Zraněná a odhozená Martinka mohla zemřít. Ale...
Zlín – Chtěla být jen věrnou společnicí svému pánovi. Neměla to s ním na ulici lehké, ale vždy stála oddaně po jeho boku. Za to však sklidila jen rány, hlad, mráz i horko ale i psí smutek.
Zlín – Chtěla být jen věrnou společnicí svému pánovi. Neměla to s ním na ulici lehké, ale vždy stála oddaně po jeho boku. Za to však sklidila jen rány, hlad, mráz i horko ale i psí smutek.
Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice poslední den v roce odtajnilo nejoblíbenější inscenace.
Stříbro – Dobrým skutkem ke konci roku přispěli studenti třídy OA2 stříbrské Obchodní akademie.
Prostějov – Přesně hodinu a dvacet minut po začátku nového kalendářního roku přišla v prostějovské nemocnici na svět malá Natálka. Stala se tak prvním narozeným miminkem roku 2016 nejen v Prostějově, ale v celém Olomouckém kraji.
Olomouc – Zábavu pro celou rodinu připravilo na první lednový víkend olomoucké Divadlo na Šantovce. V neděli 3. ledna v 16 hodin tady vystoupí soubor Divadla Tramtarie s představením Pohádka o Héraklovi.
Severní Čechy, Plzeň - Čeká nás rok pevných vztahů, činorodosti, fyzických sil a také změn v politice. Alespoň tak vidí rok 2016 kartářky a vědmy, které se zabývají nejrůznějšími předpověďmi. Podle čínského horoskopu je příští rok rokem ohnivé opice, jíž se přičítá právě citlivost, vášeň, ale i nevypočitatelnost a lstivost.
Plzeň - Čeká nás rok pevných vztahů, činorodosti, fyzických sil a také změn v politice. Alespoň tak vidí rok 2016 kartářky a vědmy, které se zabývají nejrůznějšími předpověďmi. Podle čínského horoskopu je příští rok rokem ohnivé opice, jíž se přičítá právě citlivost, vášeň, ale i nevypočitatelnost a lstivost.
Slovácko - Redakci blízká kartářka a numeroložka Ivana Ente Kachničková sepsala pro jednotlivá znamení Zvěrokruhu zásadní okamžiky příštího roku. Věřte nebo nevěrte, ale hlavně čtěte.
Jablonec n.N .- Konec roku je obdobím bilancování uplynulých tři sta šedesáti pěti dnů a také očekáváním toho, jaký bude rok nový.
Liberec - Rozhovor s jednou z nejnoblesnějších a nejcharismatičtějších zpěvaček české pop music o skládání hudby a psaní textů, politice, rockových legendách, technice i receptu na krásu.
Benešov – Jaký byl končící rok pro Hanu Chmelovou, jednatelku základní organizace Českého svazu včelařů Benešov.
Plzeň – Čeká nás rok pevných vztahů, činorodosti, fyzických sil a také změn v politice.
Karlovarský kraj - Čeká nás rok pevných vztahů, činorodosti, fyzických sil a také změn v politice. Alespoň tak vidí rok 2016 kartářky a vědmy, které se zabývají nejrůznějšími předpověďmi. Podle čínského horoskopu je příští rok rokem ohnivé opice, jíž se přičítá právě citlivost, vášeň, ale i nevypočitatelnost a lstivost.
Svitavsko - Konec roku 2015 nebude náročný pouze pro lidi. Ohňostroje potrápí i domácí mazlíčky. Můžou jim způsobit stres i bolesti.
Severní Čechy – „Život je na mě hodný, děkuji za to každý den," říká Jana, další z žen, která se přihlásila do 5. ročníku Proměn – společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová. A to přesto, že zažila zklamání, zlomené srdce a chvíle strachu i beznaděje, než se rozhodla začít znovu a lépe.
Liberec - Rozhovor s jednou z nejnoblesnějších a nejcharismatičtějších zpěvaček české pop music o skládání hudby a psaní textů, politice, rockových legendách, technice i receptu na krásu.
Teplicko - Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem.
Madrid, Znojmo – Nemá moc v lásce létání, ale kvůli takovému dárku se přemohl. Znojemský fotbalista Radim Nepožitek dostal k Vánocům od své přítelkyně výlet do Španělska na středeční domácí utkání Realu Madrid se San Sebastianem. „Real je můj nejoblíbenější tým, jsou tady s námi také moji dva bráchové a budeme tedy přes Silvestra," hlásí z Madridu sedmadvacetiletý záložník.
