Hokejisté Vítkovic jedou do Havířova
Jdou na věc! Hokejisty Vítkovic čeká první přípravné utkání sezony. Svěřenci koučů Jakuba Petra a Pavla Trnky se dnes představí na ledě prvoligového Havířova. Duel začíná v 18 hodin.
Jdou na věc! Hokejisty Vítkovic čeká první přípravné utkání sezony. Svěřenci koučů Jakuba Petra a Pavla Trnky se dnes představí na ledě prvoligového Havířova. Duel začíná v 18 hodin.
Hradec Králové - V hradecké Fortuna aréně se od pátku do neděle představí dva špičkové týmy z KHL, domácí Hradec Králové a jejich rival z Pardubic.
Střední Čechy – Každá ves, jiný pes. Fotbalové soutěže se v jednotlivých okresech se už dávno nehrají podle jednotného střihu. Některé středočeské se po letošních předsezonních aktivech zařadily mezi většinu, nebo se naopak odlišily dalšími inovacemi. Deník vybral ty nejzajímavější.
Litoměřice - Hokejisté HC Stadion Litoměřice se vrátili z prvního přípravného zápasu od BK Mladá Boleslav s porážkou 2:6, ale za výsledek se rozhodně nemusejí stydět.
České Budějovice – Junioři Motoru vstoupili do období herní přípravy vítězstvím nad druholigovým Pískem (5:4 sam.n.).
Brno – V plné zátěži, ale i v plné sestavě nastoupí hokejová Kometa k prvnímu domácímu zápasu přípravy. Ve čtvrtek od šesti hodin večer hostí Brňané 130 kilometrů vzdáleného účastníka ruské KHL Slovan Bratislava. „Do zápasu jdeme po sedmi trénincích, navíc každý den máme čtyřikrát posilovnu. Uvidíme, co to s týmem udělá. Přesto chceme doma předvést dobrý výkon a udělat lidem radost," říká asistent trenéra Komety Martin Pešout.
Praha - Fotbalový brankář Petr Čech třetím rokem kraluje českým sportovcům ve finančním žebříčku magazínu Forbes. A to i přesto, že po odchodu z Chelsea do Arsenalu se jeho hrubé příjmy oproti loňskému vydání snížily zhruba o devadesát milionů korun.
Praha - Fotbalový brankář Petr Čech třetím rokem kraluje českým sportovcům ve finančním žebříčku magazínu Forbes. A to i přesto, že po odchodu z Chelsea do Arsenalu se jeho hrubé příjmy oproti loňskému vydání snížily zhruba o devadesát milionů korun.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Hokejisté Ústí mají za sebou první zápas v rámci přípravy na novou sezonu ve WSM Lize. Na domácím ledě sice s Benátkami dvakrát prohrávali, nakonec ale duel dotáhli k vítězství 4:3.
Praha - Hokejisté pražské Sparty vyhráli v úvodním přípravném utkání na nový ročník nad Slovanem Bratislava 4:2. Za vítěze se trefil dvakrát útočník Petr Vrána, posila ze švédského Brynäs. V dresu účastníka Kontinentální ligy vstřelil gól český útočník Václav Nedorost.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Brno – S týmem je každodenně až v posledních čtrnácti dnech. Reprezentační obránce Ondřej Němec, jenž v létě posílil hokejovou Kometu, se seznamuje s kolegy v kabině. „Pošťuchování a úsměv na rtech. To jde pak všechno líp. V Rusku mi srandičky chyběly," libuje si nad atmosférou v šatně dvaatřicetiletý obránce.
Brno - Vedení hokejistů Komety Brno zřídilo novou funkci ředitele klubu, kterým bude David Trunda. Až do konce května zastával čtyřicetiletý Trunda pozici generálního ředitele fotbalistů Slavie Praha.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Brankář hokejové Opavy Dušan Šafránek, který byl na zkoušce v extraligovém Zlíně, po prvním tréninku v rozhovoru pro Deník řekl: "Proti Bukartsovi, Holíkovi a spol.? Nedíval jsem se, kdo na mě střílí."
Plzeň – Již dnes čeká mladé hokejové naděje první přátelské utkání před zahájením sezony 2016/2017. Do Home Monitoring Arény přijedou Karlovy Vary, uskuteční se tedy malé západočeské derby.
Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu Ústí nad Labem v úterý sehráli první přátelské utkání v rámci přípravy na novou sezonu WSM Ligy.
České Budějovice – V nadcházející sezoně by měl být jednou z klíčových postav ofenzivy hokejistů ČEZ Motoru. Zkušený útočník Martin Heřman (29 let) je však nejen výborným hokejistou, ale v posledních letech také nehorázným smolařem. V minulé sezoně ho už v její polovině vyřadila zlomená klíční kost, v té předcházející zase zlomená žebra.
Přerov – /ROZHOVOR/ Je 21. ledna 2004 a tehdy devatenáctiletý mládežnický reprezentant Martin Zaťovič naskakuje z juniorky ke svému třináctému utkání ve druhé lize v dresu přerovských Zubrů. Ti hrají na domácím ledě s rivalem z Nového Jičína ve třetí třetině nerozhodně 2:2, když je velká naděje nejen místního hokeje pošle ve 46. minutě do vedení.
