Kam o víkendu? Na čokoládu, lásku v pevnosti i květinový bál
Naše tipy na zajímavé víkendové akce na Olomuucku.
Naše tipy na zajímavé víkendové akce na Olomuucku.
Teplice - Tradiční setkání u piana se koná v pátek 16. února od 18 hodin v Zahradním domě v Teplicích.
Ústí n. L. - Český Casanova zplodil 11 dětí a současně měl desítky vztahů. Teď stojí před ústeckým soudem.
Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jednu ze dvou pivních degustací pro dvě osoby a pivní balíček.
Bylany – Už roky mají Berouskovi zimní stanoviště v obci Bylany na Kolínsku. Protože si lokalitu oblíbili, rozplánovali tu také další ze svých podnikatelských záměrů, který rozhodně nebude malého rozsahu. Na devíti hektarech tu hodlají otevřít zábavní víceúčelové centrum, které vystaví na vlastní náklady a svépomocí. A to přesto, že je od zdánlivě megalomanského projektu v počátku spousta lidí odrazovala.
Liberec – Ve spolupráci s multikinem CineStar Liberec přinášíme přehled premiér a filmů, které lze aktuálně zhlédnout. Těšit se můžete na premiéru nové marvelovky Black Panther a film Tvář vody, který získal 13 nominací na Oscara.
Romantické melodie za doprovodu piana, výklad karet nejen pro zamilované, exluzivní líčení rtů či vášnivé taneční vystoupení ve stylu apache. Tak to ve středu vypadalo ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko: při příležitosti svátku svatého Valentýna tam totiž připravili akci nazvanou Láska prochází Jablkem.
Třebíčsko - Od pátku do neděle mohou zájemci vyrazit na pohádky, ples, karneval, koncert i valentýnské bruslení.
K dnešnímu svátku zamilovaných vybídl Deník své čtenáře, aby vyjádřili své city přes naše noviny. Sešly se desítky přáníček a my vám je nyní nabízíme k přečtění, zamyšlení, pousmání nebo také k inspiraci.
Svátek všech zamilovaných se dnes chystá oslavit podle průzkumu asi třetina párů. Plánují utratit víc než loni. Deník přináší tipy na zajímavé valentýnské, ale i antivalentýnské akce.
Majitelka květinářství v Ostravě: Až osmdesát procent mužů potřebuje s výběrem květiny poradit.
Severní Čechy - Polovina Čechů chystá pro své protějšky u příležitosti svátku zamilovaných dárek, nejčastěji za tři až pět stovek. Prodejci čokolád, květin, parfémů a šperků si mnou ruce.
Znojmo - Dvanáct žen soustředěně hledí na květinu ve váze i mísu s ovocem a snaží se jejich vzhled věrně zachytit uhlem nebo pastelem. O pár týdnů později se se stejným zápalem snaží zachytit také podobu tváře své přítelkyně nebo celou její postavu. Od začátku týdne se konferenční sál znojemské knihovny proměnil v ateliér.
Severní Čechy - Polovina Čechů chystá pro své protějšky u příležitosti svátku zamilovaných dárek, nejčastěji za tři až pět stovek. Prodejci čokolád, květin, parfémů a šperků si mnou ruce.
Kampaň proti potratům vzbudila v Krnově diskusi.
Litvínov - Pěkný program zítřejšího svátku všech zamilovaných zpestří herec Petr Stolař. K vidění budou i svatební šaty, kytice, zábavu nabídnou srdeční dílničky.
Kralupy /ROZHOVOR/ – Před jednadvaceti lety zažil největší úspěch kralupského hokeje a pořád nemá dost. Proto se rozhodl ještě jednou nazout brusle a jít bojovat za barvy, v nichž strávil podstatnou část své kariéry. Řeč je o hokejistovi Dušanu Sikelovi, který se v současnosti připravuje s A-týmem Kralup na baráž o postup do krajské ligy. Co ho táhlo zpět na led v sedmačtyřiceti letech? Nejen na to jsme se kralupského bouráka s radostí zeptali.
