Draci doma představí nové posily
ŠUMPERK - Své renomé sivsobotu 22. záříbudou chtít napravit šumperští hokejisté. Doma vyzvou Třebíč a všichni doufají, že se bude opakovat situace z minulé soboty.
ŠUMPERK - Své renomé sivsobotu 22. záříbudou chtít napravit šumperští hokejisté. Doma vyzvou Třebíč a všichni doufají, že se bude opakovat situace z minulé soboty.
OLOMOUC - Šlágr pátého kola východní skupiny první hokejové ligy se odehraje dnes na olomouckém stadionu. Třetí Mora vyzve druhý Havířov, který v této sezoně v normální hrací době ještě neprohrál.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotním utkání 3. kola extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield České Budějovice nad Pardubicemi 5:3, když čtyři góly dali v přesilových hrách a ten pátý přidal Sailer při závěrečné power play hostí.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po pátečním utkání třetího kola extraligy, ve kterém HC Mountfield hostil Pardubice, se Jihočeši představí na domácím ledě v Budvar aréně i v neděli, kdy od 17 hodin přivítají RI Okna Zlín.
ZNOJMO/ZLÍN - Hokejisté Znojma jako první v extralize dokázali v nové sezoně porazit celek Zlína. Svěřenci trenéra Václava Sýkory zvítězili na zlínském stadionu 3:2 po samostatných nájezdech, přestože dvakrát během utkání museli dotahovat náskok domácích. Klíčovou postavou Znojma byl útočník Pavel Selingr, který nejprve ve 48. minutě vyrovnal a při samostatných nájezdech byl jako jediný z šesti exekutorů úspěšný.
LIBEREC, KARLOVY VARY - Až nastavený čas rozhodl o dělení bodů hokejistů Sparty a Slavie v extralize. Oba týmy půjdou ale do nedělního derby s rozdílnými pocity.
PLZEŇ - Říká, že měl hlavně rád pohyb, sport. „Od mládí mě fascinoval fotbalový míč a lední hokej,“ tvrdí Václav Ruprecht, bývalý hokejový útočník a dnes sekretář výkonného výboru Krajského svazu ledního hokeje. Zítra oslaví šedesátiny.
KUTNÁ HORA - Ve druhém kole II. ligy hokejisté Stadionu Kutná Hora zavítají v neděli na led nymburské haly a určitě to pro ně nebude jednoduché utkání.
JINDŘICHŮV HRADEC - Odčinit úvodní ostudnou porážku 2:10 s Benátkami nad Jizerou – to je hlavní cíl hokejistů jindřichohradeckého Vajgaru před zítřejším soubojem na domácím ledě s Milevskem, který se uskuteční od 18 hodin.
PÍSEK - Druhá liga: IHC Písek – SC Kolínští Kozlové 4:1 (2:0, 2:1, 0:0).
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Poprvé v nové sezoně se dnes představí svým fanouškům druholigoví hokejisté Valašského Meziříčí. Bobři od 17 hodin přivítají v rámci druhého kola soutěže celek Orlové a budou bojovat o premiérové vítězství.
PROSTĚJOV - Podaří se hokejistům HK Jestřábi Prostějov výstup z bahna, do nějž spadli po domácím debaklu 3:7 s Jihlavou? Toť otázka, na níž dá odpověď dnešní duel Hanáků opět na vlastním ledě proti Ostravě.
LIBEREC - Strhující bitvu přineslo před vyprodaným heldištěm Tipsport areny čtvrteční utkání třetího kola hokejové extraligy. Liberečtí hokejisté v něm porazili Spartu 3:2 díky brance Jiruše v druhé minutě prodloužení.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté Pardubic zůstávají i po třetím extraligovém kole bez bodů a propadli se na poslední místo tabulky. Úřadující vicemistr v třetím ze série jedenácti utkání venku podlehl v Českých Budějovicích 3:5, přestože podobně jako v předešlých dvou duelech vedl. Mountfield dokázal potrestat časté vylučování Východočechů a v početní převaze vstřelil čtyři své góly.
OSTRAVA - Hokejisté Ústí nad Labem urvali v třetím kole první extraligový bod ve své historii, ale z Vítkovic nakonec odjíždí s porážkou 2:3. O výsledku rozhodl už ve čtyřiadvacáté sekundě prodloužení Jurečka.