Kladno – Ve své době po něm bažily snad všechny extraligové kluby. Útočník, který sype góly v každém klubu, kam přijde, má obvykle nejvyšší cenu. Petr Ton i díky tomu strávil většinu kariéry v nejslavnějším českém klubu – Spartě. Pak ještě zamířil do Brna a vypadalo to, že rodné Kladno už na něj musí zapomenout.
Kladno /ROZHOVOR/ - Ve své době po něm bažily snad všechny extraligové kluby. Útočník, který sype góly v každém klubu, kam přijde, má obvykle nejvyšší cenu. Petr Ton i díky tomu strávil většinu kariéry v nejslavnějším českém klubu – Spartě. Pak ještě zamířil do Brna a vypadalo to, že rodné Kladno už na něj musí zapomenout.
Mělník – Nová sezona – nové „maskování". Strážci brankoviště HC Junior Mělník před zahájením přípravy na ledě nezaháleli ani v otázce své výstroje. Pod novou maskou už brzy vyrukují na soupeře Jan Vokurka i Jakub Šrámek.
Jihlava, Olomouc – Vysokou výhrou začali olomoučtí hokejisté sérii přípravných zápasů. Na ledě prvoligové Jihlavy dokázali Kohouti vyhrát 6:0.
Přerov – Brněnská Kometa byla na úvod přípravy příliš velkým soustem. Přerovští hokejisté v prvním přátelském utkání sezony před takřka vyprodanou MEO Arénou padli 1:5. Extraligový favorit si vítězství zajistil třemi brankami ve druhé třetině a také díky výbornému výkonu první formace s Martinem Zaťovičem, který tak prožil úspěšnou premiéru v bílomodrém dresu.
Přerov, Brno – Hokejová Kometa zvládla i druhý test v přípravě před nadcházejícím ročníkem extraligy a jako bonus zřejmě našla složení jednoho z útoků. V Přerově zařídila při výhře 5:1 tři branky formace vedená Vojtěchem Němcem, na křídlech s Janem Hruškou a Martinem Zaťovičem. „Sedlo nám to," těšilo posledně jmenovaného.
Kladno – První domácí příprava hokejistů Kladna se moc nepovedla. S extraligovými Karlovými Vary sice smazali dvougólové manko, ale pak dostali další tři kousky a podlehli 2:5. Na nové posily v čele s hvězdnými navrátilci do sestavy Petra Tona a Jiřího Burgera se přišla podívat pomalu tisícovka diváků (911 platících).
Plzeň – V početnější sestavě než v prvním týdnu pokračují v přípravě na ledě hokejisté extraligové Škody Plzeň.
Nejdek – Před startem letních galejí se v Nejdku pořádně činili. Zejména pak na trenérském postu, na kterém vystřídal Mariána Meceleho, který zamířil na rodné Slovensko, ostřílený fotbalový taktik Michal Halapej.
Mladá Boleslav - Boleslavští hokejisté doma porazili Litoměřice 6:2.
Pohled – Na svatoanenskou pouť se v Pohledu odehrál tradiční turnaj v malé kopané pod názvem Vysočina Cup 2016.
Brno - Pokouší se o restart kariéry. Hokejový útočník Martin Havlát se připojil k tréninkové jednotce brněnské Komety s jasným cílem – získat angažmá v kanadskoamerické NHL.
Brno – Pokouší se o restart kariéry. Hokejový útočník Martin Havlát se připojil k tréninkové jednotce brněnské Komety s jasným cílem – získat angažmá v kanadskoamerické NHL.
Praha - Také druhý přípravný zápas proti prvoligovému soupeři hokejisté Mladé Boleslavi zvládli. S Litoměřicemi to však nakonec nebylo takové drama, jako v pátek proti Kladnu.
Brno – Hvězdy už se rozehřívají. Hokejisté brněnské Komety v úterý ve druhém utkání letní přípravy nastoupí proti prvoligovému Přerovu na jeho ledě v půl šesté večer. V sestavě se objeví letní posila z ruského celku Lada Togliatti Martin Zaťovič.
Kolín, Pardubice – Hokejové kluby Hockey Club Dynamo Pardubice, a. s. a SC Kolín, z. s. propojí od nové sezony významné partnerství. Oba subjekty se domluvily na úzké spolupráci, jejíž cílem je zajištění optimální tréninkové i zápasové vytíženosti hráčů obou klubů s akcentem na dosažení co nejlepšího sportovního výsledku obou organizací.
Rantířov – Sedmatřicátý ročník fotbalového turnaje v Rantířově ovládli domácí hráči. Nejdříve se o překvapení postarala záloha, která porazila na penalty Bedřichov, a poté se radoval z postupu do finále A-tým, jemuž se povedlo zdolat Luka nad Jihlavou. Souboj o zlato poté naplnil papírové předpoklady.
