Šumperk /ROZHOVOR/ – Řada Slováků, dva Rusové, Litevec, Lotyš, Ukrajinec, Slovinec či Australan. Ti všichni si v minulosti zahráli hokej za Draky. Letos řady cizinců v barvách Šumperku rozšířil zástupce Chorvatska, obránce Ivan Puzič (1996).
New York - Ačkoli Jaromír Jágr před měsícem vyzval fanoušky, aby ho nevolili do Utkání hvězd, v tradiční exhibici 31. ledna v Nashvillu s největší pravděpodobností chybět nebude. Hokejoví příznivci třiačtyřicetiletého útočníka Floridy vybrali jako jednoho ze čtyř kapitánů pro nový formát akce. Naposledy si přitom Jágr zahrál All Star Game v roce 2004.
Praha /ROZHOVOR/ – Jediný týden mohl společně strávit hokejový pár Lucie Manhartová a Marcel Kottek. Po Vánocích musela sympatická útočnice zamířit za reprezentačními povinnostmi a hlavně do Birjusi Krasnojarsk, za který nastupuje v ruské nejvyšší soutěži. Její vyvolený, obránce Kingsville Kings, se pro změnu vydal dobýt kanadskou juniorskou ligu GMHL.
Helsinky - Hokejisté Kanady neobhájí titul na mistrovství světa hráčů do 20 let. Ve čtvrtfinále podlehli v Helsinkách Finsku 5:6. Domácí výběr se utká v boji o finále v pondělí se Švédskem, které vyhrálo nad Slovenskem 6:0. Rusové zdolali Dánsko až po boji 4:3 v prodloužení a vyzvou USA, které smetlo Českou republiku 7:0
Brno /REPORTÁŽ/ - První test mají za sebou. Hokejisté brněnské Komety si v sobotu dopoledne poprvé vyzkoušeli led v mobilní areně za Lužánkami. Na otevřeném tréninku je sledovali i fanoušci. Hokejové hry startují už v neděli duelem jednu hodinu po poledni s Plzní.
Brno – První test mají za sebou. Hokejisté brněnské Komety si v sobotu dopoledne poprvé vyzkoušeli led v mobilní areně za Lužánkami. Na otevřeném tréninku je sledovali i fanoušci. Hokejové hry startují už v neděli duelem jednu hodinu po poledni s Plzní.
Helsinky, Praha - Stalo se to 1. ledna 2005 v americkém městě Grand Forks. Čeští hokejisté do dvaceti let tam tehdy ve čtvrtfinále mistrovství světa porazili Finsko 3:0 a o tři dny později (po semifinálovém nezdaru s Kanadou) zdolali v duelu o třetí místo domácí Američany 3:2 po prodloužení. Tehdejší výběr trenéra Aloise Hadamczika si tak domů do středu Evropy odvezl bronzové medaile.
Brno – Jestliže nepadne divácký rekord hokejové extraligy v nedělním duelu Komety s Plzní pod otevřeným nebem, dočkají se jej možná diváci v následujícím večerním druholigovém střetnutí. Derby východní skupiny soutěže proti sobě za Lužánkami svede brněnskou Techniku a Hodonín.
Brno /ROZHOVOR/ - Naposledy hrál v září, teď hlásí návrat. Petr Ton, útočník ve službách Komety, se stihl po svalovém zranění na pravé ruce dát do pořádku před duely pod otevřeným nebem za Lužánkami. Pomůže? Trenér Alois Hadamczik v sezoně zatím marně hledá střelce a Brno se potýká s nízkým počtem vstřelených branek.
Praha /VIDEO/ - Útočník hokejistů Třince Marek Růžička dostal třízápasový distanc za zákrok na hlavu libereckého Lukáše Dernera ve středečním utkání 32. extraligového kola. Růžičkovým nájezdem, který rozhodčí v utkání nepotrestali, se zabýval na základě podnětu Bílých Tygrů předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý ve zkráceném řízení.
