Čtvrťáci hokejových Klatov mají za sebou nevšední zážitek. Po prvenství v kvalifikačním turnaji Harfa Cup 2025 v Poděbradech si v pátek 2. ledna 2026 zahráli finálový turnaj na střeše obchodního centra Harfa v Praze. Svěřenci trenéra Marka Kochmana skončili na třetím místě.
Dostaví druhou největší hokejovou halu v České republice, otevřou velké sanatorium pro pacienty po těžkých úrazech. Které velké stavby začnou stavět nebo dostaví v roce 2026 v Brně a na Brněnsku? Brněnský deník Rovnost vybral pět největších projektů z veřejných peněz.
Sobotu 17. ledna by si měli zaškrtnout ve svém kalendáři milovníci baseballu, ale také ledního hokeje pod otevřeným nebem. Na Hvězdě se totiž uskuteční další ročník Baseball Winter Classic. Už pátý rok za sebou.
ROZHOVOR / Lukáš Galvas vychoval pro mezinárodní hokej dva syny – šestadvacetiletý Jakub už nakoukl do NHL, v reprezentačním dresu se představil na řadě akcí. Dvakrát si mimo jiné zahrál na mistrovství světa do 20 let. O sedm let mladší Tomáš momentálně udivuje širokou veřejnost, odborníci o něm mluví v superlativech jako o velkém českém talentu.
Hned šest hráčů z výběru trenéra Patrika Augusty, který získal na mistrovství světa do 20 let stříbrné medaile, má spojitost s hokejem na Plzeňsku. Většina jich jsou odchovanci Škody, další v jejím dresu hráli a gólman zase pochází z Kralovic.
Vedl ty největší tuzemské hokejové prospekty. A uspěl. Stříbrná euforie z mistrovství světa do 20 let ještě nevyhasla, ovšem o další budoucnosti kouče Patrika Augusty je – zdá se – jasno. Rodák z Jihlavy by měl podle informací Deníku převzít od další sezony hokejovou Spartu. Nabízí se ale mnoho otázek, z nichž ta nejpalčivější zní – jaké vyhlídky má dosavadní kouč Pražanů Jaroslav Nedvěd?
Čeští hokejoví junioři ve středu se stříbrnými medailemi z mistrovství světa v USA nepřiletí. Návrat týmu komplikuje nepřízeň počasí. ČTK to řekl PR manažer Českého svazu ledního hokeje Michael Schuster.
Odchovanec Horácké Slavie Třebíč nechybí v nominace kouče české reprezentace na únorový hokejový turnaj na zimních olympijských hrách v italském Turíně.
Zahrál si v NHL, zahrál si v národním týmu, byť kvůli vynucenému brzkému konci kariéry méně než by čekal. Ale Jiří Tlustý u hokejových mantinelů zůstal, pořád dění v nejrychlejším sportu planety sleduje a komentuje pro televizi. Pro Deník okometoval také čerstvou nominaci na olympiádu v Itálii. I jeho podobně jako většinu odborníků a fanoušků překvapilo jedno jméno – Tomáš Kundrátek.
Dorostenecký tým HC Poděbrady má za sebou další část náročné sezony v CCM lize. Mladí hokejisté se v ní pravidelně utkávají s hokejovými kluby v Čechách a získávají cenné zkušenosti pro svůj další sportovní růst.
Zářivé dny v hokejovém Chomutově. Moc toho hokejoví fanoušci nenaspali kvůli mistrovství světa hokejistů do dvaceti let, kde zářil chomutovský odchovanec Vojtěch Čihař, který nakonec s českým výběrem ukořistil parádní stříbrné medaile. Jeden úspěch pak vystřídal další, když Piráti z Chomutova se v úterý dozvěděli, že na olympiádu do Milána pojede jejich odchovanec David Kämpf. Je to poprvé v historii klubu, kdy odchovanec míří pod olympijské kruhy.
/ROZHOVOR/ Na mistrovství světa hráčů do 20 let v USA se neztratila ani karlovarská stopa. Vojtěch Čihař a Michal Oršulák z Energie patřili k výrazným tvářím turnaje a svými výkony potvrdili, že lázeňské město má na ledě budoucnost.
