Brno – Extraligovou premiéru v dresu Komety zatím nechystá. A tak si ji hokejový útočník Martin Havlát chce užít alespoň v hledišti. Kvůli výluce NHL tráví čas v rodném Brně a v neděli se nejspíš vypraví do Kajot Areny.
České Budějovice – Hodně sváteční nádech bude mít dnešní duel třetího kola extraligy, ve kterém hokejisté HC Mountfield přivítají na svém ledě v Budvar Aréně Bílé Tygry z Liberce (18.15). Opora zadních řad Jihočechů František Ptáček (37 let) totiž odehraje svůj 1036. zápas a překoná rekord Josefa Řezníčka v počtu odehraných extraligových utkání.
Praha – Hokejisté pražského Lva porazili v utkání Kontinentální ligy Omsk 3:1 a vyhoupli se do čela celé soutěže. Před dosud nejvyšší návštěvou na KHL v Praze 9033 diváků zařídil pátou výhru svěřenců Josefa Jandače za sebou kapitán Jiří Novotný gólem z 48. minuty, obě zbývající branky dal Jakub Klepiš. V sestavě Pražanů již naskočily do hry ofenzivní posily z NHL Jiří Hudler z Calgary a Jakub Voráček z Philadelphie.
Kladno – Proti Slavii to byla ve středu show se vším všudy. Dnes v Kladně přijde o půlku lidí méně, ale všichni tuší, že atmosféra bude lepší než v pražské O2 areně. Hokejoví Rytíři vedení svým šéfem Jaromírem Jágrem se podruhé během tří dnů představí v extralize, tentokrát ve 3. kole proti Vítkovicím.
České Budějovice – Žádný hokejový básník, ale především muž pro černou práci. To je v Mountfieldu urostlý útočník Martin Podlešák. V úvodním duelu sezony se neváhal poprat s vítkovickým Slobodou a dle mínění boxerských odborníků vyhrál přesvědčivě na body. V pátek by rád se svým týmem porazil Liberec.
Beroun – Na středeční zápas určitě nebudou berounští prvoligoví hokejisté rádi vzpomínat. První třetina se jim sice povedla náramně, proměnili tři přesilovky a vedli 3:0. Jenže Litoměřice nakonec dokázaly zápas otočit a odvezly si vítězství 4:3. Za utkáním jsme se ohlédli s trenérem Medvědů Alešem Totterem.
Zlín – Třetí kolo Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL) přineslo hned dvě velká překvapení, když nejprve otrokovičtí Šneci po divoké přestřelce porazili Baťovku a odsunuli ji na úplné dno tabulky. V dalším duelu si poradil donedávna outsider soutěže zlínský ART s dosud neporaženou Březnicí (5:4).
Beroun – Hokejisté prvoligového Stadionu Litoměřice si do tabulky připsali další body. Přitom první třetina vyšla Berounským náramně, proměnili totiž tři přesilovky.
Brno – Hole vystřídá za hole. Místo berlí do ruky poprvé v sezoně vezme hokejku. Zkušený forvard Komety Brno Róbert Petrovický vyléčil zlomený kotník a vrací se na led.
Karviná – Zdaleka ne tak idylické léto jako jejich havířovští kolegové prožili druholigoví hokejisté Karviné. Ačkoliv se soutěž rozběhne už o tomto víkendu, mají svěřenci trenéra Aleše Flašara za sebou teprve tři týdny přípravy na ledě.
České Budějovice – Hodně sváteční nádech bude mít páteční duel třetího kola extraligy, ve kterém hokejisté HC Mountfield přivítají na svém ledě v Budvar Aréně Bílé Tygry z Liberce (18.15). Opora zadních řad Jihočechů František Ptáček (37 let) totiž odehraje svůj 1036. zápas a překoná rekord Josefa Řezníčka v počtu odehraných extraligových utkání.
Brno – Už i hokejová Kometa přivítala zámořského ostrostřelce. Útočník žraloků ze San Jose Martin Havlát se k tréninku brněnských extraligových hokejistů připojil ve čtvrtek dopoledne. Modrobílý zápasový dres však nenavlékne.
