Liberec – Nad Libercem se stahují černá mračna. Fotbalisté Slovanu ve čtvrtek prohráli v Evropské lize doma s Fiorentinou 1:3 a ve své skupině zůstávají s jedním bodem poslední. Postup do další fáze teď už bude hodně komplikovaný.
Liberec - Příjezd fanoušků ACF Fiorentiny na dnešní utkání se Slovanem proběhlo zatím v poklidu. Potvrdila to mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková. "Několik desítek se jich pohybovalo v centru města po barech a restauracích," dodala.
Liberec – V nepříjemné situaci se teď ocitli studenti, kteří bydlí na vysokoškolských kolejích v Harcově. Kvůli zvýšenému výskytu nebezpečné bakterie legionelly nesmí používat teplou vodu. Zákaz se týká zhruba 1 600 studentů.
Plzeň – Ne, to nebyl zlý sen. To bohužel byla realita. Prvoligoví futsalisté Interobalu Plzeň v úterý prohráli v Českém poháru s druholigovým nováčkem z Liberce 3:4. Znamená to, že do čtvrtfinále postoupili Severočeši.
Liberec – V nepříjemné situaci se teď ocitli studenti, kteří bydlí na vysokoškolských kolejích v Harcově. Kvůli zvýšenému výskytu nebezpečné bakterie legionelly nesmí používat teplou vodu. Zákaz se týká zhruba 1 600 studentů.
Česká Lípa - Na Den Seniorů se českolipští a němečtí senioři setkali díky projektu „Setkávání seniorů bez hranic". Hosté z Mittweidy se v minulém týdnu v České Lípě seznámili s městem, sociálními službami pro seniory, dozvěděli se o historii České Lípy a pobavili se při kulturním vystoupení a taneční hudbě.
Zlín, Bystřice pod Hostýnem – Reparát z nepovedeného předchozího kola se podařilo složit prvoligovým házenkářům Zlína a Bystřice, kteří doma s přehledem vyhráli.
Liberec - Začíná podzimní série závodů ve společných skladbách a závodu dvojic a trojic. Prvním závodem, kterého se zúčastnily gymnastky z Moderní gymnastiky Liberec, byl Cena města Chomutova ve společných skladbách.
Liberec - /ROZHOVOR/ Důvodem k uspořádání této výstavy je to, že dosud toto území bylo na okraji zájmu, chybí zde základní výzkum. Tohle je první výkop, říká Anna Habánová.
Dvůr Králové, Turnov - Turnovské házenkářky září dál. Svěřenkyně hrající trenérky Jany Nalezencové ze čtyř utkání tři vyhrály a v tabulce II. ligy jim patří parádní druhá příčka.
Liberec - Umělecké dílny, obchůdek, kavárna, semináře, workshopy, projekce, besedy… V Liberci se formuje nový kulturně-umělecko-společenský prostor, kde by mohli najít zázemí všichni, kterým nestačí současná nabídka kin, divadel a dalších institucí. KultiVAR bude oficiálně otevřený až na konci října. Žije to tam už teď.
Zlín – Loni se zlínský volejbalista Robert Hupka, mimo jiné vítěz Ligy mistrů, pohyboval především na lavičce náhradníků. Zato letos to vypadá, že bude součástí zkušenějšího výběru přímo na hřišti. V úvodním extraligovém utkání na Kladně (3:0) zaujal místo smečaře po boku Luboše Kostolániho. „V přípravě vše napovídalo tomu, že bych měl hrávat od začátku. Pozici však nemám jistou, bude se odvíjet od formy," nenechává se uspokojit 35letý rodák z Považské Bystrice.
Liberec – Už není čas na ztráty, není prostor na zaváhání. Fotbalisty libereckého Slovanu čeká v čtvrtečním 3. kole základní skupiny J Evropské ligy doma s Fiorentinou klíčové utkání.
Nové Město pod Smrkem - Zajímavá nabídka pro turisty a návštěvníky Nového Města pod Smrkem přišla ze sousedního lázeňského městečka Świeradów Zdrój, které leží pod úpatím polské části Jizerských hor.
Liberec - Poprvé od roku 1994 se dostali Češi na stupně vítězů v tradiční Šestidenní, která se jela ve Španělsku. K bronzu přispěli i liberečtí Romančík s Markvartem.
