Kladno – Další nešťastník si vybral pro dobrovolný odchod ze světa v neděli odpoledne 2. dubna sítenský most. Sedmadvacetiletý muž přelezl kolem 16. hodiny zábradlí a chtěl skočit z patnáctimetrové výšky do Sítenského údolí.
Praha – Za frajera zřejmě chtěl být muž, kterého policisté ze Strašnic hledají kvůli poničení autobusu. Zas až takový hrdina, který hrdě nese následky svého počínání a neváhá uhradit 15tisícovou škodu, to však zřejmě nebyl. Ještě před příjezdem přivolaných policistů zmizel – a zatím se ho nepodařilo najít. Policisté věří, že po zveřejnění kamerových záběrů by to mohla změnit pomoc všímavých svědků.
Unhošť - Slušnost a poctivost se stále vyplácejí. Svoje o tom vědí středoškoláci Lukáš, Natálie a Dáša z Dětského domova v Unhošti. Společně našli při cestě do školy pět tisíc korun.
Ústí nad Labem – Zabezpečení školních budov v Ústí nad Labem většinou končí u zamčených dveří a výstražných systémů proti zlodějům. Přitom kamera u hlavního vchodu by mohla napomoci třeba v případech podobných zmizení malé Michaely Patricie Muzikářové. Ta je pohřešovaná už od 11. ledna.
Tachovsko - Zajímavé příběhy, neobyčejný dobrodružství a krásy daleké přírody. To a ještě mnohem více bylo k vidění na dalším ročníku filmového festivalu Expediční kamera, který opět zavítal do Tachova a do Plané.
Vyškovsko, Blanensko – Ty nejstarší mají přes deset let. Mechanika i optika kamer vyškovských strážníků podle jejich velitele Petra Sedláčka dosluhuje. Za pár měsíců však budou život ve městě sledovat ostřejším pohledem. Přestěhují se do nové služebny v bývalém okresním stavebním podniku v Žižkově ulici. Dělníci brzy začnou s přestavbou, která zajistí kromě služebny strážníků i osmnáct bytů. „Smlouvu s dodavatelem podepíšeme příští týden," informoval mluvčí Vyškova Michal Kočí.
Vyškovsko, Blanensko – Ty nejstarší mají přes deset let. Mechanika i optika kamer vyškovských strážníků podle jejich velitele Petra Sedláčka dosluhuje. Za pár měsíců však budou život ve městě sledovat ostřejším pohledem. Přestěhují se do nové služebny v bývalém okresním stavebním podniku v Žižkově ulici. Dělníci brzy začnou s přestavbou, která zajistí kromě služebny strážníků i osmnáct bytů. „Smlouvu s dodavatelem podepíšeme příští týden," informoval mluvčí Vyškova Michal Kočí.
Hlinsko – Na webu Základní školy Resslova lze už pár dní sledovat ptačí budku, a to ve dne i v noci. Zatím je prázdná, ale sýkorky či brhlíci si k ní časem jistě cestu najdou. Vletový otvor odpovídá jejich velikosti.
Hradec Králové - Novou talk show, která je volnou alternativou známého televizního pořadu Všechnopárty, přivezl do hradeckého Adalbertina moderátor a textař Karel Šíp. Jeho jediným hostem byl J. A. Náhlovský.
Vlašim – Fotbalisté Vlašimi nastoupí ve Fortuna národní lize v neděli 2. dubna od 13:30 ve Vítkovicích před televizními kamerami ČT 4 proti Baníku Ostrava, který vede bývalý trenér Vlašimi, velezkušený Vlastimil Petržela. Druhý celek a aspirant na postup, tak nastoupí proti pátému týmu tabulky. „Baník je jasným favoritem, ale my tam nejedeme se strachem. Oba týmy chtějí vyhrát a uvidíme, který bude mít lepší sportovní formu," má jasno před zápasem trenér Vlašimi Martin Hašek.
