Brno – Desítka současných hráčů hokejové Komety si dobře pamatuje, jak chutná extraligové finále. Někteří z nich ale před dvěma lety měli v týmu zcela odlišnou roli. Za skutečné „komety" lze označit Michala Kempného či Vojtěcha Němce, jejichž hokejové umění se za uplynulé dva roky výrazně rozzářilo.
Zlín – /ROZHOVOR/ Jako třináctiletý klučina prožíval z tribuny v roce 2004, jak jeho strýc Miroslav zvedá mistrovský pohár nad hlavu. Zítra po deseti letech může Zdeněk Okál svého příbuzného napodobit a navíc dopomoci ke splnění snu jiného srdcaře ševců vůdce Petra Čajánka.
Brno – Stejně jako spoluhráči prahne po titulu. Zlínský útočník a šéf druhé formace ševců Petr Leška (na snímku) cítí velkou šanci zopakovat si deset let starý pocit, kdy jeho mateřský klub poprvé dosáhl na metu nejvyšší.
Praha - Nepříjemné oslabení. Hokejový útočník Zlína Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise dvouzápasový trest za faul ze čtvrtého finále extraligy s Kometou Brno.
Zlín - Počtvrté ve své bohaté kariéře hraje zlínský hokejový útočník Marek Melenovský finále extraligy. Stejně jako v Karlových Varech v letech 2008 a 2009 i ve žlutomodrém dresu oddaluje dovolenou na oblíbeném horském kole už podruhé za sebou.
Přerov – Dlouho se muselo čekat, kdo se nakonec stane vítězem 1. Záhorské hokejové ligy, protože se kvůli mistrovství světa žen druhý finálový zápas neustále odkládal.
Zlín, Praha – /ROZHOVOR/ Robert Záruba je ikonou českého sportovního komentování. Uznávají jej odborníci, fanoušci i hráči. Při utkáních play of je možné ho na zimních stadionech zahlédnout osobně.
Chomutov - Budoucnost hokeje v Chomutově je stále nejistá. Majitel klubu, Jaroslav Veverka starší, stále váhá, zda z klubu neodejít. Vzal si čas na rozmyšlenou do konce měsíce.
Zlín, Brno – Tradiční pohled do historie jim příliš velký důvod k optimismu nenabízí. Hokejisté brněnské Komety potřebují k úterní finálové výhře přidat další tři. V extraligovém play off takový kousek ještě žádný klub nepředvedl.
Most - Až v posledním zápase baráže mostečtí hokejisté rozhodli o záchraně prvoligové příslušnosti i pro příští sezonu. Na domácím stadionu rozmetali 7:2 celek Prostějova, který si zase zajistil do druhé nejvyšší soutěže postup už v pondělí. Na severu Čech si tak Prostějov mohl zápas už jen užít. Most naopak nastřílel sedm branek a baráž celkově ovládl. V prostřední třetině předvedli Mostečané málo vídaný kousek - za pět minut dali pět branek.
Zlín – Šály, trička, čepice, vlaječky, puky. Suvenýry všech různých druhů nakupovali fanoušci zlínských hokejistů ve fanshopu v tréninkové PSG aréně před i během utkání, také přímo na zimním stadionu pod západní tribunou.
Praha - Jiří Novotný brzdí optimismus. Hokejisté pražského Lva získali úterní výhrou nad Magnitogorskem na svou stranu znovu psychickou výhodu a ve finále Kontinentální ligy znovu ztrácí jejich ruský soupeř. Kapitán pražského celku ale tuší, že je to pořád málo na to, aby se Metallurg položil a kapituloval.
New York - Udělal si jméno. Hokejový útočník Ondřej Palát z Tampy Bay se dostal do nominace na zisk Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka NHL, kterou může dostat jako první Čech v historii.
Brno /ROZHOVOR/ – Sen, ze kterého se stále neprobouzí. Tak jízdu brněnské Komety hokejovým play off vnímá útočník Tomáš Vondráček. Ještě na Vánoce hrál za prvoligovou Třebíč, teď vstřelil vítězný gól ve čtvrtém finále extraligy. „Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, nevěřil bych mu," usmívá se.
Brno /ROZHOVOR/ – Kruh se uzavřel. Rostislav Dočekal se po deseti letech vrátil zpět do hokejového Znojma. A opět jako sportovní manažer. Stejnou funkci zastával i mezi lety 1997 a 2004. Zažil také postup Orlů do české extraligy. Přes Vídeň Capitals, Kladno, Kometu Brno, Lev Poprad, německý Ingolstadt a Karlovy Vary se nyní vrací zpět.
