BRUMOV/BYLNICE - Ke dvěma stovkám papírových a plastových modelů tanků, letadel či budov hodnotili v sobotu porotci v Brumově-Bylnici. V soutěžích Memoriál Františka Louckého a v Balejkově poháru vybírali ten nejlepší model od moravských, polských a slovenských soutěžících.
LONDÝN - Britský princ Harry prý nakonec přece jen zamíří do oblasti sužované boji - místo do Iráku by však měl odjet do Afghánistánu. Na svých internetových stránkách o tom píše britský bulvární list News of the World. Armáda nicméně vyhlásila na cokoli týkající se možných Harryho přesunů a misí informační embargo.
ADELAIDE - V australském městě Adelaide dnes přistálo letadlo s usvědčeným stoupencem islámské teroristické organizace Al-Káida Davidem Hicksem, kterého americké úřady držely přes pět let ve vojenské věznici na kubánském Guantánamu.
GAZA/JERUZALÉM - Při izraelském útoku na automobil jedoucí v ulicích Gazy přišli dnes časně ráno o život tři Palestinci. S odvoláním na palestinský zdravotní zdroj o tom informovala agentura AP.
KÁBUL/BERLÍN - Sebevražedný atentátník v sobotu na severu Afghánistánu zaútočil na německou hlídku mezinárodní mise ISAF. Při explozi zemřeli tři němečtí vojáci, jejich tlumočník a dalších pět civilistů. Nejméně 17 osob bylo zraněno. Potvrdilo to velení ISAF i místní policejní orgány. K útoku se přihlásilo fundamentalistické hnutí Taliban.
HLUČÍN-DARKOVIČKY - Představení modelářského klubu z Hatě, které uzavíralo program bojových ukázek v Darkovičkách, mohlo skončit tragicky. Dva modely se totiž zřítily přímo do davu návštěvníků a to v bezprostřední blízkosti redaktorů Deníku.
LETNÁ -Na pravidelném setkání se včera v Letenském zámečku sešli starostové městských částí. Hlavním tématem bylo zvyšování poplatků z ubytování v ubytovacích zařízeních.
PRAHA - V případě, že letci selže jeho stroj a musí se katapultovat, má dvě základní možnosti, jak přežít. Nejprve jeho sedačka v letadle automaticky vyšle nouzový signál záchrannému týmu, po dopadu však pilot může v případě potřeby také využít "balíčku pro přežití", kterému se podle armády odborně říká nouzová dávka.
HLUČÍN-DARKOVIČKY - Veřejným generálním nácvikem bojových operací dnes začaly v Areálu československého opevnění v Hlučíně-Darkovičkách ukázky bojů o pevnosti. V sobotu pak bude areál otevřen široké veřejnosti. Ukázky bojů a dalších bojové akce probíhají v areálu již po patnácté a každoročně přilákají stovky lidí z celého kraje.
MOSKVA - Ruská policie v pátek ráno zadržela Garri Kasparova. Šachový velmistr chtěl totiž na summitu EU-Rusko protestovat proti Putinově politice. Kasparov, šéf opozičního uskupení Jiné Rusko, se chystal nastoupit na palubu letadla letícího z Moskvy do jihoruské Samary, kde se dnes summit koná.
NOVÁ PAKA - Jako každý rok v měsíci květnu, tak i letos se pořádá v sobotu 19. května od 10 do 16 hodin v DDM na sídlišti v Nové Pace výstava plastikových modelů pod názvem ,,Novopacký šutrák“.
HRADEC KRÁLOVÉ - S letadly se skamarádil už v patnácti letech. S jistou samozřejmostí se to očekávalo, vždyť jeho otec Ivan Tuček byl mistrem světa v letecké akrobacii. Daniel Tuček umění pilotáže tedy zdědil.
KUNOVICE - Výstava L-410 – Příběh kunovického letadla bude instalovaná od zítřka v přísálí hlavní budovy Slováckého muzea. Expozice připomíná jeden z nejznámějších letounů vyráběných v bývalém národním podniku Let.
HRADEC KRÁLOVÉ - S letadly se skamarádil už v patnácti letech. S jistou samozřejmostí se to očekávalo, vždyť jeho otec Ivan Tuček byl mistrem světa v letecké akrobacii. Daniel Tuček umění pilotáže tedy zdědil.
Praha - V Turnově jí příští týden začne sezona. Oštěpařka Barbora Špotáková do ní vstoupí jako atletka s doložkou nejvyšších výhod. Jako jedna z hvězd top týmu atletů firmy Nike. Zařadí se po bok Powella, Radcliffeové, Bekeleho, Obikwelua, Bergqvistové nebo Liou Sianga.
