
Na týmu je vidět odhodlání v neděli vyhrát, hlásí z Hluboké trenér Šulista
Hluboká nad Vltavou – Na Hluboké se půjde v neděli poprvé v novém roce na hokej.
Hluboká nad Vltavou – Na Hluboké se půjde v neděli poprvé v novém roce na hokej.
České Budějovice – Náročný víkend čeká hokejisty ČEZ Motoru v první WSM lize. V sobotu hrají v Benátkách nad Jizerou, v neděli přivítají na svém ledě Havířov. Začátky obou zápasů jsou v 17 hodin. „Bude to náročné, ale musíme to zvládnout," ujišťuje člen první obranné dvojice týmu Lukáš Kříž (22 let).
Svitavy /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Litomyšl má s Hlinskem po vítězství 4:2 zcela vyrovnanou vzájemnou bilanci. Polička na favorita z České Třebové nestačila.
Hradec Králové - V pořadí 6. ročník Dne partnerů Okresního fotbalového svazu Hradec se uskuteční v sobotu od 9 hodin v prostorách předměřické haly a znovu bude mít charitativní podtext. Vybraná částka půjde na konto Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.
Prostějov /ANKETA/ – Velký hokejový svátek čeká na prostějovské hokejisty a jejich fanoušky. Na Hanou v sobotu dojede zatím nejlepší tým první ligy a zároveň legenda československého hokeje – Kladno. Jágrovi Rytíři chtějí zpět do extraligy, takže Přecechtělův výběr čeká letos zatím nejtěžší zkouška.
Chotěboř – V samém závěru roku 2015 se konal v chotěbořské Aréně tradiční hokejový turnaj mladších žáků „Memoriál Josefa Boháče".
Brno /ROZHOVOR/ - Oblečení do čepic z mývalů a palčáků z veverek chtějí naladit v pátek večer svými největšími peckami členové skupiny Kabát fanoušky Komety i Sparty. Na led mobilní arény vyběhli v půl páté odpoledne.
Brno - Hokejový svátek, jedinečná událost, ale i netradiční práce. Pro kustoda brněnské Komety a české reprezentace Petra Ondráčka jsou zápasy pod širým nebem z hlediska servisu pro hráče zajímavá zkušenost. „Práce v těchto dnech je náročnější kvůli přejíždění a převážení věcí. Ale jde třeba jen o dvě cesty navíc," mávne rukou brněnský servisman.
Žďár nad Sázavou - Zpátky na zem, fandové! Kdo si myslel, že se hokejisté Žďáru po několika změnách v kádru zvedli z bídných výsledků a už budou jen stoupat druholigovou tabulkou, musel odcházet z Bouchalek po dvou posledních prodlouženích zklamán.
Hradec Králové - Hokej mládeže: Starší dorostenci Mountfieldu HK vstoupili do druhé části extraligy dvěma porážkami.
Praha - Hokejový útočník Jiří Ondráček ze Zlína dostal od disciplinární komise extraligy pokutu za filmování ve středečním zápasu na ledě Sparty. Přijde tak o deset procent měsíčního platu. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.
Blanensko – Začal rok 2016 a sportovní fanoušci se můžou těšit na svoje oblíbené disciplíny a sportovce a jejich výkony. Překonání osobních rekordů si přejí nejen ti nejlepší, také pořadatelé akcí. Blansko se dočká i mistrovství světa v biketrialu.
Svitavy - Přehled sportovních akcí a utkání ve svitavském regionu o víkendu 9. a 10. ledna.
Brno /ROZHOVOR/ - Oblečení do čepic z mývalů a palčáků z veverek dostanou do varu v pátek večer svými největšími peckami členové skupiny Kabát fanoušky Komety i Sparty. Na ledě mobilní arény vyběhnou v půl páté odpoledne. „Zahrajeme i Brousíme nože, to k hokeji patří," nalákal baskytarista skupiny Milan Špalek.
Vysočina – Do nového kalendářního roku vstoupili ve středu také hokejisté Žďáru nad Sázavou a Moravských Budějovic. Jejich úvodní zápasy však nebyly příliš vydařené. Žďárské Plameny doma vstřelily do sítě Vrchlabí šest branek, přesto získaly pouze bod. Moravské Budějovice sehrály se silným Vsetínem vyrovnanou partii, selhaly však v koncovce a zůstaly počtvrté v řadě bez bodu.
