Orlová /FOTOGALERIE/ -Hokejisté HC Orlová navazují na úspěšná léta v krajském přeboru před několika lety a znovu se řadí k favoritům postupu do druhé ligy. V sobotu se stali vítězi dlouhodobé části letošního ročníku a v play off natrefí na sousedy z Bohumína.
Rakovník - Dalším kolem pokračoval turnaj neregistrovaných hokejistů. Na zimním stadionu v Rakovníku se i tentokráte bylo na co dívat. Lídr první skupiny stále drží jednobodový náskok před druhým BNB. Ve druhé výkonnostní skupině vedou Kladenští tabulku už o deset bodů.
Blansko, Boskovice /FOTOGALERIE/ – Deset, deset! Skandovali v neděli hokejoví fanoušci boskovické Minervy. Ještě neskončila druhá třetina a domácí už vedli v krajské lize nad Velkým Meziříčím 8:1. Desítky se diváci na boskovickém stadionu nakonec dočkali. Minerva je po drtivém vítězství 10:2 v tabulce čtvrtá. „O utkání rozhodla první třetina. A také to, že jsme na první gól Meziříčí dokázali bleskově odpovědět. Jinak jsme se mohli zase trápit,“ okomentoval kanonádu trenér Boskovic Tomáš Zeman.
Brno /ROZHOVOR/ - Hrdina duelu s Vítkovicemi Leoš Čermák v neděli nasbíral šest kanadských bodů. Po utkání ale skromně prohlašoval, že největší zásluhu na výhře měl jeho kolega.
Krnov, Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Poslední kolo krajské hokejové ligy odstartoval duel B týmu Nového Jičína s Krnovem. Byla to taková generálka před nadcházejícími vyřazovacími boji, neboť oba soupeři se spolu střetnou i v prvním kole play-off. Hosté z Krnova nakonec slavili vítězství, ale domácí až do samého konce sahali po bodovém zisku.
Ústí n.O. – Dalších šest zápasů třináctého ročníku Ústeckoorlické hokejové ligy – bezkontaktního minihokejového turnaje Computer Shop Cup se odehrálo na místním zimním stadionu.
Přerov – Rok a půl hrál za rodné Uherské Hradiště, ale když to ani letos nevypadalo na play-off, rozhodl se pro zbytek sezony změnit klub a pomoci týmu, který si zahraje vyřazovací část druhé hokejové ligy.
Trutnov - Místní druholigoví hokejisté včera po dvou letech porazili nejméně oblíbeného soupeře z jihu Čech. Nad týmem z Jindřichova Hradce vyhráli po zásluze 5:1 a v tabulce se již posunuli na vynikající čtvrtou příčku.
Havlíčkův Brod /FOTO, VIDEO/ – Boj o postupovou osmičku v první hokejové lize vrcholí. Havlíčkobrodští Rebelové v sobotu hostili na domácím ledě Beroun.
Jablonec n. N. - Druholigovým hokejistům z Jablonce zbývají do konce základní části už jen tři kola a jedno odložené utkání z tohoto víkendu. Zápas se Sokolovem byl se totiž neodehrál.
Třebíč - První minuta, gól. Druhá minuta, gól. Nakonec vítězství 7:0. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč ve 46. kole první ligy potvrdili, že jsou v poslední době v parádní formě. Jejich střelecké procitnutí odnesly v sobotním zápase Litoměřice, které si z Třebíče odvezly drtivou porážku.
Opava /FOTOGALERIE/ – Forma opavských hokejistů graduje. Slezan skalpuje favority. Před týdnem odjel ze slezské metropole s prázdnou Havířov, v sobotu proti Piskořově družině dokonce neuspěl ani vedoucí celek z Karviné.
Tuchlovice -Turyňský rybník zvaný Záplavy byl o víkendu v obležení stovek bruslařů. V sobotu odpoledne byla přilehlá parkoviště zcela zaplněna.Lidé si užívali, že mohou bez problémů po ledu dojet ze Srb až do sousedních Kamenných Žehrovic, hráli hokej, kdy si branky většinou vytvořili z v tu chvíli nepotřebných bot. Rodiče byli oporou těm nejmenším, kteří stáli na bruslích poprvé
Ústí n. L., Hradec Králové – K další senzaci nedošlo. Po šokujícím skalpu Chomutova (8:2) tentokrát hradečtí hokejisté na dalšího favorita první ligy nestačili a v divokém zápase prohráli 4:7.
Brno /ROZHOVOR/ – I útočník hokejové Komety Leoš Čermák si v pátek dopoledne se zalíbením přečetl zprávu o osmi kanadských bodech forvarda Edmontonu Sama Gagnera v zápase NHL proti Chicagu. Netušil, že o pár dní později jej napodobí. V nedělním utkání s Vítkovicemi si při výsledku 8:2 dokráčel pro dvě branky a čtyři asistence.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Poprvé Orli nebodovali v zápase o postup do play off. I přestože prohráli 2:4 s Vídní, stále vedou tabulku pěti týmů bojující o postup do vyřazovacích bojů EBEL.
