Kouč Slovenska Vladimír Vůjtek má starosti. Zranil se útočník Nagy
Český trenér tak povolal náhradu v podobě třineckého forvarda Štefana Růžičky. Ten se do národního týmu vrací po třech letech.
Český trenér tak povolal náhradu v podobě třineckého forvarda Štefana Růžičky. Ten se do národního týmu vrací po třech letech.
Brno - Zvýšení kapacity brněnské haly, v níž hrává domácí extraligové zápasy hokejová Kometa, zhruba o 500 míst se odkládá. Správce haly, městská společnost Starez-Sport, zrušil veřejnou zakázku kvůli tomu, že ani jeden z uchazečů nesplnil zadávací podmínky. Ředitel Starezu Martin Mikš řekl, že je však stále možné stihnout práce za 9,4 milionu do začátku další hokejové sezony, která startuje v září.
Mostecko - Mladík byl okraden při sledování hokeje na mosteckém náměstí. Chtěla si vyfotit hokejisty mobilem, ale kdosi jí ho ukradl z kabelky. Zloděj okradl mladého muže, který slavil vítězství a vracel se nad ránem domů. Na tyto a další případy, které začala řešit policie, upozornila v pondělí mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.
Šumperk – Letošní hokejové finále extraligy si zahrál také šumperský odchovanec Jakub Orsava (1991), který již několik sezon působí v Třinci. Po titulu z roku 2011 si tentokrát pověsil na krk stříbrnou medaili.
Brno - Zvýšení kapacity brněnské haly, v níž hrává domácí extraligové zápasy hokejová Kometa, zhruba o 500 míst bylo odloženo. Správce haly, městská společnost Starez-Sport, zrušil veřejnou zakázku kvůli tomu, že ani jeden z uchazečů nesplnil zadávací podmínky, zjistila ČTK z Věstníku veřejných zakázek.
Chrudimsko - Oba vedoucí celky tabulky toto kolo neztratily ani bodík, i když na domácích trávnících braly pouze jednobrankové hubené výhry. Naopak po dlouhé době se z tříbodového vítězství radují v Bítovanech.
Brno - Dva měsíce před rozlučkou Petra Švancary s profesionální fotbalovou kariérou na brněnském stadionu za Lužánkami pomáhá v přípravách na očekávaný duel každá volná ruka. Brigádníci v posledních týdnech pomohli vyspravit zchátralý stadion a také o tomto víkendu někteří z nich zadarmo pomáhali opravovat schody na tribunách.
Brno - Dva měsíce před rozlučkou Petra Švancary s profesionální fotbalovou kariérou na brněnském stadionu za Lužánkami pomáhá v přípravách na očekávaný duel každá volná ruka. Brigádníci v posledních týdnech pomohli vyspravit zchátralý stadion a také o tomto víkendu někteří z nich zadarmo pomáhali opravovat schody na tribunách.
Hokejisté Slovinska mají v konečné nominaci na mistrovství světa v Praze a Ostravě hlavní hvězdu Anžeho Kopitara z Los Angeles a šest krajánků z Česka.
Sedlčany – Sportovní fanoušci už odpočítávají poslední dny, které zbývají do zahájení Mistrovství světa v ledním hokeji. Šampionát se bude odehrávat od 1. do 17. května v Praze a Ostravě. Na to upozorňuje i televizní spot, který se často objevuje na obrazovkách. Málokdo ale ví, že se tato upoutávka na vrcholnou sportovní soutěž natáčela na sedlčanském zimním stadionu.
Kladno - Majitel hokejových Rytířů Kladno Jaromír Jágr ml. potvrdil o víkendu nové trenérské duo u A týmu. Povedou ho úspěšní trenéři mládeže Jindřich Lidický s Davidem Čermákem.
Brno /ROZHOVOR/ – Pátý nejproduktivnější hokejista letošního ročníku NHL je hlavní trumf českého reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky. Potvrdil to v posledních duelech před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě proti Finsku. V pátek v Brně asistoval u jedné branky a také rozhodl o výhře 3:2 po nájezdech. „Párkrát jsem letos ve Philadelphii už takto nájezd proměnil," prohlásil Voráček.
