
Pohlednici City Card si lidé koupí i letos
Znojmo - Až třetinu peněz mohou ušetřit na vstupném návštěvníci znojemských památkových a kulturních objektů. Znojmo distribuuje takzvanou City Card, která stojí sto osmdesát korun.
Znojmo - Až třetinu peněz mohou ušetřit na vstupném návštěvníci znojemských památkových a kulturních objektů. Znojmo distribuuje takzvanou City Card, která stojí sto osmdesát korun.
Jablonec n. N. - Úterý 13. ledna: Městské divadlo Jablonec 19.00 Miláček. Hraje Městské divadlo Mladá Boleslav. Režie: Pavel Khek. Hrají: Petr Mikeska, Jana Kovalčíková j.h., Roman Teprt, Karolina Frydecká, Ota Jirák, Petr Halíček a další.
Zlín - Městské divadlo Zlín pamatuje také na dětského diváka. Právě pro své nejmenší návštěvníky pozvalo na neděli 18. ledna Těšínské divadlo Český Těšín, které vystoupí s velkolepou muzikálovou pohádkou Hrátky s čertem v režii Karola Suszky.
Zlín - Na prkna Městského divadla ve Zlíně zavítá už za dva týdny, a to v sobotu 24. ledna, pražský Divadelní spolek Kašpar s dramatem Claudius a Gertruda.
Pelhřimov - Známou pohádku Princ Bajaja mohli shlédnout všichni ti, kteří v sobotu odpoledne vyrazili do Městského divadla v Pelhřimově.
Kolín – Salvy smíchu a několikanásobný návrat na scénu vyvolaný aplausem zaplněného kolínského Městského divadla.
Mladá Boleslav/ Představení Žárlivost přivede do divadla samé hvězdy.
Pardubice - V pardubickém stánku paní Thálie se představili i mladí herci známí z obrazovky – Veronika Kubařová či Matouš Ruml.
Krnov - Loni chystalo krnovské divadlo pro děti krásný dárek k Mikuláši v podobě výpravné pohádky o Sněhurce. Kvůli anonymovi, který telefonicky vyhrožoval bombou v divadle, se zklamané děti dočkaly jen policejních zátarasů, které uzavřely celou oblast až k Albrechtické ulici, a aktivity zásahových jednotek.
Zlín - Na prkna Městského divadla ve Zlíně zavítá už za dva týdny, a to vsobotu 24.ledna, pražský Divadelní spolek Kašpar sdramatem Claudius a Gertruda.
Žatec - Diváci se setkají s podezíravým daňovým poradcem a jeho mladou ženou.
Jablonec n. N. - Pondělí 12. ledna: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Sklenka sherry. Hraje Divadlo na Jezerce Praha. Tragikomický příběh o hledání pravdy a obyčejných životních hodnot.
Prachatice - Ve foyer Městského divadla budou v pondělí 12. ledna jednat prachatičtí radní. Jde totiž o to, že divadlo by mělo v letošním roce projít zásadní rekonstrukcí.
Zlín - Návštěvníci Městského divadla ve Zlíně budou mít poslední příležitost spatřit krásnou Princeznu Turandot. Vsobotu se sinscenací herci idiváci rozloučí. Hra, kterou volně podle Carla Gozziho sepsali Vladimír Fekar a Jiří Trnka měla premiéru 16.února2008.
Žďár nad Sázavou - Věčný příběh lásky a vzdoru - lásky k životu, ženám a nikdy nekončícímu hledání. Tak lze stručně představit inscenaci Všechno jen do putyk a ženským!
Prostějov - S oštěpy a kyji předstoupili ve středu v Městském divadle v Prostějově před nejmenší publikum členové brněnského profesionálního dětského divadla Polárka.
Hvozdná - Kroužek divadelních ochotníků (KDO) ve Hvozdné na Zlínsku vznikl vúnorových dnech 1909za dob Rakousko– Uherska. Letos je tomu sto let, co hvozdenští divadelníci pravidelně obohacují kulturní život nejenom ve své obci, ale také na mnoha dalších jevištích. Kdnešnímu dni má KDO 126členů a ochotníci si pilně vychovávají imladou generaci.
Žatec - Poslední symboly Vánoc mizí z ulic.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Návštěvníci Městského divadla ve Zlíně mají možnost vidět hned tři výstavy najednou.
Mladá Boleslav/ Herec Miroslav Vladyka se představí ve hře Plný kapsy šutrů
Zlín - /ROZHOVOR/ Ansámbl Městského divadla ve Zlíně se vpondělí ráno sešel kprvní čtené zkoušce další jevištní novinky. Po Maryši, která si upublika našla řadu příznivců, připravují divadelníci opět inscenaci svesnickou tématikou. Tentokrát se bude jednat ozpracování románové kroniky Viléma a Aloise Mrštíkových Rok navsi.
Brno - Městské divadlo Brno uvádí od prosince na své Hudební scéně původní český muzikál na motivy známé pohádky bratří Grimmů.
Chomutov - Unikátní koňský povoz pomůže hendikepovaným lidem z Chomutovska. Bude je vozit po různých akcích i na výlety mimo město.
PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ Na VI. reprezentační ples města Mladá Boleslav přišlo kolem pěti set lidí.
Zlín - Ansámbl Městského divadla ani na začátku nového ruku nezahálí. Po Andělích všedního dne, kteří se zlínskému publiku představili pár dnů před vánočními svátky, začíná pracovat na dalšíhře. Do Městského divadla se vrací známý režisér Jan Antonín Pitínský snovou velkou inscenací Rok na vsi. Jevištní verzi románové kroniky Aloise a Viléma Mrštíkových začínají herci zkoušet již vpondělí.
