Zlín – Jen on sám zaměstnal v úvodních dvou čtvrtfinálových bitvách brankáře Hradce Králové Pavla Kantora šesti jedovatými střelami. Prošla zatím jediná, když ve 34. minutě středečního zápasu zvýšil na průběžných 3:2. Nakonec ale ševcům jeho výstavní trefa byla k ničemu.
Žďár nad Sázavou - Sportovnímu klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou (SKLH) nepřiznali radní 154 tisíc korun, jako dotaci na sportovní činnost z grantového programu Sport 2014.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Na Moravě a ve Slezsku snad nežije sportovní fanoušek, který by mu podobné ocenění nepřál. Legendární hokejový útočník a v současnosti prezident HC Vítkovice Steel František Černík byl ve středu uveden do Sportovní síně slávy města Ostravy.
Plzeň, Brno – Dva dny pauza. Pak dva nesmírně důležité zápasy. Doma. Za vyrovnaného stavu 1:1. Čtvrtfinálová série hokejového play off se v sobotu přesune na brněnský led. „Plzeň si výkony a výsledky vysloužila začátek v domácím prostředí. Při vyrovnaném stavu o tuto výhodu přišla. Kometa musí plzeňskou výhru potvrdit doma," hodnotil dosavadní stav bývalý reprezentant a nyní televizní expert Martin Hosták.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Nejdřív pohřeb, pak svatba. Pro hokejovou Plzeň i Matěje Machovského. V úterý lovil puk čtyřikrát a kousal hořkou porážku. Úspěšnost zákroků kolem osmdesáti procent. „V hlavě mi to sedělo," připustil dvacetiletý Machovský, nejlepší gólman základní části.
Přerov /VIDEO/ – Poptávka po lístcích na nedělní hanáckou superbitvu mezi hokejovými Zubry a Prostějovem je obrovská. Ještě před zahájení předprodeje se v Jiráskově ulici vytvořila dlouhá fronta.
Přerov – Vedení klubu HC ZUBR Přerov ladí už jen detaily okolo pořadatelství blížícího se dubnového mistrovství světa v hokeji žen divize I. V Přerově zasedal organizační výbor, při kterém proběhlo jednání o realizaci jednotlivých bodů spojených s organizační složkou šampionátu.
Brumov – Na mečbol hokejisté Brumova nedosáhli. Ve druhém zápase finále krajské ligy Zlínského kraje na ledě Valachů uspěl Uherský Brod, který utkání skvěle rozehrál, aby nakonec o svém úspěchu rozhodl až po samostatných nájezdech.
Hradec Králové – Od chvíle, co se dali do kupy, jsou k nezastavení. Snad jen na konci základní části si vybrali volno. V play off už ale zase řádí jako černá ruka a Zlín marně přemýšlí, jak je zastavit. Sedli si, vyhovují si, každý ve prospěch vlastní řady dává jiné hokejové vlastnosti. Nadstandardní hokejové vlastnosti.
České Budějovice – Jeden bod stačí hokejistům ČEZ Motoru k definitivní záchraně v první lize. V sobotním předposledním kole play out se představí v Kadani (17.30) a v případě bodového zisku mohou slavit udržení ve druhé nejvyšší soutěži.
/ROZHOVOR/ Na Moravě a ve Slezsku snad nežije sportovní fanoušek, který by mu podobné ocenění nepřál. Legendární hokejový útočník a v současnosti prezident HC Vítkovice Steel František Černík byl ve středu uveden do Sportovní síně slávy města Ostravy.
Valašské Meziříčí – Zachránit pro Valašské Meziříčí druhou ligu! S takovým cílem jdou hokejoví Bobři do barážové série proti Uničovu, která začíná v sobotu odpoledne na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí (od 17 hodin).
Praha - Hodně kuriózní moment poznamenal úvodní čtvrtfinálový duel Kontinentální ligy mezi hokejisty Lva a Doněcku. Po ráně domácího útočníka Justina Azeveda se v 15. minutě halou rozezněl typický zvuk úderu kotouče do brankové konstrukce.
