Brno /ROZHOVOR/ – V úterý se na prvním tréninku hokejové Komety objevila staronová tvář. Po ledu haly za Lužánkami bruslil slovenský obránce Tomáš Malec. Ve středu už podepsal s modrobílým klubem smlouvu na příští sezonu.
Třebíč - Do startu 1. ligy zbývá ještě více než měsíc. Hokejisté Třebíče však již před jedenácti dny odstartovali přípravu na ledě, která by měla vést minimálně k obhajobě vynikajícího čtvrtého místa z předešlé sezony.
Most - První přípravný zápas extraligových hokejistů Litvínova skončil remízou 5:5. Na stadionu v Mostě se hrálo severočeské derby mezi Vervou z elitní soutěže a prvoligovým Mostem.
Kladno /VIDEO/ - Jaromír Jágr se vrátil ze zámoří, kde trávil dovolenou a poté se připravoval na novou sezonu. Objevil se i na tréninku svého Kladna, který tak měl pořádnou šťávu a hráči se pochopitelně před většinovým majitelem Rytířů snažili ještě víc než kdy jindy.
Kladno - Jaromír Jágr se vrátil ze zámoří, kde trávil dovolenou a poté se připravoval na novou sezonu. Objevil se i na tréninku svého Kladna, který tak měl pořádnou šťávu a hráči se pochopitelně před většinovým majitelem Rytířů snažili ještě víc než kdy jindy.
Příbram – Nový ročník Krajské ligy mužů v ledním hokeji je rozlosován. Tým HC Příbram, který během léta vyměnil trenéra i kompletní správní radu, vstoupí do sezony 13. září domácím utkáním s Vlašimí.
Klimkovice /ROZHOVOR/ - Lepší tečku za úspěšnou trenérskou kariérou si Vladimír Vůjtek snad ani nemohl vysnít. Ve své rodné Ostravě se pokusí se slovenským týmem vybojovat druhou medaili ze světového šampionátu.
Hradec Králové - Podle informací Deníku posílí Mountfield HK kanadský a slovinský útočník, hokejový klub je má oficiálně představit do konce týdne. „Klub představí jména obou hráčů do konce tohoto týdne. Jedná se o kanadského hráče a dalšího útočníka ze zahraniční. Víc konkrétní ale v tuto chvíli nebudu." uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.
Brno - Ráno oznámilo vedení hokejové reprezentace, že na přípravný kemp v Praze dodatečně nominovalo útočníka Hynka Zohornu. Odpoledne už seděl v autě a mířil do hlavního města. „Manažer reprezentace mi volal už v úterý, nebylo to tak bleskové, jak se zdá. Hodně se těším," pravil hráč brněnské Komety.
Dlouhý desetiměsíční maraton příprav světového šampionátu v ledním hokeji, který se v Praze a Ostravě uskuteční v květnu příštího roku, odstartoval ve středu v moravskoslezské metropoli.
Žďár nad Sázavou – První veřejné bruslení ve žďárském zimním stadionu se uskuteční ve středu 6. srpna. Také letos vyhradil Sportis, který provozuje městská sportoviště, na ledě hodiny pro veřejnost.Mezi prvními letošními bruslaři bude i Lukáš Nepejchal, který s úsměvem na tváři říká: „Těším se, až po letní přestávce opět obuji brusle a vyjedu na led."
Praha - Brankář Tomáš Pöpperle po angažmá v pražské Spartě míří do týmu nováčka Kontinentální hokejové ligy ze Soči, kde se domluvil na roční smlouvě. KHL si vyzkouší podruhé v kariéře, před loňským návratem do Sparty nastupoval jednu sezonu za Lva Praha.
Znojmo, Brno - Kromě party chlapíků v montérkách se dřela s těžkým plexisklem také čtveřice ve sportovním oblečení. Brigádníci? Tak trochu. To kvartet znojemských hokejistů vypomohl dělníkům při rekonstrukci stadionu. „Nebyl to marketinkový tah. Kluci jsou srdcaři. Potřebovali jsme urychlit práce, oni se toho chytili," vysvětluje přítomnost nezvyklých pracantů manažer Orlů Petr Veselý.
Brno /ROZHOVOR/ – Na prvním tréninku byl suverénně nejstarší. Však také bude hokejistovi brněnské Komety Petru Tonovi na podzim už 41 let. I tak se představil hned na prvním tréninku svého nového klubu, kam v přestávce odešel po jedenácti letech z pražské Sparty.
Praha, Brno - Dodatečně povolaný útočník Dominik Pacovský se nakonec nezúčastní předsezónního kempu hokejové reprezentace, který začne ve středu v pražském Edenu. Posila extraligového nováčka z Mladé Boleslavi se omluvila trenérovi Vladimíru Růžičkovi s tím, že potřebuje doléčit zranění. Kouč místo něho povolal Hynka Zohornu z Komety Brno.
Most - Severočeské hokejové derby bude k vidění na mosteckém zimním stadionu ve čtvrtek 31. července od 17.00 hodin. Domácí prvoligový HC Most vyzve v rámci přípravy sousední extraligovou Vervu Litvínov.
České Budějovice – Premiérový zápas nové sezony je tady. Náročnou letní tréninkovou dřinu si hokejisté prvoligového ČEZ Motoru ve čtvrtek poprvé zpestří také přátelským utkáním. Na plzeňském ledě budou hostem extraligové Škodovky. Začátek zápasu je v 17.30.
Zlín – Sotva nazul nové brusle, už se dnes bude hlásit v pražském Edenu kouči národního týmu Vladimíru Růžičkovi, který uspořádal přípravný kemp. Na čtyři dny si tak drobný šikula zlínských hokejistů Petr Holík odskočí z rozjeté přípravy úřadujících šampionů na nadcházející extraligovou sezonu.
