Nymburk – V letošní sezoně patří mezi nejproduktivnější hráče druhé ligy. Ale pozor! Je to obránce. Hokejový bek nymburského celku Petr Pýcha má na svém kontě už sedmnáct kanadských bodů. A nyní už se těší na derby v Kolíně, kde ještě v loňské sezoně působil.
České Budějovice /ROZHOVOR/- Někdejší kouč Jaromíra Jágra a trenérka psychické přípravy sportovců. Oba se v Českých Budějovicích sešli v jednom přednáškovém sále. Marian Jelínek. Kamila Jetmarová.
Helsinky (Finsko) - Hodně kuriózním a nešťastným gólem začala pro české hokejisty cesta za porážkou 2:4 s Finskem při vstupu do turnaje Channel One Cup. Ve třetí minutě nastřelil Adam Polášek při snaze vyčistit co nejrychleji prostor před brankovištěm brusli dalšího beka Jakuba Jeřábka a puk po odrazu skončil za zády gólmana Pavla Francouze.
Třebíč – Bod ztratili. Hokejisté Horácké Slavie v dohrávce 10. kola Ligy mladšího dorostu hostili Jindřichův Hradec. Třebíčští mladíci po dvou třetinách vedli 3:1, ale díky nedisciplinovanosti o náskok přišli a rozhodnout musely samostatné nájezdy.
Nymburk /ROZHOVOR/ – V letošní sezoně patří mezi nejproduktivnější hráče druhé ligy. Ale pozor! Je to obránce. Hokejový bek nymburského celku Petr Pýcha má na svém kontě už sedmnáct kanadských bodů. A nyní už se těší na derby v Kolíně, kde ještě v loňské sezoně působil.
Karlovarský kraj – V 15. kole Kynšperského poháru byly na programu čtyři zápasy. Trhákem kola byl zápas mezi druhým a třetím týmem průběžné tabulky, HC Falcons ztratil v minulém kole druhou pozici a v zápase proti Libáči B si ji chtěl vzít zpět.
Uničov – Charitativní podtext bude mít sobotní utkání šestnáctého kola krajské ligy mezi uničovskými hokejisty a Uherským Ostrohem. Domácí Orli se totiž rozhodli podpořit Klokánek v Dlouhé Loučce.
/ROZHOVOR/ Mezi nejlepší osmičku v letošním ročníku Ligy mistrů se probojovali hokejisté Vítkovic. V úterý jim v cestě do semifinále definitivně zavřel dveře švýcarský Fribourg. Po domácí porážce 2:5 přišla druhá, tentokrát 2:3. Kapitána Ostravanů Rostislava Olesze vyřazení mrzelo.
Náchodsko – Hokejová krajská liga mužů odehrála ve středu už své 21. kolo, v němž na seber narazila aktuálně nejlepší mužstva soutěže.Druhá Jaroměř však nakonec ve šlágru kola podlehla vedoucímu Dvoru Králové. Nelehký zápas odehráli v Třebechovicích také hokejisté Náchoda, kteří po boji udolali domácí těsně 4:3.
Praha, Vrchlabí - Výborný hokej přineslo utkání 21. kola II. ligy, v němž se proti sobě postavily první a druhý tým tabulky. Stejně jako v předchozích dvou vzájemných soubojích se z vítězství radoval domácí celek.
Region – /futsal, malá kopaná, hokej a florbal/ I v posledním víkendu před vánočními svátky je možné si ve Zlínském kraji zvolit pestrý sportovní program. O důležité body zabojují futsalisté UTB Zlín, hokejisté Kroměříže s Uherským Hradištěm a florbalisté Vsetína. Kvalitně obsazený mezinárodní halový fotbalový turnaj žen pořádají v Uherském Brodě.
Brno – Doba temna. Tak se dá přeneseně popsat období, které nedávno prožil hokejový forvard brněnské Komety Marcel Haščák. Po hitu od obránce Karla Kubáta v Litvínově chyběl týmu tři týdny kvůli nevolnosti a točení hlavy.
Helsinky - Jen s polovinou zápasu byl spokojený trenér českých hokejistů Josef Jandač po porážce 2:4 s Finskem při vstupu do Channel One Cupu v Helsinkách. Nelíbily se mu především ztráty puku ve středním pásmu a chyběla také efektivita v útoku.
Zlínsko – Na čtyři stovky fanoušků si nenechaly ujít středeční Vánoční bruslení s extraligovými hokejisty PSG Zlín, kdy se setkali s brankáři Kašíkem, Štůralou, ale i s borci z pole Blaťákem, Kotvanem, Honejskem, Veselým, Bukartsem, Kubišem či Romanem Vlachem.