Gólmani bývají ve svých týmech tak trochu v ústraní, často se kolem nich musí našlapovat, při utkání si žijí svůj vlastní zápas. Dvojnásob to platí o těch hokejových. Mají své rituály, opakující se zvyky, jejich počínání při zápasech často nikdo z diváků nevšímá, pokud nepředvedou nějaký ohromující zákrok. Na co myslí při zápase brankář kolínských hokejistů Jakub Soukup? Jaké jsou jeho rituály, co mu pomáhá přenést se přes dílčí nezdar? Muž s maskou poodkryl svoje tajemství.
Spousta kamer, cvakajících fotoaparátů, obří hrozen novinářů. Radim Rulík se před úterním polednem ocitl v centru pozornosti hokejového Česka. Reprezentační trenér oznámil jména pětadvaceti hokejistů, se kterými chce v Miláne zaútočit na olympijskou medaili. „Je to výběr toho nejlepšího, co jsme v danou chvíli schopni připravit,“ prohlásil Rulík na tiskové konferenci. V jeho nominaci tentokrát těžko najít nějakou vyslovenou senzaci, i když pár jmen možná může působit lehce překvapivě. Rulík ale zůstal věrný svým zásadám.
Jména, na která s napětím čekala hokejová veřejnost, jsou venku. Trenér národního týmu Radim Rulík zveřejnil pětadvacet vyvolených, kteří byli nominováni na únorový olympijský turnaj do Milána. „Některá jména mě překvapila,“ připouští manažer mládeže českobudějovického Motoru a televizní expert Václav Nedorost.
Minimálně dvojnásobná radost vypukla v šatně hokejových Tygrů. V nominacích na nadcházející zimní olympijské hry v Miláně se objevili dva liberečtí hráči. V českém výběru figuruje jméno kapitána týmu a zkušeného obránce Radima Šimka. Lotyšsko povolalo jeho parťáka z obrany Kristapse Zileho. Další zastoupení může přijít ještě v případě slovenského národního týmu.
Česká nominace na hokejový turnaj nadcházejících olympijských her v Itálii je venku. Některá jména byla celkem jasná, ale jiná na vážkách. Deníku řekl svůj názor na nominaci bývalý dlouholetý hráč a trenér Kladna, dnes kouč Rakovníka Petr Tatíček. Tomu dost chybí jeden hráč z české extraligy, Filip Chlapík. Naopak je rád, že dva hráči z kladenské mládeže se do nominace dostali, Dan Vladař a a Jiří Ticháček.
Čeští hokejisté se připravují na Olympijské hry 2026 v Itálii, a lázeňská města Karlovy Vary a Mariánské Lázně mají na olympijském ledě svou jasnou stopu.
Vrací se do své staré pohody? Evidentně to tak vypadá. Hokejový Vsetín po odvolání hlavního kouče Daniela Babky patří k nejlepším mančaftům v první lize, v současné době nikdo z konkurentů nemá lepší formu.
Trenér české hokejové reprezentace Radim Rulík odtajnil nejočekávanější nominaci posledních let - pro únorový olympijský turnaj v Miláně. V pětadvacetičlenném výběru je 19 mistrů světa z předloňského šampionátu v Praze, včetně zámořských hvězd Davida Pastrňáka, Martina Nečase a kapitána Romana Červenky. Olympijský tým tvoří 12 hráčů z NHL, po šesti zástupcích má extraliga a ostatní evropské soutěže, jeden hráč působí v AHL.
Výtečné výkony hokejisty Jakuba Fleka v extralize i v reprezentaci se dočkaly zasloužené odměny. Kapitán brněnské Komety se po zisku titulu mistra světa (2024) a triumfu v extralize (2025) dostal i do nominace na nadcházející olympijské hry. Jméno dvaatřicetiletého útočníka zaznělo v úterý mezi těmi, které kouč národního týmu Radim Rulík pozval na turnaj s účastní nejlepších hráčů planety. „Je to vrchol mé kariéry,“ řekl v první reakci.
Doma má dvě zlaté medaile z juniorského hokejového mistrovství světa (2000 a 2001) a svým následovníkům přál také nejcennější kov. Šéf mládeže v Motoru, televizní expert a budoucí sportovní manažer českobudějovického extraligového týmu Václav Nedorost bere stříbrné medaile české reprezentace do dvaceti let jako úspěch. „Každá placka je úspěch, ale hlavně mě potěšil herní projev našeho týmu,“ ocenil.