Choceň – Jménem DS Jirásek Choceň bychom chtěli poděkovat našemu dlouholetému členovi Miloši Bezdíčkovi.
Jablonec n. N. - Exkluzivně poskytl majitel Preciosy Ludvík Karl rozhovor pro čtenáře Deníků. Najdete jej ve středu 30. prosince v tištěném vydání Jabloneckého deníku.
Praha /ROZHOVOR/ – V pořadí třinácté album se třinácti písněmi, které má navíc třináctku ve svém názvu, má ve své diskografii slovenská skupina Gladiator. Obsahuje i baladickou skladbou Sám s ňou, která byla několik měsíců jedním z nejhranějších singlů v rádiovém éteru na Slovensku. Teď s ní, stejně jako s ostatními novými songy, hodlá kapela zacílit i na české fanoušky.
Boží Dar - Kolem 373 kilogramů přání a pohlednic vyřídila letos od 1. prosince do 23. prosince Ježíškova pošta v Božím Daru.
Olomouc – Zábavu pro celou rodinu připravilo na první lednový víkend olomoucké Divadlo na Šantovce. V neděli 3. ledna v 16 hodin tady vystoupí soubor Divadla Tramtarie s představením Pohádka o Héraklovi.
Rokycany - Představujeme další miminka uveřejněná v novinách
Šumperk – Česká vánoční mše Jana Jakuba Ryby rozezněla na první svátek vánoční klášterní kostel v Šumperku. Vše bylo v režii nadšenců, kteří se scházejí jednou za rok právě kvůli interpretaci tohoto díla ze zlaté pokladnice české klasiky.
Praha – Slavný vlámský taneční soubor Ultima Vez vystoupí v únoru v Divadle Archa, kde pravidelně uvádí svá představení, se svou nejnovější inscenací. Představení o lásce nazvané Speak low if you speak love doprovázené živou hudbou uvede legendární skupina během čtyř večerů 11. až 14. února, uvádí se na webové stránce divadla.
Českolipsko - Legrační, dojímající příběh lásky a odpuštění Návštěvy u pana Greena nabídnou v lednu divadla v České Lípě i Novém Boru.
Dobříš - Tradiční školní akademií se s rokem 2015 rozloučili studenti a profesoři Gymnázia Karla Čapka v Dobříši. Na pódiu v dobříšské sokolovně postupně předvedly svá představení všechny třídy.
Teplicko - Hit konce filmového roku 2015 Star Wars: Síla se probouzí - Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vrací na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí.
Nová Paka – Co je na Vánocích nejkouzelnější? Asi se shodneme všichni, že to jsou rozzářené oči těch nejmenších, když se ozve hlas zvonku, v pokoji se rozsvítí vánoční stromek a děti se nedočkavě vrhnou na rozbalení dárků.
Drazí v Kristu, bratři a sestry, ! KRISTUS SE RODÍ, OSLAVUJME JEJ! Krásné zpěvy nás opět zvou v adventní době vánoční, k zamyšlení nad tajemstvím Božího zrození. Hospodin nás opět učinil hodnými slyšet evangelium o příchodu Syna Božího na svět.
Kroměříž /ROZHOVOR/ – Jaký byl uplynulý rok pro město Kroměříž, v čem by se život jeho obyvatel mohl zlepšit a co by lidem popřál do nového roku a doporučil jako předsevzetí pro letopočet 2016: o tom všem hovořil v rozhovoru pro Kroměřížský deník místostarosta města Pavel Motyčka.
Tábor - Grafika a jeho mistrovské dílo, jež bylo svého času ceněné podobně jako obrazy Jana Zrzavého, připomíná kolekcí 250 prací Husitské muzeum v Táboře. Jde o průřez od 50. let až do roku 2006. Výstava potrvá do 3. dubna.
Slatiny – Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Slatinách se rozezvučel hlasy dětí z milíčevské mateřské školy a slatinské základní školy.
Tupesy – Láska ke dřevu spolu s fantazií nedá už pětatřicet let zahálet Františku Smětákovi (65) z Tupes, který se celý život živil zedničinou.
Plzeň - Sváteční přání plzeňského biskupa našim čtenářům…
Českokrumlovsko - Známý všestranný umělec Karel Dvořák tak dlouho vyslovoval své přání ohledně dárku, až si ho nakonec koupil sám.
