Praha - Své rozhodnutí nechce přehodnocovat, je definitivní. Hokejového útočníka Jaromíra Jágra sice těší velký ohlas fanoušků, kteří nesouhlasí s jeho ohlášeným koncem v nároďáku, ale je podle něj čas odejít.
Praha - Usedne znovu na trůn? Útočník Jaromír Jágr má šanci pojedenácté v kariéře získat Zlatou hokejku určenou nejlepšímu českému hokejistovi sezony. Dvaačtyřicetiletá opora reprezentace a New Jersey nechybí v elitní desítce, kterou v úterý pořadatelé ankety zveřejnili.
Praha - Hokejový bek Michal Gulaši odchází z extraligových Karlových Varů do druholigového švédského Södertälje. Na severu Evropy podepsal sedmadvacetiletý bek roční smlouvu s opcí.
Praha - Asi se nenajde manželství, které za 24 let nezažije okamžiky lásky a štěstí, ale také turbulence, hádky a zklamání. Takový byl i vztah Jaromíra Jágra s českým národním týmem. Ten v neděli (alespoň podle slov samotné legendy tuzemského hokeje) skončil.
Karlovy Vary – Hokejisté A-týmu Energie odehráli v rámci letní přípravy přátelské utkání s jedenáctkou Božičan. Mimo vyrovnaného exhibičního klání, které musely rozhodnout až penalty, čekala na návštěvníky autogramiáda či pivo čepované energetiky.
Liberec - Hokejisty extraligového Liberce posílí obránce Martin Škoula. Čtyřiatřicetiletý bek, který v roce 2001 vyhrál Stanleyův pohár v dresu Colorada, naposledy působil ve Slovanu Bratislava v Kontinentální lize. V Liberci v úterý podepsal roční smlouvu s opcí.
Los Angeles - Hokejisté Chicaga jsou na pokraji vyřazení z play off NHL. Obhájce Stanleyova poháru podlehl ve čtvrtém finálovém utkání Západní konference 2:5 v Los Angeles a v sérii už prohrává 1:3 na zápasy. U první branky Chicaga asistoval český obránce Michal Rozsíval, který si v utkání připsal šest hitů, což byl nejvíce ze všech hráčů.
Litoměřice – Oboustranně výhodná spolupráce bude pokračovat. To potvrdili na setkání v Kalich Areně za Stadion Litoměřice předseda Daniel Sadil, místopředseda Jaromír Tvrzník a za HC Sparta Praha předseda představenstva Petr Bříza a její sportovní manažer Patrik Martinec.
Praha /ROZHOVOR/ - Když přebíral ošemetnou roli trenéra reprezentace v zemi plné hokejových expertů po neoblíbeném Aloisi Hadamczikovi, fanouškovskou obec zalila vlna očekávání a optimismu. Vždyť Vladimír Růžička je expertem na úspěchy – jako hráč i jako kouč jich nasbíral požehnaně.
Střítež nad Bečvou – I přes kolizi s hokejem čekala v sobotu odpoledne pěkná divácká návštěva ve Stříteži, až proti rozjetým domácím nastoupí rezerva hlavního aspiranta na postup do divize.
Praha - Jsou doma. Bez většího zájmu fanoušků se v pondělí vrátili do Prahy čeští hokejisté, kteří na mistrovství světa v Minsku skončili na čtvrtém místě. Na starém ruzyňském letišti nechyběli lovci autogramů, k nimž se připojily i děti školního věku.
pardubice - Osmnáctiletý hokejový obránce Jan Ščotka se stal hráčem extraligových Pardubic. Reprezentační bek, který se v dubnu podílel na zisku stříbrné medaile na mistrovství světa hráčů do 18 let, přichází na východ Čech ze Vsetína.
Přední Výtoň – Nejnáročnější fází letní přípravy právě procházejí hokejisté prvoligového ČEZ Motoru České Budějovice. V tomto týdnu totiž absolvují kondiční soustředění na Lipně.
Zlín – Adresa úřadujících mistrů hokejové PSG Zlín je i pro sponzory významná a prestižní adresa. Jako třeba pro společnost WSM, která po loňském vstupu do klubu významně navýšila podporu pro následující ročník a stala se druhým nejvýznamnějším sponzorem českého šampiona.