Táta Lukáš je pevně spjatý s Berany, vždyť ve Zlíně strávil dlouhých devět let. Ve žluto-modrém dresu získal i extraligové stříbro, které po letošním mistrovství světa hráčů do 20 let přiveze domů také Tomáš Galvas.
Tři borci z jihu Čech si přivezou stříbrné medaile z juniorského hokejového světového šampionátu ve Spojených státech. Vicemistry světa se stali gólman Matyáš Mařík a útočník Štěpán Hoch z Banes Motoru České Budějovice a strakonický odchovanec Samuel Drančák, který nastupuje v kanadské juniorské soutěži za Red Deer Rebels. O tom, že to nakonec nebude zlato, rozhodla noční finálová prohra se Švédskem 2:4.
Po stříbrné radosti z mistrovství světa hokejistů do 20 let, které skončilo v noci na úterý finálovou bitvou Česka a Švédska (2:4) v americkém Minneapolisu, je zde další výborná zpráva pro domácí fanoušky. Za čtyři roky, na přelomu let 2029 a 2030, se juniorský šampionát s největší pravděpodobností odehraje v Brně, dějištěm by měla být dokončovaná T-Mobile Arena na výstavišti.
Po stříbrné radosti z mistrovství světa hokejistů do 20 let, které skončilo v noci na úterý finálovou bitvou Česka a Švédska (2:4) v americkém Minneapolisu, je zde další výborná zpráva pro domácí fanoušky. Za čtyři roky, na přelomu let 2029 a 2030, se juniorský šampionát s největší pravděpodobností odehraje v Brně, dějištěm by měla být dokončovaná T-Mobile Arena na výstavišti.
Prvňáčci z HC Poděbrady ročníku 2019 mají za sebou náročný hokejový týden. Na kvalitně obsazeném turnaji v Třemošné, kde změřili síly s velice kvalitními soupeři, vybojovali v konkurenci osmi celků krásné čtvrté místo. Mladí hokejisté ukázali obrovskou bojovnost a radost ze hry, přičemž většinu svých soupeřů dokázali přehrát.
Čeští hokejisté do 20 let vybojovali na mistrovství světa v USA senzační stříbrné medaile. Po finálové bitvě se Švédskem sice na zlato nedosáhli, ale jejich turnaj měl punc velkého úspěchu. Zářil zejména karlovarský útočník Vojtěch Čihař, jenž se stal nejužitečnějším hráčem šampionátu. Výraznou stopu zanechal také jeho klubový spoluhráč z Energie Michal Oršulák.
/ROZHOVOR/ S napětím sledoval stříbrnou jízdu českého týmu na mistrovství světa do 20 let, který jako kapitán vedl jeho syn. Karvinský rodák Petr Sikora starší (55), bývalý útočník Vítkovic, Havířova či Třince, po finále férově uznal, že Švédové byli lepší (2:4). „Kluci to na konci ještě zdramatizovali, ale švédské vítězství bylo zasloužené,“ říká v rozhovoru pro Deník.
Po třech letech usilovala česká hokejová dvacítka na mistrovství světa juniorů o zlato. A ani tentokrát na titul nedosáhla. Parta kouče Patrika Augusty se i přes závěrečné vzepětí a drtivý tlak musela sklonit před Švédy, kteří finále ovládli 4:2. Skandinávci na turnaji neprohráli a slaví třetí titul mistrů světa. Češi na loňský bronz navázali stříbrem a medaili získali počtvrté v řadě. Na zlato čekají od obhajoby z roku 2001.
/AKTUALIZOVÁNO/ Poprvé po dvanácti letech od zimních olympijských her v ruském Soči se na hokejovém turnaji pod pěti kruhy představí také hráči z NHL. Turnaj startuje 5. února a skončí 22. února 2026. Reprezentační trenér Radim Rulík v úterý dopoledne nominoval tyto hokejisty a fanoušci pardubického Dynama mohou být hrdí, protože i jejich borci budou nastupovat proti největším hvězdám světového hokeje. Radim Rulík do Milána vezme hvězdy Pardubic Romana Červenku a Lukáše Sedláka.
