Jablonečtí Vlci, lídři Krajské ligy hokeje, se střetli s týmem Lomnice v dramatickém utkání plném zvratů. Přestože Vlci rychle vedli, hosté se nevzdali a zápas se proměnil v napínavou bitvu. Jak se utkání vyvíjelo a kdo nakonec slavil vítězství?
Nad ústeckým hokejem se stahují opět černá mračna. Černá mračna, která ohrožují holou existenci Slovanu. Nad vodou ho aktuálně drží mladý a úspěšný podnikatel Adam Coubal. Bývalý hokejista aktuálně částečně hradí závazky k samotným hráčům. Jednoduše řečeno jim pomáhá aktuální nelehké období přečkat.
Hokejový Stadion ve 28. kole Maxa ligy nestačil na Jihlavu a po pěti vítězstvích v řadě na venkovních kluzištích odjíždí s prázdnou. Dukla vedla po padesáti minutách už 4:0, Litoměřice ale vykřesaly naději po dvou slepených gólech. Jihlava si však závěr utkání pohlídala a vybojovala tři body.
Ústecký hokej sice na začátku týdne nedostal plnou důvěru od zastupitelů města, důvěru svých fanoušků má však stále. A neochvějnou! Ti, kteří Slovan do slova a do písmene milují, vybrali pro svůj milovaný klub, jemuž chybí mimořádná dotace od města ve výši milion korun, už přes 100 tisíc. A to za pouhé dva dny. "Nemáme stanovený cíl částky. Chceme vybrat co nejvíce peněz a předat je hráčům do kabiny. Ale pokud budu mluvit za sebe, tak bych chtěl dosáhnout hranice 200 000 Kč," pravil ještě v pátek šéf ústeckého fanclubu Roman Daniš.
Pátá porážka v řadě, navíc s vysokým rozdílem. Prostějovští hokejisté ve Frýdku-Místku schytali debakl 2:7 a v Maxa lize klesli na třinácté místo právě za svého sobotního soupeře.
V dramatickém hokejovém utkání mezi HK Kralupy nad Vltavou a IHC Králové Písek rozhodly až samostatné nájezdy. Domácí tým si nakonec připsal vítězství 2:1, když Písek dokázal vyrovnat až v závěru třetí třetiny. Napínavý duel přilákal 355 diváků.
Na třetí příčku se po předposledním duelu základní části druhé ligy posunuli hokejisté Znojma. V rámci pětadvacátého kola porazili Bobry z Valašského Meziříčí na jejich ledě 4:0.
ROZHOVOR/ Patří k početnému zástupu zlínských odchovancům v krajské lize. V mládeži nastupoval s reprezentantem Gazdou či útočníky Chytilem anebo Fryšarou, v týmu byl i s brankářem Hufem. Hlavně kvůli studiu zamířil do zámoří, pobyt v Americe mu však rázně utnuly otřesy mozku, kvůli kterým byl dva roky bez hokeje a nyní se baví v dresu Uherského Brodu.
/ROZHOVOR/ Lounský Slovan se oproti minulému ročníku Krajské ligy zlepšil a ještě před Vánocemi se může vyšplhat na první příčku. Předpokladem je zdolat dva nejsilnější protivníky - Bílinu (7. 12. od 17 hodin v Bílině) a Klášterec (14. 12. od 17 hodin v Lounech). Trenér Petr Zinek zhodnotil dosavadní účinkování svých svěřenců a zároveň sdělil několik zajímavostí ohledně áčka Slovanu.
Nejdřív první zápas před sedmi stovkami diváků. „To byla pecka, chvíli mi trvalo, než jsem byl zpět ve své kůži,“ popisuje dojmy. Ve druhém utkání hned první gól! „Nebyl nic extra, ale pro mě znamenal moc.“ No a nyní premiérový rozhovor pro Krkonošský deník, se kterým se Patrik Klanica (16) popasoval skvěle.