Minsk - Bývalého vynikajícího brankáře Jiřího Holečka čtvrtá příčka českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku zklamala. Příliš radosti mu navíc neudělala ani předvedená hra v průběhu celého turnaje, v jehož závěru odehrál národní tým sedm třetin bez jediného vstřeleného gólu. Chyběl mu také větší přínos od hráčů z NHL.
Minsk - Hokejový útočník Tomáš Rolinek se po třech letech opět představil v reprezentačním dresu na mistrovství světa a opět na něm měl kapitánské 'céčko'. Tentokrát se však domů vrátí bez medaile; na zisk titulu z roku 2010, bronzu o rok později nebo stříbra v roce 2006 čeští hráči navázat nedokázali.
Náchod /FOTO/ - Na mohutný starý zvon na věži gotického kostela svatého Vavřince v Náchodě se zvoní jen při výjimečných příležitostech, jakými jsou křesťanské svátky Vánoce či Velikonoce. Jeho srdce však bilo i v pátek večer, kdy do kostela přišly nahlédnout desítky lidí v rámci Noci kostelů.
Zlínsko – „Jééééď." „Do tohóooooo." „Už jsi ho skoro měl." „Přidééééj." Jardóóó!" I takové povzbuzovací hlášky se nesly večer v sobotu z Pizzerie a hospůdky U Pecivále v Otrokovicích. I tam se totiž u piva a panáků sešlo několik desítek štamgastů, kteří společně v televizi sledovali boj českých hokejistů s Finy o finále.
New York - Hokejisté New Yorku Rangers zdolali ve čtvrtém finálovém utkání Východní konference NHL na svém ledě Montreal 3:2 v prodloužení a v sérii vedou už 3:1 na zápasy.
Minsk - Žádný český hokejista, zato "záplava" ruských a finských jmen. A dokonce Američan a Francouz. Tak se dá shrnout vyhlášení největších hvězd právě skončeného mistrovství světa v Minsku. Direktoriát turnaje musel vzít v potaz krasojízdu sborné.
Minsk - Byl zklamaný. Pochopitelně. Staronový trenér českých hokejistů Vladimír Růžička věděl, že mistrovství světa v Minsku nebude veřejnost brát jako úspěšné. V prohraném zápase o bronz se Švédskem (0:3) se už naplno ukázala tradiční bolístka - ofenziva.
Minsk - Rozhodnuto. Čeští hokejisté se příští rok v základní skupině domácího mistrovství světa v Praze utkají se Švédskem, Kanadou, Švýcarskem, Lotyšskem, Francií, Německem a Rakouskem. Plánované složení skupin zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na základě žebříčku IIHF.
Praha - I v neděli se na Staroměstském náměstí sešli hokejoví fanoušci. Ani tentokrát však neměli důvod k radosti. Česká reprezentace na mistrovství světa v Minsku skončila na čtvrté příčce. Svěřenci Vladimíra Růžičky totiž nezvládli ani bitvu o bronz, v neděli zase nedali gól a prohráli se Švédskem 0:3.
Minsk - Deset zápasů, deset výher. A zlaté medaile. Hokejisté Ruska se po suverénním představení stali novými mistry světa. Ovečkin a spol. v nedělním finále šampionátu v Minsku porazili Finsko 5:2. Hlavní rozdíl? Čtyři branky dala sborná v přesilových hrách.
Rakovník – Mistrovství Evropy v pozemním hokeji mužů se nezadržitelně blíží. A turnaj se po šesti letech vrací zpět do Rakovníka. Zatímco ale v roce 2008 se v Rakovníku hrálo ženské mistrovství Evropy, nyní se českému publiku představí muži. Rakovničtí hokejisté jsou na utkání plně připraveni. „V naší skupině jsme schopni postoupit mezi nejlepší čtyřku, ale bude to velmi těžké," řekl Miroslav Koloc, prezident HC 1972 Rakovník.
