Více než čtyři desítky průvodců dorazily o víkendu na první společné setkání na děčínský zámek. Přestože každý pracuje na jiné památce, zážitky mají velmi často více než podobné. Většinu průvodců navíc spojuje láska k historii.
Vyškov - Svému názvu dostáli v utkání šestého kola druhé ligy ve Vyškově futsalisté z Brna Žabovřesk. Na domácí Amor Kloboučky Vyškov vlétli Žabinští Vlci jako hladová smečka a za deset minut získali rozhodující třígólový náskok. Z haly v Purkyňově ulici si pak odvezli všechny tři body po vítězství 6:2.
Sice je dnes den modliteb za zesnulé, kdy i nevěřící vzpomínají na blízké, které ztratili, ale na prvním místě se tradičně řeší, kolik se toho na hrobech nakrade. Je to stejné, jako když se na Valentýna nepíše o lásce, nýbrž o rekordních tržbách květinářství.
Láska, to (ne)jsou jen písmena. S takovým mottem přijíždí Jitka Molavcová, která se představí v komorním recitálu propojující šanson s osobitým humorem a poezií.
Přiznám se, že již nevím, kdy manželka večer sledovala v televizi pořad z porodnice, jmenoval se asi Malé lásky, i já jsem se místy podíval a vzpomněl jsem si na slova svého spolužáka ze základky, který je gynekolog porodník. Bavili jsme se o tom, co děláme, a on mi řekl: "Víš já při práci vidím, jak někdy těžce a dlouho člověk přichází na svět, ty na silnici zase vidíš, jak rychle a hlavně blbě z něj odchází".
Zpěvačka Michaela Klobušická vystupuje pod uměleckým jménem Michelle K. Narodila se v Jablonci a nedávno tam pokřtila debutové album Roky lásky. O své hudbě mluvila v Týdeníku Jablonecko, které vyšlo v úterý 22. října.
Výjimečná koncertní série Hvězdy komorní hudby se chystá na pražské hudební scéně. Akce s podtitulem Láska v hudbě nabídne koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechny spojí jediná osobnost ze známého rodinného klanu – klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský, který patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším umělcům mladé generace.
Chytrá komedie o velikém přátelství, lásce, ufonovi, polívce a nebi plném hvězd. To je Zelňačka, která bude dnes k vidění v KD U Jezera ve Stráži pod Ralskem.
Znojmo - Úspěšná módní návrhářka, která se věnuje i literatuře a ilustrování vlastních knih, zavítá v úterý na besedu do znojemské Městské knihovny. Se čtenáři přijde odpoledne pobesedovat Šárka Šišková, autorka knih Dokonalý život? a A co láska?
Řekneme-li, že v dnešním světě téměř vymizela obyčejná a bezprostřední vděčnost, je to opakovaná skutečnost, která prochází dějinami lidstva, co paměť sahá. Vždycky to byla jedna z řady zapomenutých ctností. I náš moderní svět v tom není lepší.
Zážitky pro děti i pro dospělé nabídnou o víkendu mimořádné akce, pořádané na památkových objektech Národního památkového ústavu na Berounsku a Benešovsku. Zcela výjimečnou příležitost nechat se v gotických prostorách unášet vokálním přednesem písní o lásce rozmanitého stáří – od 15. století po současnost – nabídne v sobotu vpodvečer Sázavský klášter.
Zážitky pro děti i pro dospělé nabídnou o víkendu mimořádné akce, pořádané na památkových objektech Národního památkového ústavu na Berounsku a Benešovsku. Zcela výjimečnou příležitost nechat se v gotických prostorách unášet vokálním přednesem písní o lásce rozmanitého stáří – od 15. století po současnost – nabídne v sobotu vpodvečer Sázavský klášter.
Zážitky pro děti i pro dospělé nabídnou o víkendu mimořádné akce, pořádané na památkových objektech Národního památkového ústavu na Berounsku a Benešovsku. Zcela výjimečnou příležitost nechat se v gotických prostorách unášet vokálním přednesem písní o lásce rozmanitého stáří – od 15. století po současnost – nabídne v sobotu vpodvečer Sázavský klášter.
/ROZHOVOR/ Michaela Klobušická alias Michelle K přijede v sobotu 19. října do někdejších Městských lázní v Jablonci pokřtít svou debutovou desku Roky lásky.
Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku?
/FOTOGALERIE/ Když se potkali na šumperském nádraží, byla to prý láska na první pohled. Po svatbě je čekal více než rok odloučení, dnes se těší z dvaadvaceti vnoučat a pravnoučat. Manželé Lanšperkovi v sobotu 19. října oslaví diamantovou svatbu.