Brno /ROZHOVOR/ - Jako Fénix z popela opět povstal brankář hokejové Komety Jiří Trvaj. Ve finále se Zlínem už chytal první zápas, po prohře jej však znovu nahradil Marek Čiliak, většinu sezony týmová jednička.
Brno /ROZHOVOR/ – Jako Fénix z popela opět povstal brankář hokejové Komety Jiří Trvaj. Ve finále se Zlínem už chytal první zápas, po prohře jej však znovu nahradil Marek Čiliak, většinu sezony týmová jednička. Před čtvrtým duelem série, který mohl být poslední, vsadili brněnští trenéři opět na čtyřicetiletého veterána. Ten se jim odvděčil skvělým výkonem a výhrou 3:1.
Kladno – Zůstane Pavel Patera v Kladně? Bude hrát jedna z legendárních postav historie českého hokeje pro něj trochu podřadnou I. ligu? Nebo pomýšlí na konec kariéry?
Jihlava - Konec lenošení. Den po Velikonocích zahájili trénink hokejisté HC Dukla Jihlava. V uplynulé sezoně bronzový tým první ligy se netají před dalším ročníkem nejvyššími cíli.
Brno - Televizní komentátoři se velice podivovali nad elegantním zakončením brněnského útočníka Jakuba Koreise při třetím gólu Komety. Urostlý centr uzavřel výhru 3:1 nad Zlínem ve čtvrtém finálovém zápase šikovnou bekhendovou kličkou. „Vůbec nevím, čemu se divili," vypálil ze sebe s nadsázkou víc než metrák těžký hokejista.
Brno - Hokejisté Zlína nevyužili první šanci získat mistrovský titul, když ve čtvrtém zápase finále play off extraligy prohráli na ledě Komety Brno 1:3. Obránce Jiří Marušák přiznal, že se na hostech se zřejmě negativně projevila možnost ukončit sérii a stát se prvním držitelem Masarykova poháru.
Brno (od našeho zvláštního zpravodaje) – /ROZHOVOR/ Potlačit myšlenky a vidiny o mistrovském poháru nad hlavou musejí zlínští hokejisté do ústraní. I tenhle pocit mohl hrát podle zkušeného obránce zlínských hokejistů Jiřího Marušáka roli, že včera Kometa ve čtvrtém zápase finálové série vyhrála a oddálila korunovaci krále hokejové extraligy.
Praha - Výborně začali, ještě lépe končili. Hokejisté Lva Praha porazili ve třetím finálovém utkání Kontinentální ligy Magnitogorsk 3:2 a ujali se vedení v sérii 2:1. Dramatickou koncovku zápasu, který se hrál před rekordní návštěvou KHL 16.435 diváků, rozhodl v čase 59:36 svou druhou trefou Justin Azevedo.
Praha /FOTOGALERIE/ - Výborně začali, ještě lépe končili. Hokejisté Lva Praha porazili ve třetím finálovém utkání Kontinentální ligy Magnitogorsk 3:2 a ujali se vedení v sérii 2:1. Dramatickou koncovku zápasu, který se hrál před rekordní návštěvou KHL 16.435 diváků, rozhodl v čase 59:36 svou druhou trefou Justin Azevedo.
Brno - Není rozhodnuto. Finále hokejové extraligy je po úterním večeru stále ještě otevřené - hokejisté Brna porazili poprvé Zlín a po domácím triumfu 3:1 snížili stav série na 1:3.
Brno – Nervy napjaté k prasknutí při vypjatém finálovém zápase a k tomu alkohol. Kvůli této kombinaci ne všichni příznivci brněnské Komety v úterý zvládali fandit v mezích slušnosti a společenských pravidel. Na Moravském náměstí kvůli nim musela zasahovat policie. „Podobně jako v pondělí jsme museli řešit nějaké strkanice," sdělila policejní mluvčí Andrea Straková.
Prostějov – K postupu Jestřábů do první ligy pomohl značnou mírou také mladý útočník Frank Kučera. Ten si v pondělním klíčovém duelu připsal znovu gól. Jeho trefa upravila skóre na 11:1, poté se už mohlo naplno slavit a Frank si oslavy naplno užíval.
Prostějov – Do historie prostějovského hokeje se v pondělí zapsal zlatými písmeny Petr Zachar. Trenér Jestřábů dovedl své svěřence do první ligy. Hanácký lodivod přitom začal tuto sezonu jen v roli asistenta. V říjnu se stal hlavním koučem a ukázal sílu místního hokeje.