MOST-Ve středečním utkání se Beroun představil na půdě nováčka z Mostu. Ani tentokrát se Medvědům nedařilo, když doplatili na svou nekázeň.
JIHLAVA/HAVÍŘOV - S novou posilou mohou pro sobotní zápas s Kometou Brno počítat trenéři prvoligových hokejistů Jihlavy. Dres Dukly premiérově oblékne útočník Michal Holuša.
HAVLÍČKŮV BROD - O víkendu začnou mistrovské boje i hokejoví junioři a dorostenci. Ligoví junioři Havlíčkova Brodu jedou k prvnímu mistrovskému zápasu v neděli do Uherské Hradiště. Dorostenci stejného soupeře přivítají v Kotlině v 10.30.
OSTRAVA - Nabízíme přehled sportovních akcí v Moravskoslezském kraji o tomto víkendu.
JIHLAVA - V pátek a v sobotu se hokejoví junioři Dukly opět pokusí urvat první extraligové body.
HAVLÍČKŮV BROD - Tým šlape naplno! Havlíčkobrodští hokejisté zatím znají jenom vítězství. Po čtyřech kolech jsou v západní skupině první ligy druzí o skóre za Chomutovem.
HAVLÍČKŮV BROD - Po rozpačitých výkonech v přípravě to čekal málokdo. Hokejisté Havlíčkova Brodu jsou po čtyřech kolech na špici prvoligové skupiny Západ.
KOLÍN - Poslední dva přípravné zápasy mají za sebou kolínští hokejoví junioři. Doma prohráli 5:6 s jabloneckými Vlky, poté vyhráli 9:5 na ledě nováčka z Nymburka.
ZNOJMO - Tým Znojemských orlů nastoupí dnes v podvečer proti Zlínu. V utkání na cizím ledě mají znojemští hokejisté soupeři z loňské sezony co oplácet. Bodový poměr hovoří jasně ve prospěch Zlína 9:3.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Hokejová sezona již pomalu nabírá na obrátkách a pozadu tak nechtějí zůstat ani žďárští lovci malých příznivců hokejového sportu. Od soboty 22. září začínají náborové tréninky pro nejmenší zájemce.
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic dnes na vlastním ledě přivítají nováčka soutěže ústecké Lvy a po dvou nevydařených utkáních berou tentokrát jen vítězství. „Jsme v plné síle a nikdo nemá žádné zdravotní problémy. Nebereme nic jiného než vítězství. Proti Ústí je to povinnost,“ hlásí trenér ostravského výběru Miroslav Fryčer.
HAVLÍČKŮV BROD - Další zářez na pažbě si připsali prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu. Ve středu večer přehráli Kadaň 4:1.
CHRUDIM - Hokejisté místní rezervy vstoupili do turnaje Metuje Cup 2007 (pořadatel HC Jaroměř) utkáním proti loňskému finalistovi přeboru Královéhradeckého kraje.
OLOMOUC - Vydařený vstup do soutěže potvrdili olomoučtí hokejisté i na ledě soupeře. Ve čtvrtém kole první ligy Hanáci dokázali zvítězit na ledě ambiciózní Komety Brno 2:1 v prodloužení.
HAVLÍČKŮV BROD - Po rozpačitých výkonech v přípravě to čekal málokdo. Hokejisté Havlíčkova Brodu jsou po čtyřech kolech na špici prvoligové skupiny Západ. Kromě Chomutova jsou jediným týmem, který ještě neokusil hořkost porážky. Infografiku s tabulkou výsledků najdete uvnitř článku!
JIHLAVA - Hokejový útočník Ladislav Rytnauer na Prostějov umí. V loňské prvoligové sezoně mu v 21. kole nastřílel hattrick a dovedl Jihlavu k výhře 5:3. Letos se situace opakovala, jen o několik kol dříve.
PROSTĚJOV - Jako parta hokejových učedníků působili Jestřábi ve středeční konfrontaci s jihlavským protivníkem. Elitní formace Dukly si s prostějovským ansámblem tragiků pohrávala jako ďábelský režisér s ochotnickými šumaři a výsledkem byl debakl, na který budou Hanáci jen těžko zapomínat.