/FOTOGALERIE/ Hokejová krajská liga přinesla ve svém 16. kole opět brankové hody a především další únik Milevska na čele tabulky po výhře ve Veselí nad Lužnicí.
Bitvu hokejových gigantů, posledních finalistů Tipsport extraligy, urvaly Pardubice. V Třinci ve 25. kole Tipsport extraligy vyhrály 5:3. Za Oceláře poprvé naskočil slovenský obránce Patrik Koch. Jeho důraz byl znát, na lídra soutěže to však nestačilo.
Český národní tým pokračuje v sezoně 2024/25 druhým turnajem série Euro Hockey Tour – Švýcarskými hokejovými hrami. Než se výběr trenéra Radima Rulíka přesune do Fribourgu, kde se odehrají hlavní duely, čeká fanoušky naprosto výjimečný hokejový zážitek přímo v Pardubicích. Ve čtvrtek 12. prosince od 17:30 se česká reprezentace postaví Finsku v enteria areně – v domovském stánku Dynama!
Dynamo Pardubice potvrzuje svou sílu nejen v extralize, ale dominuje také na reprezentační úrovni. Do prosincových akcí národních týmů bylo nominováno hned šestnáct jeho hráčů! Sedm hokejistů ze seniorského týmu a devět talentů z mládežnických kategorií.
Také druhý adventní víkend nabízí na Novojičínsku zajímavý program. Vše odstartuje velké hokejové derby Kopřivnice - Nový Jičín. Vánoční atmosféra ale také nebude chybět, mikulášské akce a adventní jarmarky jsou přichystány. Co dalšího nabízí region a celý kraj?
Ladislav Kolda, bývalý hokejový obránce a současný trenér mládeže, slaví 65. narozeniny. Po úspěšné kariéře s více než 400 zápasy za Motor se zaměřil na rozvoj mladých talentů na jihu Čech. Jeho cílem je podpora budoucích hvězd hokeje, které by mohly navázat na tradici regionu.
Když se na nějaké akci objeví funkční modely vojenských tanků, nákladních automobilů, motocyklů nebo další techniky, ihned se stávají středem divácké pozornosti. S úžasem na ně hledí jak malí, tak velcí. Jejich autoři se rádi pochlubí svým umem a jsou na své výtvory náležitě pyšní. Zvláště, pokud je ten jejich model jediným v republice, jako je to v případě Michala Barny z Mostu, který je autorem a majitelem miniatury legendárního tahače Tatra 141.
/ANKETA/ - Vladimír Vůjtek starší se začátkem týdne v pravidelném komentáři pro Deník zamyslel nad dalšími případnými legendami hokejových Vítkovic. Za sebe navrhnul čtyři jména. Kdo z nich má aktuálně nejvíc hlasů? Jaké jsou reakce fanoušků? A kdo jim ve výběru chybí?
Ladislav Kolda, bývalý hokejový obránce a trenér, slaví 65. narozeniny. Po úspěšné kariéře, během níž odehrál přes 400 zápasů za Motor, se věnuje trénování mládeže. Jeho cílem je podpora talentů na jihu Čech a jejich rozvoj v budoucí hvězdy hokeje.
V Uherském Ostrohu se na Mikuláše čepovala desítka. Svěřenci trenéra Jiřího Šolce ve vloženém 15. kole Krajské ligy jižní Moravy a Zlína přehráli doma Blansko jasně 10:4 a na vedoucí Kroměříž ztrácí z druhého místa už jenom pět bodů.
/POZVÁNKA/ Sportovní víkend na Orlicku tentokrát přináší zajímavé zážitky především pro příznivce florbalu či ledního hokeje, ale třeba také vyznavačům aktivního pohybu, konkrétně běhu. Neznamená to, že by všechna ostatní odvětví spala, ovšem například ligové volejbalistky zamíří k bojům o mistrovské body k soupeřkám, hokejbalistům podzimní část skončila a futsalisté mají v tomto termínu volno.