Pardubice - Pardubické hokejisty čeká v pátek od 18 hodin důležitý duel v Olomouci.
Milevsko - Vzduchotechniky čeká první letošní duel krajské ligy na domácím ledě. Po vedoucím David Servisu se střetnou s druhým českokrumlovským Slavojem.
Plzeň – Těší se, že po zkušenosti z nekrytého stadionu se v nadcházejících extraligových bojích vrátí znovu do hal.
Karlovy Vary – Po malém oddychu se opět o víkendu roztočí na plné obrátky základní část České sledge hokejové ligy. Z pozice lídra do ní vstoupí i vedoucí tým tabulky SKV Sharks Karlovy Vary. Tentokrát je však čeká nejen náročný výjezd v podobě stovek kilometrů, ale také souboj o udržení na sledge hokejovém trůnu.
Plzeň – Pátečníí zápas hokejistů Plzně na východě Čech je šlágrem 34. kola extraligy.
Hradecko - Třebechovický kouč Josef Lochman pochválil svůj tým, který doma porazil hokejisty vedoucího Náchoda.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Má za sebou ne zrovna vyvedený hokejový půlrok. Odchovanec znojemského hokeje Adam Havlík se po úspěšném období na jihu Moravy vydal na zkušenou jinam a zatím mu to štěstí nepřineslo. Neuspěl v extraligových Pardubicích, tak se na začátku listopadu stěhoval do Zlína. I tam mu však měsíční zkušební kontrakt neprodloužili. Nyní si produktivní útočník hledá další angažmá. „Je to pro mě trochu nezvyklá situace. Nečekal jsem, že se to vyvine takhle blbě. Ale takový je život, musím si z toho vzít jen to pozitivní," povídá bývalý mládežnický reprezentant.
Chomutov - Přinášíme přehled sportovních událostí na nejbližší dny.
Brno - Rekord v návštěvnosti extraligy už brněnští fanoušci pokořili a je pravděpodobné, že v pátek večer se budou historické tabulky přepisovat znovu. Hokejisté Komety totiž v druhém utkání pod širým nebem vyzvou na provizorním stadionu za Lužánkami pražskou Spartu.
New York - Český hokejový brankář Michal Neuvirth z Philadelphie je v polovině základní části NHL třetí v pořadí gólmanů s úspěšností zákroků 93,4 procenta. Lepší bilanci (93,7 procenta) mají jen Kanaďan James Reimer z Toronta a Američan Connor Hellebuyck z Winnipegu.
Tábor - Druholigová bitva hokejistů Tábora se čtvrtým Jabloncem nad Nisou se hraje v sobotu od 18 hodin
Strakonicko - Pozvánka na víkend 9.-10. ledna.
Kutná Hora - Hlasujte v anketě Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory 2015 v kategorii Cena starosty.
Kutná Hora - Hlasujte v anketě Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory 2015 v kategorii trenér roku.
Pelhřimov – Třetí nejvyšší soutěž hokejistů spěje ke svému vrcholu.
Studénka, Nový Jičín - Po vánočních svátcích pokračovala netradičně ve středu také krajská hokejová liga.
Již potřetí v probíhající sezoně se vzájemně střetli druholigoví hokejisté Frýdku-Místku a Nového Jičína. V předchozích dvou duelech se vždy radovali z vítězství svěřenci trenéra Jiřího Juříka (11:3 a 7:4). O body se Frýdečtí nenechali připravit ani napotřetí.
Moskva - Český útočník Tomáš Zohorna z Chabarovsku se v utkání Kontinentální hokejové ligy zaskvěl třemi body. Osmadvacetiletý reprezentant vstřelil do sítě Čeljabinsku dvě branky a přidal jednu asistenci. Domácí celek zvítězil 5:3, brankář hostů Pavel Francouz střídal po třetím inkasovaném gólu.
„Skoro padesát minut jsme hráli s Porubou rovnocennou partii, ale pak jsme předvedli obrovské chyby," litoval kopřivnický kouč Václav Slabý
Poděbrady – Poděbradský hokejový pohár pokračoval dohrávkami a úvodními zápasy jedenáctého kola. V čele tabulky se i nadále drží borci týmu Tsunami Nymburk, kteří mají tříbodový náskok před druhými Kocoury ze Svatbína. Ti však mají zápas k dobru.
