Výtržníci táhli městem a demolovali
Vyškov - Tři mladé vandaly odhalil v úterý ve dvě hodiny po půlnoci městský kamerový systém ve Vyškově právě ve chvíli, kdy ničili dopravní značku ukazující směr objížďky na kruhovém objezdu na Palánku.
Vyškov - Tři mladé vandaly odhalil v úterý ve dvě hodiny po půlnoci městský kamerový systém ve Vyškově právě ve chvíli, kdy ničili dopravní značku ukazující směr objížďky na kruhovém objezdu na Palánku.
Znojmo (FOTKY Z KAMER UVNITŘ)- Skupinu opilých mladíků v autě zastavili v noci na pondělí městští strážníci. Řidič měl přes jedno promile alkoholu. Jeho nezletilí spolujezdci 0,9 a 0,5 promile. Případ strážnici předali policii. V pondělí a v úterý policisté ve Znojmě zastavili ještě další dva opilé řidiče.
Orlová/ Nadstandardní řešení hlídání hřbitova v době uctění Památky zesnulých se i letos realizuje v Orlové.
Mělník/ Ve sbírce města je už více než sedmdesát tisíc korun, přispěli podnikatelé a firmy
Třebíčsko - Náhoda? Vyloučeno, myslí si pětadvacetiletý Jiří o dvou příhodách z parkoviště za Billou v centru Třebíče. Nikoli veselých.
Brno - Brněnské volejbalistky si vextralize připsaly další cenný skalp. Po trojnásobném pokoření loňských vicemistryň zOlomouce si pochutnaly také na obhájkyních titulu. Vpondělí zdolaly před televizními kamerami pražsky Olymp jednoznačně 3:0 na sety.
Horažďovice - Pacienti Nemocnice následné péče LDN v Horažďovicích mohou informace o dění v nemocnici a poskytovaných službách získat nově i na DVD. Před několika dny DVD ´Informace o nemocnici v Horažďovicích´ při primářské - provozní schůzi slavnostně pokřtili.
Chrudim - V neděli po desáté hodině večerní byli telefonicky strážníci městské policie informováni o muži, údajné opilém, který se agresivně v sídlišti Na Větrníku chová ke kolemjdoucím.
FILMOVÁ RECENZE - Film Zakázané království režiséra Roba Minkoffa nabízí poctivě natočené akční scény, avšak vcelku otřepanou dějovou zápletku.
Uherské Hradiště - V pondělí 27. října bude na Malé scéně Slováckého divadla uvedena světová premiéra hry Little Sister, která diváky zavede do světa televizních reality show. Co se může stát, když soutěžící manipuluje tak dlouho, až se i ona sama stane obětí manipulace?
Zlín - Po dlouhých čtrnácti letech prohráli fotbalisté Tescomy Zlín na domácím hřišti s Ostravou. Před televizními kamerami podlehli Bamíku o tři branky, přestože ještě v 79. minutě vedli 2:1. Valaši, které koučoval naposledy výkonný ředitel klubu Ladislav Minář, doplatili na neproměňovaní šancí. Jenom tři spálil exostravský Žůrek.
Zlín - Po dlouhých čtrnácti letech prohráli fotbalisté Tescomy Zlín na domácím hřišti s Ostravou. Před televizními kamerami podlehli Bamíku o tři branky, přestože ještě v 79. minutě vedli 2:1.
Kladno - Když extraligoví volejbalisté Kladna před týdnem zratili vyhraný zápas s Příbramí, těžko někdo očekával, že se nepoučí. Bohužel se tak stalo. V Brně před televizními kamerami podali slaboučký výkon a za 77 minut hladce prohráli. Omluvou není ani absence zraněného libera Polanského.
HORAŽĎOVICE - Pacienti Nemocnice následné péče LDN v Horažďovicích mohou informace o dění v nemocnici a poskytovaných službách získat nově i na DVD
Teplicko - Černí jezdci na motorkách a čtyřkolkách se pomalu stávají každodenním problémem. A to hlavně v lesích, kde nemají, co dělat. Existují takoví, kteří respektují na čtyřkolkách zákony a věnují se adrenalinovému sportu jen v místech k tomu určených.
Nový Jičín - Každý občan má být podle radních příjemcem filmu o Novém Jičíně, který vznikne v brzké době. Kdo však zamíří hledáčkem kamery do ulic města a zmapuje jeho koloběh, je zatím tajnou neznámou.
Uherské Hradiště - Slovácké divadlo představuje další novinku. V pondělí 27. října uvede na Malé scéně komediálně laděnou hru z prostředí televizních reality show nazvanou Little Sister. „Je v tom taková odvěká touha podívat se k někomu domů a zjistit, jak to tam funguje.
Hradec Králové - Násilí v nechvalně proslulé Okružní ulici mají zkrotit kamery. Nákup a instalaci přístrojů už schválili hradečtí zastupitelé. Místní lidé tomu ale příliš nevěří. Bojí se o holý život.
Jihlava, České Budějovice - Strach, že dojde snad i na střelbu, svazoval ruce a nohy lidem v jihlavské Čajkovského ulici ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpoledne.
Beroun/ Z tvůrčí dílny skupiny dramatické výchovy berounské pedagogické školy vyšel již pátý film. Ten letošní má název O několik hodin později a studentky třetího ročníku ho natáčely letos v červnu.
Jihlava, České Budějovice - Strach, že dojde snad i na střelbu, svazoval ruce a nohy lidem v jihlavské Čajkovského ulici ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpoledne.
Jihlava - Strach, že dojde na střelbu svazoval ruce i nohy lidem v Čajkovského ulici včera krátce po 13. hodině. Speciální zásahová jednotka z Českých Budějovic o více než deseti mužích tam zatýkala staršího muže zřejmě romského původu.
