Fotbalisté Zlína cítí, že po dvou zápasech, ve kterých získali jediný bod, zase potřebují zabrat. Triumf nad Libercem by ševcům vrátit pohodu a klid na práci před nadcházející reprezentační přestávkou. „Chceme Slovan porazit,“ říká trenér Fastavu Michal Bílek.
Rumburk - Celkem devět týmů, které se zamilovaly do rugby, se představilo na Městském stadionu v Rumburku. Tamní celek RC Lions Rumburk zde pořádal klání o Lužický pohár, který se hrál jako šestý turnaj Českého poháru sedmičkového rugby.
Liberec - Městu se podařilo obsadit téměř všechna místa v komisích pro místní referendum, které o víkendu na území Liberce proběhne. „Aktuálně nám chybí devět komisařů, situace se ale vyvíjí z minuty na minutu,“ informoval Deník ve čtvrtek odpoledne tajemník magistrátu Martin Čech.
Liberec - Třetí nejvyšší basketbalová soutěž pomalu klepe na dveře a s tím i dvě liberecká želízka v ohni. V lize se totiž opět představí Kondoři Liberec a Lynx Liberec. Právě druhý zmiňovaný tým trénuje Jan Pastýřík, který dlouhodobě působil u konkurečního týmu Kondorů. „Rivalitu mezi kluby nevnímám“ poukazuje v rozhovoru pro Liberecký deník trenér Lynxu.
Liberecký kraj – Liberecký deník pořádá už popáté charitativní Kabelkový bazar. V OC Forum se uskuteční sice až 10. listopadu, ale sbírat můžete už teď.
Děčín - Opravit školy v okrajových částech města, zlepšit dopravu nebo řešit sociální problémy. To vše slibovaly momentálně vládnoucí strany v Děčíně. Příliš úspěšné v plnění slibů ale nebyly. Na druhou stranu se jim podařilo spustit věci, o kterých před minulými volbami nemluvily.
Liberec - Kvůli nedělnímu konání běžeckého závodu se musí řidiči a cestující MHD připravit na komplikace v dopravě. Místo tramvají budou mezi Fügnerovou a Lidovými sady mezi 11. a 16. hod. jezdit autobusy, které vynechají zastávky Ulice 5. května, Průmyslová škola i Muzeum.
Liberec – Novou zbrojnici získali dobrovolní hasiči z Krásné Studánky. Jednotka, která sídlí na půli cesty mezi Libercem a Raspenavou, tak má snadnější výjezdy i nové vybavení. V sobotu slavnostně otevřený objekt s malou dvoupodlažní vestavbou vyšel i s vnitřním vybavením na 13,7 milionu korun.
Zápasy s Libercem, kde před svým příchodem do Zlína hrával, už s ním skoro nic nedělají. Vždyť ze staré party, která v Evropské lize proháněla Marseille, Bragu a Groningen, zbylo pod Ještědem jen torzo.
Jihlava – Tvrdý oříšek, který nedokázaly rozlousknout. Takovým soupeřem byl pro volejbalové juniorky KCTM Vysočina celek Liberce, který si v jihlavské hale Teniscentra připsal do extraligové tabulky dvě čisté výhry.
Zápasy s Libercem, kde před svým příchodem do Zlína hrával, už s ním skoro nic nedělají. Vždyť ze staré party, která v Evropské lize poháněla Marseille, Bragu a Groningen, zbylo pod Ještědem jen torzo.
Pouze dvě povinná vítězství nad moravskými rivaly z Brna a Znojma, zbytek porážky. Otrokovičtí florbalisté urvali v úvodních sedmi kolech Superligy jenom osm bodů, což je vzhledem k předsezonním ambicím poněkud málo.
