
To, co se doma válí ve skříni, udělá radost druhým
Liberec – „Děkuji vám,“ a pak už jen slzy vděčnosti v očích. Tak přijala peníze na zaplacení obědů ve škole pro své dvě děti pětačtyřicetiletá žena z Jablonecka.
Liberec – „Děkuji vám,“ a pak už jen slzy vděčnosti v očích. Tak přijala peníze na zaplacení obědů ve škole pro své dvě děti pětačtyřicetiletá žena z Jablonecka.
Liberecko – Na půlnoční mši nebo na posezení po štědrovečerní večeři musejí lidé autem, taxíkem nebo pěšky.
Kladno /ROZHOVOR/ - Na podzim spatřila světlo světa kniha s názvem Jak projít životními krizemi k životním výhrám. Spolu s její autorkou a specialistkou na krizovou komunikaci Miladou Záborcovou tak mají čtenáři příležitost podívat se na krizové a náročné situace ve svém životě „trochu jinak“.
Liberec - Zabruslit si přímo na ledě, který jindy brázdí hokejisté Bílých tygrů, budou lidé opět moci na Štědrý den v liberecké Home Credit Areně.
Asi v polovině letošní adventní doby jsem se zúčastnil velice hezkého koncertu. Byl nazván „Čas vzácný přišel“. V myšlenkách jsem spočinul na těch třech slovech a řekl jsem si, že se pro mne stanou vánočním mottem.
Přinášíme přehled mší na Liberecku.
Liberec – Rodiče mohou dětem zpříjemnit čekání na Ježíška návštěvou zoologické i botanické zahrady v Liberci. Obě zahrady budou mít otevřeno i během Štědrého dne.
Jaké budou svátky pro malé taneční mistry světa a republiky z ghetta i jejich okolí? Odpověď na tuto otázku dala návštěva známé sociálně vyloučené ostravské lokality.
Liberec – V průběhu prosince měli čtenáři Libereckého deníku šanci vyhrát v adventních soutěžích hodnotné ceny. A 15 z vás se z nich mohlo radovat.
Liberec – Avast! Liberecké gazely je v čele okresního futsalu, který se hraje v deseti týmech.
Z posledního utkání letošního roku si chtěli zkusit odvést tříbodovou nadílku, přerovské volejbalistky však ve Frýdku-Místku předvedly potřebný výkon pouze ve třetím setu.
Třinec - Hokejisté Liberce vyhráli v Třinci 3:2 po samostatných nájezdech a z venkovího úspěchu se radují po měsíci.
Liberec – Mezi nimi i maršalův kufřík.
Liberec, Frýdlant – Frýdlantskou nemocnici opustil její ředitel Jan Rais, který se vrátil na pozici technického ředitele do Krajské nemocnice v Liberci.
Liberec – Ve spolupráci s multikinem CineStar Liberec přinášíme přehled premiér a filmů, které lze aktuálně zhlédnout. Můžete se těšit hned na 4 premiéry včetně nového českého filmu Špindl a animovaného filmu Ferdinand.
Liberec – Na poslední chvíli schválili zastupitelé financování stavby podnikatelského inkubátoru.
Liberec – Vábení Sparty nevyslyšel, Slavii už ale neodolal. Trenér Jindřich Trpišovský opustil Liberec a rozhodl se pro štaci u mistrovské Slavie. Na severu Čech Trpišovského nahradí trenér David Holoubek, který působil u mládeže Sparty.
Ludvíkovice – Na pozoru by se měli mít řidiči, kteří cestují po hlavním tahu z Děčína na Liberec přes Ludvíkovice. Na křižovatce hlavní silnice se silnicí odbočující do obce totiž vytéká voda. Ta může namrznout a působit dopravní nehody.
Havířov – Extraligoví stolní tenisté SKST Baník Havířov opustili v prosinci poslední místo v tabulce, když v klíčovém zápase udolali Liberec 4:2.
Liberecký kraj - Rozhodnutí vlády o zvýšení platů všem zdravotníkům je podle náměstka hejtmana Přemysla Sobotky populistický tah.
Liberec – Ještěd má za sebou první úspěšný víkend. Lyžovat přišly stovky lidí. Naplno se ale rozjede až v pátek. I přes vstup soukromého vlastníka do areálu se pro letošní sezonu nic zásadního nemění.
Liberec – Volejbal na Základní škole Ještědská v Liberci se znovu dočkal přímé podpory Českého volejbalového svazu.
Liberec – Státní zástupce Radim Kadlček podal obžalobu na 13 lidí a 4 firmy.
Státní zástupce Radim Kadlček obžalobal 13 lidí a 4 firmy včetně hejmana Libereckého kraje Martina Půty. Známý politik čelí podezření z přijetí úplatku a zneužití úřední pravomoci. Vinu odmítá.
