SOUDNIČKA - Chataři a chalupáři je opravdu nemají v lásce. Koho? Zloděje, specializující se na rekreační objekty. Ostatně, s ohledem na to, že se venku pomalu mění léto v podzim, už brzy se zase objeví v policejních svodkách spousta zpráv o vyloupených chatách a poškozených chatařích.
PRAHA - Žáci a žákyně sedmé třídy základní školy jsou hlavními postavami nového třináctidílného seriálu `Škola Na Výsluní`, který na podzimní sobotní podvečery připravila Česká televize. První díl seriálu bude uveden 13. října a podle tvůrců vnese na rodinné obrazovky především pohodu.
JIHLAVA - Premiérou hry Divadlo za čtyři sous autorů Barbory Jandové a Jakuba Škrdly zahájí dnes od 19 hodin Horácké divadlo v Jihlavě novou divadelní sezonu.
VYŠKOV - O tom, že budou nominováni na mistrovství světa, neměli tušení. A teď se mohou pyšnit titulem vícemistrů světa v in-line hokeji. Řeč je bratrech Lukášovi a Romanovi Skácelových z Vyškova.
HUSTOPEČE - Králíky choval už jeho otec a jsou jeho velkou životní láskou. Řeč je o Vladimíru Strcoňovi z Luběnic u Olomouce. Také on se přijel se svými miláčky pochlubit na třicátou sedmou celostátní výstavu mladých králíků na hustopečském Krajcáku.
VYSOČINA - Dotazníková akce Florabus 2007, zaměřená na zásady zdravého životního stylu, přinesla zajímavé výsledky. Přestože 76 procent dotazovaných uvedlo, že žijí zdravě, vyhodnocení jejich dotazníku mluvilo jinak.
RAKOVNÍK - Potkáváme ho na ulicích Rakovníka. Dobře ho znají na Raku III a také v Kamenictví Havlíček a pochopitelně v kasárnách. Však armádě plukovník v záloze Křepinský Otakar věnoval své nejkrásnější roky.
JIHLAVA - Dotazníková akce Florabus 2007, zaměřená na zásady zdravého životního stylu, přinesla zajímavé výsledky. Přestože 76 procent dotazovaných uvedlo, že žijí zdravě, vyhodnocení jejich dotazníku mluvilo jinak.
JIHLAVA - Dotazníková akce Florabus 2007, zaměřená na zásady zdravého životního stylu, přinesla zajímavé výsledky. Přestože 76 procent dotazovaných uvedlo, že žijí zdravě, vyhodnocení jejich dotazníku mluvilo jinak.
LIBEREC - Novou knížku povídek, nazvanou O času a ohni, pokřtí 19. září v liberecké Malé výstavní síni zdejší spisovatel a publicista Otto Hejnic. Na křtu vystoupí folkrocková kapela Petr Otto a já. Zhruba o deset dní dříve, 8. září, bude Otto Hejnic číst úryvky z nové knížky na knižním veletrhu v Lysé nad Labem.
SVITAVY - Celostátní průzkum mezi českými školáky ve věku od 6 do 15 let zpracovává 1400 odpovědí. Rovnoměrně je zastoupen svitavský okres. Z šetření vyplývá, že mladší děti většinou rodičům důvěřují. Trápí je však šikana ve škole, nebo okamžik, kdy odkradli kamaráda. V takovém momentě se mnohdy obracejí na linku důvěry.
OSTRAVA - Přiznat, či nepřiznat? Toto dilema občas řeší každé dítě. Mnoho se jich doma rodičům svěří se vším. Pro některé jsou však témata jako sex nebo dělání lumpáren absolutním tabu.
OSTRAVA - Přiznat, či nepřiznat? Toto dilema občas řeší každé dítě. Mnoho se jich doma rodičům svěří se vším. Pro některé jsou však témata jako sex nebo dělání lumpáren absolutním tabu.
PRAHA - S novými příběhy oblíbených hrdinů se 8. října přihlásí o slovo seriál televize Nova Pojišťovna štěstí, který tak vstoupí do své třetí řady. Poslední klapka celé série, která čítá patnáct dílů, se ozvala jen před několika dny v zahradnictví ve Všenorech.
HORŠOVSKÝ TÝN -Přesně o jednoho překročil počet návštěvníků, kteří během července a srpna zavítali na horšovskotýnský zámek, čtrnáctitisícovou hranici. Návštěvnost se tak oproti loňskému roku mírně zvýšila. „U nás to dost ovlivňuje počasí,“ prohlásil Jan Rosendorfský, kastelán Státního hradu a zámku Horšovský Týn.
