Velké Losiny - Do valašské obce Lidečko putuje nejvyšší cena z letošní soutěže Zpěváček, jejímuž čtrnáctému ročníku patřily o víkendu Velké Losiny. Aneta Juříčková z Lidečka podala podle názoru poroty nejlepší výkon hodný Zlatého Zpěváčka.
Karviná - Obyvatelé Domu s pečovatelskou službou v Karviné-Ráji bojují všemi dostupnými prostředky s holuby, leč marně. Město jim pouze radí: „Nekrmte je!“
Teplice nad Bečvou -Slunečné a teplé sobotní počasí vylákalo stovky lidí do areálu lázní v Teplicích nad Bečvou, kde se konalo tradiční otvírání lázeňské kolonády.
Teplice nad Bečvou -Slunečné a teplé sobotní počasí vylákalo stovky lidí do areálu lázní v Teplicích nad Bečvou, kde se konalo tradiční otvírání lázeňské kolonády.
Velké Losiny - Slunečné počasí provázelo včera tradiční zahájení lázeňské sezony ve Velkých Losinách. To bylo stejně jako před rokem spojeno se soutěží dětských zpěváčků lidových písní a s požehnáním lázeňským pramenům.
Trutnovsko - Vedoucí celek "Jánek" nyní sbírá plusové bodíky po jednom. Naopak bez bodu tentokrát zůstali oba velcí kandidáti sestupu - Poříčí a Kunčice.
Trutnovsko - Disciplinární komise opět nadělovala. Dorostenec Smetana z Chotěvic si nezahraje 5 utkání, Chlebo z Bernartic si odpočine v následujících třech.
Velké Losiny - Už počtrnácté se v tomto víkendu setkávají v Lázních Velké Losiny malí zpěváčci lidových písní. Celostátní soutěž Zpěváček začala v pátek zkouškami, v sobotu od 10 a pak od 14 hodin má na programu dvojí semifinále.
Olomoucký kraj - Nadávající turisté a odmítnuté stovky zájemců o ubytování - to je také důsledek opožděného začátku sezony na termálním koupališti ve Velkých Losinách. První návštěvníci se letos ponořili do siřičité vody o týden později než velí zavedená tradice, protože místní jednota Sokol, která bazén provozuje, se nemohla s majiteli lázní dohodnout na smlouvě o dodávkách termální vody.
Velké Losiny - První návštěvníci se ve čtvrtek po deváté hodině ponořili do siřičité termální vody ve venkovním bazénu v lázních Velké Losiny. Sezona začala se osmidenním zpožděním. Tradice zahájení na 1. května vzala letos za své, protože místní jednota Sokol, která bazén provozuje, se nemohla s majiteli lázní dohodnout na smlouvě o dodávkách termální vody.
Luhačovice - Na symbolické otevírání pramenů, které zahájí hlavní lázeňskou sezonu 2008, se mohou návštěvníci vypravit do největších moravských lázní. Od pátku do neděle je pro ně připravený nabitý kulturní program.
Kraj - Via Moravica neboli dálnice D 47 má od včerejška zprovozněných takřka třicet kilometrů. Dokončit jich ale ještě zbývá dalších padesát. Poslední část autostrády má být otevřena až za dva roky.
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Buď ve sběrně nebo v soukromé sbírce skončila zřejmě bronzová socha Jaro z dílny akademického sochaře Vítězslava Eibla, která v noci z 1. na 2. května zmizela z mariánskolázeňské Anglické ulice. Obě tyto verze nyní vyšetřují kriminalisté.
Brušperk - Minulou neděli se v Brušperku odehrál první ročník závodu horských kol zvaný Škodabike marathon, který je doslova mladším bratrem stejnojmenného podniku pořádaného v Plzni.
Velké Losiny -S týdenním zpožděním se ve středu otevírá termální bazén ve Velkých Losinách. „Na sezonu jsme připraveni, o podepsání smlouvy s lázněmi se nakonec zasadil starosta Velkých Losin,“ sdělil správce koupaliště Josef Mrnka.
V sobotu odpoledne byla v lázeňském městečku zahájena již 111. lázeňská sezona. Jako každý rok začala sezona Léčebných lázní v Bohdanči symbolicky s příletem čápů, kteří se opět usídlili na bývalém lihovarském komíně uprostřed areálu lázní.