První lednový týden se náš tým mladších žáků Orel Jednota Vyškov zúčastnil již podruhé prestižního florbalového turnaje Gothia Innebandy Cup konaného ve švédském Götteborgu. Naše výprava se skládala z 18 hráčů, 4 trenérů a 4 dospělých.
Dřinu ve fitku střídá s lopotěním se nad skripty. Ale vyplácí se mu to. Díky tomu prvnímu má 22letý Matěj Vojtěch třeba zlato ze silového trojboje, díky tomu druhému úspěšně postupuje studiem na Fakultě zdravotnických studií liberecké univerzity.
Libercké florbalisty posílil před koncem přestupového období třiadvacetiletý finský obránce Oliver Bäcksbacka, který strávil poslední sezony ve druhé švýcarské nejvyšší soutěži, kde hrál za Floorball Fribourg.
/FOTOGALERIE/ Senzace! I letos se volejbalistky TJ Ostrava probojovaly mezi elitní čtveřici týmů v Českém poháru. O postupu rozhodly na domácí palubovce, kde ve středu večer porazily v zápase 3. kola Olomouc 3:1. Dalšími účastníky závěrečného turnaje Final Four, který 11. a 12. února hostí Kutná Hora, jsou Olymp Praha, Liberec a obhájkyně trofeje z KP Brno.
Po dvou týdnech pokračuje extraliga ve stolním tenise a havlíčkobrodští muži se opět představí doma. V jedenáctém kole nejvyšší domácí soutěže HB Ostrov přivítá Liberec.
Basketbalisté Plzně nezvládli souboj na palubovce trápícího SP Basket. Sokol Pražský v domácím prostředí nakonec urval výhru 62:61 a odlepil se tak ode dna tabulky. Západočeši naopak nevyužili možnost dotáhnout se na třetí Liberec.
Vyvézt se lanovkou na Ještěd není možné od jejího pádu. Současný vlastník lanovky České dráhy do nové stavby investovat nechce a o převzetí pozemků a budov projevilo tak zájem město Liberec. Jeho představitelé mají aktuálně k dispozici pracovní verzi výstupu společnosti Sial, která porovnávala tři typy lanovky. S ní se bude moci seznámit i veřejnost prostřednictvím prezentace.
Střet s autem má za sebou dívka, která se minulý měsíc pohybovala v Jablonecké ulici. Když šla po přechodu ve směru od budovy učiliště k tramvajové a autobusové zastávce U Lomu, srazil ji řidič osobního auta VW Touran, který přijížděl od ulice Dvorská k ulici Broumovská.
První letošní soutěžní víkend mají za sebou mladoboleslavští judisté. Například patnáct dětí z kategorii U10, U12 a U14 startovalo na devátém ročníku Podještědského novoročního poprání v Liberci. Většina z nich přešla nově do starší kategorie, takže i s touto změnou se mladí bojovníci z města automobilů museli popasovat.
Býval to živý železniční uzel. Nádražní restaurace nabízela teplou polévku i utopence. Několik desetiletí tady ale vládnou bezdomovci, mráz a déšť. Budova dolního nádraží je jednou z jabloneckých ostud. Nyní je ruina na prodej a Správa železnic chce miliony.
/FOTOGALERIE/ Šlágrem 16. kola I. ligy basketbalistů byl souboj vedoucího Jindřichova Hradce s druhým Sokolem Pražským. Vyrovnaná bitva to však nebyla. GBA Lions svého soupeře skolili vysoko 96:69.
V 11. kole futsalové divize přinesla bojovnost a kompaktnost Libereckým Gazelám málem bod, ale výhru si nakonec odváží favorit z Roudnice. Za to Pampuch se dočkal prvního venkovního vítězství na hřišti Brandýska.
/FOTO, VIDEO/ Po Liberci, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu a Tanvaldu vzniklo v pořadí už páté Komunitní centrum provozované Sdružením Tulipan v Českém Dubu. Slavnostní otevření se uskutečnilo třetí lednové pondělí v prostorách areálu Podještědského muzea.
/FOTO, VIDEO/ Třetí zápas v novém kalendářním roce, třetí výhra. Po Butchis a Black Angels si FBC LIberec vyšlápl v 20. kole nejvyšší soutěže na pražskou Spartu, kterou porazil 7:5 a bodově odskočili od konkurence v podobě Bohemians a zároveň si i upevnili postavení ve středu tabulky.
Byl to zajímavý zápas. Hosté z Kadaně přijeli pod Ještěd s taktikou, že budou hrát po celou dobu bez brankáře a zkusí Liberec zaskočit. To se jim ze začátku trochu dařilo, ale od 14. minuty, kdy se poprvé prosadili hráči FTZS, se zápas vyvíjel stále více v jejich prospěch, až se konečné skóre zastavilo na poměru 7:1.