Rychnovsko – Hranici čtyř stovek soutěžících atakuje na začátku roku Hokejová Tip liga čtenářů východočeských deníků.
Karlovy Vary – Šest bodů. To je cíl i přání karlovarských hokejistů pro následující víkendová utkání. Energie dnes od 18 hodin hostí Zlín. V neděli se od 17 hodin představí v Olomouci. Cíle před zápasem jsou jasné. Urvat plný bodový zisk. „Nemůžeme přemýšlet ani jinak. Jsme v situaci, která nám to jasně určuje," říká na úvod karlovarský asistent trenéra Karel Mlejnek.
Kolín – Kobra Praha byla dlouho jediným letošním přemožitelem hokejistů Kolína. Z prvních dvaceti utkání letošní sezony druhé ligy totiž Kozlové 19 vyhráli a jedno prohráli. To jedno bylo právě s Kobrou. Doma podlehli 3:4.
Brno /FOTOGALERIE/ – Tribuny se otřásaly v základech. Páteční zápas mezi brněnskou Kometou a pražskou Spartou v Brně vstoupil do historie československého hokeje. Fanoušci přepsali divácký rekord. Mobilní stadion za Lužánkami navštívilo 21 500 diváků. „Chci poděkovat divákům, že udělali takovou reklamu pro celý český hokej," ocenil trenér brněnské Komety Alois Hadamczik. Akce se obešla bez vážnějších potíží, záchranáři však museli ošetřit osm lidí kvůli podchlazení.
Hradec Králové - Dalšími zápasy pokračovaly krajské hokejové soutěže na Královéhradecku.
Jablonec n. N. - Domácí brankář někdy čaroval, škoda, že o třetí vychytanou nulu v sezóně ho připravila dvě minuty před koncem zápasu střela Stehlíka
Brno /INFOGRAFIKA/ - Známé sportovní pořekadlo tvrdí, že vítězná sestava se nemění. Po úspěšném vstupu do nového roku a výhře 5:2 nad Plzní však trenér hokejistů brněnské Komety tuto zvyklost poruší. Alois Hadamczik už totiž počítá pro druhý zápas pod širým nebem za Lužánkami s uzdravenými útočníky Petrem Tonem a Rastislavem Špirkem.
Sokolov – Kynšperský pohár v ledním hokeji měl na programu 15. kolo, předehrávky a dohrávky soutěže.
Třebíč – Čtyři zápasy, čtyři porážky. Takto vstoupili do nadstavbové části Ligy staršího dorostu hokejisté Horácké Slavie. Třebíčští mladíci na úvod východní skupiny B padli v Šumperku, poté v Jablonci nad Nisou, pak nestačili na Kolín a Přerov.
Karlovarský kraj - Mladí regionální sportovci opět změří své síly v celorepublikovém klání zimní olympiády pro děti a mládež. Ta se letos uskuteční v Ústeckém kraji. Za ten náš se bude bít celkem 69 sportovců. Na ně čeká devět disciplín, mezi nimiž nechybí alpské a běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení nebo lední hokej. Celkové náklady na krajskou výpravu dosáhnou částky okolo 805 000 korun.
Praha /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Malá vrstva sněhu pokrývá ledovou plochu v Brně. Mrzne, ale davy studentů přesto přišly podpořit svůj tým. Dlouho očekávaný hokejový duel mezi Masarykovou univerzitou Brno a pražskou Univerzitou Karlovou začíná.
Vsetín - Celkem padesát milionů korun hodlá vedení radnice ve Vsetíně v průběhu příštích pěti let investovat do rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači. Část peněz se bude snažit získat formou státních či evropských dotací.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Čtyřicetiletý veterán Mountfieldu vstřelil v Třinci extraligovou branku číslo 295. Další může přidat už v pátek. Hokejisté Hradce hostí Plzeň (hraje se od 18 hodin).
Jičín – Dvanáct branek a svižný hokej. Okresní souboj mezi domácím Jičínem a Novou Pakou okořenil další kolo krajské ligy mužů. A vítězně z něj nakonec vyšel papírový favorit z Nové Paky.
Praha, Zlín – Netradičně v pražských Holešovicích se hokejisté PSG Zlín připravovali na dnešní bitvu 34. kola v Karlových Varech, která začíná v 17.30 hodin. A kouč Rostislav Vlach měl v útrobách sportovní haly po středeční porážce s pražskou Spartou svým svěřencům co říct.