Kreativ

ŠTÍTEK: Karlovy Vary

Ilustrační snímek

Krajská knihovna představuje nový web

Krajská knihovna Karlovy Vary spustila nový web, který prošel kompletní modernizací a aktualizací tak, aby splňoval současné požadavky a zajistil uživatelsky přívětivé prostředí pro všechny návštěvníky.

Ilustrační foto

Nemocnice v kraji synchronizovaly letní provoz

Karlovarská krajská nemocnice, která provozuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu a Nemocnice Sokolov a Ostrov zavedly prázdninový provoz jednotlivých oddělení. Uzavírky jsou mezi zařízeními naplánovány tak, aby v regionu bylo v provozu vždy alespoň jedno oborové oddělení. Podívejte se, jak budou nemocnice v době letních prázdnin v Karlovarském kraji fungovat.

Ohře u Chebského mostu plná vodáků.

Mimořádný pohled: Ohře v Karlových Varech jako říční dálnice

Nevšední pohled nabídla řeka Ohře v centru Karlových Varů v závěru minulého pracovního týdne. Ohře byla plná vodáků. To ovšem podle Míly Pražáka, předního vodáka z Karlovarského kraje a zakladatele půjčovny Dronte, byl skutečně mimořádný úkaz, protože plná Ohře kanoí a raftů se jen tak nevidí. Tato záliba totiž v posledních letech spíše stagnuje a navíc letošní léto vodáctví zatím až tak příliš nepřeje.

Ivan Trojan dostal Cenu prezidenta MFF KV a poděkoval svým synům i bývalé ženě

Top sedm událostí z Karlových Varů: Šarmantní ženy i muži, Vlny a pocta bardům

Retro sestřih pro Jiřího Bartošku a jeho třicet let na festivalu, hvězdní hosté od New Yorku přes Londýn až po Berlín, norský vztahový film Až na věky zažírající se pod kůži, jenž s výjimkou hlavní ceny posbíral pět jiných, emotivní premiéra českého filmu Vlny, Cena prezidenta pro Ivana Trojana, nevídaná sešlost českých herců včetně těch nejstarších, spousta dobrých filmů a nadšených diváků stojících od brzkého rána fronty před kasami. A jako obvykle široce rozevřené nůžky mezi ortelem hlavní poroty a vkusem i názorem diváků. Víc než třetina publika ve Velkém sále u něj zmoženě klimbala, přesto se dokumentární esej Marka Cousinse Náhlý záblesk hlubších věcí stal hlavním vítězem.

Britský režisér Mark Cousins s Velkou cenou poroty Křišťálovým glóbem za film Náhlý záblesk hlubších věcí.

Festivalu ve Varech poprvé dominoval dokument. Trojan a Owen dostali čestné ceny

Velkou cenu v hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu v sobotu dostal britský dokumentární film Náhlý záblesk hlubších věcí režiséra Marka Cousinse. Za portrét jedné z nejzásadnějších postav britského moderního umění, malířky Wilhelminy Barns-Grahamové, převzal režisér Křišťálový glóbus z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Velká cena hlavní soutěže je spojená s odměnou 25 tisíc dolarů (asi 600 tisíc korun) a patří rovným dílem režisérovi a producentovi filmu.

Clive Owen zdraví diváky na červeném koberci před filmem Na dotek

Láska bolí, říká Clive Owen. V Karlových Varech uvedl svůj srdeční film Na dotek

Clive Owen si užívá karlovarský festival a diváci si užívají jeho. Poslední velkou zahraniční hvězdu přehlídky znají Češi mimo jiné díky filmům Gosford Park, Sin City - město hříchu, Král Artuš nebo Potomci lidí. Na festivalu herec nicméně uvedl jiný skvost, adaptaci divadelní hry Patricka Marbera Na dotek (Closer), jež je dílem režiséra Mikea Nicholse.

Karlovarská festivalová hvězda Clive Owen při natáčení filmu Poslední rytíři.

Clive Owen je skvělý parťák, akční scény si chce dělat sám, říká český kaskadér

Herec Clive Owen, jeden z Posledních rytířů i Potomků lidí, je v Karlových Varech. Na zakončení festivalu převezme Cenu prezidenta, o den dříve, v pátek uvede ve Velkém sále film oscarového režiséra Mikea Nicholse Na dotek, v němž si zahrál s Natalií Portmanovou, Julií Robertsovou a Judem Lawem. Owen však kromě filmové lásky a zrady ovládá i pole bojové. Své o tom vědí čeští kaskadéři, kteří se s hercem potkali a spřátelili ve filmech Poslední rytíři a Ofélie a kteří přispěli k tomu, že Theo z Potomků lidí dorazil na karlovarský festival. Na place ho zažil například Pavel Boušek.