Praha /ANKETA/ - Téměř sedmdesát procent Čechů chce, aby kouč Vladimír Růžička i přes aféru s nevyjasněným půlmilionem korun dál trénoval hokejovou reprezentaci. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Lidé nejčastěji tvrdí, že Růžičkovi zatím nikdo přijetí úplatku neprokázal a není tak důvod trenéra těsně před mistrovstvím světa měnit.
Kladno – Majitel hokejových Rytířů Kladno Jaromír Jágr ml. potvrdil o víkendu nové trenérské duo u A týmu. Nově ho povedou úspěšní trenéři mládeže Jindřich Lidický s Davidem Čermákem, synové někdejších legendárních hráčů Kladna. Tým zahájí přípravu na novou sezonu dnes.
Kádr hokejistů Slovenska v závěrečné přípravě na mistrovství světa v Praze a Ostravě doplní útočník Vladimír Dravecký z týmu poraženého finalisty české extraligy Třince.
Brno – Schizofrenní situace pro fanoušky hokejové Komety Brno. Na blížícím se mistrovství světa v Praze a Ostravě bude mít jihomoravský klub s nejvyšší pravděpodobností svého zástupce. Obránce Michal Kempný se dostal do nominace trenéra Vladimíra Růžičky, který však ještě nezapíše všechny nominované hokejisty hned na soupisku národního týmu. Pokud se na ni Kempný vleze, Kometa bude mít po čtyřech letech na prestižním turnaji svého zástupce.
Frýdek-Místek – Hokejová sezona v hale Polárka ve Frýdku-Místku skončila, led je pryč, bruslaři ale zůstali. Jen vyměnili nože za kolečka a ostří za ložiska.
New York - Hokejisté Montrealu a Minnesoty postoupili do 2. kola play off NHL. Canadiens i díky asistenci Tomáše Plekance zvítězili v Ottawě 2:0 a sérii ovládli 4:2 na zápasy, stejně tak hráči Wild, kteří v šestém utkání porazili St. Louis 4:1. Ze hry o Stanley Cup tak vypadli ottawský Milan Michálek, v dresu Blues jeho bratr Zbyněk a útočník Dmitrij Jaškin.
Pardubice – V pondělí začínají pardubičtí hokejisté přípravu na novou sezonu a kádr se pro ni změní pořádně. Veteráni skončili. Nové tváře? Lovilo se hodně na Slovensku.
Zug - Hokejisté USA obhájili titul mistrů světa v kategorii do 18 let. Ve finále šampionátu ve Švýcarsku porazili Finsko 2:1 v prodloužení a za rok budou doma ve Grand Forks útočit na jubilejní desátý titul. Seveřané vedli, favorit vyrovnal ve třetí třetině a v čase 72:44 rozhodl Colin White. Bronz obhájila Kanada, která v duelu o třetí místo porazila domácí Švýcarsko 5:2.
Bratislava - Slovensko zřejmě bude mít na hokejovém šampionátu pět hráčů z české extraligy. Kádr v závěrečné přípravě totiž doplní útočník Vladimír Dravecký z týmu poraženého finalisty české extraligy Třince.
Praha - Zápasy 79. mistrovství světa v ledním hokeji se sice budou v pražské O2 Areně hrát až od pátku, v době od 1. do 17. května, pražská policie tam však v souvislosti s šampionátem zasahovala již v neděli. A stejně tak i hasiči. Na místě, k němuž bude za pár dní vzhlížet celý hokejový svět, policisté za přispění stovky figurantů ze zdravotnické školy z Prahy 4 nacvičovali zásah proti problémovým fandům řádícím v hale i před ní.
Praha - Replika mlýnského kola, umělý leknín a ladovský vodník v atriu, malované trámové stropy v restauraci a luxusně zařízené pokoje čekají českou hokejovou reprezentaci v hotelu Selský dvůr v pražské Hostivaři. Ubytuje se tu v pondělí. Před víkendem se personál hotelu na příjezd týmu intenzivně připravoval. Hokejisté zcela změní jeho pracovní režim, vše se podřídí časovému rozvrhu tréninků a nutných odpočinků.
