Ostrava - Novým majoritním vlastníkem hokejových Vítkovic se stal viceprezident Českého svazu ledního hokeje Aleš Pavlík, který byl doposud jedním z akcionářů. Změnu vlastnické struktury a posílení Pavlíkova postavení oznámili Ostravané na svém webu. Nový majitel Vítkovic je zároveň prezidentem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.
Ústí n. L. – Lepší přípravu už dlouho nezažili. Ústečtí hokejisté mají před startem nového ročníku WSM Ligy formu jako hrom. Vyhráli hned sedm z devíti přátelských zápasů, naposledy si doma vyšlápli na účastníka druhé Bundesligy Lausitzer Füchse a zvítězili 5:2.
V tomto týdnu byla vzájemnou dohodou mezi hlavními akcionáři hokejového klubu HC Vítkovice Steel dokončena jednání o změně vlastnické struktury klubu. Novým majoritním vlastníkem se stal viceprezident ČSLH a prezident APK LH Aleš Pavlík. Klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.
Olomouc – Dresy, šály, trička, čepice. Prostory obchodního centra nedaleko Olomouce oživily bílé a červené kombinace klubových oděvů hokejové Mory. Hanácký extraligový klub spojil tiskovou konferenci s autogramiádou, vedení promluvilo o cílech pro novou sezonu a fanoušci sbírali podpisy. Hráče i trenéry čekal pořádný nápor, příznivců dorazilo několik stovek.
Brno - Novinku letošního ročníku extraligy si zkouší v přípravných duelech hokejový tým Kometa Brno. Pokud ligový zápas v základní části skončí nerozhodně, přijde na řadu klasické pětiminutové prodloužení. Rozdíl však bude v počtu hráčů na ledě, v nastaveném čase se bude totiž hrát tři na tři.
Havlíčkův Brod – V havlíčkobrodské Kotlině čekal na chrudimské hokejisty rozjetý tým domácích „juniorů", pro které to bylo již čtvrté přípravné utkání a hned od úvodu to bylo na ledu znát.
Hodonín – Nešly jim nohy, neproměnili vyložené šance, navíc faulovali a až příliš často hráli v oslabení. Hodonínští hokejisté inkasovali v přípravném utkání proti Moravským Budějovicím šestnáct trestných minut a pět branek, s Žihadly na ledě v Třebíči prohráli 3:5.
Litoměřice – V posledním přípravném duelu nestačili hokejisté Stadionu Litoměřice na soupeře z WSM ligy. Kadani podlehli 0:3, když všechny branky inkasovali v prostřední části.
Kolín – Další přípravné utkání kolínští hokejisté dotahovali. Havlíčkův Brod vedl už 3:0 a podobně jako na svém ledě v prvním vzájemném střetnutí měl víc ze hry. Hráči v modrém se ale tentokrát dostali do hry a naložit si nenechali.
Olomouc - Hokejisté Olomouce budou chtít v extralize navázat na uplynulou vydařenou sezonu. Po loňské záchraně po návratu mezi elitu se Hanáci pod koučem Zdeňkem Venerou výrazně zvedli, vybojovali si přímou účast ve čtvrtfinále a skončili pátí. Mezi účastníky play off by se rádi zabydleli.
Vrchlabí, Trutnov - Dva vítězné zápasy s podobnými výsledky odehráli v přípravném období na novou sezonu II. ligy podkrkonošští hokejoví rivalové. Oba na domácím ledě vyzvali tým třetí nejvyšší finské soutěže Viikingit Edustus.
Praha - Fotografie Jaromíra Jágra se objevila již v řadě kalendářů, ale až ve 44 letech se dočkal vlastního. Nejslavnější český hokejista se stal tváří sítě značkových obchodů se šperky a hodinkami. Jeho fanoušci tak mají šanci, aby je provázel celým rokem 2017.
Fribourg (Švýcarsko) - Hokejisté Znojma podlehli v Lize mistrů na ledě švýcarského Fribourgu 2:5 a ani ve druhém utkání ve skupině F nebodovali. V tabulce zůstává vicemistr mezinárodní ligy EBEL poslední o tři body za Mnichovem, s kterým prohrál doma 3:4. Vítěznou branku domácích vstřelil ve 41. minutě český útočník Roman Červenka.
Fribourg - Hokejisté Znojma podlehli v Lize mistrů na ledě švýcarského Fribourgu 2:5 a ani ve druhém utkání ve skupině F nebodovali. V tabulce zůstává vicemistr mezinárodní ligy EBEL poslední o tři body za Mnichovem, s kterým prohrál doma 3:4. Vítěznou branku domácích vstřelil ve 41. minutě český útočník Roman Červenka.
V dalším přípravném utkání zajížděli hokejisté HK Opava na led Valašského Meziříčí. Duel s místními Bobry se jim ovšem příliš nepodařil a nakonec opustili led poraženi. Soupeři podlehli v poměru 1:4.