Most – Ve středu v dramatu rozsápali Porubu, v sobotu je čeká před kamerami České televize Partizánské. Hraje se už ve 12.15 hodin. Žádný velký odpočinek si tak mostecké házenkářky neužily a už jdou znovu do boje.
Velim /ROZHOVOR/ – Trénoval malé děti, poté se přesunul k dospělým. Nikdy ho ale nenapadlo, že povede tým před televizními kamerami. A stalo se. Jiří Ceral byl jedním z účastníků, kteří měli tu výsadu, že jako první z nižších soutěží odehráli mistrovský duel pod drobnohledem.
Teplice – „Sálám, zabalené maso a nějaké klobásy. Dávám ti to do školního batohu na zádech a ty s tím pak utečeš," nabádala svého nezletilého syna matka v potravinovém obchodě v centru Teplic. Krádež zachytily kamery.
Lesní bar nad Horní Lipovou na Jesenicku se stal v noci z úterý 28. na středu 29. března terčem útoku vandalů. Správci vyhlášeného turistického cíle nyní pátrají po pachatelích. Zanechali totiž za sebou konkrétní stopu.
Přímý přenos kamer České televize a zhruba 1500 fanoušků na tribunách. Takové byly velkolepé finálové zápasy Sportovní ligy základních škol ve florbalu v Plzni.
Teplice - Hlavní líčení v případu ženy, která podle obžaloby učila krást malého syna v obchodním centru, v Teplicích ve středu ani napodruhé nezačal. Žena se k soudu nedostavila. Předseda trestního senátu Miroslav Čapek chce na obžalovanou uvalit vazbu. Za pokus o krádež hrozí Márii Lakatošové tři roky vězení.
Poděbrady /ROZHOVOR/ – Utkání si užíval stejně jako všichni jeho aktéři. Fotbalový útočník Bohemie Poděbrady MARTIN GROSPIČ rozhodl utkání krajské I.A třídy ve Velimi, které přímým přenosem vysílala Česká televize. Poděbradský snajpr dal druhý gól svého mužstva a díky tomu Poděbrady u soupeře vyhrály 2:1. „Užíval jsem si to hrozně moc," byl po sledovaném zápase spokojený autor vítězné trefy.
Praha – Zabránit se podařilo 40milionové škodě, která by vznikla majiteli práv duševního vlastnictví. Tímhle úspěchem se ve středu pochlubili celníci z pražské Ruzyně, kteří vedle letiště mají na starosti i zajištění kontroly poštovních zásilek na celní poště v Praze 5. Právě tam rentgen odhalil balíček z Číny obsahující nelegální napodobeninu luxusních pánských náramkových hodinek. Ve středu to připomněla Šárka Miškovská z ruzyňského celního úřadu.
Vysočina – Policisté dopadli dva osmnáctileté mladíky, kterým se podařilo v polovině března vystrašit děti základní školy v centru krajského města Jihlavy.
Poříčany – Ukázali, že se vyplatí hrát až do konce. Fotbalisté Poříčan v zápase osmnáctého kola krajského přeboru prohrávali, ale pak v posledních osmi minutách skóre otočili a v utkání s Tuchlovicemi brali tři body.
/FOTOGALERIE/ Mladí výtržníci na zastávce, hledaná školačka, rvačky, špatné parkování, odhazování odpadu mimo kontejnery. I to letos vysledovaly kamery bezpečnostního systému v Ostravě-Jihu… a strážníci bezprostředně zasáhli.
Hodonín - Hodonínští policisté pátrají po totožnosti muže z fotografie, který je podezřelý z krádeže malé brašny s peněženkou. Událost se stala v pátek dopoledne v nákupním centru Cukrovar v Hodoníně.
Soběslav/OBRAZEM/ – Pondělní ráno mělo pro děti i učitele ze školy v Komenského ulici výjimečný průběh. Vítali „doma" Lukáše Lisa, který po čtyři dny v Praze bojoval o korunku nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.