Třinec – V domácí premiéře v novém působišti se blýskl dvěma asistencemi. Hokejový útočník Tomáš Kůrka, který přišel v poslední lednový den ze Slavie pomoci mistrovskému Třinci zachránit nevydařenou sezonu, ale nejásal. Oceláři sice měli v utkání 47. kola extraligy proti Litvínovu raketový start, když už ve 12. minutě vedli 4:0, nakonec se ale museli do poslední vteřiny o výsledek strachovat. Slezany vysvobodil až 7 vteřin před koncem gólem na 6:4 do prázdné branky obránce Lojek.
Ostrava, Brno – Tak to se nepovedlo. Hokejisté Vítkovic utrpěli v utkání 47. kola extraligy na ledě Komety Brno debakl 2:8 a jen díky dalšímu zaváhání Zlína se drží v elitní šestce. Vicemistr přitom začal skvěle, už v první minutě se ujal vedení, ale poté už pouze přihlížel brankostroji domácích. Šesti body se blýsk útočník Leoš Čermák, který dva góly dal a na další čtyři přihrál.
Luhačovice, Prostějov – Vysokým vítězstvím 7:1 uzavřeli fotbalisté 1. FK Prostějov své kondiční soustředění v Luhačovicích. Domácího účastníka krajského přeboru přehráli na celé čáře a trenér František Jura měl po návratu pro svůj tým pouze slova chvály.
Nymburk – Ve 41. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté na domácím ledě tým Břeclavi. Dva hráči domácích vstřelili dvě branky – Tregl a Martinec. Vsítit hattrick se ale ani jednomu z nich nepodařilo.
Valašské Meziříčí – Překvapení kola na svlj účět utrpěli hokejisté Valašského Meziříčí. Ve víkendovém 41. kole základní části druhé ligy Bobři doma zcela zkolabovali s poslední Porubou, které podlehli o pět branek.
Náchod - Pro příští sezónu 2012-2013 vyhlašuje město Náchod a Sportovní zařízení města Náchoda novou Ligu neregistrovaných hokejistů, která by měla nést název O putovní pohár města Náchoda.
České Budějovice - Hokejisté HC Mountfield porazili v utkání 47. kola Tipsport extraligy Liberec 2:1 po prodloužení a udělali tak důležitý krok k elitní čtyřce. Další duel hrají Jihočeši až po reprezentační přestávce.
Nymburk – Poté, co hokejisté Břeclavi získali definitivu účasti v play-off druhé ligy, nechali odpočívat největší opory týmu a s několika juniory vyrazili do středních Čech zkusit štěstí na led čtvrtého Nymburka. Podle očekávání si hostující tým, jenž ve svém středu neměl kromě třicátníka Dory zkušenějšího hráče, odvezl z Nymburka vysokou porážku 1:6.
Chotěboř, Brno – Nevídané gólové představení nabídlo fanouškům sobotní druholigové hokejové utkání Chotěboře s Technikou. V duelu skupiny Střed padlo dohromady jedenadvacet branek, přitom rovnou osmnáct vytahoval ze své klece domácí tým.
Novojičínsko – HC Studénka, HC Kopřivnice i HC Nový Jičín B, stejně jako ostatní týmy krajské hokejové ligy mužů, o tomto víkendu uzavřely základní část soutěže. Play-off však již klepe na dveře. První zápasy se totiž hrají již toto úterý.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Vysněné play off se blíží. Brněnští hokejisté v neděli udělali veledůležitý krok k vytouženému cíli. Osmi góly rozprášili vítkovickou obranu a Ostravany deklasovali 8:2. Na desátém místě tabulky mají už sedmibodový náskok na odpadající konkurenty.
Nový Jičín, Kopřivnice /FOTOGALERIE/– Poslední kolo krajské hokejové ligy odstartoval duel B týmu Nového Jičína s Krnovem. Hosté sice nakonec vyhráli, ale domácí až do samého konce sahali po bodovém zisku. Kopřivnice pak doma získala dva body za výhru nad Studénkou v prodloužení.
Zlín /FOTOGALERIE, VIDEA, AKTUALIZOVÁNO/ – Kotouč se snášel vzduchem, spadl na záda brankáři Sedláčkovi a došoural se za brankovou čáru. Právě scházelo necelých devět minut do závěrečné sirény a extraligoví hokejisté Zlína právě inkasovali druhý rozhodující úder.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Sérii čtyř domácích utkání před koncem základní části východní skupiny druhé ligy začali přerovští hokejisté vítězně. V sobotu na svém ledě přivítali ještě o play-off bojující Nový Jičín a před šesti sty padesáti nejvěrnějšími fanoušky zvítězili a do tabulky si připsali důležité tři body v honbě za třetím místem.