České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli v pátém kole baráže o extraligu přes maximáoně bojovný výkon s Pardubicemi 3:4. Zatímco Dynamo zůstává bodově stoprocentní, Jihočechům se začíná extraligový sen vzdalovat…První polovinu prolínací soutěže uzavřou v úterý v Chomutově (17.30).
Hokejisté ČEZ Motoru prohráli v pátém kole baráže o extraligu přes bojovný výkon s Pardubicemi 3:4. Zatímco Dynamo zůstává bodově stoprocentní, Jihočechům se začíná extraligový sen vzdalovat. První polovinu prolínací soutěže uzavřou v úterý v Chomutově (17.30).
Jindřichův Hradec – Hokejisté Vajgaru, vítěz krajské ligy, si postup do II. ligy nevybojoval. V obou kvalifikačních duelech totiž podlehl Českému Těšínu.
Plzeň – V soubojích hokejové Plzně s Třincem v téhle sezoně vyhrávají hosté. Platilo to v základní části stejně jako nyní v semifinále extraligového play-off.
Plzeň – V soubojích hokejové Plzně s Třincem v téhle sezoně vyhrávají hosté. Platilo to v základní části stejně jako nyní v semifinále extraligového play-off.
Plzeňská Škodovka šla na ledě Ocelářů do trháku 2:0 na zápasy a v neděli už mohla doma přidat třetí vítězství a tím mečbol v sérii. Jenže to hosté odmítli. Oceláři vyhráli na západě Čech třetí zápas 3:2 a série se tak jistě vrátí ještě na třinecký led.
České Budějovice - Plné policistů bylo v neděli odpoledne širší centrum Českých Budějovic. Strážci zákona monitorovali pohyb pardubických fanoušků po městě.
Jablonec n. N. - Druholigový hokejový tým Vlků sleduje kvalifikaci do II. ligy. Ta už se totiž rozběhla na plné obrátky. Pro jablonecké borce je zajímavá možnost postupu Nové Paky, a to hlavně z hlediska vyzrálosti, atraktivity (v Pace hrají bývalí Vlci) a také cestování jak týmu, tak fanoušků.
Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ – Zlato pro Českou Třebovou, stříbro do Chrudimi, bronz pro Moravskou Třebovou. Toto je pomyslný zápis do historie, jakou za sebou nechala krajská liga hokejistů v sezoně 2018/2019. Za těmito strohými údaji se však skrývají zajímavé okolnosti.
Yverdon les Baines - Z hokejového turnaje žáků Raiffeisen International Hockey Cup, který hostí od pátku do neděle švýcarské město Yverdon les Baines, přiletěly do Tábora velmi příjemné zprávy.
Třinec – Doma zaváhali, ale teď nastal čas na odvetu. Hokejoví Oceláři prohrávají s Plzní v extraligovém semifinále play off 0:2 na zápasy, ale věří, že v neděli a pondělí stav dorovnají.
Tábor - Mladí hokejisté táborského HC se podle vzoru z loňského roku vypravili za derniérou letošní sezony do švýcarského Yverdonu. Ve městě, kde úspěšně působí v roli trenéra táborský odchovanec Jiří Rambousek, už také rozehráli turnaje v obou věkových kategoriích U15 a U13.
Hokejový Krnov ještě stále vstřebává hořkou pilulku, kterou byl konec semifinále v krajském přeboru. Základní částí proletěl Strojosvit suverénně na prvním místě, ve vyřazovacích bojích mu ale vystavila stopku Karviná.
Parádní akcí a gólem v oslabení zvýšil útočník Jan Mandát vedení Pardubic nad Chomutovem na 2:0. Hokejisté Dynama pak přidali dalších pět zásahů a vyhráli ve čtvrtém kole baráže nad Piráty 7:0.
Sokolov, Moravské Budějovice - První zápas prohráli, ale smutnit nemusí. Hokejisté Moravských Budějovic předvedli v Sokolově v prvním zápase superfinále play-off druhé ligy solidní výkon, ale kvůli brance kapitána Rohana necelé tři minuty před koncem prohráli 2:3.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve čtvrtém kole baráže o extraligu s Kladnem 3:4 a v dalším utkání v neděli doma s Pardubicemi (17) už nutně potřebují zabrat.
Pardubice – Tohle Dynamo má sílu. Chomutovští hokejisté ani ve čtvrtém barážovém zápase nevyzráli na Pardubice. Na jejich ledě vyfasovali nepříjemný debakl 7:0. Pardubice v baráži ještě neztratily ani bod. Ve druhém zápase Kladno porazilo venku 4:3 Budějovice a Chomutov je tak rázem v sestupovém pásmu. V baráži se hraje dvanáct kol.
Třinec – Plzeň je jinačí kalibr než Vítkovice. Třinečtí hokejisté se zatím přesvědčují, že cesta do finále bude hodně trnitá. Na plzeňské Indiány ztrácejí už dva zápasy.