Netolice - Čtyři kamery nakoupila radnice pro první etapu instalace kamerového systému ve městě.
Benešov/ Proti zlodějům na hřbitovech pomůže i všímavost občanů a jejich odvaha
Klášterec nad Ohří - Děti z 1. ZŠ školy v Klášterci nad Ohří nemají odpovídající venkovní hřiště pro tělocvik. To současné ani nevyhovuje předpisům. Tvrdí to ředitelka školy v Krátké ulici Jana Dimunová. „Děti by na něj ani neměly chodit, pouštím je tam na vlastní zodpovědnost,“ říká. Podle ní výuka tělesné výchovy trpí, děti nemohou používat běžeckou dráhu ani skákat do dálky.
Když amatérští umělci Libor Veselý a Radomír Jadomek požádali lidi prostřednictvím Vyškovského Deníku o staré fotografie Vyškova pro chystaný film, získali v krátké době tolik materiálu, že ho ani všechen nemohli použít.
Mladá Boleslav/ Na extraligové florbalisty Sokola čeká "anglický " týden.
Praha - Režisérka časosběrných dokumentů bude osudy hrdiny, za nějž dostala evropskou cenu, sledovat dál. Ale říká o něm: je nepoučitelný
Nové Strašecí/ Svědci nehody se řidiče snažili zastavit. On na to však nereagovala ujel.
Dobříš/ Příští měsíc by v Dobříši měly být instalovány tři bezpečnostní kamery. Jedna bude snímat všechny směry na křižovatce na náměstí, druhá bude u dobříšského zámku a třetí se instaluje na věžák, místními nazývaný Velín, blízko centra města. Z tohoto místa by měla být pod dohledem policie budova bývalého kina a dětské hřiště v ulici Boženy Němcové.
Zlín - V nových prostorách rekonstruovaného 21. pavilonu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně je od soboty 4. října stomatologická lékařská služba první pomoci (LSPP). Ambulance v přízemí budovy je podle požadavků stomatologů ergonomicky vybavená a má také vybavenou odpočinkovou místnost pro zdravotnický personál.
Zlín - V nových prostorách rekonstruovaného 21. pavilonu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně je od soboty 4. října stomatologická lékařská služba první pomoci (LSPP).
Hradec Králové -Zažívá nepoznané. O práci v brankovišti se pravidelně dělí s kolegou Luňákem, na trénincích každý jeho pohyb snímá kamera a pak společně s bývalými brankáři Višňákem a Horynou rozebírají chyby a nedostatky u videa.
Hodonín – Azyl jednoho zhodonínských hotelů nebyl příliš bezpečný pro nizozemské turisty. Ti během noci přišli o peníze, doklady, platební kartu a kameru.
Komentář - Šestice obžalovaných v kuřimské kauze si v pátek vyslechne verdikt soudu. Minimálně Klára Mauerová a její sestra Kateřina se vězení zřejmě nevyhnou. Důkazy, že týraly malého Ondřeje s Jakubem, jsou naštěstí nevyvratitelné.
H. Králové/ Č. Třebová - Letohrad v Hradci smolně prohrál, nyní ho ale čeká domácí zápas před kamerami televize.
Velešín - Kamery v ulicích jsou nutností i ve Velešíně. Živelného řádění a ničení neubývá, ba právě naopak.
Kutná Hora - Pozvání do studia kutnohorské kabelové televize přijala okresní policejní ředitelka Blanka Matějů. Před kamerou v prostorách Tylova divadla odpovídala na otázky položené moderátorem a novinářem Michalem Trnkou.
Hodonín - Chirurgové se už brzy budou místo na obrazovku počítače dívat jen do trojrozměrných brýlí. Unikátní přístroj, který to umožňuje, měli možnost vyzkoušet si lékaři v hodonínské nemocnici.
Jesenicko/ Dvořák a Hartl: Jedná se určitě o výbornou propagaci Jesenicka. Štáb byl po natáčení z této krajiny tak nadšený, že se nechal slyšet, že se znovu vrátí a že to určitě není naposledy co na Jesenicku pobyl.
Jilemnice - Kamery by měly začít fungovat koncem listopadu.
Chrudim - (ANKETA) Zloději a vandalové by se měli mít na pozoru. Kdo dosud hřešil na to, že na jeho výtržnictví pevný kamerový bod nedohlédne, teď si nemůže být jistý ani starou oprýskanou škodovkou. Strážníci mají kameru, kterou mohou instalovat do každého, tedy i civilního auta.
Děčín - V dalších letech by počet sledovaných lokalit v Děčíně mohl překročit dvě desítky, počítá se i s využitím přenosů prostřednictvím metropolitní sítě
Chomutov - Do boje proti prostituci vytáhlo město s kamerami. Fotografie vozidel, do kterých nastoupila prostitutka, vyvěšuje na internetových stránkách městské policie.
Slaný - Pomohly by kamery. Město na ně ale peníze nedá a lidé za monitoring platit nechtějí.
Smíchov /EXKLUZIVNĚ/- Sedmadvacetiletou servírku servírku okradli a surově zbili.
Slovo spiritualita v současnosti slýchám snad stejně často, jako jsem v dětství slýchával slovo marxismus. Bývá s tím legrace.
PLZEŇ - Noví trenéři se poprvé představili
Mladá Boleslav/ V extralize volejbalu mužů změří síly Benátky s týmem čela tabulky.
Zlín - O tom, že se nevyplácí nechávat PIN u platební karty, se osobně přesvědčili pracovníci zlínského centra pro nevidomé a slabozraké lidi. Z účtu, k němuž karta patří, totiž zmizelo pět tisíc korun. Policisté zjistili, že je sebrala je jedna ze zaměstnankyň centra.