/POZVÁNKA/ Sportovní víkend na Svitavsku tentokrát přináší zajímavé zážitky pro příznivce florbalu, ledního hokeje, ale třeba také stolního tenisu. Neznamená to, že by ostatní odvětví spala, ovšem například ligoví volejbalisté či basketbalisté zamíří k bojům o body k soupeřům.
Petrové Svoboda a Vichnar v Naganu spoluutvářeli tuzemskou sportovní historii. Zlatý střelec turnaje století a dlouholetý komentátor se nyní zároveň potkají i v Síni slávy českého hokeje. „Je pozoruhodné, že budou uvedeni společně, i když je to skutečně dílem náhody, protože každý je zvolen v jiné kategorii,“ prozradil Deníku Tomáš Kučera, mimo jiné člen návrhové komise Síně slávy českého hokeje. Spolu s nimi se dočká i Petr Nedvěd.
Dlouho vedl hokejbalisty Kladna v extralize někdejší hokejový internacionál Drahomír Kadlec a letos v létě klub vsadil na podobnou personu z hokejového prostředí. Miroslav Mach převzal A mužstvo mužů přece jen s hokejbalovými zkušenostmi, protože tenhle sport jako mladý sám doplňkově hrával a loni působil u juniorky HBC. K ruce si vzal Michala Dědiče, jenž v klubu roky s úspěchem hrál a patří mezi jeho živé legendy. Oba jsou spokojení, Kladno totiž končí půlsezonu mezi nejlepšími na druhém až čtvrtém místě.
/FOTO, VIDEO/ Prosincový zápas Maxa ligy, druhé nejvyšší hokejové soutěže, mezi Slavií a Vsetínem měl být původně součástí velkolepé týdenní hokejové akce pod širým nebem Winter Games. Tu ale pořadatelé už před měsícem zrušili, ale vedení klubu z Edenu chtělo fanouškům přinést nějakou náhradu. Sobotní (7. prosince) bitva se Vsetínem bude Vánočním zápasem!
Hokejisté Prostějova upadají opět do výsledkové krize. Po třech výhrách v řadě pokračují v sérii čtyř porážek. Naposledy doma nestačili na nejhorší tým Maxa Ligy Kolín, kterému podlehli 2:3 po prodloužení.
V pondělí večer zažil trpkou zkušenost, kdy vedení města po vleklém jednání nepřikleplo "jeho" Slovanu druhou polovinu mimořádné dotace. V úterý přišel do kabiny áčka oznámit svou rezignaci, hráči se ale postavili na jeho stranu. "Řekli, že prostě jdou zítra hrát," prozradil pohnutě předseda spolku Slovan Ústečtí Lvi Lukáš Vobecký, jenž tak zatím svůj konec v klubu odložil.
Tohle se v novodobé historii NHL ještě nestalo. Duel mezi Vegas Golden Nights, kde působí i Čech Tomáš Hertl, a Edmontonem Oilers sice rozhodně nepřekypoval ofenzivní smrští, přesto jej lze označit jako jedinečný. Po osmi dekádách totiž v zápase prestižní ligy nebyl udělen jediný trest a padl pouze jeden gól.
Příjmení Kodýtek znají všichni hokejoví fanoušci, protože Petr hraje ve Finsku a je českým reprezentantem. Málokdo ovšem ví, že Petrův starší bratr Miroslav válí v krajské soutěži Plzeňského kraje za Sokol Díly. Třicetiletý útočník Miroslav Kodýtek si zahrál i druhou ligu za Klatovy, ale zranění kolena zbrzdilo jeho kariéru, protože poté už se mu nepodařilo vrátit na vyšší úroveň.
Pokud by se v hokejové extralize vyhlašovala cena za vytrvalost, oddanost a trpělivost, byl by vítkovický pořízek Lukáš Kovář (32) jedním z hlavních adeptů. Dvoumetrový obránce a vystudovaný stavební inženýr nedávno přebíral dres za 500 zápasů v nejvyšší soutěži, přestože musí znovu a znovu přesvědčovat, že na elitu má. Přitom svůj premiérový gól vstřelil brankáři, který nad hlavu zvedal Stanley Cup, a na mistrovství světa seděl v kabině s Jaromírem Jágrem.
