Uherský Brod – Dům kultury v Uherském Brodě přivítá 5. března 2015 dnes už legendu českého folku, Karla Plíhala. Označit jej ale pouze za folkaře, by bylo velmi zjednodušující. V jeho muzice najdeme vliv jazzu, swingu, blues a samozřejmě také rocku.
Česká Třebová – Příležitost ochutnat pravé italské speciality si v pátek nenechali ujít účastníci Zábavného italského vaření, které s láskou k Itálii pořádalo místní sdružení Lingvia Group.
Praha /RECENZE/ - Je to úleva potkat na obrazovce zase jednou smysluplný, filmařsky dotažený projekt. Zvlášť po různých polovičatých, vykonstruovaných a zbytečných kouscích, kterými nás poslední dobou domácí stanice zásobují (Vraždy v kruhu, Reportérka, Svatby v Benátkách, Doktoři z Počátků). Právě odstartovaný cyklus Škoda lásky na České televizi, napsaný podle námětů známých českých literátů, vlil do srdce diváka pocit radosti a naděje. Alespoň pilotní díl s prvními dvěma povídkami určitě.
Chodí na základní školu, ale už toho prožili víc, než by zvládl leckterý dospělý. Mají poruchu pozornosti, ale dokážou hrát na několik hudebních nástrojů, krásně zpívat a kreslit. Neumí si vážit věcí, ale zato si nade všechno cení lásky, podpory i obyčejného pohlazení. Takové děti mají doma také jedni z ostravských pěstounů (více na www.hledamerodice.cz ).
Ostrava - Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina připravilo na víkendovou neděli pro všechny návštěvníky netradiční podívanou. Novou píseň Srdcebeat tam před tisícovkami lidí představila kapela Kryštof, svým fanouškům se podepsala na autogramiádě.
Přerov – Na zpěváka Petra Nováka a jeho nezapomenutelné písničky jako Povídej, Hvězdičko blýskavá nebo Náhrobní kámen si zavzpomínají spolu s legendární kapelou George & Beatovens posluchači, kteří zavítají v úterý 10. března v 19 30 hodin na koncert do Městského domu v Přerově.
Kacákova Lhota - Květa a František Šindelářovi kráčí společně životem neuvěřitelných pětašedesát let. 25. února 1950 si v jičínském Husově sboru řekli ano, 25. února 2015 oslavili kamennou svatbu.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina připravilo na víkendovou neděli pro všechny návštěvníky netradiční podívanou. Novou píseň Srdcebeat tam před tisícovkami lidí představila kapela Kryštof, svým fanouškům se podepsala na autogramiádě.
Mladá Boleslav - Nadšené kritiky, velkolepá výprava, strhující taneční výkony. Do mladoboleslavského Domu kultury míří soubor Petrohradského klasického baletu Andreje Batalova, který přiváží nejklasičtější baletní představení Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského
Liberec – Osm týmů z jedenácti se dostalo do nadstavby play-off Liberecké ligy malého fotbalu, která se hraje v tělocvičně na ZŠ Barvířská. Dnes si tak play-off zahrají tyto dvojice proti sobě: FC Socky – Real Formanka, FK Nová Ves – Stolfamous, AC Mitík – Sarka Farka, FC Litrpool – Plastkov.
Třebechovice pod Orebem - Jindřich Tošner se věnuje poezii vedle své lékařské profese už mnoho let. Básně ze svých dvou vydaných sbírek v závěru loňského roku využil jako základ básnického recitálu s názvem Láskyplné pas de deux.
Semily - Posláním místního Domova pro seniory je poskytovat osobám, zejména ze Semilska, podporu zachování schopností, soběstačnosti a péče podle individuálních potřeb, spojenou s bydlením.
Praha - Zvláštní připomínku narození skladatele Bedřicha Smetany, které připadá na 2. března, připravili na neděli brněnští muzikanti. Po poledni přijedou do Prahy rychlíkem, který je po Smetanovi pojmenován, a před večerním koncertem projdou městem s písní na rtech. Začnou už po 13.00 hodině ve Fantově kavárně na Hlavním nádraží a v plánu mají několik zastávek v centru města.