ROZHOVOR/ Lepší učitele na cestě za snem mít snad ani nemohl. Mladý gólman Ivo Lekeš z Uherského Ostrohu, který ve středu oslavil sedmnácté narozeniny, se loni v létě vydal do zámoří, aby se v kariéře posunul o pořádný kus dál a třeba se jednou dostal až do slavné NHL.
Znojmo - Konec spekulacím. Hokejoví Orli Znojmo budou i v příštím ročníku hrát rakouskou soutěž EBEL. Klub to oznámil prostřednictvím svých facebookových stránek sdílením příspěvku starosty města Jana Groise.
Ostrava – Zatímco se ve středu pro čtyři nejlepší týmy extraligy rozjelo druhé kolo play-off, hokejisté Vítkovic ho už tráví na dovolené. Stejně jako před rokem pro ně skončila sezona po porážce 0:4 na zápasy už ve čtvrtfinále. Jen brněnskou Kometu nahradil Třinec.
Znojmo – Česká hokejová reprezentace sehraje již ve středu ve znojemské Nevoga areně utkání s národním výběrem Rakouska v rámci turnaje Euro Hockey Challange. Vstupenky lze mimo internetovou stránku tuzemského hokejového svazu www.hokejkaticket.cz zakoupit už ve středu 5. dubna mezi patnáctou a devatenáctou hodinou přímo na pokladně znojemského zimního stadionu.
Baráž o extraligu pokračuje. Pardubičtí hokejisté se po týdnu znovu představí před domácím publikem. Ve 4. kole prolínací soutěže nastoupí Dynamo proti Chomutovu, zápas začíná dnes v 18 hodin.
Sokolov – Dva nejlepší celky druhé hokejové ligy z Čech a Moravy se utkají ve velkém finále o postup do první ligy. Hrát se bude na čtyři vítězství. Soupeři se budou utkávat obden, v pořadatelství se budou kluby střídat.
Sokolov – Dva nejlepší celky druhé hokejové ligy z Čech a Moravy se utkají ve velkém finále o postup do první ligy. Hrát se bude na čtyři vítězství. Soupeři se budou utkávat obden, v pořadatelství se budou kluby střídat.
Moravské Budějovice – Vrchol hokejové II. ligy je tu. Ku překvapení všech si velké superfinále proti Sokolovu zahraje výběr Moravských Budějovic. „Stát se může cokoliv,“ říká trenér žihadel Augustin Žák.
Kladno – Pošesté v sezoně se utkají v pátek večer hokejisté Kladna s Českými Budějovicemi. V posledních letech jeden z nejčastějších soků Rytířů je přivítá tentokrát ve své Budvar Areně od 17:30 hodin. Kdo nevyrazí na zápas osobně, může ho sledovat v televizním přenosu na programu O2 TV Sport.
Sokolov – Dva nejlepší celky druhé hokejové ligy z Čech a Moravy se utkají ve velkém finále o postup do první ligy. Hrát se bude na čtyři vítězství. Soupeři se budou utkávat obden, v pořadatelství se budou kluby střídat.
Liberec – Úvodní nezdar na ledě Liberce hodili hokejisté Komety rychle za hlavu. Po druhém zápase semifinále play-off je totiž srovnáno. O výhře opět muselo rozhodovat až prodloužení. V něm měli ze hry víc Brňané a po zásluze nakonec uzmuli vítězství 3:2.
Česká para hokejová reprezentace je v plné přípravě na domácí světový šampionát, který začne 27. dubna v Ostravě. Mezi tvrdými tréninky na ledě a v posilovně vyrazili členové národního týmu také na Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovic.
Hodonín – Alespoň částečně jasno je o podobě hokejového „Projektu Dukla“ na Moravě. Mezi vytipovanými místy se objevil také Hodonín, jenž by podle vyjádření představitelů města i druholigových Drtičů nabídku přijal.
Washington, Brno – Obránce Washingtonu Michal Kempný podstoupil operaci zraněného stehenního svalu na levé noze a přijde o play off NHL, v němž měl s týmem obhajovat loňský titul.
Do přípravy hokejové reprezentace na mistrovství světa se nezapojí obránce Jakub Nakládal. Jednatřicetiletý zadák Jaroslavle, který byl na listopadovém turnaji Karjala ve Finsku kapitánem národního mužstva, bude podle vyjádření trenéra Miloše Říhy pro hokej.cz chybět kvůli zraněné ruce.
Devět bodů. Pardubičtí hokejisté mají za sebou první čtvrtinu baráže. Dynamo je v baráži stoprocentní. Tři výhry v řadě, to je pro pardubické hokejisty v této sezoně něco zcela nového. Vítězně zvládli i dva venkovní zápasy, první čtvrtina klíčové fáze sezony se povedla na jedničku.