Pokud by se v hokejové extralize vyhlašovala cena za vytrvalost, oddanost a trpělivost, byl by vítkovický pořízek Lukáš Kovář (32) jedním z hlavních adeptů. Dvoumetrový obránce a vystudovaný stavební inženýr nedávno přebíral dres za 500 zápasů v nejvyšší soutěži, přestože musí znovu a znovu přesvědčovat, že na elitu má. Přitom svůj premiérový gól vstřelil brankáři, který nad hlavu zvedal Stanley Cup, a na mistrovství světa seděl v kabině s Jaromírem Jágrem.
Hokejisté Prostějova mají před sebou další utkání Maxa Ligy. Ta vstupuje 27. kolem do své druhé poloviny duelem s Kolínem, ve kterém se pokusí přerušit sérii tří porážek v řadě. Na hokej dorazí také Mikuláš.
Nebýt množství odložených utkání, byla by oblastní hokejová liga v polovině základní části. Šest utkání odehraných v uplynulých dnech podstatně zamíchalo pořadím soutěže a stanovilo nového lídra, kterým je obhájce prvenství z Litomyšle. Ten dokázal zvítězit v Chocni, přestože odehrál snad polovinu hraci doby v oslabení!
Roman Prošek, bývalý mistr extraligy s Karlovými Vary, se připojil v týdnu k trenérskému týmu HC Baník Sokolov. Jeho bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěže a mezinárodního působení budou nyní k dispozici nejmladším hokejistům v sokolovské základně. Tento krok přichází v době, kdy Baník rozšiřuje svůj trenérský tým, aby zvládl rostoucí počet dětí v klubu.
Amatérský hokejový tým AHC Pumy Jablonec nad Nisou, složený ze zaměstnanců firmy ATREA a dalších nadšenců, pořádá první ročník firemního hokejového turnaje ATREA HOCKEY CUP 2024. Akce, která se uskuteční 13. prosince v Turnově, propojí firmy z Libereckého kraje a nabídne nejen sportovní zážitky, ale i benefiční rozměr na podporu obětí domácího násilí.
Od prvního prosincového dne roku 1924 nedávno uběhlo přesně 100 let. A právě tehdy odehrál Boston premiérové utkání ve slavné soutěži. Bruins se tak v hokejovém dávnověku stali prvním americkým celkem v lize. V historii slavné organizace se mezi medvědy objevilo i několik Čechů. Víte, kdo byl první a jací krajánci se vryli do paměti místních fanoušků nejvíc?
Dopoledne hokejová Sparta představila velkou posilu v podobě Michaela Špačka, večer už se pardubický odchovanec proháněl po pražské O2 aréně v zápase hokejové Ligy mistrů proti švédskému Växjö. Vstup do utkání Špačkovi nevyšel, když hned v první střídání namazal soupěři do velké šance. Ve druhé třetině se ale domácím fanouškům představil brankou. Växjö však dovedlo otočit a veze si tak do druhého zápasu těsné vedení 2:1.
/VIDEO, ROZHOVOR/ Obránce Patrik Koch (27) reprezentuje Slovensko, ale hokejové začátky v českém prostředí nezapře. Jako mladý hrával v Břeclavi, pak v Brně, Třebíči a před odchodem do zámoří oblékal tři roky dres Vítkovic. Po prvním ostrém tréninku s třineckými Oceláři v rozhovoru plynule přecházel z češtiny do slovenštiny. Podle toho, v jakém jazyce otázka padla. Přidá i polštinu? „To neumím,“ pousmál se. „Čeština, slovenština, angličtina a tam to pro mě končí.“
Sice už u ústeckého hokeje nepůsobí, přesto stále sleduje aktuální klubové dění. To je v posledních dnech velmi napínavé. Hokejový klub v krajském městě vlastně opět bojuje o přežití. Další otazníky přineslo hodně dlouhé jednání zastupitelstva města Ústí nad Labem. Mikael Agateljan odmítá nést vinu za dobu, kdy právě on působil u hokejové kormidla.
