
Včerejší silný vítr strhl střechu
Liberecký kraj - Silný nárazový vítr zastavil v neděli odpoledne provoz kabinové lanovky na vrchol Ještědu v Liberci.
Liberecký kraj - Silný nárazový vítr zastavil v neděli odpoledne provoz kabinové lanovky na vrchol Ještědu v Liberci.
Liberec - Na více než 500 místech se dnes budou zpívat koledy. Přidává se k němu stále víc a víc obcí a měst. Přijďte si s námi zazpívat například do Obchodního centra Forum v Liberci.
Kravaře v Čechách - Krajští kriminalisté prošetřují úmrtí šestašedesátileté ženy z Kravař. Nalezena byla mrtvá v sobotu v rodinném domě.
Liberecký kraj - Rodiče si i příští rok budou moci vybrat, do které mateřské školy umístí své ratolesti.
Nový Bor - Po pěti odehraných turnajích v devítičlenném krajském přeboru futsalistů se na čele tabulky vyhřívá dosud neporažený celek SF Kučera Kamenický Šenov.
Liberec - Miminkem měsíce listopadu se stal Ladislav Zdobinský. Získal 5467 hlasů. Gratulujeme!
Krupka - Florbal je fenomén doby. O víkendu, kdy vrcholil světový šampionát v Lotyšsku, na němž naši reprezentanti skončili čtvrtí, se v krupské hale hrál turnaj starších žáků.
Jen krůček je dělil od překvapení 10. kola extraligy, ale prodloužit sobotní duel v hale Karlovarska do tie-breaku se volejbalistům VK Ostrava nakonec nepodařilo, prohráli 1:3.
Liberec - Jak už Deník informoval, uzavře se v Liberci pět mostků a lávek kvůli havarijnímu stavu. Jde o dva mostky ke Krajskému úřadu, dva v Harcově a jednu ve Vesci.
Ústí nad Labem, Liberec – Derby severočeských rivalů přineslo očekávaný výsledek. Obhájce titulu nedal poslednímu celku volejbalové extraligy v 10. kole moc šancí, Dukla Liberec porazila od třetí sady vzdorující Ústí nad Labem za 105 minut 3:1 na sety. Mistři jsou mezi tuzemskou elitou pátí.
Jablonecko – Mimo provoz lanovka na Tanvaldský Špičák, mimo provoz lanovka na Ještěd a Žatci spadl vánoční strom na auto. Silný vítr potrápil severočeský region.
Liberec - Silný nárazový vítr zastavil dnes odpoledne provoz kabinové lanovky na vrchol Ještědu v Liberci. Rychlost nahoře na budově přesahovala v nárazech sto kilometrů v hodině, shodilo to hromosvod. Sílu větru po cestě nahoru ale není možné změřit, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán. Největší problémy jsou podle něj kolem podpěry lan na trase lanovky.
Loučeň, Patřín - Spisovatel Jan Jelínek vydal nedávno knihu Jizvy na duši o dětství a životě poznamenaném holocaustem. Má rozepsaných několik dalších knih. Téma holocaustu se mu do všech vtírá…
Liberec - Pod názvem Diagonála vznikla v rámci autorské spolupráce předních výtvarníku prof. ak. soch. Mariana Karla a MgA. Josefa Šafaříka, PhD., světelná plastika, která je dočasně instalovaná před budovou liberecké galerie.
Liberec – Derby severočeských rivalů přineslo očekávaný výsledek. Obhájce titulu nedal poslednímu celku volejbalové extraligy v 10. kole moc šancí, Dukla Liberec porazila od třetí sady vzdorující Ústí nad Labem za 105 minut 3:1 na sety. Mistři jsou mezi tuzemskou elitou pátí.
Liberec - Regionální značku Jizerské hory dostalo pro příští 2 roky 61 výrobců.
Pardubice - Hvězda vyslala na vrchol v krosu patnáct zástupců.
Liberec - /GALERIE/ Strážníci a Oblastní spolek Českého červeného kříže prohledávali zákoutí Liberce. Hledají bezdomovce, aby jim pomohli.
