčka tabulky.