Novosibirsk - Reprezentační brankář Alexander Salák před mistrovstvím světa prodloužil na další rok smlouvu s Novosibirskem. V této sezoně Kontinentální hokejové ligy týmu výrazně pomohl do semifinále play off.
Jak cenná by pro vás byla vstupenka na mistrovství světa v ledním hokeji? Dáváte našim šanci na medaile?
Plzeň - Řekl jim: "Přijeďte." A i když se jim částečně nechtělo, rozhodli se vyrazit na dalekou cestu. A tak se stalo, že rodiče litvínovského brankáře Pavla Francouze sledovali triumf Litvínova (a svého syna) ve čtvrtek přímo v Třinci. Jejich reakce? O emoce po titulu nebyla nouze.
Šéf organizačního výboru MS Aleš Pavlík potvrdil, že žáci uvidí duel Norsko - Bělorusko.
Jičínsko - Každý týden se setkáváte s názory našich respondentů na aktuální otázky, které hýbou regionem i Českou republikou. Do víkendové poroty tentokrát „pomyslně" zasedli Bohdan Čančík, Jaroslava Komárková, Aleš Hlawatschke a Šárka Šandová..
Plzeň – Příval emocí zaplavil rodiče plzeňského rodáka Pavla Francouze ve čtvrtečním večeru poté, co jejich syn s litvínovskou družinou vybojoval český hokejový grál.
Příběhu třineckého hokejového útočníka Zbyňka Irgla scházel pouze sportovní happy end. Čtyřiatřicetiletý forvard si necelých pět měsíců po operaci nádoru na ledvině pověsil na krk stříbrnou medaili, ale ani jeho obdivuhodný návrat na led a do života nepřebil momentální zklamání z finálového neúspěchu proti Litvínovu.
České Budějovice, Hradec Králové - Hlasy po utkání 25. kola první fotbalové ligy Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové (2:2).
Šumperk – Své nejlepší i neoblíbenější sportovce zná okres Šumperk. Anketa o nej sportovce se rozjela po dlouhých sedmnácti letech pauzy, organizátory jsou Česká unie sportu a Šumperský a jesenický týdeník. Nejvíce vavřínů posbíral prvoligový hokejový celek mužů.
Krakov - Hokejisté Kazachstánu a Maďarska si příští rok zahrají na mistrovství světa elitní skupiny v Moskvě a Petrohradu. Kazachstán vyhrál šampionát skupiny A divize I v Krakově suverénně bez ztráty bodu, Maďarsko vybojovalo postupové druhé místo v závěrečném dramatickém souboji proti Polsku.
Litvínov /FOTOGALERIE/ - Nekončící oslavy. O litvínovském náměstí se říká, že po páté hodině odpoledne tam lze potkat maximálně pět lidí. Dnes jich tam v tu dobu bylo možná i pět tisíc. Všichni přišli poděkovat hokejistům – čerstvým extraligovým vítězům – a oslavit s nimi historický triumf.
Oulu - Hokejisté Kärpätu Oulu obhájili titul ve finské lize. Úřadující mistři porazili v sedmém finálovém duelu 2:1 v druhém prodloužení Tapparu Tampere a sérii vyhráli 4:3 na zápasy. Na rozhodujícím gólu se podílel asistencí český útočník Ivan Huml.
Mytišči - Hokejisté Ruska podlehli v závěrečném utkání série Euro Hockey Tour doma v Mytišči Švédsku 2:3 v prodloužení a skončili poslední o dva body za třetí Českou republikou.
Brno, Zlín – Dočkal se. Hokejový obránce a zlínský odchovanec Michal Jordán si zajistil nominaci na světový šampionát. Dost možná mu k tomu pomohl i premiérový gól, který vstřelil ve včerejším posledním přípravném zápase před mistrovstvím světa proti Finsku (3:2 po sam. náj.).
Kyjov - Příprava projektu multifunkčního hřiště v Kyjově, jehož součástí má být i ledové kluziště, se posunula o další krok. Přesto je k výstavbě ještě daleko, protože zatím ani není jasné, kde se novinka skutečně objeví. Zastupitelé se na speciálním setkání dohodli na velikosti ledové plochy. „Shodli jsme se, že bude mít rozměry regulérního hřiště pro hokej, což je jednadvacet na šestapadesát metrů," informoval starosta Kyjova František Lukl.