Praha - Volejbalisté Kladna porazili v 10. kole extraligy Benátky nad Jizerou 3:1, připsali si devátou výhru v řadě a dál vedou tabulku o bod před Karlovarskem, které si stejným poměrem poradilo s Ostravou. Výhru Západočechů řídil autor 26 bodů Michal Kriško, zdatně mu sekundoval Ondřej Hudeček.
Kladno – Čas pohádek přichází, proč by měla ta volejbalová v Kladně končit? V předvečer třetí adventní neděle si svěřenci trenérů Fortuníka a Klára připsali v Uniqa Extralize osmou výhru v řadě, kdy Benátky přemohli 3:1. Dál vedou tabulku a radost jim udělali i skvělí diváci. Zapojili se do klubové akce a naházeli na plochu stovky plyšových hraček pro děti z dětských domovů.
Praha – V Praze ve sportovní hale Aréna AC Sparta Praha se konalo Mistrovství republiky Českého svazu karate všech věkových kategorií, kterého se zúčastnilo téměř sedm stovek nejlepších českých karatistů a celkem osmdesát devět českých klubů. Mezi nimi byli i borci sadského klubu. A ti vybojovali dva tituly vicemistrů republiky.
Jablonec n. N. - Do 16. ročníku literární soutěže Městské knihovny v Jablonci přišlo 172 prací.
Liberec - Dva a půl milionu ušetří Liberec na základě nové smlouvy se společností Mafra, která bude od ledna 2017 nově tisknout radniční Zpravodaj.
Liberec - O čtyři procenta zlevní příští rok Teplárna Liberec. Letos platí zákazníci, kteří s ní mají smlouvu na pět let, 699 Kč/GJ, příští rok to má být 673 korun.
Liberec - Jak rychle dokážou jednotky dojet na místo, jak si počínají při záchraně zraněných nebo jak umí pátrat v terénu. To všechno si mohli vyzkoušet hasiči, policisté i zdravotníci z Libereckého kraje. Námětem cvičení byl pád letadla v Hodkovicích nad Mohelkou, kterým „cestovalo" dvacet lidí, z nichž dva na následky zranění „zemřeli".
Liberecko - Vyjedou nové noční vlaky i přímé autobusy z Frýdlantska do Prahy.
Kutná Hora - Díky nadaci Charta 77 Konta Bariéry by mohlo v Kutné Hoře jezdit v příštím roce senior taxi, které by přepravovalo seniory nad 65 let v Kutné Hoře za velmi nízkou cenu. Název taxi je „Taxík Maxík" a pod tímto názvem služba funguje v mnoha městech, například Prachaticích či Liberci.
Liberec /ROZHOVOR/ - Liberečtí volejbalisté sahali proti vítězi Ligy mistrů po senzaci. Libero Václav Kopáček věří, že jim pětisetový boj s Rzeszówem dodá sebevědomí.
Liberec/Bogatynia - Funkčnost zastínění skleníků společnosti Citronex u polské Bogytynie, který byl spuštěn v polovině září, prověřili astronomové. Starostové z české strany si znovu stěžovali, že s podzimem začaly skleníky opět oslnivě svítit. Měření ukázala, že rolety jsou zatahovány, existuje však přechodné období mezi rozsvícením a zatažením rolet, které může trvat desítky minut a v tomto čase skleníky bohužel svítí naplno, sdělil liberecký hejtman Martin Půta (STAN), který kvůli světelnému smogu s Poláky několikrát jednal.
Praha - Musíte spolu mluvit a naslouchat, radí Praze k metropolitnímu plánu světoví urbanisté. Diskuse zástupců města, jeho částí, obyvatel, lidí z byznysu a dalších složek měla podle nich předcházet návrhu nového územního plánu. Zaznělo to v diskusi na konferenci o plánování rozvoje města, kterou v pátek hostila rezidence primátora.
Českolipsko - Na českoilpském hradě Lipý vypukne pohádkový jarmark, Vánoce v muzeu si užijete v Novém Boru a z Šenova bude vyjíždět čertovský vláček.
Plzeň – V duelech vedoucích celků první ligy si každý tým připsal po třech bodech.
Liberec - O čtyři procenta zlevní příští rok Teplárna Liberec. Letos platí zákazníci, kteří s ní mají smlouvu na pět let, 699 Kč/GJ, příští rok to má být 673 Kč.
