Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na cestu dlouhou 1 623 kilometry a vedoucí přes pět států se v sobotu dopoledne od kolínského chrámu svatého Bartoloměje vydal na skládacím kole mladý absolvent dvouleté Katolické střední školy v Kolíně Filip Kretschmer. Modlitbou a požehnáním včetně pokropením svěcenou vodou jej vyprovodil jeho bývalý učitel a kolínský farář Jan Halama.
/VIDEO/ Skupina Mandrage patří již několik let k úspěšným domácím kapelám. Nyní, po měsících práce v ústraní, na sebe upozorňuje novým klipem k písni Slečno, já se omlouvám se!, která je předzvěstí nadcházející desky.
Svojanov - Kdo přichází hlavní branou ku hradu a má dobrý zrak, může si povšimnout, že na samém vrcholu hlásky plane plamen. Nehoří tam věčný oheň, ale budislavský výtvarník Martin Košňar opět tvořil.
Brno - Naučil tančit několik generací Brňanů, další už ale k lásce k tanci nepovede. Před několika dny zemřel známý brněnský taneční mistr Vladimír Buryan z taneční školy Starlet.
Třeboň – Herec Petr Nárožný, známý z filmů Jáchyme, hoď ho do stroje! nebo Což takhle dát si špenát?, jehož hlas všichni známe z kresleného večerníčku o Machovi a Šebestové, přijel do Třeboně na festival vážné hudby Třeboňská nocturna.
Praha - Nejoblíbenější slovenská skupina v Čechách – NO NAME – bude hrát na FESTIVALU OKOŘ 19. srpna skladby z posledního alba S LÁSKOU, ale i ty další notoricky známé hity. Proč ještě na sedmnáctý ročník diváky milovného festivalu přijet? Protože ještě zahrají: Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow a Vypsaná fiXa!
Brno – Oba se věnovali jinému sportu, než před pár lety poznali americký fotbal. Ve finále druhé české divize s názvem Bitters Silver Bowl XII už patřili mezi ústřední postavy brněnského derby. Bývalý hokejista Filip Ondrášek, nyní quarterback týmu Sígrs, a někdejší sportovní střelec David Michálek, aktuálně wide receiver Alligators Brno. Šťastnější byl po zápase na bystrckém stadionu Michálek, Aligátoři ovládli finále 38:31. „Je to úžasná euforie. Dokázali jsme, na co jsme se chystali poslední tři roky, dělali jsme minimum chyb,“ radoval se.
Všichni byli šťastní, veselí a barevní. Také do Karviné dorazila Exploze barev, akce kterou si v Evropě oblíbilo již spousty zejména mladých lidí a její původ je v Indii a v Nepálu.
Jsou závody, ve kterých je potřeba rychlost nebo třeba síla. A pak jsou zde závody, ve kterých je potřeba štěstí, zkušenosti a hlavně velká dávka trpělivosti.
Příbramsko – Strávit letní den nebo celou sezonu u Vltavy. Takovou úlohu plní kempy na Orlické přehradě. Jsou různé. Klidné, ještě klidnější nebo naopak rušné. Popelíky nejblíž přehradě, spadající pod obec Milešov, charakterizuje první možnost.
Právě teprve odmaturoval na kroměřížském gymnáziu, má za sebou ale zkušenost, na kterou nikdy nezapomene. Devatenáctiletý Radim Voňka v dubnu s kamarádem Markem Dostálkem zachránil život muži, který se sám zapálil na benzinové pumpě ve Zlíně.
Lanškroun - Lanškrounský farář Zbigniew Czendlik na šťastná čísla a magická data příliš nevěří, výjimkou je snad jen datum jeho narození. „Beru to jako zábavu, stejně jako horoskopy a podobně,“ říká.
Mikulčice – Dlouhý zástup věřících mířil ve středu odpoledne na Slovanské hradiště v Mikulčicích za oslavami Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Mši svatou při tradiční Cyrilometodějské pouti Podluží sloužil brněnský biskup Vojtěch Cikrle za účasti desítek dalších kněží z Moravy, Čech, Slezska i ze Slovenska.