Po předvánoční divočině na parkovištích, v obchodech i za plotnami sporáků bych chtěl nám všem popřát, abychom v následujících dnech pokusili sebe i své okolí obklopit pozitivní energií, vlídným slovem i konejšivým úsměvem. Zklidnění totiž náš současný svět potřebuje jako sůl.
Chebsko - Přeji Vám všem a modlím se za to, abyste prožili Vánoce v tomto duchu, protože pak budou plné radosti a naděje, kterou nám nic a nikdo nevezme.
Ústí nad Labem - Již tradičně je v našem kostele otevřena výstava betlémů. Její smysl je dát mladým i starým, dětem i celým rodinám zakusit mír a pokoj Vánoc.
Cheb – Všichni lidé dobré vůle jsou zváni od 24 hodin.
Teplicko - Takováto vánoční přání nám namalovaly děti z prvních tříd ze ZŠ Buzulucká v Teplicích. Jsou to jejich dopisy Ježíškovi. Podívejte se, jaké mají současné děti sny…
Můj milý dení(č)ku, po čase zase usedám a musím Ti napsat pár řádek. Tak, jak se to stalo. Od rána se ten den nevyvedl. Zaspal jsem. Bolelo mne celé tělo, jak jsem málo spal. Na Jižní spojce kolona až běda. V novinách objevuju tři chyby. Dení(č)ku, představ si to, v mých článcích. Hanbou bych se propadl. Třikrát se mi vybíjí baterka u mobilu. Vždycky při důležitém hovoru.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Štědrovečerní tabule bez piva? To snad ani ne. Vždyť pivo bylo na vánočním stole mnohem dřív než kapr, který v průběhu 19. století zaujal místo tradičního houbového kuby. K tomuto těžkému pokrmu se vychlazené pivo velmi hodilo, neboť podporovalo trávení.
Hranice – Ačkoliv její duše pochází z Marseille, je stejně romantická a nezkrotná jako Paříž. Svou rodnou Francii miluje, do Čech však odešla za svou dlouholetou láskou, Bolkem Polívkou. Stejně jako její češtinu poznamenal tento muž i její život. Divadelní a filmová herečka Chantal Poullain nyní žije se synem Vladimírem v Praze. Do Hranic zavítala, aby podpořila svého přítele i spoluhráče Matěje Černého. Večer plný jazzových šansonů doplňovala vtipnými anekdotami i hlubokými myšlenkami. Podělila se tak s publikem nejen o hudbu, nýbrž i o životní filosofii a nekonečnou energii. Proč je důležité si pomáhat a co pro ni znamenají Vánoce?
Uhlířské Janovice - Čas Vánoc je pro mnohé i časem, kdy zavítají do míst, která jinak po celý rok vynechávají. Jedním z takových míst je i kostel. Nejen o čase vánočním si s Deníkem povídala Jitka Pokorná, farářka působící v Uhlířských Janovicích.
Hranice /ROZHOVOR/ – Ačkoliv její duše pochází z Marseille, je stejně romantická a nezkrotná jako Paříž. Svou rodnou Francii miluje, do Čech však odešla za svou dlouholetou láskou, Bolkem Polívkou. Stejně jako její češtinu poznamenal tento muž i její život. Divadelní a filmová herečka Chantal Poullain nyní žije se synem Vladimírem v Praze. Do Hranic zavítala, aby podpořila svého přítele i spoluhráče Matěje Černého. Večer plný jazzových šansonů doplňovala vtipnými anekdotami i hlubokými myšlenkami. Podělila se tak s publikem nejen o hudbu, nýbrž i o životní filosofii a nekonečnou energii. Proč je důležité si pomáhat a co pro ni znamenají Vánoce?
Praha – Neohroženým králem českých Vánoc je pro téměř dvě třetiny domácích i letos Ježíšek. Santa ani Děda Mráz nemají šanci. Zatímco podle průzkumu společnosti SANEP největší radost udělá kniha, dárek z lásky nebo ten, o který jsme si sami řekli, nejméně potěší adrenalinové zážitky nebo erotické pomůcky.
Vánoce jsou mystickou událostí, u které se předem ví, že dopadne dobře. I letos Maria v Betlémě porodí Božího syna, jehož příchod oznámí hvězda mudrcům z Východu a opět budou prvními gratulanty obyčejní pastýři. Narození Ježíše je počátkem biblického příběhu, který končí jeho obětováním se za lidské hříchy a následným zmrtvýchvstáním.
Ústí nad Labem – Jedinečný adventní zážitek čeká v úterý 22. prosince od 19.00 návštěvníky ústeckého červeného kostela.