Čeští mladíci se z neděle na pondělí postarali o další hokejový úspěch, v úterý nad ránem si zahrají o zlaté medaile proti Švédsku, když v semifinále zdolali Kanadu 6:4. Dvěma asistencemi a jednou brankou se na skalpu javorových listů podílel i Adam Benák, syn někdejšího obránce Orlů Znojmo. „Adam branky moc neslaví, ale jak skočil na plexisklo, bylo vidět, že to z něj spadlo,“ popisuje pocity svého syna při brance na 3:2 Václav Benák, který jej podporuje s celou rodinou z Česka.
Už jen hodiny dělí český hokej od úterního zveřejnění nominace pro olympijský turnaj v Miláně, netrpělivě očekávaný pro návrat nejlepších hráčů světa na jedno hřiště. Napjatě mohou ohlášení soupisky vyhlížet i brněnští fanoušci, kteří mají naději, že spatří řadu známých tváří. Pavel Zacha, Martin Nečas a Lukáš Dostál, jejichž minulost je prolnutá s Kometou, mají olympijský dres již jistý. A kdo dál se může pod pěti kruhy na sportovním svátku objevit? Deník odhaduje, jaká jména (nejen) v úterý před polednem padnou.
/KLESLŮV BODYČEK/ Čeští hokejisté do 20 let budou hrát na mistrovství světa o zlato. Rostislav Klesla (43), bývalý elitní hokejový obránce s bohatými zkušenostmi z NHL, byl u zatím posledního českého titulu v roce 2001. Coby hokejový expert Deníku rozebírá aktuální světový šampionát juniorů z českého pohledu. „Moc se mi líbí, jak kluci hrají, mají i na titul! Věřím, že to i proti silným Švédům dotáhnou až do konce.“
/KLESLŮV BODYČEK/ Čeští hokejisté do 20 let budou hrát na mistrovství světa o zlato. Rostislav Klesla (43), bývalý elitní hokejový obránce s bohatými zkušenostmi z NHL, byl u zatím posledního českého titulu v roce 2001. Coby hokejový expert Deníku rozebírá aktuální světový šampionát juniorů z českého pohledu. „Moc se mi líbí, jak kluci hrají, mají i na titul! Věřím, že to i proti silným Švédům dotáhnou až do konce.“
Jak je možné, že tenhle hráč ještě nebyl draftovaný? Otázka, kterou si při pohledu na Tomáše Galvase na světovém šampionátu juniorů pokládali hokejoví odborníci po celém světě. Fanoušci na Hané zase často kroutí hlavou z dalšího důvodu. Jak si Olomouc mohla čerstvého vicemistra světa a člena All Star týmu mistrovství světa hráčů do 20 let nechat v rozjeté sezoně 2023/24 utéct do Liberce bez přímé náhrady?
Už před semifinálovým zápasem na mistrovství světa juniorů sebevědomě prohlásil, že Kanada není neporazitelná. Slova odchovance hokejového Hradce Králové Adama Novotného (18) se naplnila do puntíku a český tým si po památném vítězství 6:4 zajistil postup do finále. V něm v úterý 6. ledna od 2.30 SEČ vyzve Švédsko. Navíc nejde o jediného mladíka, jenž hokejově vyrůstal na soutoku Labe a Orlice. Ve dvacítce válí i devatenáctiletý Jiří Klíma.
Čtyři góly v šesti zápasech na velkém turnaji, jakým je bezesporu probíhající hokejové mistrovství světa dvacítek v USA, vypovídá o šikovnosti hráče. Obzvlášť, když takhle produktivní je obránce. Adam Jiříček, který s hokejem začínal v Klatovech a v mládeži a také za extraligový A tým pokračoval v Plzni, potvrzuje skvělou formu. V kanadské juniorce Ontario Hockey League (OHL) řádí v dresu Brantfordu Bulldogs, když má více než jeden kanadský bod na zápas. Cesta 19letého hokejisty na vrchol však nebyla prošlapána růžovým sadem.