František Přibík.

Kvůli škole odmítl fotbalovou Škodu. V Blovicích Přibík slaví jubileum

Fotbalový oddíl Sokol Blovice je součástí takřka celého života Františka Přibíka. Je mu 72 let a v klubu působí a hraje už 60 let. Dlouholetý kapitán a stoper fotbalových Blovic, s kterými několik sezon hrával i krajský přebor západních Čech, v 70. letech minulého století dokonce odmítl nabídku absolvovat letní přípravu v tehdejší Škodě Plzeň. František Přibík v současnosti hraje za starou gardu Blovic.

Marián Geňo, trenér FC Slavia Karlovy Vary.

Slavia Karlovy Vary po pěti letech opustila třetí ligu. Geňo věří v návrat

Před pěti lety se fotbalisté karlovarské Slavie navrátili mezi třetiligovou elitu, když opanovali divizi A. Uplynulá sezona však nevyšla podle jejich představ, a tak se museli s Českou fotbalovou ligou rozloučit. Nyní se představí ve 4. České fotbalové lize, skupině B. Jak viděl uplynulou sezonu trenér Marián Geňo, co očekává po sestupu, jak se to dotkne kádru a s jakými cíli bude Slavia do divizní soutěže vstupovat? To přiblížil v rozhovoru Deníku.

Nový průmyslový park v Ostrově.

Nový průmyslový park v Ostrově přinese stovky pracovních míst

V Ostrově u Karlových Varů začala stavba nového průmyslového parku Panattoni Park Ostrov South o rozloze přes 65 000 metrů čtverečních. Nájemcem bude mezinárodní výrobní společnost WITTE Automotive Czechia, která se specializuje na vývoj a výrobu systémových řešení pro automobilový průmysl. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem a vlastníkem haly, jejíž dokončení je v plánu na rok 2025, je investiční skupina Accolade.

Heinz Rehorik mladší.

Od sousedů: Zemřel nám krajan “Řehořík”

Heinz Rehorik byl z Karlových Varů, kde jeho otec založil v roce 1928 lahůdkářství s pražírnou kávy. Po válce znovu otevřel svou živnost v Řeznu – se základním kapitálem 500 marek a po tisícovce od dvou kamarádů.

Otevření onkologické ambulance v karlovarské nemocnici.

Ve Varech otevřel ambulanci onkologie Bartoška. Centrum se má stavět za dva roky

Moderní onkologická ambulance byla v úterý 2. července slavnostně otevřena v Krajské nemocnici v Karlových Varech, a to za účasti významného hosta. Tím byl prezident filmového festivalu Jiří Bartoška, který má sám s onkologickým onemocněním zkušenosti. Navíc ztvárnil jednu z ústředních postav seriálu České televize Smysl pro tumor, jehož hlavním tématem byla právě zákeřná rakovina.

Milan Peroutka

Proměna Milana Peroutky ve Varech: Nosit make-up se nebojím. Líbí se mi to

Muzikant Milan Peroutka přijel letos na filmový festival do Karlových Varů i se svým manželem Dominikem. Chtějí si ho užít ve velkém, a tak navštěvují různé party, čemuž přizpůsobují i outfity. Jednou z akcí, kam dorazili, byla BigBoard party. Letos se nesla ve znamení rocku, tak trochu i díky tomu, že na ní vystupoval rocker Bryan Adams.

Nejhlasitější auto soutěže - Chevrolet. Foto: Soňa Hrnčířová

Krásno se proměnilo v malou Ameriku. Sraz aut pomohl nemocným dětem

Na premiérový sraz amerických vozidel se o víkendu na letiště v Krásně přišlo podívat i přes panující vedra zhruba 1400 nadšenců. Bouráků zde bylo vystaveno 234 a k nim ještě musíme připočíst americké obytné přívěsy a limitované edice amerických aut. Sraz nadšenců měl i charitativní podtext. Pořadatelé akce se totiž rozhodli pomoci nemocným dětem.

Okresní soud v Karlových Varech

Ve Varech začal fungovat krajský soud. Jde ale opět jen o pobočku

V Karlových Varech začala v pondělí 1. července znovu fungovat pobočka Krajského soudu v Plzni. Vzhledem k tomu, že jde jen o pobočku, nebudou se v této justiční budově ale řešit kauzy krajského charakteru. Těm zůstává místopříslušný nadále Krajský soud v Plzni (KSP). 

Archeologové před stavbou dálnice D6 na Podbořansku odhalují dávnou historii.