Brno - Výjezd na úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série si nenechal ujít ani šéf fanklubu brněnské Komety Pavel Jeřábek. Dva zápasy si „užíval" v nepohodlné úzké části, kterou plzeňský klub na svém stadionu vyhradil pro hostující diváky. Těch na oba duely dorazilo kolem sto třiceti. „Plzeňští příznivci byli slyšet celkem dost, to ano. I když v tom prvním jsme je možná přeřvali," usmál se Jeřábek.
Nymburk – Hokejový Poděbradský pohár finišuje. Na pořadu byly zápasy předposledního hracího kola. Lídr soutěže, tým Tsunami Nymburk, sice poprvé v sezoně prohrál, nic to ale nemění na jeho konečném vítězství v soutěži.
Přerov – Byť ještě probíhá nervy drásající finálová bitva play off mezi místními Zubry a prostějovskými Jestřáby, vedení přerovského klubu musí myslet na blížící se reprezentační akci.
Kroměřížsko – Hokejisté Zlína v úterý vítězně zahájili čtvrtfinále playoff hokejové extraligy, když doma porazili Hradec Králové 2:1 po prodloužení. Ve středu bojovali o další výhru a také na tomto zápase nechyběla řada příznivců z Kroměřížska. Někteří drží palce aspoň doma u televize, mnozí ale přímo na Zimním stadionu Luďka Čajky.
Nymburk – Hokejový Poděbradský pohár finišuje. Na pořadu byly zápasy předposledního hracího kola. Lídr soutěže, tým Tsunami Nymburk, sice poprvé v sezoně prohrál, nic to ale nemění na jeho konečném vítězství v soutěži.
Žďár nad Sázavou - I domácí zápas jim proklouzl mezi prsty. Hokejisté Žďáru nad Sázavou prohráli se Sokolovem také podruhé v semifinálové sérii, přestože dlouho mohli pomýšlet na úspěch. Dnes tak budou na západě Čech odvracet možný konec sezony.
Prostějov – Finálová série mezi Jestřáby a Zubry se stěhuje opět na prostějovský led. Hanácké derby se ve středu podařilo Přerovu vyrovnat, takže dnes (v pátek) začíná vše zase od začátku. Kdo se chopí důležitého vedení se ukáže od 18 hodin, kdy se do sebe obě mužstva již po třetí zakousnou.
Přerov – Přerovští hokejisté, kteří úspěšně bojují v play off druhé ligy, strhávají svou hrou k euforii tisíce fanoušků. Bez nadsázky se dá říct, že hokejem v těchto dnech žije celý Přerov.
Přerov – Přerovští hokejisté, kteří úspěšně bojují v play off druhé ligy, strhávají svou hrou k euforii tisíce fanoušků. Bez nadsázky se dá říct, že hokejem v těchto dnech žije celý Přerov.
Prostějov – Finálová série mezi Jestřáby a Zubry se stěhuje opět na prostějovský led. Hanácké derby se ve středu podařilo Přerovu vyrovnat, takže dnes (v pátek) začíná vše zase od začátku. Kdo se chopí důležitého vedení se ukáže od 18 hodin, kdy se do sebe obě mužstva již po třetí zakousnou.
Olomoucký kraj – Hokejová finálová bitva mezi Přerovem a Prostějovem zbláznila tisíce lidí. Vyhecovaným derby velkých rivalů žijí nyní doslova celá města, nadšení skalních fanoušků strhlo zástupy dalších .
Žďár nad Sázavou - Sportovnímu klubu ledního hokeje Žďár nad Sázavou (SKLH) nepřiznali radní 154 tisíc korun, jako dotaci na sportovní činnost z grantového programu Sport 2014.
New York - Čeští hokejisté Jaromír Jágr a Patrik Eliáš se ve čtvrtečním utkání NHL zasloužili o výhru New Jersey nad Minnesotou 4:3 v prodloužení. Jágr dal 23. gól v sezoně, Eliáš na tři přihrál a Devils přerušili sérii tří porážek.
Trutnov - Dlouho předváděli hokejisté budějovického David Servisu v Pro Hockey aréně velice kvalitní výkon, kvůli jedinému domácímu střelci jim to ale nebylo nic platné. LIBOR MAŠEK totiž trestal každé jejich zaváhání a dvěma góly dvakrát jistil nejtěsnější náskok svého týmu.
