
Za dobré vysvědčení zdarma do Aquacentra v Městských lázních
Hradec Králové - Školní rok se zanedlouho přehoupne do své druhé poloviny a všechny školou povinné čeká pololetní vysvědčení.
Hradec Králové - Školní rok se zanedlouho přehoupne do své druhé poloviny a všechny školou povinné čeká pololetní vysvědčení.
Karlovy Vary – Remíza. Karlovarská Slavia se vydala ke druhému přípravnému duelu na půdu divizního Chomutova. Tam nakonec urvala remízu 3:3.
Karlovy Vary - Přestože v Karlových Varech je spousta prázdných bytů, ovšem pro rodiny cenově nedostupných, lidé, kteří by chtěli sehnat vlastní bydlení, mají většinou smůlu.
Osečná – Architekti a vedení města odprezentovali obyvatelům Osečné na Liberecku návrhy úprav veřejného prostranství v místní části Lázně Kundratice.
Mariánské Lázně – Ani ve třetím přípravném utkání před startem jarní části divize A hráči mariánskolázeňské Viktorie neokusili hořkost porážky, když před svými fanoušky remizovali s německým Weidenem 2:2.
Sedmatřicetiletého muže z Jeseníku policisté obvinili z ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci.
Mariánské Lázně – Ti, kteří by v tomto období chtěli navštívit Městské muzeum Mariánské Lázně, mají smůlu.
Senior taxi mohou zájemci v Bílovci využívat od začátku roku. První dny jeho fungování ukazují, že lidé mají o tuto službu zájem.
Podhradí – Ticho a zase jen ticho, nikde není vidět ani noha. Takto mě vítá sněhem zapadlá vesnička Podhradí, která je obklopena ze tří stran lesy a nachází se v bezprostřední blízkosti lázní Luhačovice.
V prvním kole prezidentských voleb byl v Moravskoslezském kraji jasným vítězem Miloš Zeman. Triumfoval v 283 obcích, které by tak mohly mít v tuto chvíli na ceduli napsáno Zemanovo“. Druhý finalista, Jiří Drahoš, se těšil z prvenství v obcích na rodném Jablunkovsku, celkově zvítězil napříč naším krajem na 17 místech, která by naopak mohla vítat návštěvníky cedulí „Drahošovo“.
Nové Město na Moravě – Operativní záskok. O víkendu bude Vysočina Arena hostit třetí kolo Junior IBU Cupu. Původně se přitom měly závody uskutečnit v polských lázních Duszniky Zdrój.
Karlovy Vary – Pořádnou nálož florbalových zápasů mají víceméně úspěšně za sebou naděje v trikotu karlovarského FB Hurrican.
Karlovy Vary – Úspěšná premiéra. Výběr karlovarské Slavie U15 v čele s trenérem Danem Drahokoupilem si o víkendu připsal na své konto vítěznou domácí premiéru v rámci zimní přípravy.
Lázně Bělohrad - Patnáct milionů stála renovace balneoprovozu v léčebném pavilonu Grand v Lázních Bělohradu.
Třeboňsko - Třeboň zve na přednášky i tanec do lázní.
Mariánské Lázně – Hodně napilno měli před víkendem divizní činovníci mariánskolázeňské Viktorie, když jim soupeř z Rozvadova odřekl přípravné utkání.
Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.
Teplice - První z velkých tradičních plesů se v Krušnohorském divadle v Teplicích konal v pátek.
V jakém stavu je po vánočních trzích park před Alžbětinými lázněmi?
Už za půl roku se budeme moci ve zlínských lázních koupat ve dvou nových whirlpoolech. U padesátimetrového bazénu plánuje město zbudovat novou odpočinkovou a relaxační zónu. Pracovat se začíná v dubnu, hotovo má být na podzim. Úpravy vyjdou na 34 milionů korun.
Teplice - První z velkých plesů této sezony je Lázeňský ples, který společně pořádají Lázně Teplice v Čechách, Dům kultury a Severočeská filharmonie Teplice.
Scéna jak ze špatného filmu se v minulých dnech odehrála v opavském krytém bazénu. Po 17. hodině se dožadoval vstupu do vody zjevně nemocný muž, což pracovnice městských lázní oznámila strážníkům.
Domažlice – Už jste měli to štěstí a potkali nebo využili jste v Domažlicích nebo jeho okolí Novodobou sanitku? Projekt, který s pomocí proškoleného pracovníka má pomáhat s přepravou osob k lékaři, do lékárny, lázní, na nákup, na úřady a zpět domů, funguje v regionu již přes rok a půl.
Karlovy Vary - V dopisovou akci se mění návrat armády do Karlovarského kraje.
Dobruška - Koncert žáků Základní umělecké školy Dobruška ve středu od 17 hodin rozezvučí synagogu na Šubertově náměstí.