Sokolov – Lucie Křenková pracuje jako učitelka a ve svém volném čase se věnuje jako dobrovolnice lidem s mentálním znevýhodněním ve Společnosti Dolmen.
Liberec – Asi trochu překvapeni mohli být lidé, kteří šli včera dopoledne na procházku kolem liberecké přehrady. Mohli tam totiž narazit na plavce.
Liberecký kraj – Zmatek vnáší do předvánočního stánkového prodeje zaváděná elektronická evidence tržeb (EET). Řada stánkařů je tímto strašákem znechucená a znepokojuje je, že někteří ostatní trhovci prodávají legálně bez účtenek.
Vodňany, Liberec – Na dvou prosincových oblastních turnajích se ve velmi dobrém světle prezentovali badmintonisté z Českokrumlovska.
V Prostějově obraly v říjnu své soupeřky o set, ale doma se jim to nepodařilo. Volejbalistky TJ Ostrava ve včerejším 12. kole extraligy devítinásobným českým mistryním podlehly 0:3 (-23, -18, -17).
Liberec – Čekání libereckých hokejistů na tři body se protáhlo už na sedm zápasů. Bílí Tygři to mohli zlomit v domácím utkání 31. kola s Mladou Boleslaví, jenže v čase 59:53 inkasovali vyrovnávací gól po chybě gólmana Willa.
Liberecko – Návaly v nákupních centrech odrazují čím dál více zákazníků a lidé stále častěji vybírají dárky na internetu. Česká pošta tak zpracovává ještě více balíků než v předcházejících letech.
Liberec – Liberecká iQLANDIE si pro své návštěvníky nachystala vědeckou nadílku v podobě několika novinek.
Volejbalistky Frýdku-Místku přímý souboj o pátou příčku na severu Čech prohrály.
Liberec – Nemilé překvapení zažili zaměstnanci školky v Chodské ulici v Liberci, když zjistili, že se do ní během víkendu někdo vloupal.
Žebrák - V sobotu měl nastoupit v Jesenici k zápasu v Muay Thai i žebrácký Jakub Stelšovský. Pro onemocnění soupeře Tadeáše Růžičky se ale duel přesouvá do roku 2018. "Kaboo" tedy završil sezonu. "Letošní profi sezona byla velmi úspěšná, měl jsem pět zápasů, pět výher, z toho třikrát KO," těší Stelšovského.
Borotín – Starší žákyně ŠBK Borotín se tentokrát podívaly sportovnímu štěstí do jeho odvrácené tváře. V přímém souboji o první příčku basketbalové nadregionální soutěže ztratily v Českých Budějovicích naději na úspěch jen tři vteřiny před koncem.
Liberec – Město Liberec v boji proti podvodným prodejcům čehokoli nepolevuje. V úterý 19. prosince odpoledne měly slavnostní premiéru tři videoklipy, které varují před jejich nekalými praktikami.
Liberec – Adventní čas je tu a otevírají se nejen peněženky, ale i srdce. V tuto dobu bychom měli myslet nejenom na sebe, ale hlavně na ostatní. Např. na opuštěná zvířata…
Liberec – Ježíšek už navštívil redakci Deníku a my se rozhodli pomoci našim čtenářům s vánočními dárky.
Střední Čechy /FUTSALOVÝ SERVIS/ – Pokud ještě chtěli futsalisté Kolína pomýšlet na záchranu divize, museli doma přehrát Kadaň. Po boji a velkém obratu to nakonec dokázali (5:3). Ve druhé polovině soutěže, která odstartuje v novém roce, tak ještě nemusejí být zcela bez šance.
Liberec – Neznámý řidič v noci z pondělka na úterý autem rozjezdil čerstvě upravenou dráhu v běžeckém areálu Vesec.
Liberec – Případů, kdy agresivní cestující napadli řidiče, údajně přibývá. Řidiči si kvůli obavám o zdraví dokonce vyžádali kurzy sebeobrany.
Ústecký kraj - Děčínští fotbalisté prodloužili v divizi vítěznou sérii. Vyhrály i Teplice, Lovosice nebodovaly.
Burgas – Volejbalisté Liberce postoupili v Poháru CEV přes Neftochimik Burgas do osmifinále.
Česká Kamenice - Nebezpečná látka demolici v České Kamenici prodražila.
Liberecký kraj – Výroba vánočních perníčků není lehká, jak by se někomu mohla zdát. Platí u ní přísloví S trpělivostí nejdál dojdeš.
Liberec – Už podruhé ji vytáhl z dluhů a říká: Nemocnice je v dobré kondici, jen už bohužel praská ve švech.
Česká Lípa - Z páté příčky odstartují druhou poloviny 1. ligy juniorů volejbalisté České Lípy.
Liberec – Výtvarná dopravní soutěž, kterou pro děti uspořádal Tým silniční bezpečnosti a Policie ČR, už má své vítěze.
Liberecko – Ve středu 20. prosince přinese Liberecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.