Liberec – SIALská trojčata. V pátek bude mít v libereckém Malém divadle světovou premiéru inscenace nazvaná SIALská trojčata, která, jak už napovídá název, připomene divákům slavnou trojici architektů Karla Hubáčka, Miroslava Masáka a Otakara Binara. Dobu, v níž tvořili, i jejich nejslavnější díla se autoři rozhodli přiblížit netypickým způsobem, a to prostřednictvím „zmužilého kabaretu“.
Žďár nad Sázavou - Konec sedmitýdenní přípravné fázi. Žďárští druholigoví basketbalisté v sobotu a neděli přivítají první soupeře. Na Bouchalky dorazí po čtyřech letech strávených na Moravě jiné celky - Tesla Pardubice a Chrudim.
Liberec – Pět hasičských jednotek zasahovalo v úterý v podvečer v domě s pečovatelskou službou v Liberci-Rochlici. Požár vznikl v bytě vozíčkáře. Příčinou byla pravděpodobně závada na elektrickém spotřebiči.
Brno – V sedmadvaceti letech je polská posila Agata Skibová nejstarší hráčka týmu. I to dokazuje, s jak mladým výběrem vstupují v sobotu do nového ročníku volejbalistky Králova Pole.
Vaňov - Fotbal ve Vaňově na Ústecku zažívá obrození, kromě výher a spousty branek si mohou diváci, kteří zavítají na okresní přebor, vybrat z široké nabídky občerstvení. „Máme klasiku, klobásu a hermelín, vždy k tomu ale přidáváme nějakou spěcialitu, kterou obměňujeme,“ říká Tomáš Traista, který obsluhuje masivní zděný gril. „Dělal nám to tu jeden známý zedník, ale bylo s tím tolik práce, že už to prý nikdy dělat nechce. Kdyby se někdo ptal na kontakt, mám raději říkat, že už umřel,“ směje se.
Příbram - V pátek 28. září odehrály příbramské starší žačky druhý turnaj společného přeboru. Navštívily sportovní halu v pražských Kobylisích. Na turnaji jim chyběla opora Podušková, ale tentokrát s nimi vyrazily nové členky Božková a Krejzová. Děvčata se postupně utkala s celky Sokol Kobylisy B, TJ Astra Praha, Sokol Kobylisy A, Házená Mělník a DHK Loko Liberec.
Jižní Čechy - Ahoj! Nejprve se vám představím. Jsem Parson Russel teriér. Protože jsem fenka, říkají mi Kessy. Právě odjíždím se svou paničkou do Švédska, kde se bude ve městě Kristianstad konat mistrovství světa v agility.
/FOTOGALERIE/ Na Václavském náměstí má česká síť Pytloun Hotels první hotel v Praze. Vznikl rekonstrukcí domu U Zlaté pšenice, kde po revoluci sídlila Česká spořitelna. V prvních dvou patrech nedávno otevřela pop-up studio nábytkářská firma IKEA. Třetí až sedmé patro je určeno pro hosty Pytloun Boutique Hotelu Prague.
Olomoucká Sigma doufá, že záložník Šimon Falta by přece jen nemusel dostat trest za vyloučení v Liberci a mohl by tedy v sobotu nastoupit ve šlágru proti pražské Spartě.
Kladno – Druhé vítězství za sebou si připsali fotbaloví starší žáci SK Kladno U15. Po Teplicích porazili v nejvyšší české soutěži Duklu Praha 1:0. Nad stejným soupeřem vyhráli i žáci do čtrnácti let. Ti porazili soupeře z Julisky 4:3. Mladší žáci byli na domácím hřišti proti Mostu úspěšní jen z poloviny. Třináctka prohrála 3:4 a dvanáctka vyhrála vysoko 11:2. Dorosty SK Kladno měly o víkendu volno.
Liberec - Fanoušci sportu se tentokrát mohou vypravit do kina. V Liberci začíná čtyřdenní mezinárodní festival Sportfilm, který nabídne divákům desítky filmů. Ty budou k vidění v Kině Varšava.
