Hokejista se vrátil do fotbalové branky, aby pomohl klubu v Bukovsku
Dolní Bukovsko – Někteří spoluhráči jej ani neznali jménem. Jiří Štětka přišel, viděl a vyhrál…
Dolní Bukovsko – Někteří spoluhráči jej ani neznali jménem. Jiří Štětka přišel, viděl a vyhrál…
/FOTOGALERIE/ Hokejisté Vítkovic porazili v duelu 4. kola extraligy Hradec Králové 3:2, když vítězství trefil ve 39. minutě obránce Lukáš Klok. Ostravané tak bodovali poprvé po dvou prohrách.
Praha - Hokejový obránce Karel Pilař bude hrát za korejský tým Anyang Halla Asijskou ligu. Devětatřicetiletý mistr světa z roku 2001 skončil po minulé sezoně v extraligovém Hradci Králové, nyní získal nové angažmá.
Česká Lípa - První přípravné utkání na sezónu 2016/2017 v Krajské lize mužů mají za sebou hokejisté HC Česká Lípa.
Před týdnem v generálce dokázali na půdě Kopřivnice vyhrát, v úvodním duelu nové sezony ale na soka z Novojičínska nestačili. Hokejisté Poruby si po porážce 3:4 po samostatných nájezdech připsali do tabulky druhé ligy pouze bod. Už v sobotu mají možnost k nápravě.
České Budějovice – Sobota. To je den, kdy druhá liga hokeje bude mít pod Černou věží novodobou premiéru.
Pardubice - Do Pardubic dnes přijede poslední mistr z Liberce. Dynamo touží po první výhře.
Plzeň – Konečně bodovat. S tímhle cílem se hokejisté Škody Plzeň dnes srazí v extralize s Kometou Brno.
Prachaticko - Víkend znovu přinese řadu zajímavých sportovních akcí.
Slovácko – Už o víkendu vypuknou boje v krajské hokejové lize. Mezi třináctkou celků ze Zlínského, Jihomoravského a Olomouckého kraje se bude snažit dosáhnout co nejlepších výsledků i trojice týmů z našeho regionu. Zatímco Uherský Ostroh a především výrazně posílený Uherský Brod si brousí zuby na nejvyšší příčky, Uherské Hradiště by bylo spokojeno s postupem do play off.
Dvůr Králové – Ve Dvoře Králové čekal chrudimské hokejisty další zápas s účastníkem KLM Královehradeckého kraje. Přestože šli Chrudimští v utkání jako první do vedení, dokázal ambiciózní celek domácích zápas otočit a s přehledem vyhrát.
Nymburk – Ve středečním úvodním zápase nové mistrovské sezony zvítězili nymburští druholigoví hokejisté na svém ledě 5:2 nad týmem Písku a do sezony tak vykročili vítězně.
Praha - Souboj hokejistů Sparty a Třince bude největším tahákem dnešního 4. kola hokejové extraligy. Pražané se po dobrém startu v arénách soupeřů představí poprvé v sezoně doma, Oceláři patří mezi trio, které dosud neztratilo ani bod.
Zlín – Pohoda je znát. Kabinou zní legrácky, hráči zůstávají déle na ledě po tréninku. Hokejem se ve Zlíně zase baví. Ale zároveň si ševci dávají sakra velký pozor, aby skvělý start, šest bodů a slušný herní projev před dnešním čtvrtým zápasem v Mladé Boleslavi od 17.30 hodin nepřecenili.
Lepší výsledek stála hokejisty České Třebové koncovka. V prvním přípravném utkání podlehli Novému Bydžovu.
Parádní vstup do sezony předvedli na ledě jednoho z hlavních favoritů druholigového ročníku 2016/2017 hokejisté Kopřivnice, kteří si z Poruby odváželi dva body za výhru po nájezdech.
Druholigoví hokejisté Nového Jičína se na úvod sezony, na ledě Hodonína, dlouho prali o premiérové body, ale nakonec odjeli z jihu Moravy s debaklem 3:7.
Bratislava (Slovensko)- Ačkoli v dresu Československa vybojoval hokejista Peter Šťastný dva tituly mistra světa, s Kanadou slavil triumf na Kanadském poháru a v barvách Quebeku Nordiques se stal ikonou NHL, nejvíce si váží toho, že si na sklonku kariéry zahrál za Slovensko. "Mohl jsem najednou spojit dvě velké lásky - k hokeji a národu," vysvětlovala jedna z nejvýraznějších slovenských osobností v moderní historii. V neděli 18. září oslaví člen Síně slávy světového i zámořského hokeje šedesátiny.
Žďár nad Sázavou - Vítěznou mistrovskou premiéru na lavičce žďárských Plamenů si odbyl trenér Michal Konečný. Druholigovým hokejistům SKLH Žďár nad Sázavou se totiž podařilo před domácími fanoušky zdolat Moravské Budějovice 4:2.