Hradec Králové - Stávkuje! Kanadský hokejový útočník Adam Courchaine se ve stanovený termín nepřipojil k přípravě extraligového Hradce Králové a v klubu podle všeho i přes platnou smlouvu končí. Jak Deník informoval jako první, dvaatřicetiletý hráč už dříve prostřednictvím svého zástupce vedení Mountfieldu vzkázal, že chce tým opustit, a s jeho představiteli nekomunikuje.
Praha /ROZHOVOR/ - Když ho trenéři nejmladší reprezentační kategorie povolali na turnaj v Salcburku, byl šťastný jako blecha. A nezklamal, hned ve svém prvním utkání s českým znakem na hrudi vstřelil gól. Teď ho čeká sezóna s reprezentací do sedmnácti let, všechno odstartuje turnaj v Dallasu. „Hrozně se těším, bude to pro mě úžasný zážitek a doufám, že uděláme dobrý výsledek," řekl útočník staršího dorostu pardubického Dynama.
Olomouc – Úvodní zápas letní série přípravných utkání dnes odehrají olomoučtí hokejisté. Na úvod je v rámci Dukla Cupu na Horáckém stadionu čeká domácí prvoligová Dukla Jihlava.
Přerov – Kvalitní mix extraligy, zaplněného stadionu, domácích oblíbenců a možná i reprezentantů. Žízeň po hokeji v Přerově uhasí úterní lahůdkový koktejl. Do MEO Arény totiž zavítá brněnská Kometa. První přípravné utkání Zubrů odstartuje v 17.30 a je na co se těšit.
Benešov – Nový fotbalový ročník 2016/2017 OFS Benešov je rozlosován. Na sezení v benešovském hotelu Benica, kde někteří z přítomných seděli na zemi, byly nejprve vyhodnoceny a předány poháry nejlepším celkům a jednotlivcům (brankáři, střelci), včetně soutěže slušnosti v uplynulé sezoně. Následně se uskutečnilo rozlosování s minimálními změnami.
Pardubice - Hokejový útočník Tomáš Nosek se chce prosadit v NHL. Ve slavném klubu Detroit Red Wings to ale nováčci vůbec nemívají snadné.
Přerov – Konkurence na brankářském postu přerovských hokejistů se s velkou pravděpodobností výrazně zvýší. Od pátku se Zubry totiž trénuje také velezkušený gólman Luboš Horčička.
Karlovy Vary – Zítra čeká hokejisty karlovarské Energie první přípravné utkání. Od 17 hodin se svěřenci trenérů Tlačila, Antonika a Potajčuka představí na ledě Rytířů Kladna.
Chomutov – Piráti zopakovali loňské vítězství nad celkem Kontinentální hokejové ligy Avangardem Omsk (3:1) a vstoupili úspěšně do sezony 2016/2017. Stejně jako před rokem stál vedle Vladimíra Růžičky st. na střídačce Chomutova Jan Šťastný. Přinášíme rozhovor s asistentem hlavního kouče Pirátů Chomutov.
Červené Janovice - Devatenáctý ročník oblíbeného turnaje v malé kopané Pukma Cup vyhráli na hřišti v Červených Janovicích hráči FC Ňuňas. Sobotní turnaj nabídl souboj šestnácti mužstev rozdělených do dvou skupin. Vítěz porazil ve finále Hokejky a radoval se podruhé v historii turnaje z celkového prvenství.
Kolín – Červenec se blíží ke svému konci a hokejisté Kolína už vyhlíží svůj další tréninkový program. Po dřině na suchu se už těší na led. Letos začnou svou srpnovou část přípravy hned na ledě. Ne ale na tom domácím.
Nymburk – O týden dříve než bylo v minulosti zvykem, vyjeli nymburští druholigoví hokejisté na ledovou plochu. „Led již máme k dispozici. Příprava je zatím volnější a hráči si ji vedou sami. S ostrým tréninkem začneme až 1. srpna," prozradil trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
Edmonton - Český hokejový obránce David Musil uzavřel jako chráněný volný hráč novou roční dvoucestnou smlouvu s Edmontonem. V případě působení v NHL si vydělá třiadvacetiletý syn bývalého reprezentanta Františka Musila a vnuk legendy Jaroslava Holíka 600 tisíc dolarů. Na farmě v Bakersfieldu v nižší AHL by bral 85 tisíc dolarů.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Před čtyřiceti lety se v Ústí narodil a na své město rozhodně nezanevřel. Bývalý hokejista Colorada Avalanche Milan Hejduk se do krajské metropole vrací s rodinou každý rok a letos je hlavní tváří Hokejového soustředění mládeže 2016, které pořádá společně s kamarádem Janem Čalounem.
Vyškov – Krajská hokejová liga mužů Jižní Moravy a Zlínska bude od nadcházející sezony 2016/17 v novém kabátě. Rozhodl o tom hokejový aktiv konaný ve Vyškově, který kromě změny systému přinesl i rozšíření soutěže o tři týmy a změny pravidel.