Jaký byl běžný život za komunistického režimu? Jak vypadala příroda a průmysl na severu Čech? Jak drsný byl estébácký výslech? Návštěvníci chomutovského muzea se vrátí v čase díky výstavě provázané s neotřelou interaktivní zábavou v podobě únikové hry. Její název je příznačný: Únik z totality aneb listopad '89 na Chomutovsku.
Návštěvníci muzea si vyzkoušejí, jaké to bylo před sametovou revolucí. Muzejníci pro ně připravili originální výstavu spojenou s únikovou hrou. Odhalený bude i Obelisk Pravdy a lásky na počest Václava Havla
Karel Gott se často a rád objevoval i před kamerou. Začít musíme u legendárního filmu Kdyby tisíc klarinetů, v němž Ján Roháč a Vladimír Svitáček svedli před kameru esa dvou slavných scén Semafor a Rokoko s herci jako Jana Brejchová a Vlastimil Brodský.
„On už zase utekl, já ho přetrhnu jak psa,“ vzteká se Dáša. Tím psem opravdu myslela psa a ne ledajakého. Urostlého téměř padesáti kilového bernského salašnického, který si opravdu dělal, co chtěl a už po několikáté se podhrabal pod plotem a přes les běžel za svou jedinou psí láskou Bertou. Tedy doposud jedinou. Berta mu za pár dní měla porodit několik potomků, na který bude jistě mladý Goff hrdý.
Herečka, moderátorka a v neposlední řadě autorka několika kuchařek Markéta Hrubešová (47) hraje v pokračování seriálu Temný Kraj a její roli rozhodně nepřehlédnete. Jak upozorňuje časopis TV Mini, tak Marie, manželka krajského ředitele policie, je žena plná vnitřních protikladů.
Vyškov – Bláznivou komedii Velké lásky v malém hotelu uvidí diváci v úterý 8. října v Besedním domě ve Vyškově. Hra anglického autora Raye Cooneyho je poučí o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou.
V Karlovarském městském divadle se odehraje šest příběhů. Manželům zaplatí za sex v přímém rozhlasovém přenosu, rocková hvězda odolává svodům sotva zletilé fanynky nebo majitel striptýzového podniku zjišťuje, jak těžké je propustit neschopnou striptérku…
Každý pes je krásný. Nejen vzhledem a vlastnostmi, ale především láskou, kterou dává svým majitelům. To ostatně ukázalo v sobotu odpoledne na letní scéně jabloneckého Eurocentra 26 psů, kteří se účastnili 21. ročníku soutěže Jablonecký voříšek.
Každý pes je krásný. Nejen vzhledem a vlastnostmi, ale především láskou, kterou dává svým majitelům. To ostatně ukázalo v sobotu odpoledne na letní scéně jabloneckého Eurocentra 26 psů, kteří se účastnili 21. ročníku soutěže Jablonecký voříšek.
Každý pes je krásný. Nejen vzhledem a vlastnostmi, ale především láskou, kterou dává svým majitelům. To ostatně ukázalo v sobotu odpoledne na letní scéně jabloneckého Eurocentra 26 psů, kteří se účastnili 21. ročníku soutěže Jablonecký voříšek.
Je to tak trochu jiný dům… Projdete dlouhou chodbou a na jejím konci nenajdete obývák s televizí, ale stáje. Tady, ve Valech u Přelouče, žije dvojice, jež propadla koňské vášni. Žokej Jaroslav Myška a jeho manželka Štěpánka Myšková. „Láska ke koním nejde naučit,“ říkají svorně.
/ROZHOVOR/ Devítiletá Benni hledá lásku. Nachází ale rozpaky a odmítání. Je totiž narušitel systému. Vypráví o ní stejnojmenný film Nory Fingscheidt, který teď vstoupil do kin.
Ještě včera všichni znali Beatles. Dneska si ale jejich písničky pamatuje jediný člověk. Toho by měl využít. Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce.
/FOTOGALERIE/ Na slavného zpěváka Karla Gotta v těchto dnech s láskou vzpomíná také Jaroslav Ulrich (90) z Pozdně. Srdcař, nadšenec, muzikant, zpěvák, skladatel, sbormistr a někdejší zaměstnanec slavného podniku Bateria Slaný.
V ústecké Malé scéně, která je v bývalém okresním městě již řadu let centrem kulturního dění, se cítí zdejší uměleckoprůmyslová škola jako doma. Kromě pravidelných výstav, zejména fotografických, zde pedagožky Jitka Kuběnková a Marie Uhlířová pořádají již od roku 2013 měsíc co měsíc přednášky věnované dějinám umění.
Města chystají oslavy 30 let od Sametové revoluce. „Nesmíme zapomínat,“ hlásají organizátoři. „Výročí nás nutí bilancovat,“ říká i akademický sochař Otmar Oliva.