Liberec /FOTO/ – Ulice České mládeže, hlavní cesta z a do liberecké průmyslové zóny Jih, se řidičům otevře ještě dříve, než bylo v plánu, a to už v pátek 5. října v 16 hodin odpoledne. Informoval o tom mluvčí kraje Filip Trdla.
Liberec – Operu Popelka Gioacchina Rossiniho zahraje dnes, tedy v úterý 2. října, po páteční a nedělní premiéře Divadlo Františka Xavera Šaldy v Liberci. Třech oříšků ani střevíčku se ale diváci v nové inscenaci nedočkají.
Jablonec n. N. - Narkomany ve svém okolí nechceme. Tak reagují místní obyvatelé na skutečnost, že v ulici Střelecká v Jablonci má vzniknout multifunkční sociální centrum pro závislé za 9,5 milionu korun. Žádné podobné zařízení ve městě nyní nefunguje.
Liberec – Zastupitelé schválili nové smlouvy s dopravním podnikem. Ta stávající končí na konci roku. Podle nových zaplatí firmě v příštím roce kompenzaci 264 milionů korun a k tomu dalších 3,8 milionu takzvaného čistého zisku. To je přibližně o dvacet milionů více než v letošním roce.
Liberec – To bylo entrée. Volejbalisté liberecké Dukly se na úvod extraligové sezony vypořádali doma se Zlínem hladce 3:0 (25:21, 25:18, 25:19). Svým rivalům v boji o titul tak poslali jasný vzkaz: S námi se musí počítat!
Zlínským volejbalistům vstup do nové sezony nevyšel. Fatra v pondělní dohrávce prvního kola mužské extraligy nestačila na favorizovaný Liberec, kterému v televizním duelu podlehla 0:3. Aspirantovi na titul tak náramně vyšly oslavy výročí sedmdesáti let od vzniku Dukly, hosté výraznější odpor kladli pouze v úvodním setu.
Karlovy Vary - Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko zahájili náročnou sezonu. Mimo obhajobu mistrovského titulu je čeká Český pohár, ve kterém taktéž budou usilovat o třetí finálovou účast v řadě, a k tomu jako třešničku posadí na volejbalový dort historicky premiérové vystoupení v Lize mistrů.
Liberec má další stoletou občanku. Stala se jí Marie Svobodová, které přišel v pondělí 24. září k nejkulatějšímu jubileu pogratulovat náměstek primátora Ivan Langr a zástupkyně městské komise pro občanské obřady a záležitosti.
Dolní Řasnice - Na železniční trati mezi Frýdlantem a Novým Městem pod Smrkem narazil v pondělí odpoledne automobil do motorové soupravy jedoucí do Liberce. „Řidič Škody Fabia při vjíždění na železniční přejezd pravděpodobně přehlédl z pravé strany jedoucí vlak a došlo tak ke střetu,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Při srážce se nikdo nezranil.
Liberec – Přestože Slovensko tvoří nedílnou součást naší historie, jeho současná výtvarná scéna je v Česku opomíjená. Tento nedostatek se teď snaží napravit Oblastní galerie Liberec (OGL), kde ve čtvrtek začala největší prezentace slovenských výtvarníků u nás. K vidění je celkem sedm desítek děl od téměř padesáti autorů.
Liberec - Spoj autobusové linky 18, který vyjíždí v 19:10 z Fügnerovy ulice, bude od pondělí prodloužen až do Rudolfova. Dosud končil v Blanické ulici.
Český Brod - Již desátý ročník soutěže ve střelbě historickou kuší se uskutečnil v sobotu 29. září na parkáně českobrodských hradeb. Soutěže se zúčastnilo 18 střelců z nichž někteří dorazili například z Roztok, Kralup, Benice, Liberce nebo také až z německého Berlína. Všichni střelci byli po slavnostním nástupu, který doprovázela dobová kapela, tradičně přivítáni chlebem, solí a vínem.