Poslední letošní střetnutí druhé hokejové ligy chystá útok na divácký rekord této sezony. Aby také ne – k Jordánu v sobotu zavítá neohrožený lídr tabulky z Havlíčkova Brodu, aby si to od 18 hodin rozdal s aktuálně třetím domácím celkem.
Liberec /ROZHOVOR/ - Z domova odešel už ve čtrnácti. Za hokejem se však nevydal s vidinou slavné NHL až do zámoří, ale do Liberce. A udělal dobře. Ústecký rodák Jan Ordoš se v organizaci Bílých Tygrů probil až do hlavního týmu, kde má ve dvaceti letech stabilní místo.
Moskva - Hokejisté Ruska vstoupili do domácího turnaje Channel One Cup v Moskvě porážkou, na úvod druhého podniku série Euro Hockey Tour podlehli Švédsku 1:3. Zatímco Seveřané po nulovém vystoupení na předchozím turnaji dosáhli na první body, Rusové, kteří Karjalu vyhráli bez zakolísání, poprvé ztratili. A to i přesto, že skórovali jako první. Duel rozhodl v 59. minutě bek Simon Bertilsson.
Neratovice – Nejen sportovci na nejvyšší úrovni se věnují charitativní činnosti. Že mají srdce, hodlají i poslední předvánoční sobotu ukázat hokejisté neratovických Buldoků.
Helsinky - Čeští hokejisté prohráli v úvodním utkání na Channel One Cupu v Helsinkách s Finskem 2:4. Dva góly domácích vstřelil útočník Miro Aaltonen, který se postaral v úvodním dějství o vedení 2:0. Tým kouče Josefa Jandače nyní po nočním přesunu do Moskvy nastoupí ke druhém duelu hned v pátek v 17:00 SEČ proti domácímu Rusku.
Liberec – /ROZHOVOR/ Z domova odešel už ve čtrnácti. Za hokejem se však nevydal s vidinou slavné NHL až do zámoří, ale do Liberce. A udělal dobře. Ústecký rodák Jan Ordoš se v organizaci Bílých Tygrů probil až do hlavního týmu, kde má ve dvaceti letech stabilní místo.
Litoměřice – To byl začátek! Hokejisté Stadionu Litoměřice vedli v 13. minutě nad Jestřáby z Prostějova 5:0, měli jasně nakročeno za třemi body do tabulky WSM Ligy a zároveň ke třetímu vítězství nad tímto soupeřem (předtím 5:1 a 4:1).
Znojmo – Venku šlapou, doma jim to skřípe. Hokejoví Orli v mezinárodní soutěži EBEL potěší spíš své fanoušky, kteří vycestují na venkovní zápasy. Z nich si totiž přivezli svěřenci trenéra Jiřího Režnara o šest bodů víc, než získali v domácích střetnutích. „Popravdě se to dozvídám poprvé, těžko hledat důvod. Je možné, že venku je naše hra víc uvolněná," přemýšlí znojemský univerzál Jan Lattner.
Brno /ROZHOVOR/ - Doba temna. Tak se dá přeneseně popsat období, které nedávno prožil hokejový forvard brněnské Komety Marcel Haščák. Po hitu od obránce Karla Kubáta v Litvínově chyběl týmu tři týdny kvůli nevolnosti a točení hlavy. Vyhledával spíš potemnělé prostředí bez televize.
Jihlava – Byla to výzva, na kterou se hokejoví mladší dorostenci Dukly těšili. V nedělním domácím utkání s Třincem šlo totiž o první místo v nadstavbové skupině! Tu po víkendu Jihlava, která vyhrála už pojedenácté v řadě, vede! A už dnes se Dukla představí opět před domácím publikem, od 15.45 hostí Vítkovice.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Bývalý kouč Jaromíra Jágra a trenérka psychické přípravy sportovců. Oba se v Českých Budějovicích sešli v jednom přednáškovém sále. Marian Jelínek. Kamila Jetmarová.
Na dvanáctý pokus to konečně vyšlo! Novojičínští hokejisté zlomili sérii nezdarů v cizím prostředí, když na ledě poslední Techniky Brno vyhráli 5:1 a mohli tak slavit první venkovní vítězství v aktuálním ročníku. Čtyřmi body (2+2) režíroval tříbodový zisk kanonýr Vladimír Luka, jenž se tak s novojičínským angažmá, kde mu k 16. prosinci končí hostování, rozloučil stylově.