Sunrise - Trenér hokejistů Floridy Gerard Gallant se s vedením klubu NHL dohodl na dvouletém prodloužení smlouvy. Podle listu Miami Herald by dvaapadesátiletý kouč měl vést tým, jenž v současnosti prožívá jedno z nejúspěšnějších období v historii, do roku 2019.
Útočník hokejistů Třince Marek Růžička dostal třízápasový distanc za zákrok na hlavu libereckého Lukáše Dernera ve středečním utkání 32. extraligového kola. Růžičkovým nájezdem, který rozhodčí v utkání nepotrestali, se zabýval na základě podnětu Bílých Tygrů předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý ve zkráceném řízení.
Brno /ROZHOVOR/ – Hlásí návrat v ten nejpotřebnější moment. Útočník hokejové Komety Petr Ton se stihl po svalovém zranění na pravé ruce dát do pořádku před duely pod otevřeným nebem za Lužánkami. Trenér Alois Hadamczik v sezoně zatím marně hledá střelce a Kometa se potýká s nízkým počtem vstřelených branek.
Foxborough - Hokejisté Montrealu vyhráli NHL Winter Classic pod otevřeným nebem na fotbalovém stadionu ve Foxborough nad domácím Bostonem 5:1. Dvě asistence si v týmu vítězů připsal Tomáš Plekanec, z vítězství se radoval i další český útočník Tomáš Fleischmann.
Linz, Znojmo – Pálili jako u Verdunu, soupeře zasypali až neuvěřitelným počtem 63 střel. Na vítězství se ale hokejisté znojemských Orlů na Nový rok v 38. kole mezinárodní soutěže EBEL pořádně nadřeli. V rakouském Linzi nerozhodlo šedesát minut normální hrací doby ani dalších sedm minut prodloužení. O vítězný vstup do kalendářního roku 2016 se postaral až útočník Ondrej Šedivý, který Jihomoravanům vystřelil v nájezdech výsledek 5:4.
Svitavy – Žádné dlouhé rozkoukávání. Krajská liga hokejistů si páté pokračování nadstavbové části „sudá – lichá" a celkově třiadvacáté kolo naplánovala hned na třetí den nového roku 2016. A nejen to. Jeho program totiž nabízí jeden z velkých taháků soutěže v podobě atraktivního „třebovského derby".
Rakovnicko –– V druhém pokračování našeho ohlédnutí za sportovními událostmi, o nichž jsme psali na stránkách okresního sportu v roce 2015, si můžete připomenout období od května do srpna.
Helsinky - Brankář Vítek Vaněček zatím na hokejovém mistrovství světa juniorů v Helsinkách odchytal všechny zápasy českého týmu a plní tak roli jedničky. Trenér Jakub Petr i spoluhráči na něj budou spoléhat také v sobotním čtvrtfinále, ve kterém se čeští hráči budou snažit překvapit favorizované Američany.
Jičín – /NÁŠ SERIÁL ÚSPĚŠNÉ OSOBNOSTI JIČÍNSKA 2015/ - Václav Nidrle, sportovec tělem i duší, ohlásil odchod do důchodu. V Českém svazu tělesné výchovy naplno působil úctyhodných 41 let.
Helsinky - Finský útočník Jesse Puljujärvi vládne statistikám mistrovství světa hokejistů do 20 let. Sedmnáctiletý talent Kärpätu Oulu, který může být letos draftován v NHL, je s 12 body ze čtyř zápasů nejproduktivnějším hráčem. S pěti góly je i nejlepším střelcem a se sedmi asistencemi nejlepším nahrávačem turnaje v Helsinkách.
New York - Už našli přemožitele. Po devíti zápasech skončila v NHL vítězná série hokejistů Washingtonu, kteří na Silvestra prohráli 2:4 na ledě Caroliny. Jedním gólem se na vítězství Hurricanes podílel Andrej Nestrašil, který v poslední minutě uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power play.