HC Vlci Jablonec : HC Klášterec 2:5
Praha – Výborně vyšel vstup do nové sezony druholigovým hokejistům HC Baník Sokolov. Ve středu vybojovali na ledě pražské Kobry tři body po výhře 4:1
Zlín /ROZHOVOR/ – Tříletý syn Matyáš se jim narodil ve stejný den jako princ George britské vévodkyni Kate Middletonové. Minulý pátek, v den úvodního zápasu extraligy proti Kometě Brno, se hokejový útočník Zdeněk Okál stal otcem druhorozeného syna Tobiáše, který přišel na svět ve stejný den jako třeba spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj, herec Adam Sandler nebo fotbalista Realu Madrid Luka Modrič. A v úterý v zápase proti Vítkovicím (2:0) oslavil Okál příchod druhého syna na svět i na ledě první trefou v sezoně.
Vysočina – Na úvod nového ročníku druhé hokejové ligy byla na programu dvě derby.
Zlín – Pohoda je znát. Kabinou zní legrácky, hráči zůstávají déle na ledě po tréninku. Hokejem se ve Zlíně zase baví. Ale zároveň si ševci dávají sakra velký pozor, aby skvělý start, šest bodů a slušný herní projev před pátečním čtvrtým zápasem v Mladé Boleslavi nepřecenili.
Brno – Čekal je první delší extraligový výjezd a nechtěli nic podcenit. Hokejisté brněnské Komety odcestovali k utkání čtvrtého kola extraligy do Plzně s jednodenním předstihem.
Znojmo – Úspěšný kádr se mu po sezoně rozpadl téměř celý pod rukama a s vedením musel skládat nový. Kouč hokejových Orlů ze Znojma Jiří Režnar i tak doufá, že tým má na obhajobu loňského skvělého výsledku v podobě stříbrných medailí. „Loňská sezona se vydařila a nároky hráčů se zvýšily. Nejsme však klub, který vše splní. To dělá možná Ježíšek. Doufám, že si vše brzy sedne a čeká nás další dobrý rok," věří šestapadesátiletý stratég, jehož v pátek čeká start do soutěže EBEL.
Souboj hokejistů Sparty a Třince bude největším tahákem pátečního 4. kola hokejové extraligy. Pražané se po dobrém startu v arénách soupeřů představí poprvé v sezoně doma, Oceláři patří mezi trio, které dosud neztratilo ani bod.
Jihlava – Tentokrát se čekalo, že z toho budou tři body. A hokejoví starší dorostenci ve středeční předehrávce 5. kola extraligové skupiny Východ nezklamali. Doma po výborně zvládnuté první třetině přehráli poslední Vsetín.
Prostějov – Aleš Holík zaznamenal ze čtyřech zápasů 4 body za dvě nahrávky a dvě asistence a momentálně vede bodování obránců ve WSM lize. Jedním gólem přispěl i ke středeční dramatické výhře Prostějova nad Kadaní, kdy Jestřábi otočili zápas dvanáct sekund před koncem na konečných 4:3.
Pittsburgh - Generálku českých hokejistů v Pittsburghu proti talentovaným mladíkům do 23 let ve Výběru Severní Ameriky sledovaly v hledišti haly Consol Energy Center v Pittsburghu poloprázdné tribuny. Naproti tomu lze očekávat, že při prvním utkání českého týmu na Světovém poháru v Torontu proti domácí Kanadě volné sedačky nebudou.
Toronto - Hokejový útočník Aleš Hemský se zapsal do statistik všech tří zápasů českého týmu v přípravě na Světový pohár a těší jej, že klape osvědčená spolupráce v útoku se spoluhráčem z Dallasu Radkem Faksou doplněná o Michaela Frolíka. Třiatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 2005 si ve třech duelech připsal tři asistence a ještě vítězný samostatný nájezd.
Soběslav – Už podvaadvacáté v historii bude v sobotu patřit soběslavský zimní stadion hokejovému Memoriálu Pavla Háka.
Praha - Není to novinka: čeští hokejisté se v základní skupině Světového poháru utkají se třemi soupeři. Pokud jde o Kanadu a Spojené státy, není celkem co řešit výběry našlapané hvězdami NHL jistě netřeba dlouze představovat. Trochu jinak je to ale u třetího do party. Mužstvo bez vlajky, bez hymny, bez tradice?
Trutnovsko - Hokejisté Trutnova na svého podkrkonošského rivala nenavázali, soupeři z Řisut podlehli 1:2.
Klatovy - Jedním slovem paráda. Děčínští hokejisté ve svém prvním druholigovém zápase dokonale zaskočili Klatovy. Tým, který je plzeňskou farmou, porazili na jeho ledě 4:1.