Kacákova Lhota – Květa a František Šindelářovi kráčí společně životem neuvěřitelných pětašedesát let. 25. února 1950 si v jičínském Husově sboru řekli ano, 25. února 2015 oslavili kamennou svatbu.
Hranice – Knížka pohádkových příběhů pro děti Klárka v zahradě splněných přání přinesla hranické autorce Jaroslavě Černé nominaci na jednu z nejprestižnějších literárních cen Magnesia Litera v kategorii kniha pro děti a mládež. Na tu ji navrhlo nakladatelství Albatros, které pohádkové příběhy vydalo.
Písečná - Písecká malotřídní škola pořádá pro své žáky lyžařský výcvik již od roku 1995. Když ještě bývaly zimy s dostatkem sněhu, chodili jsme na píseckou sjezdovku a za pomoci rodičů se snažili probudit u dětí lásku k lyžování.
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Příběh velké lásky a vůle. To je Teorie všeho. A nejen kvůli pozoruhodnému životnímu osudu hlavního hrdiny stojí za to ji vidět. Čistě natočený životopis vědce Stephena Hawkinga stojí a padá především s výkonem jeho představitele, Eddieho Redmayna, který si za něj po zásluze odnesl před týdnem Oscara.
Libavá – Zima nezima v Oderských vrších jde na jejich nejsledovanější obyvatele jaro. Pár orla skalního, kterému se v tamních lesích zalíbilo, opět zahořel láskou a dokonce se pustil do jejího fyzického naplňování. Páření se ochranářům podařilo zachytit pomocí fotopastí.
Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ - Hodinky Prim, to je pro řadu hodinářů, zvlášť z Nového Města nad Metují, kde se dlouhá léta vyráběly, skutečně srdeční životní záležitost.
Hranice – Knížka pohádkových příběhů pro děti Klárka v zahradě splněných přání přinesla hranické autorce Jaroslavě Černé nominaci na jednu z nejprestižnějších literárních cen Magnesia Litera v kategorii kniha pro děti a mládež. Na tu ji navrhlo nakladatelství Albatros, které pohádkové příběhy vydalo.
/DENÍK ZAUJALO/ Erotický film podle knižního bestseleru vtrhl do ostravských kin a díky masovému marketingu je spolehlivě plní už dva týdny. Deník se v těchto dnech přesvědčil, že zájem je stále veliký i v Ostravě.
Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda". Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců.
Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ - Hodinky Prim, to je pro řadu hodinářů, zvlášť z Nového Města nad Metují, kde se dlouhá léta vyráběly, skutečně srdeční životní záležitost.
Mladá Boleslav - Nadšené kritiky, velkolepá výprava, strhující taneční výkony. Do mladoboleslavského Domu kultury míří soubor Petrohradského klasického baletu Andreje Batalova, který přiváží nejklasičtější baletní představení Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského
Liberec - Magický příběh Williama Shakespeara ze světa lidí, víl a elfů. Milostný „motanec" nelze jen tak nepřevyprávět, ale porozumí mu i malé dítě to je Sen noci svatojánské. Novinka Divadla F. X. Šaldy má premiéru dnes 27. února od 19 hodin ve velkém divadle.
Dolní Radslavice - Didgeridoo, cajón, berimbau. Pro některé slova neznámého jazyka, pro Tomáše Dufka náplň profese. Třicetiletý rodák z Dolních Radslavic u Velkého Meziříčí se přes čtrnáct let věnuje výrobě netradičních hudebních nástrojů.
Hranice – Úplně poprvé představilo své umění pět spisovatelek v prostorách Caffe art gallery v pondělí 23. února. S nápadem autorského čtení přišla vychovatelka Simona Šebíková, která vede kroužek Tvůrčího psaní ve všechovické škole a v hranickém Domě dětí a mládeže. Autorské čtení dívek si přišlo poslechnout víc než dvacet lidí.