Helsinky - Kouč českých hokejových juniorů Jakub Petr litoval po čtvrteční porážce na mistrovství světa s Finskem 4:5, která týmu přiřkla pro čtvrtfinále výběr USA, především prohřešků proti pravidlům. Jeho svěřence přišla nedisciplinovanost hodně draho - z pěti trestů skončily dva po gólech Seveřanů předčasně, ten poslední v řadě sice Šimon Stránský odpykal celý, ale do hry se zapojit nestihl. Pouhou sekundu po jeho návratu na led rozhodl utkání Patrik Laine.
Helsinky - Výhrou rok nezakončili. Doufejme, že ten nový ale čeští hokejisté na mistrovství světa hráčů do dvaceti let vítězně zahájí. Svěřenci trenéra Jakuba Petra ve čtvrtek nezvládli bitvu o konečné druhé místo v základní skupině, když prohráli s domácím Finskem 4:5. Čeští mladíci obsadili třetí příčku a v sobotním čtvrtinále vyzvou Američany.
Praha - Přímé přenosy zápasů NHL běží většinou pozdě v noci a tuzemští fanoušci jsou tak neustále stavěni před bolestné dilema odolat vábivému lákadlu, nebo podlehnout a druhý den ráno v práci děsit kolegy ukázkovými kruhy pod očima?
Olomouc /ROZHOVOR/ - K tradičně spolehlivé defenzivní šichtě přidal obránce Tomáš Houdek nadstavbu v podobě dvou proměněných nájezdů, které Olomouckým zajistily dva body. Nejdříve předvedl ukázkový blafák do forhendu a vítěznou trefu naopak zařídil bekhendem.
Přerov – Nejproduktivnější obránce Zubrů Lukáš Chmelíř si proti Kladnu připsal už dvacátou letošní asistenci. Podílel se jí na brance Popelky, která znamenala nadějné srovnání na 4:4. Jenže v úplném závěru přišel úder, jenž Přerovské definitivně poslal do kolen.
Davos - Hokejisté Kanady vyhráli 89. ročník Spenglerova poháru a připsali si na tradičním turnaji v Davosu třináctý triumf. Ve čtvrtečním dramatickém finále zvítězili nad druhým nejúspěšnějším týmem historie 4:3 Luganem.
Mostecko - Čím byl letošní rok výjimečný? Více než jindy se při různých akcích setkávalo venku nezvykle velké množství lidí. Naštěstí to nebylo při demonstracích. Jaro patřilo oslavám litvínovského hokeje a 70. výročí konce 2. světové války. Létem pak otřásl výbuch chemičky a na podzim a v zimě čelilo Mostecko politickým otřesům, sporu o uhlí i globálním vlivům, tématu uprchlíci a terorismus.
Kladno – František Kaberle st. František Kaberle ml. Otakar Vejvoda. Pavel Patera. Milan Nový. Václav Sýkora. Šest hráčských i trenérských legend vydalo v závěru roku společné prohlášení k situaci v kladenském hokeji, především k otázce pozastavených dotací ze strany města. Bývalí hokejisté se v něm postavili ve sporu na stranu radnice.
České Budějovice – Byla to v jeho podání příjemná rozlučka se starým rokem. Útočník ČEZ Motoru Michal Švihálek (22 let) mohl se svým týmem slavit vysokou výhru 8:2 nad Mostem, ke které sám přispěl krásným gólem na 3:1. V závěru neváhal přispěchat na pomoc kamarádovi, i když k bitce nakonec nedošlo.
Dallas - Český hokejový útočník Aleš Hemský bude minimálně týden chybět Dallasu se zraněnou nohou, kterou si pochroumal ve úterním utkání NHL na ledě Columbusu. Dvaatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 2005 byl zařazen oficiálně na marodku a jeho místo v kádru Stars zaujal krajan Radek Faksa, který byl povolán z farmářského celku Texas Stars.
Zlín /ROZHOVOR/ - Po rozhodujícím gólu z 59. minuty v urputné bitvě s Pardubicemi se rozplácnul na mantinelu a vyvolal euforii, po které div nezbořil zimák. Útočník zlínských hokejistů Roman Vlach dostal do jízdy nádhernou kolmici od Jiřího Marušáka a ten překrásným blafákem do bekhendu trefil triumf a poprvé v sezoně postup do elitní desítky zaručující postup do předkola play-off.
