
Vyklepáno z trenýrek: Kopu prales. Penalty mi fakt nejdou!
Prackovice – Tři penalty, nula gólů. Ano, tohle je moje bilance při pokutových kopech. Nebudeme si nic nalhávat, jsem prostě neuvěřitelné kopyto. Vždyť také kopu prales. Jednou ji ale dám!
Prackovice – Tři penalty, nula gólů. Ano, tohle je moje bilance při pokutových kopech. Nebudeme si nic nalhávat, jsem prostě neuvěřitelné kopyto. Vždyť také kopu prales. Jednou ji ale dám!
Stráž nad Nisou – Kamerový systém už dávno není výsadou jen velkých měst. Chystají ho i v Chrastavě.
/INFOGRAFIKA/ Slevy pro seniory, děti a studující mládež do 26 let, jejichž zavedení v meziměstské dopravě od 1. září nařídila vláda, ve velkém přejímají i města.
Český Dub – Před třemi roky usušili první várku masa. Po dlouhém rozmýšlení se rozhodli jít za svým snem a po hledání vhodných prostor se usadili v Českém Dubu.
Liberecký kraj – Nejvyschlejší půda v kraji je na Českolipsku. Celé území ohrožuje nejvyšší, pátý stupeň půdního sucha. Nedostatkem vody trpí i řeky, téměř na všech tocích hlásí stanice nízkou hladinu. Situace by se ale měla podle meteorologů brzy zlepšit.
Liberec – Krásné náušničky různých tvarů, barev a velikostí. To a mnohem více nabízí mladá a rozvíjející se značka Lottka stylique, která se pravidelně se svým stánkem účastní Tatrhů.
Liberec – Jednalo se o požár v odsávacím zařízení průmyslového objektu v areálu průmyslového objektu firmy Magna Bohemia, s. r. o. v Liberci.
Liberec /FOTO, ROZHOVOR/ – Ošetřovatel slonů v liberecké zoo Václav Aschenbrenner si splnil dětský den. Pracuje se zvířaty, která mu od malička imponují.
Liberecko – Oživení zanedbaných míst, sousedské slavnosti, opravy drobných památek, výsadby alejí. Projekty, kterými obyvatelé ulic, čtvrtí a obcí změní místo, kde žijí, finančně a mentorsky podpoří Nadace Via ve spolupráci s Nadací Jablotron.
Současný trenér libereckého Slovanu Zsolt Hornyak proto Slezskému FC nastoupil za Hlučín ve druhé lize. Teď proti ní povede fotbalisty Liberce jako hlavní kouč.
ROZHOVOR / Sparta? Ne. Slavia? Taky ne. Plzeň? Vůbec. Pro křídelníka Slovácka Jana Navrátila jsou největším ligovým svátkem souboje s Olomoucí. Osmadvacetiletý fotbalista i dva roky po svém odchodu ze Sigmy bere zápasy s mateřským klubem velmi prestižně.
Pojizeří – Pořádně si zalaškoval červnový los Fortuna Divize C. Hned na první kolo nalinkoval pojizerské derby mezi Turnovem a sousedními Přepeřemi.
Fotbalista Jan Žídek si v letošním roce užil své. Během jarní části si na tréninku přetrhl křížové vazy v koleni, následovala nucená pauza. Nyní už ale obránce Slezského FC Opava vidí světlo na konci tunelu.
Karviná – Útočník fotbalové Karviné Tomáš Wágner strávil v Jablonci dva roky, teď se na jeho hřišti pokusí s Karvinou urvat první body nové sezony.
Liberec - Jan Nezmar, ikona libereckého fotbalu a aktuální ředitel Slavie Praha se vrací do Liberce. V sobotu 11. srpna se on, sportovní komentátor Míra Bosák, boxer Lukáš Konečný a také exliberecký talent Honza Blažek i herec David Suchařípa představí při fotbalové exhibici na hřišti ve Vratislavicích. A nebudou to jen tyto osobnosti.
Vratislavice nad Nisou - Jan Nezmar, ikona libereckého fotbalu a aktuální ředitel Slavie Praha se vrací do Liberce. V sobotu 11. srpna se on, sportovní komentátor Míra Bosák, boxer Lukáš Konečný a také exliberecký talent Honza Blažek i herec David Suchařípa představí při fotbalové exhibici na hřišti ve Vratislavicích. A nebudou to jen tyto osobnosti.
