Kreativ

ŠTÍTEK: kino

Letní kino promítá i na českolipském Vodním hradě Lipý.

Letní kina na Českolipsku jedou. Podívejte se, kam zajít na film pod širým nebem

Klasická letní kina v Novém Boru nebo v areálu kempu Nedamov u Dubé, která fungují pravidelně řadu let, jsou dnes už spíše výjimkou. Protože ale lidé o zážitek z večerního promítání pod hvězdami stojí, provozuje se letní biograf i na náměstích, koupalištích nebo třeba v zámeckém parku. Kam můžete vyrazit do letňáku na Českolipsku během prázdnin?

Letní Open Stage před blanenským kinem

V Blansku před kinem vyhrává hudba. Začala Letní open stage

Dohromady osm koncertů regionálních interpretů a kapel. Skupina Wendy’s ve čtvrtek 11. července odstartovala v Blansku letošní Letní Open Stage. Vystoupení jsou součástí Blanenského kulturního léta a posluchače lákají před blanenské kino. 

Novou technologii instalovali v turnovském kině Sféra.

Nový projektor, plátno i 3D systém. Kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky

Téměř na všech místech, která jsou spojená s Kulturním centrem Turnov, se letos v létě kutá, bourá a opravuje. Začalo to přestavbou Letního kina a pokračuje rekonstrukcí Klubu KUS. Pozadu nezůstává ani Kino Sféra, které na začátku července prošlo rozsáhlou technologickou modernizací. Jednalo se o výměnu obrazového řetězce i zvukového procesoru. Na diváky tak čeká kvalitnější obraz i nové projekční technologie.

Z natáčení třetího dílu filmové série Ruce pryč v Nymburce.

Nymburští filmaři točí další film v ulicích našeho města

Nymburští amatérští filmaři Michael Black a Jana Ševčíková rozjíždí další filmový projekt. Vrací se i s veškerou filmovou technikou do ulic našeho města a celé léto budou usilovně pracovat na třetím, závěrečném dílu filmové ságy Ruce pryč.

Na setkání se závodníkem Karlem Trněným ve Kdyni dorazilo mnoho zájemců.

Rallye Dakar bez cenzury s Karlem Trněným

Patrioti Kdyně uspořádali 5. června v místním kině akci s názvem Rallye Dakar bez cenzury. Hlavními hvězdami večera byli dakarský závodník Karel Trněný a moderátor Míla Janáček, kteří divákům přiblížili svět slavného závodu prostřednictvím akčních záběrů a poutavých vyprávění.

Kam s dětmi za vysvědčení? Pokud budete chtít s dětmi vyrazit na koncert, můžete navštívit v neděli 30. června Hodové slavnosti v Želatovicích.

Kam s dětmi za vysvědčení? Na koncert i zmrzlinu zdarma

Konec školního roku se nezadržitelně blíží a rodiče mohou oslavit začátek prázdnin společně se svými ratolestmi na nejrůznějších akcích, které jsou pro ně připravené. Čeká je zmrzlina zdarma, ale mohou si užít také promítání v kině Hvězda nebo návštěvu Plaveckého areálu v Přerově.

Od pondělí 24. června Vrchlabí uzavře most u Kartonky a silnici k bývalému kina kvůli rekonstrukci.

Vrchlabí uzavře most a parkoviště u Kartonky, stavba bude stát přes 40 milionů

V pondělí 24. června začne ve Vrchlabí rekonstrukce mostu u kina Kartonka a dopravní uzavírka ve Vančurově ulici až po bývalý městský biograf. Parkoviště u kina nebude během stavebních prací veřejnosti k dispozici, parkovat bude možné u Kulturního domu Střelnice. Ulice Josefa Šíra zůstane v provozu a bude sloužit pouze pro místní obsluhu. Informovala o tom vrchlabská radnice.

Ples města Buštěhradu bude v roce 2025 na sále kina.

Buštěhradští koupili zpět městské kino. Konečně budou mít kde tančit

/FOTOGALERIE,VIDEO/ Buštěhradští se po letech dočkají chybějícího společenského sálu. Zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodli o tom, že do svého majetku odkoupí za 10 milionů korun někdejší městské kino, které jejich předchůdci prodali po sametové revoluci soukromému vlastníkovi.