Zlín – /ROZHOVOR, 10. díl seriálu Nejsilnější momenty zlínského hokeje/ Zašněruje opět brusle, přes hlavu znovu přetáhne slušivý modrožlutý dres s beranem na hrudi a hvězdičkami a vyrazí na led. V takovém v roce 1994 Petr Čajánek, později trojnásobný mistr světa a kapitán mistrů extraligy z roku 2014, odstartoval svou hvězdnou kariéru. Dnes od 17.30 hodin v exhibičním zápase v dresu legend se na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky postaví současnému týmu PSG Zlín.
Praha - Hokejisté Třince porazili doma v generálce na nový ročník extraligy Zlín 5:3. Po dvou gólech vítězů vstřelili útočníci Jiří Polanský a Rastislav Špirko. Chomutov vyhrál rovněž v posledním testu před startem nejvyšší soutěže doma v severočeském derby nad Litvínovem 3:1.
Šumperk – Až první zářijový den se příznivci šumperského hokeje konečně dočkali domácího zápasu, s jeho výsledkem však moc spokojení být nemohou. Draci ve čtvrtek na svém ledě těsně podlehli brněnské Technice.
Třinec – Generálka na extraligu hokejistům Zlína nevyšla, když na ledě konkurenčního Třince prohráli 3:5. Ševci prohrávali už 1:4, ovšem nakonec dokázali snížit na průběžných 3:4. Branky Zlína vstřelili Vlach, Honejsek a Kotvan.
Praha - Nový majitel hokejové Sparty Petr Bříza by chtěl, aby se v budoucnu na chodu klubu podílelo více akcionářů. Bývalý reprezentační gólman koupil Spartu v polovině srpna od Sportovního holdingu Praha a chce z ní vybudovat silný a úspěšný klub.
Chomutov - Litvínovští hokejisté zakončili sérii přípravných zápasů před startem extraligy porážkou 1:3 na ledě chomutovských Pirátů. Domácí hokejisté tak Vervě oplatili prohru 4:7 z prvního přípravného derby v Litvínově. Za hosty se prosadil jen Kristian Reichel. V litvínovském brankovišti se protočila testovaná dvojice Hübl - Halász. V Chomutově na derby přišla skvělá návštěva tří a půl tisíce fanoušků.
Praha - Nový majitel hokejové Sparty Petr Bříza by chtěl, aby se v budoucnu na chodu klubu podílelo více akcionářů. Bývalý reprezentační gólman koupil Spartu v polovině srpna od Sportovního holdingu Praha a chce z ní vybudovat silný a úspěšný klub.
Praha /FOTOGALERIE/ – Léto Jaromíra Jágra v Česku se chýlí ke konci. Nekončící mise v zámoří se těší na jeho čtyřiadvacátou sezonu v NHL, ale ještě předtím nejslavnější český hokejista šturmuje se zajištěním rozpočtu „svých" kladenských Rytířů. Zejména o nich v rámci eventového dne s dětmi s podtitulem Dostaň Jágra! hovořil v rozhovoru pro Deník.
Jihlava – Těžká obhajoba. Hokejová Dukla bude v nadcházející sezoně vystupovat jako obhájce vítězství ve WSM lize. Očekávaná zvýšená pozornost protivníků však nikoho v klubu neznepokojuje. Naopak. Jihlavští chtějí znovu okupovat přední místa prvoligové tabulky a pokusí se opět probojovat do baráže o extraligu.
Stockholm (Švédsko) - Hokejisté Švédska se budou muset na Světovém poháru obejít bez plánovaného kapitána Henrika Zetterberga. Hvězdu Detroitu, která není fit po blíže nespecifikovaném zranění, nahradí útočník Mikael Backlund z Calgary.
Praha - Novým generálním partnerem hokejistů pražské Sparty se stala síť supermarketů Billa. S úřadujícím vicemistrem extraligy se společnost dohodla na podpoře na tři sezony. V uplynulých pěti letech generální partner Spartě chyběl.
Teplice – V minulé sezoně chybělo jen málo, aby teplické Rondo hrálo hokejbalovou extraligu. Městu, kde lední hokej lehl popelem, by nejvyšší soutěž sportu, který je hokeji nejvíce příbuzný, určitě slušela. „Myslím si, že pro bývalé hokejisty, a není jich tu na okrese málo, je hokejbal ideálním sportem. Potýkáme se ale s problémem nedostatku mládeže, proto jsme se rozhodli udělat nábor, aby náš sport měl postaráno o budoucnost," říká Josef Brda, předseda Ronda.
Znojemsko – Vyhrajeme-li například zlato na šampionátu v hokeji a lidé budou chtít spontánně slavit do noci na náměstí ve Vranově nad Dyjí, můžeme s tím mít v blízké budoucnosti problém, tvrdí starosta Vranova nad Dyjí Lubomír Vedra. „I takováto neplánovaná akce by totiž podle novely zákona měla být předem ohlášená a schválená zastupitelstvem. A to je evidentní nesmysl," zlobí se Vedra.
Kladno – Na jaře byl David Tůma spolu s Jaroslavem Roubíkem a Ondřejem Klozem hokejovým tahákem, o němž se mluvilo i v nejvyšších patrech. Podceňované Ústí vytáhli až do semifinále play off WSM Ligy a sahali po baráži. Dokonce vyřadili favorizované Kladno, proti kterému právě Tůma doslova exceloval a střílel gól za gólem.