Brno – Lázně v Pasohlávkách na Brněnsku postaví soukromý investor. V pondělí o tom rozhodli jihomoravští zastupitelé.
Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.
Znojmo – Zástupci nového plaveckého klubu i tělovýchovné jednoty našli dohodu o tom, jak pro své členy rozdělit tréninkové časy v bazénu v Městských lázních.
Teplice - První z velkých plesů je Lázeňský ples, který společně pořádají Lázně Teplice v Čechách, Dům kultury a Severočeská filharmonie Teplice. Koná se 19. ledna od 19 hodin a moderovat ho bude tvář teplických lázní Roman Vojtek.
Karlovarský kraj – První den volby o budoucím prezidentovi České republiky už mají voliči za sebou. Dnes se volební místnosti otevřou v osm hodin a definitivně uzavřou ve čtrnáct hodin.
Stovky obyvatel Karvinska se chystají volit nového prezidenta mimo své domovy či klasické volební síně. Tento týden vydaly zdejší radnice rekordní počet voličských průkazů.
Konstantinovy Lázně – Rok 2017 je již minulostí a stejně tak i hudební sezóna v Konstantinových Lázních.
Nové Město na Moravě – V sobotu 6. ledna se v novoměstském kulturním domě konala výroční schůze atletického oddílu TJ Nové Město na Moravě. A bylo to úspěšné hodnocení, protože v roce 2017 přivezli novoměstští atleti z vrcholných akcí hned třináct cenných kovů, což je opět zařadilo na první místo v Kraji Vysočina.
Jihlava – Vodní ráj Jihlava si držel vysokou návštěvnost i v minulém roce. Celkem si do Vodního ráje, největšího aquaparku na Vysočině, loni našlo cestu 163 000 lidí, tedy podobně jako předloni. Zhruba 123 500 návštěvníků využilo krytý areál s bazénem, atrakcemi a wellness zónou. Tam je sauna a parní lázně.
Pasohlávky – Deset let slibované lázně v Pasohlávkách na Brněnsku vyrostou na cizích pozemcích. Jihomoravští radní je plánují prodat, zájem o ně má i čínská společnost RiseSun. Zájemci mají podle kraje zaplatit nejméně 360 milionů, což je odhadovaná cena pozemků.
Prachatice - Na sklonku loňského roku doplnil presbytář novogotické kaple sv. Markéty na Lázních sv. Markéty obnovený oltář.
Třeboň – Do března by hosté v třeboňských lázních měli chodit po novém.
Prameny – V nejzadluženější obci v České republice, v Pramenech na Chebsku, museli obyvatelé opět k volebním urnám.
Lipno nad Vltavou - V sobotu se do lipenského skiareálu sjeli rodiny s handicapovanými dětmi, kde dostali možnost vypůjčit si zdarma monoski a využít služeb asistentů.
Ústí nad Labem - První akce v hale vedle lázní Vrbenského bude za dva týdny.
Konstantinovy Lázně – Poprvé v historii bude mít lázeňská obec svůj vlastní kalendář.
Zámek Kynžvart - Zrestaurovaným oltářním obrazem i opravenou kašnou se může chlubit zámek Kynžvart, kterému se říká zámek plný pokladů.
Duchcov - Město Duchcov vyhrálo spor u krajského soudu o vlastnictví přivaděče z Obřího pramene v Lahošti.
Litoměřicko, Podřipsko - Přinášíme vám zprávy z Litoměřic, Žabovřesk nad Ohří, Snědovic, Bohušovic nad Ohří a Mšeného - lázní.
K první letošní nehodě na Jesenicku vyjížděli policisté 1. ledna o půl čtvrté ráno.
/ROZHOVOR/ Ve vedení Horských lázní Karlova Studánka je od května ředitel Jan Poštulka. Za jeho vedení se v lázních začala využívat k léčbě místní rašelina.
Z mapy v letošním roce zmizelo na Prostějovsku hned několik míst, většinou ovšem menších. K rozsáhlejším patřil naopak bývalý rekreační areál kousek od Ochozi. Vlastník, kterým je nyní obec, budovy nechal zbourat, protože byly trvale nevyužité a chátraly.
Znojmo – Ve znojemských městských lázních se dali do práce řemeslníci. Musí opravit poškozené stropy v části zázemí. Kvůli jejich havarijnímu stavu radnice s počátkem prosince zrušila oblíbené hodiny pro plavání veřejnosti.
Karlovarsko - Během vánočního času zdobí města i obce světelné dekorace a každým rokem jich přibývá. Jen město Karlovy Vary uvolnilo na obnovu i koupi nových dekorací skoro dvě stě tisíc korun.
Janské Lázně - Sportovci z Centra handicapovaných lyžařů v Janských Lázních mají mezi sebou reprezentanty, kteří se zúčastní v březnu paralympijských her v Pchjongčchangu.