Choceň – Choceňští hokejisté mají za sebou první utkání v rámci Metuje cupu. Po prodloužení dokázali zvítězit na ledě Náchoda 6:5 i přesto, že někteří hráči byli na ledě teprve potřetí.
Trutnov - V přípravě jen a jen vyhrávají. Trutnovští hokejisté zatím odehráli před startem nové sezony tři přátelská utkání a po dvou úspěších s Chrudimí (3:2, 7:6) porazili v neděli na domácí ledě německý Jonsdorfer Falken. O vítězství 3:2 rozhodly trefy Perutka, Tomína a Maška, jenž rozhodl v 59. minutě.
České Budějovice – Po dvou kolech mají na svém bodovém kontě nulu. V pátek budou chtít hokejisté HC Mountfield tuto bilanci vylepšit v duelu s Libercem (18.15), který bude reprízou loňské čtvrtfinálové série play off, ve které byli úspěšnější Severočeši.
Brno - Hokejový útočník Martin Havlát ve čtvrtek začal trénovat s extraligovou Kometou Brno. Jedenatřicetiletá hvězda klubu NHL San Jose Sharks ale do české nejvyšší soutěže nezasáhne kvůli obavám z možného zranění. Klub proto Havlátovi ani nevyřizuje transferkartu.
Písek – Nevyšlo na ně místo v kladenské sestavě, ale nezahořkli a řekli si o flek na páteční duel s Vítkovicemi. Řeč je o mladých hokejistech Kladna Antonínu Melkovi a Janu Daleckém, které vedení Rytířů poslalo do Písku na utkání I. ligy s Šumperkem a oba se hlavní měrou podíleli na triumfu Jihočechů 7:4.
New York – Vedení NHL kvůli výluce zrušilo 60 přípravných zápasů plánovaných na poslední zářijový týden. Zámořská liga, jejíž nový ročník má začít 11. října, se tak zastavila počtvrté během dvaceti let.Výluka v NHL nastala po sobotní půlnoci, kdy vypršela stará kolektivní smlouva. Hráčská asociace NHLPA se s majiteli klubů zatím nedohodla na nové, hlavním jádrem sporu je rozdělení výnosů z ligy, které činí ročně zhruba 3,3 miliardy dolarů.
Znojmo – Tři výhry a dvě porážky mají za sebou znojemští junioři v nové mezinárodní mládežnické soutěži EBYSL. Vybojovali devět bodů a ze čtrnácti celků jsou na pátém místě v tabulce. Vstřelili pětadvacet gólů, ale třiadvacet jich obdrželi.
Nový Jičín - Hokejisté Nového Jičína sehráli před posledním přípravným utkáním v Karviné ještě zápas ve Valašském Meziříčí. Tým Kamila Glabazni opět potvrdil střeleckou produktivitu, když zvítězil vysoko 8:4. O svém vítězství rozhodli svěřenci bývalého výborného střelce ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1. V zápase se 2x trefili Andrýsek s Uhlárem a po jedné brance přidali Zedník, Vašut, Toman a Skaloš.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ - V 70. letech se stal jedním z prvních profesionálních dýdžejů v Ústí, po revoluci založil Miroslav Hašek rádio North music. Nyní je v důchodu a bude se potřetí ženit.
Opava – Hokejisté opavského Slezanu už netrpělivě vyhlížejí nový hokejový ročník, který vypukne již následující sobotu. Se staronovým trenérem Opavských Karlem Suchánkem jsme krátce pohovořili na téma příprava a ambice hokejové Opavy v nové sezoně.
Vysočina – Třebíč nadále drží neporazitelnost. Hokejisté Horácké Slavie dokázali i ve třetím kole první hokejové ligy zvítězit, když porazili Hradec Králové. Úspěšní byli také Rebelové, kteří přetlačili nepříjemný Most.