Už 6. ledna předstoupí trenér národního týmu Radim Rulík s očekávaným seznamem 25 hokejistů, kteří pojedou reprezentovat Česko na zimních olympijských hrách v italském Miláně. Na listině nominovaných by se mohlo klidně objevit i jméno Radima Šimka. Zkušený 33letý obránce Tygrů se blýskl na podzimním turnaji ve Finsku a má reálnou šanci zabojovat o účast na sportovním svátku.
V sobotních utkáních 25. kola druhé hokejové ligy - skupiny Východ se oběma hokejovým klubům z Vysočiny nevedlo. Svým soupeřům podlehly navlas stejným výsledkem.
Radek Ťoupal, legendární hokejista a zkušený trenér, nadšeně komentuje triumf české hokejové dvacítky nad Kanadou na mistrovství světa. Jeho pohled na vývoj českého hokeje a úspěchy mládežnických programů odhaluje klíčové faktory, které stojí za současnými úspěchy. Jaké změny přinesly ovoce a co očekávat v nadcházejícím finále proti Švédsku?
Kouč Patrik Augusta dovede českou hokejovou dvacítku potřetí za sebou k medaili na mistrovství světa, po dvou bronzech bude se svým týmem v noci na úterý usilovat ve finále proti Švédsku o zlato. Po semifinálové výhře 6:4 nad Kanadou v St. Paulu na webu hokej.cz vyzdvihl, že jeho svěřenci hráli od první do poslední minuty fantasticky.
Sahají po zlatu, na které český hokej čeká dlouhých pětadvacet let. Hokejová reprezentace do dvaceti let se v noci z pondělí na úterý (2:30) utká v americkém St. Paul se Švédskem o titul mistrů světa a bude u toho i trojice Jihočechů Matyáš Mařík, Štěpán Hoch a Samuel Drančák.
Nebylo mu ještě ani jedenáct, když si 10. ledna 2018 poprvé stoupl do hokejové branky v opravdovém zápase, žáčky Kralovic tehdy od porážky v Rakovníku neuchránil. Od té doby neuběhlo ještě ani osm let a Michal Oršulák je blízko životního úspěchu, reprezentaci do 20 let dovedl ve Spojených státech amerických do finále mistrovství světa.
/VIDEO/ Osmnáctiletý útočník Michael Nazad si poprvé zahrál hokejovou extraligu za Vítkovice. V neděli ráno dostal od trenéra a sportovního manažera Václava Varadi povolávací rozkaz a hned odpoledne začal pěkně zostra. Premiéru měl Nazad na ledě aktuálně nejlepšího extraligového týmu – v Pardubicích. Ostravané ve 38. kole Dynamu podlehli 1:4. V úterý Vítkovice doma hostí Plzeň (17.30).
Čeští junioři se po napínavém vítězství 6:4 nad Kanadou probojovali do finále mistrovství světa U20. Hvězdami českého týmu byli odchovanci HC Energie Karlovy Vary, útočník Vojtěch Čihař, který rozhodl zápas svými góly, a brankář Michal Oršulák, jenž několikrát podržel tým v klíčových momentech.
Aleš Kotalík, bývalý úspěšný hokejista z Jindřichova Hradce, reflektuje význam mistrovství světa hráčů do 20 let pro kariéru mladých talentů. Turnaj, který je bedlivě sledován skauty z NHL, může být klíčovým momentem pro budoucnost hráčů v profesionálním hokeji. Kotalík, jenž sám zažil úspěšný draft do Buffalo Sabres, zdůrazňuje, jak důležitá je individuální prezentace na tak prestižní akci.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Čáslavský fotbalový klub opět uspořádal charitativní hokejového utkání, v němž se hráči, trenéři a funkcionáři klubu postavili hvězdnému týmu Vladimíra Šmicera. Utkání splnilo účel, pro malého Jakoubka Jandu se vybralo rovných sto tisíc korun.
/FOTOGALERIE/ Hokejová Krajská liga pokračovala po sobotní předehrávce utkání Radomyšl – Soběslav (6:5 po nájezdech) dalšími třemi duely 21. kola. Lídr ze Strakonic si upevnil své postavení v tabulce.
/FOTOGALERIE/ Hokejová Krajská liga pokračovala po sobotní předehrávce utkání Radomyšl – Soběslav (6:5 po nájezdech) dalšími třemi duely 21. kola. Lídr ze Strakonic si upevnil své postavení v tabulce.