Plzeň – Byl skvělým fotbalistou, ale umí to dobře i na bruslích. Fotbalová ikona Viktorie Plzeň Pavel Horváth předvede spolu s dalšími fotbalovými i hokejovými legendami své hokejové umění v pátek na ledě plzeňské Home Monitoring Areny při charitativním utkání Legendy bojují společně.
České Budějovice – Je to pašák. Jako by chtěl vyhlášený ostrostřelec Tomáš Nouza (34) let ukázat, že góly rozhodně střílet nezapomněl. Do branky obou přerovských gólmanů nasypal neuvěřitelných pět gólů a výrazně se podepsal pod vysoké vítězství hokejistů ČEZ Motoru nad nepříjemným soupeřem 8:0.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Mezi nejlepší osmičku v letošním ročníku Ligy mistrů se probojovali hokejisté Vítkovic. V úterý jim v cestě do semifinále definitivně zavřel dveře švýcarský Fribourg. Po domácí porážce 2:5 přišla druhá, tentokrát 2:3. Kapitána Ostravanů Rostislava Olesze vyřazení mrzelo.
Benešovsko - Mládežnické hokejové týmy Benešova odehrály další zápasy svých soutěží. Nejmladší hokejisté odehráli utkání v Poděbradech s domácími a s Kolínem, třeťáci doma přivítali pražské týmy Kobry a Letňan. Dorost si poprvé v sezóně vyzkoušel s Kutnou Horou nájezdy.
Hodonín – Společně s parťáky Martinem Miklíkem a Rusem Igorem Loginovskym patří k trojici obránců SHK, kteří nechyběli ani v jednom zápase letošního druholigového ročníku. Dvaadvacetiletý bek David Polesný navlékl dres Drtičů i ve středu proti Porubě. Na duel 26. kola ale hodonínský odchovanec moc rád vzpomínat nebude. Slovácký celek v Ostravě inkasoval sedm gólů a na ledě neoblíbeného soupeře schytal nepříjemný výprask 1:7.
Tampere, Brno – V patnácti letech si sbalil uzlíček a vyrazil do hokejového světa. Z rodného Brna se vydal brankář Dominik Hrachovina do Finska. Proklestil si cestu přes juniorské týmy. Nyní v celku Tappara Tampere pravidelně chytá a vede s ním SM-liigu, tamní nejvyšší soutěž.
Nashville - Český hokejový brankář Marek Mazanec se přesunul z Nashvillu do Milwaukee do nižší AHL. Na farmu míří po osmi dnech strávených v prvním týmu a byl tam poslán potřetí v sezoně. Pětadvacetiletý odchovanec Písku v tomto ročníku NHL jako dvojka Pekky Rinneho nastoupil ve čtyřech zápasech. Ze záložního týmu byl naopak na Mazancovo místo povolán Fin Juuse Saros.
Poděbrady – V Poděbradském hokejovém poháru bylo odehráno jediné utkání. V souboji nymburských Hokejek a Spartaku Pečky rozhodla o výsledku první třetina.
Tampere, Brno /ROZHOVOR/ - V patnácti letech si sbalil uzlíček a vyrazil do hokejového světa. Z rodného Brna se vydal brankář Dominik Hrachovina do Finska. Proklestil si cestu přes juniorské týmy. Nyní v celku Tappara Tampere pravidelně chytá a vede s ním SM-liigu, tamní nejvyšší soutěž.
Valašsko – V rámci 27. kola druhé hokejové ligy měli Bobři z Valašského Meziříčí volný los. To Vsetín sehrál nervy drásající zápas doma s Kopřivnicí. Divoký duel bohatý na branky rozhodl tři sekundy před koncem normální hrací doby Dominik Pokorný.
Prostějov – Situaci v mládežnickém hokeji řešili v pondělí na svém zasedání prostějovští zastupitelé. Důvodů k tomu měli hned několik. Podle programu měli rozhodnout o tom, jak naložit s žádostí o dotaci ze strany nového hokejového klubu SK Prostějov 1913. Druhým pak byly spory ohledně ledu mezi tímto a starším z hokejových oddílů, LHK Jestřábi Prostějov.
Uherské Hradiště – Parádní turnaj sehráli ve Vsetíně malí hokejisté HC Uherské Hradiště ročník narození 2009. Své soupeře ze Vsetína a Brumova jasně přehráli a s chutí si zastříleli.