Vysočina – Třebíč nadále drží neporazitelnost. Hokejisté Horácké Slavie dokázali i ve třetím kole první hokejové ligy zvítězit, když porazili Hradec Králové. Úspěšní byli také Rebelové, kteří přetlačili nepříjemný Most.
Olomouc – Porážku z Benátek dokázali na domácím ledě odčinit olomoučtí hokejisté. Ve třetím kole první ligy porazili předposlední Kadaň 3:2, když hosté byli ve hře o body až do poslední sekundy.
Beroun – Ani ve druhém domácím zápase se berounským prvoligovým hokejistům nepodařilo bodovat. Tentokrát ovšem měli nakročeno k vítězství velmi rázně. Po první třetině vedli 3:0 a zdálo se, že nezadržitelně míří za vítězstvím. Jenže vlastními chybami Medvědi vrátili Litoměřice do zápasu a hosté nakonec i díky šťastným trefám ve třetí třetině obrat dokonali.
Slaný – Plný počet bodů vytěžili hokejisté Řisut z prvních dvou kol II. ligy Západ. Obě utkání hráli doma a zejména to včerejší jim vyšlo na jedničku. Tým Děčína si odvezl porážku 0:6. Výhra Buldoků je o to cennější, že ji dosáhli na loňském finalistovi!
Břeclav - Hokejová sezona právě odstartovala. Pro Břeclav to je v novodobé historii už pátý druholigový ročník. Břeclavské Lvy letos znovu vede osmačtyřicetiletý Brňan Michal Konečný. Jaké má jeho mladý tým ambice? Shání ještě nějaké posily? A jak bude fungovat spolupráce s juniorkou Komety Brno?
Praha – V hokejový svátek se proměnilo předehrávané utkání 10. kola hokejové extraligy mezi Rytíři Kladno a Slavií Praha. A nijak nevadilo ani to, že na atraktivní zápas dorazila většina diváků s cílem především si užít návrat legendy Jaromíra Jágra a dalších předních hráčů ze zámořské NHL do české extraligy.
Šumperk – Hokejistům Šumperku se nepodařilo navázat na předchozí senzační výsledek z domácího ledu, když ve středečním zápase 3. kola 1. ligy v Písku utrpěli až příliš krutou porážku.
Chrudim – Hokejová sezona dospělých se pomalu rozbíhá. Zatímco Chrudimští již absolvovali čtvrtý přípravný zápas (Trutnov 2:2 a 6:7), Hlinečtí v neděli 16. 9. absolvovali teprve svoji premiéru.
Třebíč, Hradec Králové - I. hokejová liga: Královští lvi prohráli v Třebíči poměrem 2:3, Horácká Slavia tak po třech kolech nadále vede tabulku s plným bodovým ziskem.
Ústí nad Labem – Podruhé se v první lize představili hokejisté Ústecký Lvů na domácím ledě a po duelu s celkem Benátek, které zdolali až po samostatných nájezdech, čekala slavná jihlavská Dukla. A spokojenější po utkání byli domácí hráči, kteří zvítězili 3:1.
Česká Třebová - Hladký průběh měla valná hromada hokejového oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová. Hlavním programem byla volba nového předsedy klubu, kterým se stal Vladimír Vaněk (na snímku vlevo). Hlasovalo pro něj 28 osob z 31, kteří byli na valné hromadě přítomni.
Kateřinice – Takový zápas ještě fotbalový útočník Kateřinic Václav Peredarjuk v životě nezažil. V sobotním duelu krajského přeboru proti Chropyni se rychlý forvard domácích Kateřinic stal hvězdou první velikosti, když k vítězství domácích 6:4 přispěl hned čtyřmi góly.
Kladno ČTK) – Hokejový útočník Tomáš Plekanec, který má se slavným Montrealem podepsaný kontrakt na pět milionů dolarů ročně až do sezony 2015/16, bude hájit barvy Kladna za symbolickou jednu korunu. A místo obvyklé čtrnáctky, s níž hrává za Canadiens, bude v české extralize nosit dres s prohozenými číslicemi – jednačtyřicítkou.