Zatracená krvavá láska s Kristen Stewartovou (vpravo)

Devět hitů v kině pro tohle léto: Vetřelec, Deadpool a láska krvavá jako steak

Hollywood sice mírně šílí, že letos je to s tržbami bída, nás to však nemusí zase tolik bolet. Při pohledu do letního programu kin je sice zjevné, že zhruba třetina filmů jsou dvojky a trojky známých příběhů, i tak ale bude z čeho vybírat. Jestli zvolíte akční komedii s Cate Blanchettovou, nového Vetřelce, animované emoce V hlavě nebo české drama Jiřího Mádla Vlny, je už na vás. Nabízíme vám devítku vybraných filmů napříč žánry. 

Slánská muzejní noc se konala v pátek 7. června.

Podívejte se: Slánská muzejní noc představila Přírodu živou i neživou

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Muzejní noc s podtitulem Příroda živá i neživá se uskutečnila v pátek 7. června v budově Vlastivědného muzea Slaný a městského kina se zahradou. Program navázal na nově otevřenou expozici soli a výstavu zvířat. Ty si mohli návštěvíci od 16 hodin prohlédnout zdarma.

Policie. Ilustrační foto

Pracky nahoru. V kině v Rychnově cvičili policisté zásah proti aktivnímu střelci

Letos v březnu byl evakuován kvůli hrozbě střelbou univerzitní areál v Hradci Na Soutoku, tip na jednoho ze studentů se nakonec ukázal jako lichý. Ale možné nebezpečí nelze podceňovat. I proto se na tomtéž místě v květnu uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému. Nyní policie cvičila zásah proti aktivnímu střelci v rychnovském kině. Informovala o tom TV Rychnov.

Vitějovický osulák.

Kam v příštích dnech: V sobotu na pláž, v týdnu na koncerty nebo do kina

Nemáte plány, kam vyrazit v příštích dnech nebo o víkendu? Inspirujte se tipy Prachatického deníku. Na Prachaticku je od středy 5. do úterý 11. června v nabídce několik koncertů, výstavy, promítání kina a na mnoha místech pak Noc kostelů. O víkendu můžete vyrazit na dětský den do Vlachova Březí nebo Stachů nebo si vyšlápnout přírodou z Vitějovic na Osuli či z Volar na Soumarský most. A je toho mnohem víc, tak si vyberte!

Ani muk. Jinak je po vás. Do kin přichází další příběh Tiché místo

Co v červnu nabídnou kina: Mizerové se Smithem, Strážci i další Tiché místo

Červnová kina nijak převratné premiéry nenabízejí, čeští tvůrci navíc čekají se svými novinkami na prezentaci na karlovarském festivalu. Několik solidních žánrovek se ale najde. Novým filmem se například připomenou Mizerové s Willem Smithem, Kevin Costner doveze horkou westernovou novinku pokřtěnou v Cannes a nahlédneme do uhrančivého světa neobvyklých příběhů japonského mistra animovaného filmu Hajaa Mijazakiho. Tady jsou naše tipy.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe měla v Cannes opulentní premiéru. Dva týdny nato bublina splaskla.

Ani Furiosa, ani opice. Divák chce událost a příběh

/KOMENTÁŘ/ Hollywood má (už zase) problém. V Los Angeles je teď sice slunečno, producenti jsou ale nejspíš přešlí mrazem. Očekávání, která vkládali v několik jarních hitů, se nenaplnila. Zatímco před rokem se mezi dubnem a květnem filmový průmysl radoval z bombastického úspěchu snímku Super Mario Bros. ve filmu a o pár týdnů později z triumfálního tažení projektu Barbenheimer, letos to vypadá na pěkný průšvih.

Natáčení filmového dokumentu Aneta: forenzní patolog Jay Radtke během rekonstrukce.

Smrt Anety v Letňanech. Třináct bodnutí a úmrtí, kolem něhož nic nedává smysl

Odhalení dosud neznámých skutečností, které označují jako šokující, slibují tvůrci právě dokončovaného filmového dokumentu Aneta. Snaží se rozkrýt okolnosti úmrtí 23leté ženy, která 20. září 2014 zemřela poté, co v kuchyni bytu jednoho z poměrně nových domů v Letňanech utrpěla zranění způsobená nožem.

Natáčení filmového dokumentu Aneta: forenzní patolog Jay Radtke během rekonstrukce

Smrt Anety v Letňanech: Třináct bodnutí a úmrtí, kolem něhož nic nedává smysl

Odhalení dosud neznámých skutečností, které označují jako šokující, slibují tvůrci právě dokončovaného filmového dokumentu Aneta. Snaží se rozkrýt okolnosti úmrtí 23leté ženy, která 20. září 2014 zemřela poté, co v kuchyni bytu jednoho z poměrně nových domů v Letňanech utrpěla zranění způsobená nožem.

Letní kino Širák vede Daniel Kučera. Širák nabízí 800 míst v hledišti a obří plátno v zeleni na břehu Orlice.