Opava – Jan Žídek si v letošním roce užil své. Během jarní části si na tréninku přetrhl křížové vazi v koleni, následovala nucená pauza. Nyní už ale obránce Slezského FC Opava vidí světlo na konci tunelu.
Plzeň – Trenér Bílek dal Zlínunový impuls, míní gólman FC Viktoria Plzeň.
Liberec – Podmínky na magistrátu v krajském městě prověřuje kontrola ze Státního úřadu inspekce práce. Inspektoři nezamířili do Liberce náhodou. Poslal je sem sám náměstek libereckého primátora Jan Korytář.
Takovou generaci už český volejbal dlouho neměl. A o kom jiném by měla být řeč než o jejím kapitánovi? Seznamte se: Ondřej Piskáček. Právě on, vůdčí osobnost zlaté osmnáctky a stříbrné dvacítky z mistrovství Evropy, přichází na nahrávačský post do Benátek nad Jizerou.
Liberec - Pro Pavla Čapka, trenéra fotbalových dorostenců U19 Slovanu Liberec, čeká v novém ročníku výzva.
Pro velký fotbal Jana Mudru vychovala Plzeň, za tu však k soutěžnímu zápasu nikdy nenastoupil. Proto přestoupil v roce 2012 do Znojma, kde strávil dvě a půl sezony. S jihomoravským celkem zažil postup do první ligy, ale i následný pád. Nyní, po dalších čtyřech letech, navlékl český záložník znojemský dres znovu.
Jablonec n. N. – Jeden z významných dotačních projektů jabloneckého magistrátu za 18,4 milionu korun se týká základních škol Mozartova a Liberecká.
Po dlouhých deseti letech se vrací domů a s titulem v kapse. Odchovanec vsetínského florbalu se na rok formou hostování v Mladé Boleslavi upsal ambiciózním otrokovickým Panterům, kterým by rád pomohl k medaili.
Liberec - Výborný počin! Jednání mezi zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Fotbalové asociace České republiky dopadlo pro fotbal dobře. Byl schválen předložený Koncept financování členských a pobočných spolků, který připravila FAČR. Celkově se jedná o částku 300 miliónů Kč, kterými budou podpořeny členské a pobočné spolky FAČR.
Liberec – Ještě měsíc potrvá jedinečná výstava v Oblastní galerii Liberec nazvaná Fenomén Charlemont: Eduard, Hugo a Theodor. Expozice návštěvníky seznámí s díly bratrů Charlemontových z přelomu 19. a 20. století malířů Eduarda a Huga a sochaře Theodora.
Jizerské hory – Máte doma nějakou fotografii z Jizerských hor se zajímavou krajinou, událostí či osobním příběhem? Podělte se o ni se Správou chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.
Léto, to je slunce, vychlazené pivo a hudební festivaly. Pokud patříte k fanouškům českých hudebníků, rozhodně byste si neměli nechat ujít letošní ročník Létofestu. Kapelami a zpěváky nabitý festival vás provede tím nejlepším z československé rockové a popové produkce, a to na území zbývajících pěti krajských měst.
Liberec – Společnost Flix-Bus získala necelý rok po startu linky z Prahy do Liberce povolení k zastavování na terminálu městské hromadné dopravy v centru Liberce. Ten je díky své poloze v centru města využívanější.
Pro velký fotbal Jana Mudru vychovala Plzeň, za tu však k soutěžnímu zápasu nikdy nenastoupil. Proto přestoupil v roce 2012 do Znojma, kde strávil dvě a půl sezony. S jihomoravským celkem zažil postup do první ligy, ale i následný pád. Nyní, po dalších čtyřech letech, navlékl český záložník znojemský dres znovu.
Českolipsko – Učiliště vyměňuje výtahy, šenovská umprumka kanalizaci.
Teplice, Liberec - Půl hodiny se hlavně Teplice v sobotním severočeském derby u Nisy rozkoukávaly, potom ale s domácím Libercem nabídly téměř pěti tisícovkám diváků parádní podívanou, při níž kralovala ofenziva. A z chyb v defenzivě trenéři Hornyák a Šmejkal šedivěli.