Volejbalisté Aera Odolena Voda v prvním venkovním utkání nového roku na týden starou výhru nenavázali. V 17. kole extraligy proti nim Liberec potvrdil roli favorita a vyhrál 3:1. Zatímco Dukla se drží mezi elitou v top trojce, stěžejnímu šestému místu Středočechů se přiblížila Příbram na jediný bod. Do konce základní části ale zbývá ještě dlouhých devět kol.
Druhý lednový víkend přichystal florbalistům karlovarských hurricánů v Livesport Superlize mužů náročnou šichtu. Karlovarský výběr pod taktovkou kouče Miroslava Závory totiž zamíří do hlavního města, kde se střetne s nováčkem superligové soutěže Butchis.
Z nejlepší pozice vstoupí do play-off I. ligy volejbalistů její největší favorit Sokol Dobřichovice. Už dvě kola před koncem čtvrtfinálové skupiny o tom rozhodla jeho výhra v »malém finále« v Bučovicích. Lídr tabulky si z palubovky druhého týmu odvezl tříbodové vítězství 3:1.
Dramatická futsalová podívaná byla k vidění v pátek večer v Krupce, kde se v rámci Poháru Svazu futsalu České republiky střetl Proboštov s Libercem. V diváky zaplněné hale vůbec nebylo znát, že o postup usiluje celek z krajského přeboru a prvoligový tým. Liberečtí nakonec vyhráli 10:4, pořádně se ale nadřeli.
Dramatická futsalová podívaná byla k vidění v pátek večer v Krupce, kde se v rámci Poháru Svazu futsalu České republiky střetl Proboštov s Libercem. V diváky zaplněné hale vůbec nebylo znát, že o postup usiluje celek z krajského přeboru a prvoligový tým. Liberečtí nakonec vyhráli 10:4, pořádně se ale nadřeli.
Adam Žaba, reprezentující oddíl TJ Sokol Poděbrady v badmintonu v kategorii U17, se v uplynulém ročníku 2023 zúčastnil mnoha turnajů své kategorie jak ve dvouhře, tak i v obou párových disciplínách skoro po celé České republice. V několika případech se mu podařilo své celoroční úsilí nejen na trénincích, ale i na letním soustředění, přetavit v diplomy a medaile za umístění na stupních vítězů, z čehož měl radost nejen on, ale i ostatní členové oddílu včetně trenérů.
Silnice třetí třídy 2904 mezi Mníškem a Raspenavou na Liberecku je uzavřená pro nákladní dopravu. Informovala o tom společnost Silnice LK a také policie.
Krátká pauza a zpátky do práce. Chrudimští futsalisté v pondělním zápase přejeli Plzeň a po čtyřech dnech se vrací do práce. Již dnes od 19:00 totiž vyběhnou na palubovku Chomutova, kde budou chtít uhájit první místo v 1. Futsalové lize.
Rok začal nejlépe, jak mohl. A to vítězstvím na squashovém turnaji kategorie A v Liberci. Jakub Solnický porazil ve finále Viktora Byrtuse 3:0 na sety. Tedy týmového parťáka, se kterým vybojoval v prosinci deváté místo na MS na Novém Zélandu. „Vítězství je super, ještě když to bylo podpořené třemi výbornými výkony. Hlavní je předvedená hra,“ dodal Solnický, kterému se akce v Liberci velice líbila. „Klidě se tu může takový turnaj pořádat každý rok.“
Futsalistům Olomouce se v této sezoně absolutně nedaří. Ač po minulé velice solidní prvoligové premiéře vyhlašovali útok na play-off, možná i na semifinále, je už teď jasné, že je čekají starosti naprosto opačné. Po jedenácti zápasech totiž na svém kontě mají pouhý jeden bod za remízu s Ústím nad Labem. I proto se rozhodli ke vstřícnému kroku k fanouškům. Na posledních pět domácích zápasů totiž do jejich velkobystřické haly budou moci přijít úplně zdarma.
Jak si užít nastávající víkend? Na Ostravsku zahraje Janáčkova filharmonie, hudebník Milan Bátor připomene tvorbu Davida Stypky, hokejisté Vítkovic přivítají doma Liberec. Mnoho se toho děje i jinde v kraji, více v Tipech Deníku.
/FOTO, VIDEO/ Liberecký basketbal byl dlouhá léta na ústupu, ale to se teď mění. BA Lynx Liberec dlouhodobou a systematickou prací začíná sklízet ovoce. Ve druhé nejvyšší soutěži se momentálně nachází na třetí příčce a v poháru se postavil obrovskému favoritovi z Děčína, se kterým držel hlavně v první čtvrtině krok, nakonec však padl 63:100.