Zlín - Ansámbl Městského divadla ani na začátku nového ruku nezahálí. Po Andělích všedního dne, kteří se zlínskému publiku představili pár dnů před vánočními svátky, začíná pracovat na další hře. Do Městského divadla se vrací známý režisér Jan Antonín Pitínský s novou velkou inscenací Rok na vsi. Jevištní verzi románové kroniky Aloise a Viléma Mrštíkových začínají herci zkoušet již v pondělí.
Brno - /FOTOGALERIE/ Silvestrovský husarský kousek předvedl při loučení se starým rokem brněnský primátor Roman Onderka. Chybělo málo a po premiéře hry Williama Shakespeara Večer tříkrálový a slavnostním přípitku na prknech Městského divadla skončil vnyní již městské Úrazové nemocnici.
Český Krumlov - Lidé na Českokrumlovsku se obávají hlavně o své zdraví a práci.
Českokrumlovsko - Hlasy významných osobností českokrumlovského regionu.
Brno - Večer z dnešního dne na prvního ledna je možné prožít mnoha způsoby. Pro ty, kteří chtějí oslavit konec roku ve slavnostnějším duchu s divadelním či hudebním programem, připravila brněnská divadla pestrou nabídku inscenací, operet i představení pro děti.
Brno - Celkem se diváci na činoherní i hudební scéně dočkají deseti premiér, mimo jiné uvidí i Bídníky, či Kočku na rozpálené plechové střeše.
Brno - Historický muzikál Bídníci vycházející ze stejnojmenného románu Viktora Huga, psychologické drama Tennessee Williamse Kočka na rozpálené plechové střeše nebo taneční muzikál Evita či tragikomické dílo Čechovovo Tři sestry představí příští rok Brňanům Městské divadlo. Celkem se diváci na činoherní i hudební scéně dočkají deseti premiér.
Český Krumlov - Po téměř dvouleté pauze se lidé zase mohou kochat fotografiemi od členů klubu.
Chomutovsko - Žádné z měst nechystá na silvestrovskou noc slavnostní ohňostroj. Každý, kdo si bez petard a raket neumí konec roku představit, si tak musí dopomoci z vlastních zdrojů.
Mostecko - Už jsou vaše děti po sezení u televize během vánočních svátků neposedné? A nevíte, kam je vzít? Zkuste si přečíst naše víkendové tipy.
Brno – /PŘIDÁNO VIDEO/ Vánoce na brněnské radnici vyvrcholily desetiminutovým ohňostrojem. Zapálit se ho však podařilo až napodruhé.
Kutná Hora - Zajít si na nový film do kina by mohl být v příštím roce v Kutné Hoře problém. Zastupitelé sice schválili provozovateli biografu Svět příspěvek a prodloužili nájemní smlouvu, nikoliv však bez výhrad.
Krnov - Zaplněné divadlo ocenilo šedesát muzikantů krnovského orchestru potleskem ve stoje. Legendární hudební těleso je dobře připraveno na blížící se Mezinárodní festival dechových hudeb Praha 2009.
Děčín - Koledy obdrželi všichni diváci na vánočním CD s názvem Vánoce nad Děčínem
Českokrumlovsko - Zlatá neděle v regionu, která je současně astrologicky i prvním zimním dnem,vrcholí.
Krnov - Dechový orchestr mladých Krnov v sobotu 20. prosince potěší své příznivce tradičním Vánočním koncertem. Ten se uskuteční od 17 hodin v Městském divadle Krnov.
Zlín - Počet diváků, kteří se báječně bavili na komedii Výborná kachna vMěstském divadle Zlín, přesáhl už deset tisíc. Poprvé se zlínskému publiku představila vdubnu 2007.Každá legrace někdy končí, a tak itato oblíbená inscenace bude mít vsobotu 27.prosince ve Velkém sále svou derniéru.
Česká Lípa - Českolipští městští zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2009. Jeho příjmy činí 771 tisíc, výdaje 819, rozdíl je tedy 45 milionů.
Karlovarsko — Chcete na Karlovarsku vyrazit na jednu z vánočních akcí? Podívejte se do seznamu a vyberte si.
Krnov - Studenti Střední pedagogické a zdravotnické školy Krnov odehráli v divadle fantastické scénky v rámci své besídky. Ocenění na ní převzali také učitel a učitelka roku 2008.
Zlín - Jednou znejvýznamnějších společenských událostí regionu je už tradičně ples ve zlínském divadle. Všichni milovníci této jedinečné akce se na něj mohou těšit 31.ledna.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Nepřehlédnutelné vokální kvarteto 4tet potěšilo zlínské publikum letos v prosinci hned třikrát.
Brno - /FOTOGALERIE/ Nejpopulárnější herečku a herce Městského divadla v Brně v sezoně 2007/2008 zvolili diváci v anketě Křídla. Včera se jejich jména dozvěděli Brňané na slavnostním večeru v divadle.
Brada / Rybníček - Obec zve v sobotu 20. prosince do kostela svatého Bartoloměje na Bradech, kde se od 15 hodin koná vánoční jazzový koncert.
Most - V Městském divadle v Mostě se uskuteční poslední premiéra činohry letošního roku. Mostečtí herci nastudovali divadelní adaptaci slavného filmu Federica Felliniho Silnice.