Bedřichov - Velkou lyžařskou exhibicí se vším všudy vyvrcholila série netradičních závodů v běhu na lyžích SKI magazín Atomic Salomon Tour. Pro účely jejího posledního zastavení vyrostla nad bedřichovským stadionem běžecká trať plná zatáček, skoků, klopenek a boulí, na kterou se následně vydali ti nejodvážnější ze závodníků, aby změřili síly v relativně mladé, ale divácky velmi atraktivní disciplíně zvané Nordix.
Liberec - Na liberecké palubovce hrál nepříjemný soupeř z Náchoda. Domácí volejbalistky Lokomotivy ale zvládly oba druholigové zápasy na jedničku, a to hlavně za pomoci bouřlivého povzbuzování fanoušků Dukly Liberec. Lokomotiva je tak v tabulce na 3. místě se stejným počtem bodů jako druhé Bohemians a na vedoucí Hronov ztrácí tři body.
Liberec - Zatímco v pátek se na ledě liberecké Tipsport areny budou prohánět hokejisté ve svém 5. čtvrtfinálovém duelu, o den později už bude multifunkční hala proměněna k nepoznání. V sobotu 17. března nahradí ledové kluziště zápasnický ring a v 18 hodin začne prvními předzápasy galavečer bojovníků s názvem Night of Warriors.
Liberec - Nové mládě velblouda dvouhrbého, které se narodilo v liberecké zoo v úterý 13. března, budou moci vidět návštěvníci už zřejmě tento týden. Mládě je umístěné sice venku, ale zatím pouze v zázemí, kam ještě návštěvníci zahrady nemohou.
Liberec /ROZHOVOR, FESTIVAL/ - Liberecká kapela Act of God vystoupí v sobotu od 22.20 na třídenním festivalu Liberec Fest. Již na tomto vystoupení by chtěli členové začít točit videoklip k písni, kterou si odhlasovali fanoušci.
Kutná Hora - Slavnostně sundat blikající jackpoty a další pohyblivou světelnou reklamu se chystají v pátek 16. března kutnohorské herny a kasina. „Dávají tak najevo svou společenskou odpovědnost za vhled města a prevenci závislostí,“ okomentoval akci Andrej Čírtek, sekretář Unie herního průmyslu.
Liberec - Petr Hrubý, který se u Okresního soudu v Liberci zpovídá ze série žhářských útoků v obytných domech, držení dětské pornografie a distribuce drog, dnes uslyší závěrečné návrhy a zřejmě i rozsudek.
Neratovice - Na favorita sice nestačili, ale přesto futsalisté CF Radobýl Litoměřice i po porážce od mělnického Olympiku stále živí šanci na postup do play off.
Malá Skála, Liberec - Největší open-air festival v kraji mění po 20 letech místo konání: Z Malé Skály v Českém ráji se stěhuje do areálu Vesec v Liberci. Hvězdami bude Landa, Nohavica a Kabát.
Praha – Dvacátým čtvrtým kolem pokračovala v Edenu interliga házenkářek. V něm se utkaly Zora Olomouc a DHC Slavia Praha, dva celky, na něž zbudou po základní části boje o udržení.
Kutná Hora - Slavnostně sundat blikající jackpoty a další pohyblivou světelnou reklamu se chystají v pátek 16. března kutnohorské herny a kasina. „Dávají tak najevo svou společenskou odpovědnost za vhled města a prevenci závislostí,“ okomentoval akci Andrej Čírtek, sekretář Unie herního průmyslu.
Tanvald/Liberec – I ve středu pokračovalo u Krajského soudu v Liberci hlavní líčení s trojicí obžalovaných z vraždy sedmdesátiletého důchodce a organizování k loupeži.
Severní Čechy - Nemůžete do světa? Svět přijde za vámi. Konkrétně za dětmi ze severních Čech. A představí jim vzdálený a tajemný svět Ekvádoru a Galapág. Přesně tak se jmenuje unikátní vzdělávací projekt společnosti Planeta Země 3000. Postupně se představí školám z Liberce, Ústí nad Labem, Děčína a odtud se přesune do Liberce.