Praha - Hokejisté Lva Praha vykročili skvěle do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy, v úvodním duelu série jasně přehráli ukrajinský celek Donbass Doněck 5:2. Svěřenci kouče Kariho Jalonena vedli 4:0 již před polovinou zápasu poté, co vstřelili tři branky během čtyř minut a 23 vteřin.
České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic zdolali ve čtvrtek večer Vítkovice na vlastním ledě 4:1, celkový stav je ale 1:1 na zápasy, protože úvodní duel ve Vítkovicích byl včera kontumován ve prospěch domácího týmu.
Hodonín – Tenhle zápas dal mladým hokejistkám medailovou naději, ale zároveň odhalil před blížícím se šampionátem několik nedostatků. Ženská reprezentace České republiky do osmnácti let zakončila přípravný kemp na mistrovství světa v Maďarsku duelem proti Japonsku. Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce souboj s exotickým protivníkem zvládly, když asijského soupeře zdolaly v Hodoníně 5:2.
Detroit - Hokejisté Detroitu se musí obejít čtyři až šest týdnů obejít bez švédského obránce Jonathana Ericssona. Třicetiletý stříbrný medailista z olympijských her v Soči se ve středu podrobil operaci zlomeného prostředníčku na levé ruce. Zranil si jej v druhé třetině úterního utkání s Torontem.
Petrohrad - Český reprezentační brankář Alexander Salák vstoupil i do druhého kola play off Kontinentální hokejové ligy čistým kontem. Na úvod osmifinále vychytal před dvěma týdny střelce CSKA Moskva (1:0), ve čtvrtfinále dnes pomohl Petrohradu k prvnímu vítězství nad Jaroslavlí.
Přerov/Prostějov - Pokud by vyhráli, tak by ve třetím zápase série měli při domácím pátečním střetnutí k dispozici mečbol. Prostějovu to na ledě Zubrů nakonec nevyšlo, padl nakonec v nájezdech. „Je to prostě už loterie. Jednou člověk penaltu promění, ale podruhé třeba už ne. V Přerově to nevyšlo, ale musíme se soustředit na páteční domácí zápas," pověděl útočník Matouš Venkrbec.
Přerov - V elektrizující atmosféře domácí MEO Arény zvítězili hokejisté přerovských Zubrů ve druhém finálovém duelu nad odvěkým rivalem z Prostějova a srovnali tak stav série na 1:1. Jedním ze strůjců vítězství žlutomodrých byl Lubomír Kovařík, který dal gól na 2:1.
Dvůr Králové - Mistři, mistři, mistři. Před deseti dny, přesněji v noci z neděle na pondělí bylo ve městě na Labi živo. Jak by ne. Královédvorští hokejoví junioři měli za sebou dlouhou pouť ročníkem 2013/2014 a co je hlavní, zakončili ji titulem přeborníků Královéhradeckého kraje.
Praha - Šuškalo se o tom už delší dobu. Teď je to oficiální a vše se už řeší. Hokejisté Slavie nedostávají výplaty. Šéf klubu Richard Benýšek na konci února přiznal, že v platbách jsou výkyvy. Klub je ale podle něj ekonomicky zajištěn. Jenže hráčská asociace se o své "chráněnce" bojí.
Břeclav – Na břeclavském zimním stadionu se mladí břeclavští hokejisté pomalu připravují na závěr sezony, který vyvrcholí účastí na venkovních turnajích a jednom domácím. Přesto i v tomto čase bylo možné zhlédnout na stadionu poněkud netradiční dění. V tomto týdnu se na břeclavském ledě připravoval pro Moravu exotický team japonských hokejistek do 18 let.
Kolín – Hokejové servery píšou o překvapení. Trenér Kolína Václav Rác také naznačuje, že jeho mančaft v semifinálové sérii druholigového play off s Táborem nebyl favoritem. Přesto Kozlové vedou. Po dvou zápasech 2:0. K pondělní výhře 3:2 z Tábora přidali vítězství 3:2 i doma. Na dokonání postupu do baráže mají tak teď tři mečboly.