Odchovanci třineckého hokeje Rostislav Martynek a Filip Pavlík zvedli společně nad hlavu pohár pro vítěze hokejové extraligy.
Karviná /FOTO/ – Vinou neproměněné penalty se fotbalisté Karviné a vlastně ani diváci, kteří se v sobotu přišli podívat na zápas s nečekaným postupovým aspirantem z Varnsdorfu, branky nedočkali.
Edmonton - Novým generálním manažerem a prezidentem hokejových operací Edmontonu v NHL se stal Peter Chiarelli. Na pozici generálního manažera Oilers skončil po dvou letech Craig MacTavish, který vedl tým od poloviny prosince po odvolání Dallase Eakinse i jako trenér.
Český trenér hokejistů Slovenska Vladimír Vůjtek starší může počítat pro květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě ze zámoří i s útočníkem Markem Daněm.
Brno - Dočkal se. Michal Jordán oblékl v pátek český dres už počtrnácté, ale předtím nikdy neskóroval. Až teď. Obránce Caroliny Hurricanes v páteční generálce před šampionátem překvapil finského brankáře Juuse Sarose tvrdou střelou od modré čáry a vyrovnal na 1:1. Brno tleskalo.
Přerov – Ve svých 41 letech je nejstarším a nejzkušenějším hráčem přerovských Zubrů. Útočník Zdeněk Sedlák má za sebou hned několik extraligových štací, ale také zahraniční angažmá ve Finsku, Švýcarsku, Bělorusku nebo Dánsku. Na kontě má šestadvacet reprezentačních startů a to v době, kdy český hokej zažíval svou nejslavnější éru.
Olomouc – Na olomoucké hokejisty se byl nový trenér Zdeněk Venera podívat již během baráže a tým na něho udělal dobrý dojem. „Bylo vidět, že mužstvo hrozně chce. Hra nevypadala vůbec špatně," okomentoval závěr sezony Mory kouč, jenž by chtěl tým doplnit především o koncového hráče.
Jindřichův Hradec – Do reakce dorazilo prohlášení jindřichohradeckého Spolku ledního hokeje, které vysvětluje důvody vzniku tohoto subjektu a smysl jeho činnosti. My jej uveřejňujeme v plném znění.
Stříbro je méně, než třinečtí hokejisté chtěli, ale jen v negativech trenér Jiří Kalous uplynulou sezonu nehodnotí. Klady podle něj vystoupí do popředí až časem a poté, co přebolí největší zklamání z domácí prohry v posledním finálovém utkání s Litvínovem.
Strakonice - V Českých Budějovicích se konal v uplynulých dnech výborně obsazený mezinárodní turnaj World Talent Tournament 2015 hokejistů.
Plzeň - Řekl jim: "Přijeďte." A i když se jim částečně nechtělo, rozhodli se vyrazit na dalekou cestu. A tak se stalo, že rodiče Pavla Francouze sledovali triumf Litvínova (a svého syna) ve čtvrtek přímo v Třinci. Jejich reakce? O emoce po titulu nebyla nouze.
Jihlava – Šest trenérů měla hokejová reprezentace na světových šampionátech od rozdělení státu. Po porovnání jejich výsledků je nejúspěšnějším trenérem bývalý jihlavský útočník Josef Augusta (68). Jako hráč sice titul mistra světa nikdy neslavil, ale jako trenér se nesmazatelně zapsal do historie svou aktivní přítomností u největších okamžiků českého hokeje. V roce 1999 stál na reprezentační střídačce jako asistent legendárního Ivana Hlinky, v následujících dvou letech dokonal zlatý hattrick jako hlavní kouč společně s pardubickým Vladimírem Martincem. Při sestavení podobného celosvětového žebříčku je trenér Josef Augusta na děleném pátém místě. Není proto povolanějšího muže, jenž by mohl pozvat příznivce na světový šampionát, který od příštího týdne přivítají Praha a Ostrava. A také zavzpomínat na slavné časy českého hokeje.