Hrobové jámy, dřevěný vodovod. Trasa dálnice vydává svědectví o dávném osídlení

Hrobové jámy z pozdní doby kamenné, zemědělské objekty ze starší doby železné nebo dřevěný vodovod směřující do zaniklého pivovaru v Ležkách. To a mnohé další objevili archeologové při rozsáhlém průzkumu, který předchází výstavbě dálnice Praha – Karlovy Vary mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem na pomezí Rakovnicka a Žatecka. První část průzkumu, nedaleko Lubence, končí v těchto dnech, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) stavbu dvanáctikilometrové části D6 slavnostně zahájí ve středu 3. července.

Dostihový svátek v Karlových Varech. Klisny se poperou o vítězství v Letní ceně.

Dostihový svátek v Karlových Varech. Klisny se poperou o vítězství v Letní ceně

Karlovarská dostihová scéna pokračuje v neděli 30. června druhým mítinkem, ve kterém hlavní slovo dostanou tříleté a starší klisny. Vrcholem nedělního sedmidílného rovinového programu na Hipodromu Holoubek bude specialita karlovarského závodiště s nejkratší historií – 21. Letní cena klisen – Cena Sokolovské Uhelné.

I když letní teploty přes den šplhají ke třiceti stupňům Celsia i výš, po setmění se obvykle ochladí. Je proto dobré vzít si do letního kina oblečení navíc, abyste po projekci nešli domů s rýmou.

Letní kina a filmové festivaly jsou tu. Co o nich potřebujete vědět

Letní kina otevřela své brány a nabízejí jedinečné zážitky pod širým nebem. V červenci a srpnu jsou v plném proudu také filmové festivaly. V přehledu Deníku se dozvíte, kde najít nejbližší letní kino, jaké jsou výhody a nevýhody těchto projekcí a které filmové festivaly byste si neměli nechat ujít. Připravte se na léto plné filmových zážitků!

Na připravovaném úseku dálnice Praha – Karlovy Vary mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem na jihu Ústeckého kraje už pracuje stavební technika.

Za pár dní začne stavba další části D6, kus se zprovozní už v příštím roce

/FOTOGALERIE,VIDEO/ Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje v prvním červencovém týdnu slavnostní zahájení stavby dvanáctikilometrového úseku dálnice D6 Praha – Karlovy Vary mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem na jihu Ústeckého kraje. Zprovoznění plánuje ve dvou etapách. Dva kilometry dálnice u Lubence poblíž Ležek začnou řidičům sloužit už na konci příštího roku, zbylých deset kilometrů v průběhu roku 2027.

Natáčení filmu Mord na Osoblažsku

Krnované ve Varech uvedou světovou premiéru filmu Mord

Nejprestižnější filmový festival v Karlových Varech právě začíná. Také Krnované v čele s režisérem Adamem Martincem se projdou po červeném koberci 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu MFF Karlovy Vary.

Policie připravila bezpečnostní a organizační opatření, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí.

Filmový svátek ve Varech startuje. Policisté se připravují na nápor návštěvníků

V době konání mezinárodního filmového festivalu posílila policie v Karlových Varech výkon služby jak uniformovaných, tak i policistů v civilu. Na bezpečnost budou dohlížet také policisté s dlouhými zbraněmi, které mohou návštěvníci potkávat v centru lázeňského města. Na zahájení i ukončení filmového festivalu bude použita antidronová ochrana.

Také letos na jaře se hasiči v Karlovarském kraji zapojili do akce nazvané Stop sečení srnčat.

Srnčatům na loukách hrozí nebezpečí. Vyhledávat je pomáhají i hasiči s drony

Také letos na jaře se hasiči v Karlovarském kraji zapojili do akce nazvané Stop sečení srnčat. V rámci výcviku pilotů dronů pomáhají vyhledávat mláďata srnek na loukách, kde je plánovaná seč. Pro obsluhu bezpilotních prostředků jsou u HZS Karlovarského kraje odborně proškoleni hasiči ze stanice Ostrov a Karlovy Vary.

Začíná výstavba dalšího úseku dálnice D6 na Podbořansku.

Za pár dní začne stavba další části D6. Kus se zprovozní už v příštím roce

/FOTO, VIDEO/ Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje v prvním červencovém týdnu slavnostní zahájení stavby dvanáctikilometrového úseku dálnice D6 Praha – Karlovy Vary mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem na jihu Ústeckého kraje. Zprovoznění plánuje ve dvou etapách. Dva kilometry dálnice u Lubence poblíž Ležek začnou řidičům sloužit už na konci příštího roku, zbylých deset kilometrů v průběhu roku 2027.