„My nesmíme ani naznačovat," říká Smrtka v jedné z cimrmanovských her a výhrůžně u toho brousí kosu. Chmurný žnec by mohl z fleku pracovat ve vedení hokejové extraligy. Ani v ní se totiž nesmí naznačovat. Jinak přilétne pokuta.
Simona Prasková je česká divadelní, filmová a televizní herečka a dabérka. Už jako dítě hrála v Dětském studiu Divadla na Provázku, absolvovala herectví na JAMU se zaměřením na muzikál.
Dubí – Na základě záznamů z kamerového systému MP Dubí byl přistižen muž z Pozorky, který přinesl odpad v igelitových pytlích k popelnicím. Jelikož byly popelnice na tříděný odpad plné, položil je vedle nádoby a z místa odešel.
Velim – V kariéře zažili kruté porážky, sladká vítězství. Nikdy však, až na pár výjimek, nehráli před televizními kamerami. Až do neděle. Datum 26. března 2017 si většina z nich uchová navždy v paměti.
Minule jsme si řekli, jak hospodařit s dešťovou vodou. Že bychom ji měli uchovávat a následně opět využívat pro zalévání zahrádek či ji používat jako vodu užitkovou. Co když je však vody moc?
Praha - Řidič autobusu utrpěl zjevné zranění v obličeji, přičemž jako podezřelí z útoku putovali na policejní stanici dva muži ve věku 23 a 27 let. Podrobnosti k události z pátečního rána v Holešovicích připomněla o víkendu vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová. Hlídka z Prahy 7 vyjela k Přístavní ulici kvůli upozornění svědků, že na zastávce někdo mlátí šoféra.
Hanka Kosová je akční žena, která se snaží podporovat a pomáhat všem, kteří sami pomáhají jiným. Před několika lety založila projekt Budupomat.cz, který zprostředkovává veřejnosti informace ze světa pomáhajících a charitativních organizací. Zároveň se snaží podporovat jednotlivé organizace v jejich záslužné činnosti.
Karlovarský kraj – Pozastavený projekt na zabezpečení středních škol v kraji hejtmanství znovu spustilo.Bezpečí žáků totiž kraj považuje za prioritu. Oproti původnímu záměru se ale tento projekt liší.
Písek – Město rozšiřuje svůj kamerový systém. „Novou kameru instalujeme na Nábřeží 1. máje naproti lávce," informoval místostarosta Písku Jiří Hořánek. Radní města na ni schválili přes 200 tisíc korun.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Sto dva hodin neviděli denní světlo, v naprosté izolaci od života na planetě Zemi, pod neustálým dohledem všudypřítomných kamer dodržovali striktně denní harmonogramy, bojovali s pocitem hladu, výkyvy nálad a občasnou demotivací. Pět členů Expedice Mars vyrazilo v pondělí do vesmíru, aby si sáhli na dno a dostali ze sebe maximum. A to v uzavřeném prostoru pětadvaceti metrů čtverečních vyškovské hvězdárny. Všichni v pořádku „přistáli" v pátek.
Praha – Byl pátek 24. února, když se 74letá žena mířící do práce stala obětí nočního přepadení. Protože se ani po měsíci nepodařilo podezřelého vystopovat, v pátek 24. března se kriminalisté IV. policejního obvodu obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc.
Praha – Přes měsíc již postrádá přenosný počítač muž, který svůj notebook zapomněl v provozovně rychlého občerstvení ve Vysočanské ulici. Stalo se to v pátek 17. února v šest večer. Bezpečnostní kamery zachytily, jak se majitel zvedl od stolu, u kterého nedopatřením zanechal batoh určený k přenášení elektroniky – načež se ke stejnému stolu posadili dva muži a mladá žena.
Svitavy – Páteční odpoledne bývá v obchodech rušno. Této skutečnosti využili nejspíš i dva muži, kteří navštívili 17. března obchod s květinami v jednom ze supermarketů ve Svitavách. Po jejich návštěvě se ztratilo zboží, které nebývá příliš často lákadlem pro zloděje.