Filmové večery pod hvězdami na břehu Orlice. Letní kino Širák zahajuje sezónu

/ROZHOVOR/ Obří plátno a hlediště pro 800 lidí doplněné nezbytným občerstvením. Letní kino Širák v Hradci Králové zahajuje v sobotu sezónu. Filmové zážitky pod širým nebem na břehu Orlice nabídne až do konce prázdnin. „Když je hezky, lidé mohou filmy sledovat i ze svahů třeba z dek a dát si k tomu něco k pití nebo jídlu. Stále se najdou návštěvníci, kteří si u nás udělají trošku piknik,“ láká diváky provozní Letního kina Širák Daniel Kučera z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

V Hořicích se fandilo českým hokejistům.

Zlato, Zlato! Hořice žily hokejem: fandilo se v kině i v hospodách

Po 14 letech má Česká republika zlato z hokejového mistrovství světa. Navíc z Prahy. Reprezentační výběr vedený koučem Radimem Rulíkem zase na chvíli spojil národ. Fandilo se všude možně po celé zemi. Výjimkou nebyly ani Hořice. Na finále proti Švýcarsku, které Češi ovládli 2:0, mohli lidé vyrazit na veřejné promítání do Biografu Na Špici, ale i do restaurací a hospod.

Vítězství Čechů nad Švédy sledovali fanoušci na kolonádě v Mariánských Lázních

Čechy poženou za titulem plná náměstí či kina: Podívejte se, kam můžete vyrazit

Hokejové mistrovství světa vrcholí. V neděli večer se český národní tým utká ve finále se Švýcarskem, které postoupilo přes silný výběr Kanady. A fanoušci jsou ve varu. Na sportovní horečku reagují města napříč republikou, kromě oficiální fanzóny v Praze tak lidé budou moci zápas o zlato sledovat na náměstích, zimních stadionech nebo třeba v kině. Podívejte se na výběr Deníku, kde všude bude možné hnát naše reprezentanty za vysněným titulem.

Vizualizace Městského divadla Vrchlabí.

Vrchlabí připravuje stavbu městského divadla. Bude mít i Vivaldiho kavárnu

/VIZUALIZACE/ Po vybudování Aquacentra chystá Vrchlabí další velký investiční projekt. Připravuje výstavbu Městského divadla Vrchlabí. Vznikne na místě starého kina, které je od roku 2010 uzavřené. Podle architektonické studie má poskytnout zhruba 350 míst v hlavním sále a na balkóně. V patře bude Vivaldiho kavárna. Objekt rozšíří prosklené foyer a provozní budova.

Nedaleko kina Metro 70 došlo ke středu mohutného mercedesu a starší cyklistky. 15.5. 2024

Řidička v mercedesu srazila u metra starší cyklistku, ta skončila v nemocnici

Ošklivá nehoda, se stala ve středu před polednem v centru Prostějova. Osmatřicetiletá řidička mercedesu přehlédla u kina Metro 70 starší ženu, která jela na kole od radnice. Došlo tím ke střetu mohutného automobilu s cyklistkou. Ta po pádu utrpěla zranění, se kterým byla převezena sanitkou do nemocnice.

Zeptejte se na cokoli a Deník najde odpovědi. S pomocí expertů…

Které opěradlo v kině má divák využít?

/60. OTÁZKA/ Návštěvu kina mnozí lidé spojují s koupí popcornu a pití, které pak usrkávají při filmovém zážitku. Při příchodu do hlediště ale pro diváky někdy nastane dilema, které opěradlo v kině má člověk pro odložení kelímku s pitím i pro pohodlné položení ruky využít - po své levé, nebo pravé straně? Na to už odpovídá další díl seriálu Deníku 100 otázek a odpovědí. 

Jan Paul v ateliéru.

V novoborském kině a divadle začne výstava obrazů Jana Paula

Výběr obrazů z posledních let akademického malíře Jana Paula bude od středy 7. května k vidění v prostorách Městského kina a Městského divadla v Novém Boru. Významný solitér českého umění nazval výstavy Z nicoty do světla / Obrazy.

Dětská skupina. Ilustrační foto.

Jak řešit nedostatek míst ve školkách? V Hradci by měly pomoci dětské skupiny

Hradec Králové plánuje vybudovat nové zázemí pro dětské skupiny. Důvodem je nedostatek volných míst v mateřských školách. Dětské skupiny by měly sídlit v modulárních objektech, jeden by vznikl místo bývalého kina v Třebši, druhý na hřišti v Malšovicích. Město chce na svůj záměr získat státní dotaci.