Havlíčkův Brod – Dnes už bývalý dvaapadesátiletý římskokatolický kaplan Erik Tvrdoň z Havlíčkova Brodu, obžalovaný z několika sexuálně motivovaných trestných činů vůči věřícím ženám a dívkám, byl ve čtvrtek okresním soudem v Havlíčkově Brodě odsouzen na pět let do věznice s ostrahou. Nařízeno mu bylo také ústavní sexuologické léčení a pětiletý zákazem práce s dětmi a mladistvými.
Londýn /VIDEO/ - Popová hvězda Madonna šokovala své fanoušky, kteří sledovali její vystoupení na závěr prestižních britských hudebních cen Brit Awards, které se udílely ve středu v Londýně. Hned po prvních taktech písně Living For Love se totiž zhroutila pozadu z několika schodů. Rychle se ale vzpamatovala a pokračovala ve zpěvu. Následně na sociální síti vzkázala, že je v pořádku, informovala agentura AP.
Přerov – Na zpěváka Petra Nováka a jeho nezapomenutelné písničky jako Povídej, Hvězdičko blýskavá nebo Náhrobní kámen si zavzpomínají spolu s legendární kapelou George & Beatovens posluchači, kteří zavítají v úterý 10. března v 19 30 hodin na koncert do Městského domu v Přerově.
Vysoký Chlumec – Pivovar Vysoký Chlumec dosáhl na zlato. Účast na 25. ročníku Táborských pivních slavností, kdy zejména autority v oboru pivovarnictví degustovaly vzorky piva, se pivovaru vyplatila. V kategorii polotmavých piv získala značka Démon první místo a nechala tak za sebou stříbrný smíchovský Staropramen Granát a bronzovou značku Dudák ze Strakonic.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Ostrava - Švédský písničkář José González vydává nové album Vestiges & Claws, které naživo představí 4. března v pražském Lucerna Music Baru a na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční ve dnech 16. až 19. července v Dolní oblasti Vítkovic.
Chomutov - Gymnazista z Chomutova si plní své sny. Koncem minulého roku pianista Jan Veselý natočil českou verzi videoklipu k filmové pohádce Láska na vlásku se slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham.
Chomutov - Gymnazista z Chomutova si plní své sny. Koncem minulého roku pianista Jan Veselý natočil českou verzi videoklipu k filmové pohádce Láska na vlásku se slovenskou zpěvačkou Celeste Buckingham.
Most - Už více jak měsíce se fotbalista Zoran Danoski připravuje s Mostem na jarní části Fotbalové národní ligy. Během něj se již stihl rozkoukat v kabině a vypozoroval, že se svými novými a staronovými spoluhráči může věřit v záchranu.
Vysoký Chlumec – Pivovar Vysoký Chlumec dosáhl na zlato. Účast na 25. ročníku Táborských pivních slavností, kdy zejména autority v oboru pivovarnictví degustovaly vzorky piva, se pivovaru vyplatila. V kategorii polotmavých piv získala značka Démon první místo a nechala tak za sebou stříbrný smíchovský Staropramen Granát a bronzovou značku Dudák ze Strakonic.
Sušicko – Život zřejmě zachránila 42letému Sušičanovi žena, která ho nalezla v noci ze soboty na neděli ležícího u silnice za Hlavňovicemi, u odbočky na Libětice, tedy na poměrně opuštěném místě.
Mladá Boleslav - Vysoký věk, vážné onemocnění či náhle zhoršený psychický stav. Možná to jsou důvody, které předcházely tragické události, k níž došlo v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici. Co se přesně stalo, přiblížila mluvčí boleslavské policie Markéta Johnová.
Mladá Boleslav - Vysoký věk, vážné onemocnění či náhle zhoršený psychický stav. Možná to jsou důvody, které předcházely tragické události, k níž došlo v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici.
Psa si dnes už každý vybírá nejen podle toho, jak se mu která rasa líbí, ale hlavně podle charakteristiky plemene. Totéž by měli budoucí chovatelé brát v úvahu při pořizování kočky. Například některé exoticky vyhlížející druhy trochu matou vzhledem a jsou velmi přítulné, i když vypadají na první pohled trochu divoce.