Kladno – První přípravný duel hokejistů Kladna s Českými Budějovicemi se odehraje v úterý 5. srpna na druhé ploše ZS Kladno. Důvodem je pokračující rekonstrukce střechy na hlavní ploše.
Hradec Králové, Praha - Další změnu na soupisce pro přípravný kemp hokejové reprezentace musel udělat kouč Vladimír Růžička. Kvůli zranění se mu omluvil třinecký Vladimír Roth, Růžička místo něho povolal jiného beka Martina Pláňka z Hradce Králové.
Žďár nad Sázavou – Nevšední zážitek hned na začátek sezony. Ve čtvrtek 14. srpna nabídnou žďárské Bouchalky hokejovým příznivcům mužský extraligový bonbonek. Ve městě pod Santiniho Zelenou horou se žďárskému SKLH podařilo zajistit přípravné střetnutí Pardubic s nováčkem soutěže z Olomouce.
Brno /ROZHOVOR/ – Na prvním tréninku byl suverénně nejstarší. Však také bude hokejistovi brněnské Komety Petru Tonovi na podzim už 41 let. I tak se představil hned na prvním tréninku svého nového klubu, kam v přestávce odešel po jedenácti letech z pražské Sparty.
Curych - Za faul na Vladimíra Sobotku ve čtvrtfinále mistrovství světa v Minsku dostal americký útočník Justin Abdelkader dodatečně trest na tři zápasy. Pokud bude hokejista Detroitu Red Wings nominován, přijde o úvod šampionátu v příštím roce v Praze a Ostravě.
Třebíč, Olomouc – Porážkou 3:4 na ledě prvoligové Třebíče zahájili sérii přípravných zápasů olomoučtí hokejisté. Extraligový nováček na Vysočině prohrával dokonce o tři góly a snížit dokázal až v závěru.
Winnipeg - Český hokejový útočník Michael Frolík se dnes jakožto chráněný volný hráč dohodl s Winnipegem na podmínkách nové roční smlouvy. V nadcházející sezoně si podle informací klubového webu vydělá 3,3 milionu dolarů (zhruba 67 milionů korun). Obě strany dohodou předešly arbitráži, která byla plánována na čtvrtek.
Rokycany - Výběr hokejové reprezentace hráčů do 20 let čeká v příštím týdnu herní prověrka na novém turnaji v Montrealu. Kouč Miroslav Přerost na ni v těchto dnech připravuje tým na letním kempu v Rokycanech.
Brno – Byl to dobrovolný trénink. Až na pár výjimek se ho ale zúčastnili všichni hokejisté brněnské Komety. V úterý dopoledne se tak vicemistři znovu sešli na ledě.
Přerov – „V Kanadě je hodně hokejistů, a ne vždy je chození s nimi ten nejlepší nápad," říká třiadvacetiletá Alannah Kundrátek, která se letos v červenci provdala za Tomáše Kundrátka, hokejistu NHL původem z Přerova.
Odry – Ani na letošním mistrovství světa v lední hokeji nechyběla před časem česká vlajka s nápisem Odry. Manželé Marinovovi zažili na šampionátu v Bělorusku už své sedmnácté MS v ledním hokeji, a i přes nepříliš povedené představení českého hokejové reprezentace na nich šampionát zanechal výtečný dojem.
Praha - Josef Jandač varuje fanoušky: Nečekejte gólové hody jako loni. Není se čemu divit: hokejová Sparta prošla obměnou kádru a právě na trenérovi bude vymyslet, jak bude tým hrát. Ovšem nic se nemění na tom, že holešovický klub chce titul. Trofej, kterou nezískal od roku 2007.
Pardubice - Pardubická posila Libor Pivko zatím nemůže polykat stoprocentní tréninkové dávky, trápí ho občasné bolesti hlavy. Několik vyšetření už má za sebou a další ještě čekají:
Znojmo, Brno /ROZHOVOR/ – Zažil životní sezonu. Slovenský hokejista Roman Tomas v minulé sezoně nasázel za Žilinu 37 branek ve 44 zápasech. „Ani jsem takovou sezonu nečekal, naskočil jsem do ní až později. Osobně mi velmi vyšla, jako týmu nám to ale úplně neklapalo a nedošli jsme do play off," vzpomíná nejlepší střelec slovenské extraligy, který se zapojil do přípravy znojemských Orlů, se kterými minulý týden podepsal smlouvu.
Praha - Další změnu na soupisce pro přípravný kemp hokejové reprezentace musel udělat kouč Vladimír Růžička. Kvůli zranění se mu omluvil třinecký Vladimír Roth, Růžička místo něho povolal jiného beka Martina Pláňka z Hradce Králové.
Olomouc – Jedenáctizápasovou sérii přípravných zápasů v úterý zahájí olomoučtí hokejisté. Kohouti budou ladit formu na nejvyšší soutěž nejen proti týmům z české extraligy, ale také se soupeři ze slovenské nejvyšší soutěže a Kontinentální hokejové ligy.
Litvínov - Hokejový obránce Zbyněk Sklenička podepsal podle klubového webu dvouletý kontrakt s vedením extraligového Litvínova. Součástí smlouvy dvaatřicetiletého univerzála, který dříve hrával i na pozici útočníka a s Litvínovem se už dlouhodobě připravuje, je rovněž roční opce.
Zlín – Jedná se o atraktivní pracovní místo. Takové, o kterém sní každý klučina, který dovede zamíchat s pukem. Opětovně se otevírá žhavé téma: Kdo bude hrát na pravém křídle po boku kapitána úřadujících mistrů Petra Čajánka? Na včerejším úvodním tréninku na ledě kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach na jednu ze zásadních otázek ještě neodpověděl.