Kozlovice – Vložené 15. kolo divizní skupiny E nabídlo mimo jiné i domácí zápas fotbalistů Kozlovic s Novým Jičínem. Kozli nakonec potvrdili roli mírného favorita a středeční duel ovládli hlavně díky dvojici Hrušák – Kaďorek 2:1. V tabulce se navíc dostali před svého městského rivala z Přerova.
České Budějovice – Byl to jeho zápas. Hokejisté ČEZ Motoru rozstříleli v letošní domácí premiéře v první WSM lize Most 7:0 a mladý útočník Luboš Rob (21 let) přispěl k vysoké výhře dvěma góly a dvěma asistencemi.
Olomouc – „V lajně je asi nejlepší hokejista Fery Skladaný, jednoznačně," vyhnul se před sezonou s humorem Tomáš Mikúš odpovědi na otázku, jestli je lepším hráčem on, nebo jeho bratr Juraj. Alespoň z pohledu statistiky se tato věta v úvodu nového extraligového ročníku potvrzuje.
Znojmo – Reprízou loňského finálového souboje zahájí znojemští hokejisté nový ročník mezinárodní soutěže EBEL. Obhájci stříbrných medailí v pátek od pěti hodin odpoledne přivítají v Nevoga aréně rakouský Red Bull Salcburk.
Plzeň – Z porážky v Chomutově je třeba se poučit a zabrat, zní z kabiny hokejových Indiánů.
Písek – Většina lidí už si zvykla, že lední hokej a bruslení nejsou zdaleka spojeny jen se zimním obdobím. Svědčí o tom i skutečnost, že s hokejisty bylo možné se setkat na píseckém zimním stadionu i uprostřed parného léta.
Hodonín – Otázka, kdo v sestavě SHK nahradí dlouholetou oporu a ikonu klubu Zdeňka Juráska, byla zodpovězena hned v úvodním střetnutí nové sezony. Kanonýrské žezlo po legendárním útočníkovi, který v letošní sezoně jako hrající kouč povede nově vzniklé hodonínské béčko, symbolicky převzal Petr Jurča. Posila z brněnské Techniky hned v prvním mistrovském zápase potvrdila pověst elitního střelce, když Novému Jičínu nastřílela tři branky a jako bonus si připsala asistenci na pátou branku parťáka Kadlece.
Praha - Peníze jsou téma. To je vidět jak u Chelsea, kterou mohutně podporuje ruský miliardář Roman Abramovič, tak u Manchesteru City, jenž kvete díky penězům z Emirátů. Ale co takový Southampton, soupeř pražské Sparty v Evropské lize? Tenhle klub patří Katharině Liebherrové. Žádná jiná žena nevlastní klub anglické Premier League. Jen ona.
Moskva - Útočník Tomáš Zohorna se v Kontinentální hokejové lize gólem a asistencí výrazně podílel na domácí výhře Chabarovsku 3:1 nad Kunlunem. U třetího vítězství Amuru v sezoně nechyběl ani obránce Jan Kolář.
Nymburk – Druhá hokejová liga odstartovala. Své první vystoupení v novém ročníku si písečtí hráči odbruslili na nymburském ledě.
Prvoligoví hokejisté Frýdku-Místku jakoby si libovali v zápasech s šílenými scénáři. V utkání 3. kola po skvělém obratu přehráli o gól Ústí nad Labem (7:6), v následném duelu WSM ligy se podobná věc podařila naopak jejich soupeři.
Trutnov – Správnou nohou vstoupili do nového ročníku druhé ligy hokejisté Řisut. V Trutnově zvítězili brankami Sladkého a Krpaty 2:1. Postarali se tak o vítěznou mistrovskou premiéru svého trenéra Martina Procházky.
České Budějovice – Byla to premiéra s velkou parádou. Hokejisté ČEZ Motoru nastoupili letos poprvé v první WSM lize na domácím ledě a po slavnostním úvodu, který obstarala Jihočeská filharmonie, před více než pěti tisícovkami diváků deklasovali Most 7:0. V sobotu je čeká další duel v Kadani (17).
Pittsburgh - Čeští hokejisté v přípravě ukázali, že se s nimi na Světovém poháru v Torontu musí počítat, přestože je prognózy především zámořských odborníků před turnajem pasovaly na outsidera. Po úvodní prohře v Petrohradu s Ruskem (3:4) doma v Praze silnou sbornou porazili (2:1 po samostatných nájezdech) a v Pittsburghu vyhráli i nad Výběrem Severní Ameriky 3:2. Do Toronta se tak mohli hned po utkání vydat na hodinovou cestu leteckým speciálem v dobré náladě.
České Budějovice, Kolín – Hokejisté David servisu proměnili svou historickou premiéru v lize ve vítězství! Úvodní duel sezony Kolíně vyhráli 4:1 a Jiří Hanzal přispěl dvěma góly.