Liberec, Malá Skála - Největší open-air festival v kraji mění po 20 letech místo konání: Z Malé Skály v Českém ráji se stěhuje do areálu Vesec v Liberci. Hvězdami bude Landa, Nohavica a Kabát
Liberec, Malá Skála - Největší open-air festival v kraji mění po 20 letech místo konání: Z Malé Skály v Českém ráji se stěhuje do areálu Vesec v Liberci. Hvězdami bude Landa, Nohavica a Kabát
Liberec - Revizor autobusu městské hromadné dopravy v Liberci si v úterý po poledni v ulici Žitavská v Liberci prožil hrůznou chvíli. Mladá žena na něj zaútočila nožem poté, co jí vyzval k předložení jízdenky.
Liberec – Trojice mužů v úterý stanula před Krajským soudem v Liberci, kde se zpovídají z loňské vraždy sedmdesátiletého důchodce z Tanvaldu. Shodou okolností tomu včera byl přesně rok, co k němu ze Semil přijeli loupit. Smutné je, že směšná finanční hotovost a dva mobily, které si tehdy odnesli, stály seniora život. Josef Husička je v kauze souzen za loupež, zatímco Leoši Lipenskému a Ladislavu Olahovi hrozí za vraždu a porušování domovní svobody až výjimečný trest.
Liberec - Zavřeno. To hlásil několik posledních měsíců nápis na dveřích do jedné z nejstarších hospod v Liberci, Černém koni na Nerudově náměstí. Vše se před pár dny změnilo. Nový provozovatel podnik začátkem března otevřel ve zkušebním provozu a tuto sobotu 17. března tam oficiálně odstartuje provoz irské restaurace Black horse. A jak jinak než slavností svatého Patrika.
Bedřichov /FOTOGALERIE/ - Závěrečný závod třídílné série závodů na běžkách SKI magazín Tour uzavřel divácky atraktivní cross na trati v Bedřichově. Zvítězil Ladislav Rygl mezi muži a mezi ženami vyhrála Simona Jiřičková.
Liberec - Sedmatřicetiletý radní Libereckého kraje Pavel Petráček (ČSSD) má na starost sociální oblast. Tou letos otřásl skandál s tunelováním evropských dotací, kdy členové Libereckého romského sdružení neoprávněně fakturovali 26 milionů korun.
Jičín – Třetí kuželkářská liga mužů pokračovala zápasy 18. kola. Vedoucí celek Červeného Kostelce doma pouze remizoval s Ústím nad Labem a nabídl tak svým pronásledovatelům šanci snížit jeho náskok.
Liberec - Play-off florbalové extraligy žen má za sebou první sérii, v níž liberecké hráčky přivezly z Prahy výhru a porážku. Stav je tak 1:1 a nyní se o víkendu dvakrát hraje v Liberci.
Praha, Liberec - Pražský městský soud v úterý uznal 47 z celkem 56 přezkoumávaných pohledávek v hodnotě přes 92 milionů korun, které přihlásili věřitelé v konkurzu na pořadatele lyžařského šampionátu v Liberci OC FIS NORDIC. Celkem se do konkurzu přihlásilo 69 věřitelů s pohledávkami za téměř 400 milionů korun.
Liberec - Ligové házenkářky Lokomotivy porazily v domácím prostředí nebezpečnou Plzeň, která okupovala 4. příčku. Liberecké zvítězily o osm branek a drží si stále druhé místo za suverénní Slavií Praha.
Kranjska Gora (Slovinsko), Liberec - Filip Trejbal skončil 28. a Kryštof Krýzl 29. ve slalomu Světového poháru ve slovinské Krajnské Goře. Kryštof Krýzl tak uhájil celkově 30. místo ve slalomu ve Světovém poháru za 68 bodů, Filip Trejbal je aktuálně s osmnácti body 42.
Praha, Liberec - Pražský městský soud v úterý uznal 47 z celkem 56 přezkoumávaných pohledávek v hodnotě přes 92 milionů korun, které přihlásili věřitelé v konkurzu na pořadatele lyžařského šampionátu v Liberci OC FIS NORDIC. Celkem se do konkurzu přihlásilo 69 věřitelů s pohledávkami za téměř 400 milionů korun.
Liberec, Česká Lípa /KONCERT/ - Provokující raper Bonus v lednu získal historicky první cenu kritiky Apollo za svou desku Náměstí míru. Veřejnost překvapil tím, že hned dal svou desku zdarma ke stažení na internet.