Brno – První mečbol nevyužili, mistrovské oslavy si asi odložili před vlastní publikum. Zlínští extraligoví hokejisté po sedmi výhrách v řadě ve včerejším čtvrtém finálovém duelu poprvé nestačili na Kometu a na jejím ledě i kvůli nepovedené první třetině a produktivitě domácího Koreise prohráli o dva góly.
Kladno, Olomouc – Hlavně si nepokazit dojem z fantastické sezony. S tímto cílem šli olomoučtí hokejisté do posledního barážového utkání na ledě Kladna.
Karviná – Nový model letošní extraligové soutěže skýtá karvinským hokejbalistům novou šanci na udržení. Za normálních podmínek by okamžitě sestupovali, protože po základní části skončili poslední.
Lappeenranta - Čeští hokejisté do 18 let porazili na mistrovství světa ve svém posledním utkání v základní skupině B Švýcarsko 4:2. Tříbodový zisk je posunul do čela tabulky, ale bez ohledu na vítěze zbývajícího zápasu USA - Finsko v ní obsadí konečnou druhou příčku.
Zlín - Každý hokejový klub má svého maskota, který pravidelně před zápasem a mezi jednotlivými třetinami vyjíždí na ledovou plochu, zdraví se s fanoušky, plácne si s hráči a baví diváky. Kdo se však skrývá pod maskou či v kostýmu, příliš mnoho lidí neví.
Prostějov /SLAVÍME POSTUP/ - V roce 2011 představil prostějovský matador sportovních redaktorů Vlastimil Kadlec světu svoji verzi jestřábí hymny. V jejím textu najdeme víru autora v lepší časy prostějovského hokeje. „Každý fanda ale, dává smutku vale, že zas vzlétnem dobře ví," zpívá například Vlasta Kadlec. A dočkal se, stejně jako my všichni. Jsme opět prvoligoví.
Brno - Poprvé ve finálové sérii vyzráli hokejisté Brna na zlínského brankáře Libora Kašíka a dostala se do vedení. Přesto i potřetí slavili výhru hokejisté z Baťova města. „Padesát minut jsme hráli v útočném pásmu. Nic nám tam ale prostě nespadne," kroutil hlavu po další prohře útočník Komety Jan Káňa.
Praha - Útočník Milan Gulaš ze švédského Färjestadu doplní kádr české hokejové reprezentace v přípravě na mistrovství světa v Minsku. Osmadvacetiletý Gulaš hrál s klubem z Karlstadu ještě v pondělí finále švédské ligy, v kterém jeho tým prohrál se Skellefteou 0:4 na zápasy.
Brno (od našeho zvláštního zpravodaje) – Obrovské odhodlání už dnes ukončit v nejkratší možné době finále s Kometou Brno čiší ze zlínských hokejistů. Na dopoledním rozbruslení vládla pohodová, ale zároveň bojovná nálada.
Kolín – První a třetí dějství patřila kolínským hokejistům, v tom druhém vévodili hráči Mostu. Tak by se zjednodušeně dalo popsat pondělní utkání baráže o 1. hokejovou ligu mezi Kolínem a Mostem. Kozlové vyhráli první třetinu 1:0, třetí 2:1 a nebýt té prostřední, kde hosté převzali vedení čtyřmi góly – 0:4, mohl zápas dopadnout jinak.
Zlín – Fanoušci hokejového PSG Zlín budou moci sledovat čtvrtý finálový zápas play off extraligy i na náměstí Míru před radnicí, kde bude instalovaná velkoplošná obrazovka. Program začne v 18 hodin, samotné utkání mezi Kometou Brno a Zlínem bude zahájeno o dvacet minut později.
Snad každý Čech zná hromadu přísloví a pořekadel, která Čechy vyzdvihují téměř do nebes. „Zlaté české ručičky". „ Srdce a duše Evropy" . „Co Čech, to muzikant". Někteří jsou ochotni se i poprat, pokud by někdo zpochybnil pravdivost těchto přísloví. Ale vidí nás takto i ostatní nebo už u nás patří k lidové tradici neustále dokola sebe sama velebit?
Olomouc – Hrdě vykračovali po ledové ploše a pět a půl tisíce diváků na tribunách se báječně bavilo. Hokejovou Olomouc doprovodili v pátek večer do extraligy i dva živí maskoti, kohouti.