Liberecký kraj – Lehké lůžkoviny, infúze a tam, kde to jde, větráky. Tak bojují zdravotnická a sociální zařízení proti vedru.
Liberecký kraj – Lehké lůžkoviny, infúze a tam, kde to jde, větráky. Tak bojují zdravotnická a sociální zařízení proti vedru.
Liberecký kraj – Lehké lůžkoviny, infúze a tam, kde to jde, větráky. Tak bojují zdravotnická a sociální zařízení proti vedru.
Hlavním symbolem Liberce a vlastně i celého Libereckého kraje je z dálky viditelný Ještěd. Horský hotel s televizním vysílačem, krytým vyhlídkovým ochozem, restaurací a kavárnou. Téměř sto metrů vysoká věž s originálním tvarem vznikla v letech 1966 až 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka a během desítek let získala řadu ocenění, včetně prestižní Perretovy ceny.
Do Turnova ve středu doputovalo nové CT, které díky svým vlastnostem významně zkrátí dobu vyšetření.
Liberec - Změny na trenérských lavičkách v krajských fotbalových soutěžích zaznamenalo několik klubů z Liberecka.
Liberecká zoo jako vůbec nejstarší zahrada na území bývalého Československa míří k prvnímu století své existence. Počátky zookoutku v libereckých Lidových sadech spadají už do roku 1904, kdy zde ornitologický spolek vystavěl velkou veřejnou voliéru. Ta se později rozrostla o další ptačinec a výběhy se srnčí zvěří. Z malého zvěřince tak během století vyrostlo sebevědomé a mezinárodně uznávané chovatelské zařízení.
Liberec – Desítky, leckdy i stovky lidí denně se koupou v nově otevřeném lesním koupališti v Lidových sadech. Má to však jeden háček, koupaliště na Jizerském potoce se kvůli suchu a netěsnící vaně potýká s nedostatkem vody.
Nová Ves – Nepříjemnosti teď musí řešit včelaři z okolí Nové Vsi u Chrastavy.
Karviná – Je prvním karvinským střelcem v nové sezoně. Svou trefu by však Lukáš Budínský jistě rád vyměnil za nějaký ten bod do tabulky. Karviná totiž zůstává na nule i po třech kolech, neboť v neděli podlehla Mladé Boleslavi v ofenzivním utkání 3:4.
Liberec – K létu patří neodmyslitelně i pikniky. Do jedné ruky deku, do druhé piknikový koš a může se vyrazit. Jeden takový proběhne v libereckém parku v Budyšínské ulici ve středu odpoledne.
Liberec – Zóna, ve které je možné vypůjčit si nebo vrátit růžové sdílené kolo, se postupně rozšiřuje.
Severní Čechy – Nejvyšší české fotbalové soutěže se už po dlouhé zimní přestávce naplno rozeběhly, 1. i. 2. liga již píší premiérové kapitoly revolučního ročníku 2018/2019.
/ROZHOVOR/ Kapitán Teplic Admir Ljevaković v Liberci při remíze 2:2 odehrál své 250. prvoligové utkání. Potvrdilo se, že když „Ljeva“ hraje jubilejní zápasy, skláři neprohrávají.
Liberec – Finálového závodu mezinárodního mistrovství republiky dvojic se na nejkratším tuzemském oválu zúčastnil i slánský AK. Čejka s Dudkem ale díru do výsledkové listiny neudělali a skončili na posledním sedmém místě.
Liberec – V rámci oslav dvacátého výročí Půjčovny strojů totiž na náměstí Edvarda Beneše v Liberci vyroste letní kino a vstup bude zdarma.
/ROZHOVOR/ Kapitán Teplic Admir Ljevaković v Liberci při remíze 2:2 odehrál své 250. prvoligové utkání. Potvrdilo se, že když „Ljeva“ hraje jubilejní zápasy, skláři neprohrávají.
Jičínsko - Pětašedesátý ročník nejoblíbenějšího letního volejbalového turnaje je v polovině. Ta první byla horká, ale velice úspěšná, a to i pro několik výběrů ze Středočeského kraje. První víkend turnaje se opravdu vydařil – hráči s pořadateli zvládli i veliké horko.