Mikulčice – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje oslavili věřící na Slovanském hradišti v Mikulčicích tradiční Cyrilometodějskou poutí Podluží. Mši svatou celebroval brněnský biskup Vojtěch Cikrle za účasti desítek dalších kněží z Moravy, Čech, Slezska i ze Slovenska.
Svitavy – Ve Svitavách pokračují v rozšiřování parku Patriotů, který se nachází mezi stadionem a Vodárenským lesem. Prostor o rozloze 2,83 hektarů tvoří přechodovou zónu zeleně mezi městskou zástavbou a volnou krajinou. Park poskytuje za použití přírodních prvků, terénních modelací, dřevin a stromů obyvatelům města zázemí pro odpočinek a rekreaci.
Plzeň - Nedávno přicestoval do plzeňské zoo ze švýcarského Bernu roční sameček pižmoně Loki. Jeho úkol je jasný: zplodit potomka s tříletou Quengel, původem z Berlína.
Trutnov - Kromě známých její obrazy prakticky nikdo nikdy neviděl. Vystavila je až nyní v trutnovském Uffu. Přitom právě u ní začaly první umělecké krůčky dcer Ester, Ani a Lely. „Dvaatřicet let jsem nemalovala," spočítala výtvarnice Věra Geislerová ve čtyřrozhovoru, který společně s dcerami Deníku poskytla.
Nová Paka - V pátek byl slavnostním koncertem v novopackém hotelu Centrál zahájen festival vážné hudby Podkrkonošské hudební léto. Sérii koncertů, které se uskuteční na malebných místech podhorského kraje až do 2. září, připravila mladá houslistka Ludmila Pavlová.
Třebíčsko – Letní dny lákají k návštěvě památek zástupy turistů. Správci zámků se příležitosti chopili naplno a připravili pro návštěvníky bohatý program.
Internet je dnes v té či jiné formě spojen téměř s každým podnikatelským záměrem. Ani Petr Šmíd není výjimkou, ovšem jen pokud jde o prodej výrobků. Jinak se vrátil k tradici – ke zpracování dřeva. Za svůj podnikatelský záměr HoblHome získal Cenu veřejnosti.
Horní Maršov, České Budějovice - Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po muži, který se seznamuje s ženami na internetu a po získání důvěry se k nim nastěhuje. Čerstvá láska ale zpravidla končí zklamáním a okradením důvěřivé ženy.
Rychnov nad Kněžnou - Probuzení jara - příběh amerických středoškoláků. Stále živé problémy mezi rodiči a dětmi, spory dětí s učiteli, první lásky, první erotické zážitky. K tomu komplexy, naivita a rebelantsví. Probuzení jara v podání plzeňského divadla je jednoduše o všem, co k dospívání patří.
Světce – Druhý hudební počin, který měli návštěvníci jízdárny možnost vidět v rámci projektu Dveře jízdárny dokořán 2017, byla méně známá nedokončená Mozartova opera Zaide.
Čerstvý salát, kedlubny, hrášek, zelí nebo kapustu nabízí projekt Ze-Za-Hrátky. Zeleninu pěstovanou s láskou a bez chemie najdete uvnitř okruhu Hejčínských in-line stezek v olomoucké části Řepčín.
Havlíčkův Brod - Město Havlíčkův Brod se stejně jako všechna další větší města v České republice snaží udržet populaci holuba domácího v přijatelných mezích.
Rychnov nad Kněžnou - Hana Holišová v roli Edith Piaf. Katarína Ptáčková jako Marlene Dietrich. Druhý den festivalu Poláčkovo léto nabídl divákům představení Vrabčák a anděl v podání Městského divadla Brno.
Sokolov – Téměř 13,5 tisíce korun vybrala sokolovská Základní škola v Křižíkově ulici při svém dobročinném jarmarku. Žáci spolu s pedagogy rozhodli o tom, že peníze věnují nemocné Michalce na koupi vozíku a nezapomněli ani na opuštěné kočky a psy.
Prachatice - V aule prachatického Gymnázia připravili studenti VOŠ sociální a Střední pedagogické školy z Prachatic, svěřenci Venety Marešové, a hosté nevšední hudební, pěvecký a recitační zážitek.
Kralupy – Velký bazar kočičího útulku Devět životů začíná v pondělí 17. července od dvanácti do osmnácti hodin v prostorách šatny kulturního domu Vltava.