Liberec – Nový český film natočil Filip Renč podle stejnojmenné knižní předlohy od Haliny Pawlowské. V hlavní roli se představila Klára Issová, kterou můžete znát např. z Anděla Páně či Všechno nebo nic.
Minulý týden jsme si povídali o pálených a betonových taškách, dnes se zaměříme na tradiční dřevěné šindele, které kupodivu z českých střech zcela nevymizely. Naopak dostávají stále více prostoru, a to nejen na historických památkách.
Plzeň - Do porodnice plzeňské fakultní nemocnice se vrátil štáb TV Nova.
Jižní Morava - Nabídka některých jihomoravských restaurací, vinařství či nazdobené výlohy obchodů lákají na valentýnské oslavy. Zatímco se obchodníci předhání, lidé jsou k tomuto svátku zamilovaných stále zdrženliví.
Blanensko, Vyškovsko – Tereza Dokoupilová z Černé Hory na Blanensku oslavila Valentýna už o víkendu. Kvůli práci i rezervaci v kině. „Byli jsme s přítelem v Ráječku na večeři, jídlo bylo výborné, navíc při svíčkách. Pak jsme jeli na promítání Padesáti odstínů svobody,” popsala sobotní odpoledne Dokoupilová. Většina lidí se chystá oslavit svátek zamilovaných až ve středu, kdy je to podle kalendáře správně.
V centru Prahy se objevil Amorek. Bílý andělíček míří svým šípem přímo na červené srdce. Symbol lásky budí pozornost nejen u cizinců, ale také u místních. Zrekonstruovali ho sochař společně s kašérem. Má Amor co do činění s Valentýnem?
Polovina Čechů chystá pro své protějšky u příležitosti svátku zamilovaných dárek, nejčastěji za tři až pět stovek. Prodejci čokolád, květin, parfémů a šperků si mnou ruce. Na 14. února se však těší i zloději. Oslava lásky navíc nesvědčí bezpečnosti silničního provozu. Pojišťovny se proto připravují na zvýšený nápor.
Liberec – Už v úterý 13. února budou diváci moci zhlédnout muzikál Dracula v liberecké Home credit areně. Začíná v 19.00.
Zapojte se s námi do soutěže o jeden ze šesti balíčků od společnosti Procter & Gamble. Společnost Procter & Gamble pomáhá maminkám po celém světě.
Za senzační považuje kastelán zámku v Kuníně Jaroslav Zezulčík poslední nález, který má souvislost s hraběnkou Walburgou, která v kunínském zámku žila.
Rychnovsko - Tipy na vybrané společenské akce v okrese:
Svátek zamilovaných tradičně připadá na 14. února. Svátek, ze kterého těží hlavně obchodníci, má své kořeny v Evropě.
Svátek zamilovaných tradičně připadá na 14. února. Svátek, ze kterého těží hlavně obchodníci, má své kořeny v Evropě.
Most - Jan Roháč z Ostrova nad Ohří před lety propadl kouzlu starého automatu.
Novela školského zákona, která ukládá zřizovatelům školek od září 2020 garantovat místa pro dvouleté děti, narazila na mohutný odpor psychologů, učitelek mateřských škol i starostů.
Jablonec nad Nisou – Jablonecké kino Radnice pokračuje v přímých přenosech z Metropolitní opery. V sobotu je na programu L’elisir d’amore od Gaetana Donizetti.
Dárci krve a krevní plazmy mají letos opět možnost oslavit svátek svatého Valentýna trochu jinak, než obvykle. Každý dobrovolník, který přijde v úterý 13. nebo ve středu 14. února darovat krev nebo plazmu na transfúzní stanici do přerovské nemocnice, získá kromě dobrého pocitu i drobný dárek s valentýnskou tématikou. Páry si pak odnesou dárky hned dva.
Akci k příležitosti svátku zamilovaných si připravili v prostějovské nemocnici. Valentýna při odběru krve zde mohou oslavit všichni noví i stávající dárci.
Písek - Hostem Jiřího Hladkého, moderátora pořadu Dnes pijeme kávu s. . . byl ve středu 7. února písecký fotograf Jaroslav Joe Hübl.