Šumperk – Hokejista Draků Karel Plášek (1973) je mistrem světa. Nejzkušenější šumperský útočník získal s reprezentací veteránů České republiky zlatou medaili na šampionátu v in-line hokeji.
Minsk/Samotišky – Marný boj českého národního týmu o bronzovou medaili v posledním zápase na letošním hokejovém šampionátu sledovali olomoučtí fanoušci přímo v Minsk Areně v Bělorusku.
Minsk - S hokejem zatím nekončí, ale české reprezentaci už dává sbohem. Jaromír Jágr po porážce se Švédskem v zápase o bronz na hokejovém mistrovství světa v Minsku potvrdil dřívější vyjádření, že v národním týmu končí.
Koryčany – Nepříliš šťastným výsledkem skončilo sobotní hokejové semifinále také pro fanoušky z Koryčan. Českému týmu dávali ještě během druhé třetiny šanci na vítězství. Konec poslední dvacetiminutovky však nedopadl podle jejich očekávání.
Minsk - Hokejová radost? Ne. Spíš trápení, zmar a smutný konec. Česká reprezentace na mistrovství světa v Minsku skončila na čtvrté příčce. Svěřenci Vladimíra Růžičky totiž nezvládli ani bitvu o bronz, v neděli zase nedali gól a prohráli se Švédskem 0:3.
Žirovnice – Sobotní čtrnáctý ročník Slavností žirovnického jednorožce i letos návštěvníkům přinesl spoustu zážitků, ať už zrakových, sluchových nebo chuťových.
Minsk - Hvězdy zámořského i evropského hokeje byly dnes uvedeny do Síně slávy mezinárodní federace IIHF v dějišti mistrovství světa v Minsku. Do elitní společnosti byli zařazeni Steve Yzerman, Nicklas Lidström, Vjačeslav Bykov, Andrej Chomutov a tragicky zesnulý Ruslan Salej.
Minsk - Čeští hokejisté bojují o medaili z mistrovství světa. Sledujte s Deníkem duel o bronz, který začal v 15:30. Svěřenci trenéra Růžičky se po nepovedeném semifinále s Finskem utkali se Švédskem, ale nedokázali vstřelit jediný gól a odjíždějí domů s prázdnou.
Minsk - Hokejisté Ruska se musejí v dnešním finále mistrovství světa v Minsku obejít bez kouče Olega Znaroka. Disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace (IIHF) mu zastavila činnost za konflikt se švédským asistentem Rikardem Grönborgem v sobotním semifinále.
Minsk - Zase bronz? Tak zní otázka, která dostane odpověď dnes k večeru. České hokejisty čeká na mistrovství světa v Minsku poslední zápas - se Švédskem. Bude to zápas o třetí místo, které národní tým vyválčil už na šampionátech v letech 2011 a 2012.
Prostějov – Basketbaloví Orli sice prohrávají ve finálové sérii s Nymburkem 0:2 na zápasy, přesto čelí favoritovi se ctí. V domácím zápase vedli Hanáci ještě v poločase. Velkou zásluhu na tom měl také prostějovský pivot Kamil Švrdlík. Jedna ze stálých opor Cholevova výběru si finále užívá, přesto lituje ztráty slibného vedení.
Minsk - Únava, únava a únava. Čeští hokejisté dohrávají mistrovství světa v křeči. Roman Červenka přiznal, že národní tým už "mele" z posledního. "Já si teď potřebuju sundat brusle a natáhnout se," řekl bezprostředně po prohraném zápase s Finskem.
Ledeč nad Sázavou – Milan Chalupa, dlouholetý hokejový reprezentant a trenér, přechází do tábora HC Ledeč nad Sázavou. Má na svém kontě 202 reprezentačních startů, 2 zlaté medaile z mistrovství světa, dvě stříbrné z olympiády, je čtyřnásobným mistrem republiky.
Minsk - "Zlato jsme si za tohle nezasloužili," řekl Tomáš Hertl. I talentovaný forvard po prohraném semifinále s Finskem (0:3) věděl, že hokejová reprezentace zrovna nezářila. Teď je před českým týmem další cíl - bronz. "Musíme se víc tlačit do brány," dodal.