Prachatice – Druhá liga stolních tenistů měla na programu druhé dvoukolo a prachatický Libín zamířil na stoly soupeřů. Ve změněné sestavě dvakrát padl a zůstává na spodku tabulky.
Jablonec n. N., Světlá p. J. - Olympionička Vacenovská zamířila do Libereckého kraje: Děti v mateřince i v dvou základních školách byly zapálené a spokojené.
Liberec - Komentovanou prohlídku výstavy Karel IV. na zakázané stezce má ve čtvrtek 20. října v 10.30 a v 17.00 na programu liberecká galerie v Lázních.
Železnobrodsko - Semilští profesionální hasiči a jejich dobrovolní kolegové ze Železného Brodu vyjížděli včera ráno krátce před osmou k dopravní nehodě na silnici I/10 v části obce Jirkov u Železného Brodu.
Liberec, Brno – Dvě a půl hodiny se brněnští volejbalisté rvali na palubovce Liberce o vítězství, ze slibně rozehraného střetnutí prvního kola si odvážejí aspoň bod, když na severu Čech padli 2:3. Mistrovská Dukla vyrovnaný zápas otočila a připsala si do extraligové tabulky bod navíc.
Liberec - Souboj nejlepších dvou týmů minulé extraligové sezony mezi volejbalisty Liberce a Brna skončil pod Ještědem vítězstvím domácí Dukly. Obhájci titulu udolali v dohrávce prvního kola moravského rivala po pětisetové bitvě. Poslední set Liberec vyhrál po dvouapůlhodinové přetahované 15:10.
Hejnice - Běh říčním korytem Smědé na 700 metrů, tahání pneumatiky s běžkami na nohou po náměstí a pak ještě výstup na Ořešník a zpět. Žulový trojboj jeden ze dvou závodů, ze kterých se sestává netradiční Hejnicmann.
Příbram – Neskutečné se stalo skutkem. Juniorský tým Bobcats Příbram, který byl po dvou kolech 2. ligy na posledním místě bez výhry, si zahraje finále.
Liberecký kraj - Frýdlantský trenér Luboš Stýbal má velké problémy dát dohromady hratelnou sestavu. V té mu nyní hraje spousta mladých a nezkušených borců, a na výsledcích je to vidět. Včera Frýdlant padl ve Velkých Hamrech 0:8.
Jablonec n N. - Již po padesáté se v zimě pojede Jizerská 50 jeden z nejmasovějších závodů u nás. Na startovní čáru se každoročně chystají tisíce lyžařů z více než třiceti zemí světa.
Náchodsko – Prvoligoví házenkáři Náchoda cestovali k dalšímu mistrovskému utkání do Zlína, kde jim ale pšenka nekvetla. Nedařilo se ani druholigové náchodské rezervě, která vysoko prohrála v Lovosicích s tamním B-týmem.
Kutná Hora - Tanečníci TK Marendi při TJ Sokol Malín se o uplynulém víkendu zúčastnili mezinárodní soutěže v polské Wroclawi a postupových soutěží O Pohár primátora města Kladna, Podještědský pohár v Liberci a Fuego Cup Říčany. Byly to velmi úspěšné závody. Taneční páry získaly celkem sedm medailových umístění, jeden návrh na mezinárodní třídu, dva návrhy na vyšší třídu a 103 bodů v postupových soutěžích.
Liberec – Dvojnásobní volejbaloví mistři z Dukly Liberec odstartují úterní televizní dohrávkou 1. kola cestu za zlatým hattrickem. Fanoušci se mohou těšit na reprízu posledního finále s Brnem. Ani Moravané si nedávají malé cíle. Do nového extraligového ročníku vstupují s medailovými ambicemi. Šlágr pod Ještědem začne v 18:00.
Strakonice – Povinnost splněna. Dva body proti Ostravě si doma v sobotním 5. kole I. ligy připsali strakoničtí házenkáři. Předposlední tým tabulky porazili 29:16 (10:10) a polepšili si na třetí místo.
Brno – Oblíbenec brněnských fanynek Nick Castello už má v týmu extraligových volejbalistů svoji náhradu. Na post libera si v Liberci v úterý od šesti hodin večer na startu sezony stoupne na palubovku Rus Alexander Ščerbatych. „Saša je zkušený hráč, bude plnohodnotná náhrada za Nicka a spíš si dovolím říct, že může být i lepší. Má předpoklady k tomu, že zrychlí naše akce," vítal novou akvizici brněnský trenér Ondřej Marek.