/VIDEOKLIP/ Překvapivě znějícím singlem „Ve vzpomínkách“ láká Lipo na svou novou desku. V duetu se zpěvačkou Nelou čerpal ze své lásky ke country a folku, která se promítla do jeho rapu. Zatím bezejmenné album chystá na letošní duben.
Mimořádný zájem diváků provází v pražském Divadle Viola nový hudebně-literární cyklus Slovo a hudba. Propojuje skvělé interprety literárních textů a poezie s hudebníky, a to nad textem někdy přímo o hudbě, někdy po hudbě volajícím.
Emeritní papež Benedikt XVI. u příležitosti pátého výročí své rezignace oznámil veřejnosti, že se chystá „na pouť k domovu“. Někdejší hlava katolické církve to uvedla v dopise, který otiskl italský deník Corriere della Sera.
Liberec - Do Domu kultury Liberec se ve čtvrtek 8. února přiřítí s šestým CD Po půlnoci plzeňská pop rocková pětka Mandrage.
Již od pradávna jsou byliny spojované s čarovnou mocí, jak přivábit lásku. Třeba se věřilo, že pár lístků bazalky, které budeme mít neustále při sobě, přivolají lásku té správné osoby. V současnosti jsou potvrzené účinky řady přírodní afrodiziak, stačí je jen vyzkoušet. Bylinná afrodiziaka zvyšují sexuální touhu a prožitek pohlavního aktu, umocňují sexuální pud a fantazie.
Strážnice – Značný zájem provází koncert legendární kapely Olympic ve Strážnici. Fanoušci muzikantů v čele s frontmanem Petrem Jandou už vykoupili množství vstupenek. Olympic zahraje ve středu sedmého února od půl osmé večer v kulturním domě.
/FOTOGALERIE/ Nový model. Nebrat zřetel na výsledky ale hlavně se bavit hrou. S touto vizí vstoupili do roku 2018 členové Komise mládeže při OFS Prostějov.
Výstava malíře a ilustrátora Kamila Lhotáka s názvem Retrospektiva, která se v pražském Obecním domě koná od 7. února do 22. dubna, nabídne 102 olejomaleb. Kolekce je největším výběrem jednoho z nejoblíbenějších českých autorů 20. století. Vystavovaná díla poskytlo 31 privátních sběratelů a 17 státních institucí. Návštěvníci uvidí také 19 obrazů, které nikdy nebyly vystaveny. Novináře o tom dnes informoval kurátor Jakub Sluka.
Rakovník - Právě takový nabídl první únorový podvečer v rakovnické městské knihovně v rámci dalšího pokračování literárního Listování, který napsala francouzská spisovatelka Anna Gavalda. " A taková to byla láska je příběh, který každý z nás zažil, nebo o něm slyšel, nebo ho teprve v životě čeká, příběh sevřený v pěsti, která se pozvolna otevírá," prozradil hned na začátku jeden z vynikajících protagonistů dramatizace knížky Zdeněk Černý divákům.
Děčínsko - Den svatého Valentýna se nezadržitelně blíží. Už víte, kam se svou drahou polovičkou vyrazíte? Pokud ještě nemáte jasno, jak svoji lásku s partnerem oslavíte, náš přehled akcí vám může pomoci při rozhodování. Oslavte svátek zamilovaných podle svých představ.
Písek - Milan Bubeníček kromě toho, že je stálým návštěvníkem a dá se říci štamgastem Divadla Pod čarou, tak je rovněž vášnivým fotografem.
Jihlava – Již v sobotu 10. února se uskuteční na Velké scéně Horáckého divadla premiéra Čechovova Racka. S jihlavským hereckým souborem hru připravila slovenská režisérka Iveta Ditte Jurčová. Inscenaci uvedou na jediné vysočinské profesionální divadelní scéně vůbec poprvé.
Lipová - Ten, kdo o víkendu vstoupil do kulturního sálu v Lipové u Chebu, musel nabýt dojmu, že chovatelů králíků, holubů a drůbeže je stále víc. Podle chovatelů tomu ale tak není, mladé chovatelství neláká tak, jak by si zasloužilo.
Ústí nad Labem - Zastupitelé dostanou ke schválení novou vyhlášku, která má kněžky lásky vytlačit z městských ulic.