Olomouc – K tradičně spolehlivé defenzivní šichtě přidal obránce Tomáš Houdek nadstavbu v podobě dvou proměněných nájezdů, které Olomouckým zajistily dva body. Nejdříve předvedl ukázkový blafák do forhendu a vítěznou trefu naopak zařídil bekhendem. „Mám bekhendovou, forhendovou kličku, někdy střílím. Nedá se to přečíst," usmíval se po zápase čtyřiatřicetiletý hokejista.
Už pod hlavičkou nového subjektu odehráli opavští hokejisté poslední soutěžní zápas v roce 2015 a zvládli jej výborně. Pouze se čtrnácti hráči do pole dokázal Slezan zvítězit na ledě Moravských Budějovic a stále se tlačí do elitní osmičky soutěže.
Litvínov – Žlutočerná rozlučka s tímto rokem má příchuť tří bodů. Litvínovští hokejisté v posledním zápase roku přetlačili doma rivalskou Spartou 3:1. V parádní kulise téměř 5 800 diváků se hrál skvělý hokej. Litvínov vyzrál na Pražany v této sezoně už potřetí.
New York - Hokejisté San Jose porazili ve středečním utkání NHL Philadelphii 4:2 a po čtyřech porážkách na domácím ledě se dočkali výhry před vlastními fanoušky. Asistenci u vítězného gólu si připsal Tomáš Hertl.
Liberec - Brankář Ján Lašák byl hlavní postavou středečního utkání Liberce s Třincem. Především jeho zásluhou dosáhli Bílí Tygři na dvouciferný počet výher, které při své skvělé fazoně dokázali nastřádat v řadě za sebou. Ačkoliv si co do počtu připsal průměrných třiadvacet zákroků, hodně z nich spadalo do kategorie těžkých. Právě takový byl pro Severočechy i celý duel a Lašák si to moc pochvaloval.
Helsinky - Finsko vyřadilo z užívání v hokejové reprezentaci číslo 8, jež patřilo útočníkovi Teemu Selännemu. K slavnostnímu aktu došlo před středečním duelem Suomi proti Slovensku na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Helsinkách.
Přerov – Vítěznou tečku za uplynulým rokem neudělali. Přerovští hokejisté s lídrem 1. ligy statečně drželi krok až do samého závěru. V něm však neuhlídali Rudovského, který v čase 59:58 rozhodl o tom, že tři body za výhru 5:4 poputují na Kladno.
Graz, Znojmo – Po dvou třetinách prohrávali 1:4. Poslední zápas letošní roku však ve středu hokejisté znojemských Orlů nevzdali. Ještě se snažili obrátit vývoj zápasu a třetí třetinu vyhráli 2:1. Stejně jim to ale k bodům nepomohlo, v 37. kole soutěže EBEL podlehli Grazu 3:5.
Helsinky - Čeští juniorští hokejisté splnili na mistrovství světa roli favoritů a porazili Bělorusko 5:3, sami si však dobře uvědomovali, že jejich výkon nebyl ideální.
Nymburk /FOTOGALERIE/ – Kozlové mají dalšího přemožitele. Nymburk se v předsilvestrovském derby stal teprve druhým letošním celkem, který dokázal hokejisty Kolína porazit. Na domácím ledě se nejprve ujal vedení 2:0, pak o něj přišel, ale udržel nervy na uzdě a v závěru strhl tři body na svou stranu.
Zlín – /ROZHOVOR/ ve svém čtyřstém zápase v extralize se stylově stal hrdinou okamžiku. Po svém rozhodujícím gólu z 59. minuty v urputné bitvě s Pardubicemi se rozplácnul na mantinelu a vyvolal euforii, po které div nezbořil zimák.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Kladna zvládli na závěr roku těžký šťouch. Vítězstvím 5:4 na ledě Přerova se udrželi na čele tabulky a do roku 2016 půjdou v pozici lídra. Na tříbodovém zisku má největší podíl autor hattricku Bílek, čtyři asistence si připsal Stach a vítězný gól vstřelil těsně před koncem Rudovský.