Hodonín – Parádní úterní večer prožil hodonínský útočník Jakub Kadlec. Jedna z letních posil Drtičů se vytáhla proti bývalému klubu. Čtyřiadvacetiletý forvard zaznamenal v přípravném zápase s Technikou Brno dvě branky.
Mladá Boleslav - Nelehký úkol navázat na nejvydařenější sezonu v historii klubu mají před sebou hokejisté Mladé Boleslavi. Středočeši v minulém extraligovém ročníku dokázali poprvé postoupit do play off a nakonec se probojovali až do semifinále, ve kterém prohráli s pozdějším šampionem z Liberce.
New York (USA) - Americký hokejový útočník Scott Gomez, který naposledy působil v Ottawě, podle deníku Alaska Daily News ukončil kariéru. Šestatřicetiletý rodák z Anchorage na Aljašce vyhrál dvakrát Stanleyův pohár s New Jersey v letech 2000 a 2003. V roce 2000 také získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL.
Jihlava – Příprava je minulostí, ode dneška se jde hrát o extraligové body! Hokejoví mladší dorostenci Dukly vstoupí do nové sezony zápasem na ledě pražské Slavie.
Ottawa (Kanada) - Před 40 lety, 2. září 1976, byl zahájen první ročník Kanadského poháru v ledním hokeji. Turnaj šesti zemí v nejsilnějších možných sestavách se uskutečnil v několika městech v Kanadě i USA a cenou pro vítězný tým byla velká niklová trofej ve tvaru javorového listu. Turnaj byl světovými deníky označen za největší událost v historii ledního hokeje a za významný mezník ve vývoji hry.
Olomouc – V bílé přilbě vyčníval Juraj Mikúš v přípravných zápasech mezi spoluhráči z Olomouce. Devětadvacetiletý hokejista usiloval o angažmá v týmu Kohoutů a do konce sezony na Hané zůstane. O restart skvělé kariéry zbržděné zdravotními problémy se bude pokoušet v barvách celku, jehož počínání důkladně sledoval. V Moře totiž působí jeho mladší bratr Tomáš.
Strakonice – I druhý přípravný zápas strakoničtí hokejisté prohráli. V sobotu 27. srpna podlehli doma Milevsku 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Domácí hráli se soupeřem z krajské ligy dvě třetiny vyrovnanou partii, ovšem doplatili hlavně na neproměňování šancí.
Znojmo, Brno – Nejen silný soupeř, ale i dlouhá cesta či bouřlivá atmosféra na ledě soupeře stojí proti znojemským hokejistům v druhém utkání v Lize mistrů. Orli se ve čtvrtek patnáct minut před osmou večer představí na ledě švýcarského Fribourgu-Gottéron, favorita skupiny F. „Znojmo už potřebuje bodovat, pokud chce ještě pomýšlet na postup. Z tohoto hlediska vidím zápas jako hodně důležitý," odhaduje vývoj v základní skupině bývalý útočník Orlů Radek Haman.
Ústí nad Labem – Jednou už to přijít muselo, ústečtí hokejisté v přípravě na nový ročník WSM Ligy po čtyřech výhrách v řadě zaváhali. Na ledě kladenských Rytířů, v nekompletní sestavě bez své největší hvězdy Jaroslava Roubíka, prohráli těsně 1:2. Jágrovi hoši tak Slovanu vrátili pár dní starou porážku 2:3 z ústeckého ledu.
Šumperk – Hokejový Šumperk je bez trenéra. Dosavadní kouč Radek Kučera ukončil své dlouholeté působení v klubu. Kromě střídačky nebude působit ani na pozici sportovního manažera.
Olomouc - Slovenský hokejový útočník Juraj Mikúš uspěl na zkoušce v extraligové Olomouci a s hanáckým klubem podepsal kontrakt do konce nadcházející sezony. Vicemistr světa z roku 2012 naposledy hrál v sezoně 2013/14 v Kontinentální lize za Slovan Bratislava, uplynulé dvě sezony vynechal kvůli vleklým zdravotním potížím. O jeho angažování informovaly oficiální internetové stránky klubu.
Brno – Zvládli to. Hokejisté Komety potěšili brněnské fanoušky a po šesti prohrách v řadě, přehráli doma Hradec Králové 4:2. „Všude se vykládalo, kolik utkání za sebou jsme nezvládli. Byla to samozřejmě naše chyba. Neodehráli jsme špatné zápasy, bohužel výsledky nebyly podle představ," řekl brněnský forvard Martin Zaťovič.
Zlín – V uplynulém týdnu se naplno rozjela nová sezóna Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL). Hned v úvodu nedovolil svému městskému rivalovi žádné překvapení obhájce titulu napajedelský SKA.
Mladá Boleslav, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň podlehli ve včerejším přípravném utkání v Mladé Boleslavi 3:5. Domácí dlouho vyrovnaný stav zvrátili až v nástupu do třetí třetiny.