Liberec – Trojice mužů v úterý stanula před Krajským soudem v Liberci, kde se zpovídají z loňské vraždy sedmdesátiletého důchodce z Tanvaldu. Shodou okolností tomu včera byl přesně rok, co k němu ze Semil přijeli loupit. Smutné je, že směšná finanční hotovost a dva mobily, které si tehdy odnesli, stály seniora život. Josef Husička je v kauze souzen za loupež, zatímco Leoši Lipenskému a Ladislavu Olahovi hrozí za vraždu a porušování domovní svobody až výjimečný trest.
Tanvald/Liberec – Trojice mužů v úterý stanula před Krajským soudem v Liberci, kde se zpovídají z loňské vraždy sedmdesátiletého důchodce z Tanvaldu. Shodou okolností tomu včera byl přesně rok, co k němu ze Semil přijeli loupit. Smutné je, že směšná finanční hotovost a dva mobily, které si tehdy odnesli, stály seniora život. Josef Husička je v kauze souzen za loupež, zatímco Leoši Lipenskému a Ladislavu Olahovi hrozí za vraždu a porušování domovní svobody až výjimečný trest.
Českolipsko - Deník přináší sportovní výsledky z uplynulého víkendu. Na programu byla 2. liga futsalistů a florbalistů. A českolipským zástupcům se dařilo
Nové Město p. S. /FOTO/ - Plné ruce práce měli v neděli ráno hasiči v Novém Městě pod Smrkem, když museli v brzkých ranních hodinách vyjíždět k hořícímu rodinnému domu v Sokolské ulici.
České Budějovice, Liberec - Také druhý zápas na jihu Čech skončil vítězstvím Bílých Tygrů. Velmi dobrý defenzivní výkon vyšperkoval kapitán Petr Nedvěd, který byl u všech tří libereckých gólů. Budějovice - Liberec 1:3. Série se stěhuje pod Ještěd. V pátek Tygři přivítají Mountfield na domácím ledě.
Liberec - Bílý plášť a zkumavky vyměnila studentka biologie Linda Kobosilová z Liberce za přehlídková mola. Alespoň na nějaký čas. Už podruhé pokouší štěstí v soutěži krásy Česká Miss 2012. Nebyl to její nápad, oslovila ji skautka soutěže. Už před dvěma lety totiž Linda ve stejném klání dorazila až do semifinále a zřejmě zanechala dojem.
Liberec - Revizor autobusu městské hromadné dopravy v Liberci si v úterý po poledni v ulici Žitavská v Liberci prožil hrůznou chvíli. Mladá žena na něj zaútočila nožem poté, co jí vyzval k předložení jízdenky.
Liberecko – Co si dáte k pití? Vodu z kohoutku! Čím dál častěji můžete v restauracích slyšet toto přání z úst hostů. Kohoutková voda již není synonymem prázdné kapsy ani buranství. Vyžadují ji lidé v celé zemi a restaurace se této poptávce začínají přizpůsobovat i nabídkou. V Liberci vám „čerstvou kohoutkovou“ zdarma přinesou ve více než deseti podnicích, v rámci celého kraje ji dostanete na 41 místech.
Nové Město p. S. - Plné ruce práce měli v neděli ráno hasiči v Novém Městě pod Smrkem, když museli v brzkých ranních hodinách vyjíždět k hořícímu rodinnému domu v Sokolské ulici.
Hradec Králové - Basketbalisté hradeckého Sokola neuspěli v Jindřichově Hradci, v neděli je čeká derby. V prvoligové tabulce momentálně okupují pátou příčku se ziskem čtyřiceti bodů.
Praha – Už šestou výhru v letošním kalendářním roce mají na svém kontě futsalisté pražské Slavie. Na té poslední se velikou měrou podílel Mikuláš Wojnar, který se v duelu s Andy Liberec blýskl hatrickem. Sešívaní tak dvě kola před koncem Chance futsal ligy poskočili na sedmou příčku, zajišťující play off.
Liberec - Již tuto sobotu vypukne v liberecké Tipsport areně bojový svátek v Libereckém kraji. Night of Warriors přinese kromě dalších atraktivních zápasů také tři boje o profesionální titul mistra světa! Jedním z bojovníků, kteří budou usilovat o světový pás, je Jan Fendrich z Iron Fighters. Přinášíme vám se zkušeným bojovníkem rozhovor, jak se chystá na tento velkolepý galavečer.