BROUMOV - Téměř tři stovky návštěvníků se přišly podívat na desítky vystavených modelů, jež se u příležitosti konání IX. ročníku veřejné soutěže v plastikovém modelářství nazvané jako „Memoriál Zdeňka Bořka“ v předsálí restaurace Střelnice vystavovali pořadatelé z místního Klubu plastikových modelářů.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letiště v Plané postoupilo v těchto dnech zase o krok blíže k získání mezinárodního (prozatím neveřejného) statutu. Vláda České republiky schválila 2. května vznik hraničního přechodu přímo na českobudějovickém letišti.
HRADEC KRÁLOVÉ - Podeváté uvidí letiště přehlídku ukázek zásahů složek integrovaného záchranného systému a jejich techniky Helicoptershow 2007. Uskuteční se v sobotu.
PRAHA -Vstával už v pět hodin, aby stihl na Štvanici sobotní exhibici. Nic až tak zvláštního to pro něj ovšem nebylo. Wimbledonský vítěz Richard Krajicek se normálně budí okolo šesté a míří na hodinu do svého fitness. „Mám hrozně rád jídlo a kdybych necvičil, tak bych vypadal jako můj táta, a to nechci,“ směje se potomek českých rodičů.
PLZEŇ - „Byl to perfektní zážitek. Ještě rád bych si to někdy zopakoval,“ říká po své první jízdě za volantem auta Petr Brožek, který od narození nevidí.
PRAHA - Občas si pomohl anglickým slovíčkem, jinak si vystačil s češtinou. „V deseti dvanácti jsme mluvil hodně dobře, ale teď už nemám kde,“ říkal Richard Krajicek (na snímku), potomek českých rodičů, který vyhrál v roce 1996 Wimbledon.
TBILISI/PRAHA - Český premiér Mirek Topolánek, který dnes zakončil třídenní oficiální návštěvu Gruzie, po setkání s prezidentem Michailem Saakašvilim ČTK v letadle cestou zpět do Prahy řekl, že cílem jeho návštěvy bylo zlepšit vztahy s Gruzií, nikoli zhoršit vztahy s Ruskem.
BOSKOVICE - Béžové maskáče, taktická vesta, pouzdro na zbraň a popruhy na jedné straně místnosti. Pak počítač, dataprojektor a plátno na straně druhé. Nad tím vším bdí jeden člověk se statnou postavou ve vojenské uniformě jednotek ISAF.
FRÝDEK-MÍSTEK – Výstavu věnovanou leteckým útvarům sloužícím na mošnovském letišti upořádalo Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku. S nápadem přiblížit činnost leteckých útvarů v Mošnově přišel František Pavelčík z Frýdku-Místku, který se letecké historii v našem regionu věnuje dlouhodobě.
BROUMOV, LAS VEGAS - Český hokejista Jaromír Jágr se po vyřazení jeho týmu New York Rangers z Play Off v NHL rozhodl, že vyrazí se svou mladou přítelkyní, modelkou Innou Puhajkovou z Broumova, do města hazardu Las Vegas.
HRADEC KRÁLOVÉ/LAS VEGAS - Český hokejista Jaromír Jágr se po vyřazení jeho týmu New York Rangers z Play Off v NHL rozhodl, že vyrazí se svou mladou přítelkyní, modelkou Innou Puhajkovou z Broumova, do města hazardu Las Vegas. Deník se to dozvěděl ve čtvrtek 10. května dopoledne prostřednictvím e-mailu od mladé modelky.
OLOMOUCKÝ KRAJ - Pokud by v regionu propukl rozsáhlý požár, mohli by mít záchranáři problém. Ministerstvo zemědělství totiž doposud nepodepsalo smlouvu s provozovatelem letecké hasičské služby.
OLOMOUCKÝ KRAJ - Pokud by v regionu propukl rozsáhlý požár, mohli by mít záchranáři problém. Ministerstvo zemědělství totiž doposud nepodepsalo smlouvu s provozovatelem letecké hasičské služby.
SEDLEC - Jediná protihluková stěna, která dělí obec Sedlec od letištní plochy základny v Náměšti nad Oslavou, nemilosrdně mizí. Dělníci postupně vykáceli celý les. V obyvatelích rostou obavy z hluku.
BROUMOV, LAS VEGAS - Český hokejista Jaromír Jágr se po vyřazení jeho týmu New York Rangers z Play Off v NHL rozhodl, že vyrazí se svou mladou přítelkyní, modelkou Innou Puhajkovou z Broumova, do města hazardu Las Vegas.
BROUMOV, LAS VEGAS - Český hokejista Jaromír Jágr se po vyřazení jeho týmu New York Rangers z Play Off v NHL rozhodl, že vyrazí se svou mladoupřítelkyní, modelkou Innou Puhajkovou z Broumova, do města hazardu Las Vegas.