DOMAŽLICKO -Podle celorepublikového průzkumu mezi dětmi od šesti do patnácti let, který Deníky VLP s rovnoměrným regionálním zastoupením uskutečnily v minulém týdnu, děti obvykle nemají problém svěřit se svým rodičům s problémy, které mají. Konkrétně na Domažlicku měly jen dvě děti z dvaceti nějaké téma, se kterým by se rodičům nesvěřily.
KOLÍN - S trochou nostalgie vzpomíná zpěvák Jakub Smolík na své školní lásky a spoustu kamarádů, kteří ho dodnes váží ke Kolínu a okolí. Nedávno se objevil na srazu fanclubu ve Velkém Oseku, při kterém nechyběl koncert i malé posezení u kytary a všech oblíbených písniček.
ORLICKOÚSTECKO - Z průzkumu Deníku, který byl proveden v České republice mezi 1400 dětmi ve věku od 6 do 15 let s rovnoměrným regionálním zastoupením ve všech okresech, vzešla témata, o kterých děti se svými rodiči nerady mluví a se kterými by se jim nikdy nesvěřily.
KUTNOHORSKO - Zhruba tři čtvrtiny českých dětí žijí s oběma rodiči. Necelých jednadvacet procent bydlí jenom s matkou, pouhá dvě procenta s otcem. Vyplývá to z výsledků výzkumu, ve kterém Deník oslovil 1400 dětí z celé republiky.
SVITAVY -Celostátní průzkum mezi českými školáky ve věku od 6 do 15 let zpracovává 1400 odpovědí. Rovnoměrně je zastoupen svitavský okres. Z šetření vyplývá, že mladší děti většinou rodičům důvěřují. Trápí je však šikana ve škole, nebo okamžik, kdy odkradli kamaráda. V takovém momentě se mnohdy obracejí na linku důvěry.
NOVOJIČÍNSKO - Rodičům bych se svěřil se vším. Taková byla nejčastější odpověď na otázku: S čím by ses nikdy nesvěřil rodičům? Dotaz zazněl v anonymní anketě, kterou Deník provedl mezi školáky.
PRAHA - Pražští školáci jsou v otázkách vztahů, sexu, alkoholu a kouření daleko otevřenější k rodičům než děti z jiných regionů. Ukázal to exkluzivní průzkum mezi dětmi prvního a druhého stupně základních škol, s jehož výsledky vás od pondělka seznamujeme.
KOLÍNSKO - Zhruba tři čtvrtiny českých dětí žijí s oběma rodiči. Necelých jednadvacet procent bydlí jenom s matkou, pouhá dvě procenta s otcem. Vyplývá to z výsledků výzkumu, ve kterém Deník oslovil 1 400 dětí z celé republiky.
Liberecko/ Vztahy, sex, kouření a drogy, taková jsou podle libereckých školáků témata, která se rodičovským uším dostávají jako poslední. Případné nešvary uvádějí i jako možnosti svého budoucího mlčení. Těžce se jim svěřuje také s problémy ve škole.
KLATOVSKO - Dívky z Klatovska by zatajily lásku, kluci se svým rodičům nesvěřují s průšvihy. Požívání drog a alkoholu patří mezi nejčastější věci, s nimiž by se školáci z Klatovska nikdy svým rodičům nesvěřili.
BRNO - Dva kluci šli dnes poprvé po prázdninách do školy. Tedy ono těch dětí bylo víc, ale tihle dva jsou výjimeční. Bratři Coufalovi z kuřimské kauzy, Ondra s Jakubem.
VELKÉ PETROVICE - Nejen novým obecním úřadem, který je daleko prostornější než ten předešlý, ale také praporem a znakem obce se od sobotního odpoledne mohou pochlubit obyvatelé Velkých Petrovic na Policku. Právě v tento den zde totiž došlo k slavnostnímu otevření zmíněné budovy a následně i k vysvěcení dvou obecních symbolů.
JIČÍN - Lodžii, Libosad, čestný dvůr a lipovou alej oživil v sobotu premiérový multikulturní festival Připoj se. Celodenní program přilákal do historického areálu více než 5000 návštěvníků.
VRANOV NAD DYJÍ - Příznivý vítr žene plachetnici rychlostí motorového člunu přes rakouské jezero, voda stříká do dvou metrů a loď je nakloněná tak, že by si člověk myslel, že se převrátí. Pro někoho je to hrůzný zážitek, pro druhého láska a životní koníček.
RYCHNOVSKO - Deník se rozhodl před začátkem školního roku provést mezi dětmi základní školy anonymní anketu na téma děti a rodiče, finance a zážitky z dětství.