KARVINÁ - Zimní stadion a věci kolem hokeje jsou celoroční náplní života manažera hokejového klubu SK Karviná Dalibora Boniattiho. Klub v loňské sezoně dosáhl úspěchu, když postoupil do II. ligy.
OSTRAVA - Sedmdesáti pěti let by se dnes dožil bývalý vynikající hokejista Jan Kasper, urostlý, tvrdý a důrazný levý obránce, který v nejvyšší ligové soutěži odehrál během 13 sezon přes 330 zápasů a nastřílel 41 gólů.
FRÝDEK MÍSTEK - Hokejisté Frýdku-Místku nastoupili ke svému druhému přátelskému zápasu, kdy proti nim nastoupili hokejisté Studénky.
OPAVA -Po téměř dvou a půl letech se opavský sportovní fanoušek dočkal hokejové soutěže dospělých. Slezan se v neděli představí na domácím ledě v derby s Novým Jičínem.
KARVINÁ - Hokejistky Karviné poprvé v historii klubu zdolaly několikanásobného mistra republiky v ženském ledním hokeji.
ŠUMPERK - Hráčské změny rozjelo vedení šumperského hokeje jako reakci na neuspokojivé výsledky týmu v 1. lize. Draci jsou po pěti kolech ve své skupině poslední s jedinou výhrou na kontě a třemi porážkami. Navíc z venkovních utkání mají bídné skóre 3:20.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Charitativní utkání fotbalistů Realu Top Praha a XI. osobností Č. Budějovice přilákalo na Střelecký ostrov necelé dvě stovky diváků, brzký začátek udělal své.
OSTRAVA - Sedmdesáti pěti let by se dnes dožil bývalý vynikající hokejista Jan Kasper, urostlý, tvrdý a důrazný levý obránce, který v nejvyšší ligové soutěži odehrál během 13 sezon přes 330 zápasů a nastřílel 41 gólů.
NYMBURK - V neděli v 17 hodin vyjedou hokejisté NED Hockey Nymburk na led k prvnímu letošnímu zápasu druhé ligy na svém stadionu. Soupeřem jim bude nováček z Kutné Hory.
VRCHLABÍ - Historicky první prvoligové derby sehráli hokejisté HC VCES Hradec Králové a HC Vrchlabí. Ve středu večer se radovali z vítězství 3:1 hráči z Krkonoš.
ZLÍN - Hokejisté Znojma jako první v extralize dokázali v nové sezoně porazit celek Zlína. Svěřenci trenéra Václava Sýkory zvítězili na zlínském stadionu 3:2 po samostatných nájezdech, přestože dvakrát během utkání museli dotahovat náskok domácích. Klíčovou postavou Znojma byl útočník Pavel Selingr, který nejprve ve 48. minutě vyrovnal a při samostatných nájezdech byl jako jediný z šesti exekutorů úspěšný.
KRÁLOVÉHRADECKO - Víkendové sportovní menu
HRADEC KRÁLOVÉ - Historicky první prvoligové derby sehráli hokejisté HC VCES Hradec Králové a HC Vrchlabí. Ve středu večer se nakonec radovali hokejisté z Podkrkonoší z vítězství 3:1.
PROSTĚJOV - Jestřábi hazardují s přízní fanoušků, jejich výkon proti Dukle byl otřesný.
JIHLAVA - Přinášíme vám výsledky hokejové žákovské ligy.
PARDUBICE - Trojnásobný světový šampion ze 70. let Jiří Holeček bude pomáhat s přípravou brankářů v extraligových Pardubicích. Třiašedesátiletý gólmanský mág sice podstatnou část své hokejové kariéry spojil se Spartou, ale pražský tým o jeho služby nyní neměl zájem, proto Holeček kývl na nabídku představitelů východočeského klubu.
PELHŘIMOV - Premiérové domácí utkání hokejistů Spartaku se uskuteční už v sobotu.
OSTRAVA - Neúspěchem skončil pokus Fanclubu HC Vítkovice o zkvalitnění hokejové atmosféry. Skalní příznivci ostravského celku připravili v neděli v ČEZ Aréně choreografii, která měla zabírat středové sektory B4, B3, B2. Jejich snažení ale bohužel skončilo fiaskem.