Na další výrazný úspěch dosáhli mladí florbalisté FbC Hradec Králové. Na prestižním Gothia Innebandy Cupu se tentokrát činili dorostenci, kteří navázali na loňský triumf starších žáků a v obrovské konkurenci ve švédském Göteborgu vybojovali stříbrné medaile. Cestu k druhému místu pro Hradecký deník okomentoval spokojený trenér Tomáš Pokorný.
Také v roce 2024 se bude na Liberecku stavět ve velkém. V krajském městě bude panovat čilý stavební ruch. A zatímco některé stavby teprve začnou, jiné projekty budou finišovat.
Liberečtí hasiči ve čtvrtek ráno vyjížděli k požáru dodávky na silnici I/35 ve směru na Liberec. Oheň se totiž rozšířil z motorové prostoru na celé vozidlo a zásah si vyžádal nejprve uzavření celé komunikace.
V mrazivém počasí v úterý 9. ledna ráno na Jablonecku málem uhořel bezdomovec. Ve snaze ohřát se zapálil stan, ve kterém nocoval. Muž byl převezen do popáleninového centra vinohradské nemocnice v Praze
/SOUTĚŽ/ Nešťastný pád letadla do moře způsobený pumou odhozenou britskými bombardéry při návratu do vlasti, tajná poprava německými jednotkami na okupovaném území nebo smrt v pařížském nevěstinci? Teorií o tom, co ukončilo život slavného swingového skladatele Glenna Millera se po jeho záhadném zmizení vyrojilo mnoho.
V mrazivém počasí v úterý 9. ledna ráno na Jablonecku málem uhořel bezdomovec. Ve snaze ohřát se zapálil stan, ve kterém nocoval. Muž byl převezen do popáleninového centra vinohradské nemocnice v Praze
/FOTOGALERIE/ Naprosto grandiózní práce! Kadeti basketbalových Klatov zvládli úspěšně oba závěrečné zápasy aktuálního ročníku áčkové skupiny celostátní ligy basketbalistů do 17 let a jelikož pražská Sparta prohrála na půdě prvního Chomutova, posunuli se na druhé místo. To zaručuje postup do nadstavby, ve které budou Západočeši bojovat o místo v kvalifikaci o účast v Extralize U17 pro sezonu 2024/2025.
Hlídka celníků u Rynoltic na Liberecku si minulý pátek připsala úspěšný zásah, když si vytipovala vozidlo, které přijíždělo ze směru od Liberce. Jeho kontrolou celníci nakonec odhalili únik na spotřební dani přesahující čtvrt milionu korun.
Liberecký deník chce zmapovat současnou situaci největších ostud, které dlouhodobě trápí krajské město a jeho okolí. Budeme rádi za vaše tipy zanedbaných budov, míst a území, které vás, obyvatele Liberce, Podještědí, Frýdlantska a dalších měst a obcí okresu, štvou.
V uplynulém roce sbíral týmové trofeje, nakoukl do seniorské reprezentace. V sobotu si futsalista Adam Knobloch došel pro prestižní individuální ocenění. V rámci 22. Galavečera Našeho fotbalu byl rodák z Mnichova Hradiště vyhlášen nejlepším českým hráčem do 21 let za rok 2023.
/FOTO, VIDEO/ Sníst horkou polévku, dát si teplou koupel nebo se zachumlat do peřin. Způsobů, jak se zahřát v mrazech, existuje nespočet, ale ne všichni si je mohou dovolit. Mezi ně patří například 36letý David a 19letý Daniel, který tento měsíc oslaví dvacetiny. Pro oba už to je třetí zima, kterou tráví na ulici.
V 10. kole futsalové divize a prvním v novém roce padly doma Liberecké Gazely s vedoucím Dalmachem. Za domácí již nehrál Roman Gschwentner, který doplnil rezervní tým FTZS Liberec ve II. lize. Pampuch Liberec doplatil v Roudnici na neproměňování šancí a také prohrál.
Botanická zahrada Liberec spustila na ke konci loňského roku první edukační programy pro mateřské a základní školy. Novinka by měla zajistit lepší kontakt botanické zahrady s veřejností.
Bitvu o „šest“ bodů zvládli. Zaslouženě. Českolipští florbalisté doma porazili Karlovy Vary 9:5 a výrazně se přiblížili vysněné účasti v předkole play-off florbalové Superligy.
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyrazily v pondělí 8. ledna odpoledne k nehodě na silnici I/65 mezi Jabloncem nad Nisou a křižovatkou na obec Rádlo.