Kladno – Futsalisté Kladna si v druholigové tabulce polepšili na čtvrtou příčku. Pomohla jim k tomu těsná výhra na palubovce Kadaně, kde uspěli poměrem 6:5 (Farkaš 2, Veselý, Junek, Jaráb, Kaválek). V poločase byl stav 4:4! „Pomohli jsme si třemi využitými standardkami," těší hrajícího asistenta Jiřího Veselého. Už v pátek ve 20.30 přivítají Satani liberecký Zlej sen.
Ústí n. L. /ROZHOVOR/ - Mladý nahrávač Jakub Ulč už nechce zažít strach ze sestupu. Kapitán volejbalistů Ústí nad Labem věří, že jeho tým nezůstane poslední a vyhne se baráži.
Liberec - Náledí, silný vítr, mlha, velké kolony a další možné překážky v plynulé dopravě. Na to všechno by měly řidiče v Liberci upozornit nové světelné tabule, které mají být rozmístěny po městě.
Česká republika/ Východní Čechy - Zoologické zahrady nyní nabízejí úkryt před vánočním shonem. S třetinovouslevou proti létu.
Liberec - Náledí, silný vítr, mlha, velké kolony a další možné překážky v plynulé dopravě. Na to všechno by měly řidiče v Liberci upozornit nové světelné tabule, které mají být rozmístěny po městě.
Písek – Vrchol sezony zvládl oddíl SKP karate Písek na výbornou. Z Mistrovství České republiky v Praze, kam se dostalo jeho třináct členů, přivezl oddíl dva tituly mistra České republiky, tři vicemistry a dvě třetí místa. Kromě toho získal Dominik Bartuška jako člen kata týmu zlato v této disciplíně.
Okres Chomutov - Přinášíme přehled sportovních událostí v chomutovském regionu na nejbližší dny.
Ústí nad Labem - S problémy při správě bytu nebo domu pomůže nově otevřené regionální poradenské středisko Sdružení bytových družstev a společenství vlastníků (SMBD).
Jičín - Úspěch jičínského oddílu hodnotí Milan Letošník.
Liberecký kraj - Krajské dožínky, řemeslné trhy, jarmarky, veletrhy, prodejny místních výrobků. Tam všude se se značkou Regionální produkt Jizerské hory můžete setkat.
Liberec - /ROZHOVOR/ Výstava grafik Zuzany Růžičkové končí tento týden
Liberec - V pátek uvede Malé divadlo světovou premiéru hry Achich Arnošta Goldflama.
Liberec – Český volejbalový mistr z Liberce zaslouží absolutorium, polskému celku Resovia Rzeszów podlehl v úvodním duelu Ligy mistrů po 140 minutách 2:3 (-14, -16, 21, 23, -15) a po zápase sklidil potlesk více než dvou tisícovek domácích diváků, kteří skandovali: „Dukla, Dukla, Dukla!"
Praha - Čtyřicetiletého Čecha, který byl ve Velké Británii v nepřítomnosti odsouzen za organizování prostituce, zdrželi policisté v Liberci. Podle televize Nova, která o dopadení uprchlíka dnes informovala, jde o Vojtěcha Paloce, jemuž britský soud uložil trest 9,5 roku vězení.
Liberec – Český volejbalový mistr z Liberce zaslouží absolutorium. Polskému šampionovi Resovia Rzeszów podlehl v úvodním duelu Ligy mistrů po 140 minutách 2:3 (-14, –16, 21, 23, –15) a po zápase sklidil potlesk více než dvou tisícovek domácích diváků, kteří skandovali: „Dukla, Dukla, Dukla!"
Česká republika/ Východní Čechy - Zoologické zahrady nyní nabízejí úkryt před vánočním shonem. S třetinovouslevou proti létu.
Opočno - Mažoretky Colloredo z Opočna se opět blýskly skvělými výkony na soutěžích v twirlingu, tedy tanci s hůlkou. Nejprve přivezly medailová umístění z Libereckého poháru a na konci listopadu také z Národního twirlingového poháru tříd B a C v Lomnici nad Popelkou, kterého se zúčastnili zástupci pětadvaceti oddílů celé ČR.