Posila do obrany s extraligovou minulostí, návrat bývalého kapitána i nečekaný odchod lídra týmové produktivity. Takové změny se udály v kádru hokejových Orlů od začátku aktuálního ročníku druhé ligy. Deník Rovnost přináší ucelený přehled příchodů i odchodů, které znojemský klub v posledních měsících oznámil.
Trenér Radim Rulík a obránce Radko Gudas jsou mezi fanoušky respektovanými hrdiny, vždyť se v květnu zasloužili o senzační hokejový titul mistrů světa, který Česko jako nástupnický stát po Československu vyhrálo v Praze poprvé od roku 1985. Jejich slovo má váhu, kdo jiný by měl o hokeji promlouvat k národu, než právě ti, kteří v tuzemském národním sportu dosáhli na samý vrchol. Rulík s Gudasem mají podobný pohled na výchovu mladých hokejistů. Právě ta byla ústředním tématem exkluzivního rozhovoru pro Deník.
/FOTOGALERIE/ Osmé kolo mají za sebou hráči v Dudák hokejovém přeboru jihozápadních Čech. Do čela se posunul celek Sokola Katovice. Opět se jedno utkání nehrálo.
ROZHOVOR/ Čísla Daniela Hufa letos působí impozantně: úspěšnost zásahů má 93,9 %, v průměru obdrží jen 1,67 gólu na zápas. Pořádně se projevuje jeho předsezónní dřina, díky čemuž překonává statistiky z předchozích sezon. „Po Lubovi (Luboš Horčička) jsem chtěl, aby ze mě udělal nejlepšího možného gólmana, abych se posouval co nejvíce. Drtí mě za každý detail. Je přísný, což je potřeba,“ pochvaluje si zlínský hokejový gólman.
Nadějím na to, že se novému vedení ústeckého hokeje podaří získat druhou polovinu mimořádné dotace od města pro rok 2024, je definitivně konec. Na svém extrémně dlouhém pondělním jednání o tom rozhodlo zastupitelstvo. Podle vedení města klub, který nakonec žádal jen o jeden milion z původních 1 550 000 Kč, i přes své sliby nesplnil požadavky, jež deklaroval, navíc mu chybí transparentnost.
Na jabloneckém zimním stadionu se odehrálo napínavé hokejové utkání mezi domácími Gepardy a týmem Jičína, které přineslo dynamický a důrazný hokej. Oba týmy, hledající formu, předvedly skvělý výkon s minimem vyloučení a řadou šancí. Gepardi nakonec zvítězili 2:1 a posunuli se na čtvrté místo v tabulce krajské ligy.
V sezoně 2012/13 pomohl Zlínu k extraligovému stříbru 44 kanadskými body a vysloužil si pozvánku do reprezentace. V dalším ročníku patřil mezi strůjce zlatého tažení Beranů za titulem v play-off. Přes třicítku extraligových bodů se pak vyhoupl ještě třikrát. Po pádu Zlína do 1. ligy se ale kariéra Antonína Honejska neubírá tím směrem, jaký by si on sám představoval. S příchodem prosince přišel také jeho konec u trápících se prostějovských Jestřábů.
Hokejisté České Lípy zvládli v krajské soutěži klasický boj o „šest“ bodů. Na domácím ledě přetlačili Varnsdorf 3:2 a utekli z posledního místa. Tam spadl právě jejich poslední soupeř. K velké radosti je ale daleko.
Kádr hokejového Prostějova opouští dva hráči. Už před víkendovým utkáním oznámil klub konec spolupráce s Danielem Kowalczykem. V pondělí pak přišel konec Antonína Honejska.
/FOTOGALERIE/ Víkendové kolo hokejové krajské ligy přineslo brankové hody. Vedoucí dvojice se svým pronásledovatelům vzdálila, i když Milevsko muselo o výhru hodně bojovat.