Klokočí – Zhruba desetiletý chlapec dnes spadl v Klokočských skalách v Českém ráji do úzké průrvy mezi dvě pískovcové skály a nemohl se hnout. Utrpěl zranění páteře, dnes o tom informoval zasahující člen Horské služby Jizerské hory Miroslav Váňa.
Liberec – Proti vymezování spádových obvodů u mateřských škol je podle libereckého magistrátu deset měst v ČR včetně Prahy. Města se na návrh Liberce sdružila do neformální koalice za zrušení spádových obvodů u školek. Uvedl to mluvčí magistrátu Jan Král.
Liberec – Nezvykle velký zájem byl dnes o botanickou zahradu v Liberci. Na Štědrý den se vstupné neplatilo a od rána chodilo mnohem víc lidí, než je obvyklé. Infofmovala o tom pokladní botanické zahrady. Rekordní návštěvnost měla dnes nedaleká zoo, otevřené byly v Liberci i další atrakce.
Liberec – Nezvykle velký zájem byl o botanickou zahradu v Liberci. Na Štědrý den se vstupné neplatilo a od rána chodilo mnohem víc lidí, než je obvyklé. Infofmovala o tom pokladní botanické zahrady. Rekordní návštěvnost měla i nedaleká zoo, otevřené byly v Liberci i další atrakce.
Liberec - Pohonné hmoty v Libereckém kraji dále zlevňují. Průměrná cena za litr benzinu Naturalu 95 klesla od minulé středy o 25 haléřů na 28,12 koruny a nafta zlevnila v průměru o 27 haléřů na 27,56 koruny za litr.
Liberec - Pohonné hmoty v Libereckém kraji dále zlevňují. Průměrná cena za litr benzinu Naturalu 95 klesla od minulé středy o 25 haléřů na 28,12 koruny a nafta zlevnila v průměru o 27 haléřů na 27,56 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.
Liberec – Z přepadení pěti seniorek v liberecké čtvrti Králův Háj obvinila policie jednatřicetiletého muže z Českolipska. Zadržet se ho podařilo díky místní znalosti okrskáře městské policie. Muž je stíhán vazebně, za loupež a krádeže mu hrozí až deset let vězení. Sdělila to mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.
Liberec - Většina oznámení na Štědrý den a ve svátky je podle zkušeností Barbory Maralíkové z Integrovaného operačního střediska policie v Liberci od podnapilých lidí, kteří se v opilosti pohádali s okolím, případně dochází k menším fyzickým napadením nebo rušení nočního klidu. Štědrý den tak není pro sloužící policisty ničím neobvyklý.
Liberecký kraj - V Libereckém kraji mohou zájemci od 25. ledna žádat o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější. Žádosti bude krajský úřad přijímat už od 07:00, kdy se otvírá podatelna.
Liberec - Ještě během zimního období půjde k zemi sedm lip v aleji na Masarykově třídě a to z bezpečnostních důvodů. Opětovná kontrola zdravotního stavu stromořadí totiž prokázala, že sedm stromů má sníženou vitalitu a menší odolnost proti vyvrácení. Letos na jaře radnice zastavila plán na vykácení celé aleje a její nahrazení novými stromy.
Svitavy – Rekordní návštěva v počtu šesti stovek párů očí sledovala předvánoční utkání první ligy florbalistů, v němž domácí svitavští hráči zdolali po výborném výkonu Hattrick Brno a upevnili si díky tomu svoji pozici v elitní osmičce soutěže.
Liberec - Další odklad, tentokrát o půl roku. Nový územní plán Liberce je stále v nedohlednu. Veřejné projednání místo na jaře 2016 proběhne až na podzim, patrně v listopadu.
Tanečníci z bruntálské Stonožky se připravují na vystoupení v Praze. Kongresové centrum Praha přivítá na konci ledna nejrůznější dětské umělce v oboru pěveckém, hereckém, dramatickém a tanečním. Mezi nimi bude letos i Stonožka.
Liberec - Chcete, aby vaše dítě bylo uveřejněné v Libereckém deníku? Nyní máte jedinečnou možnost. Pošlete fotografii dítěte či více dětí u vánočního stromečku a my je otiskneme v úterním (29.12.2015) vydání Libereckého deníku a na našich webových stránkách.
Jablonec n. N. - Málokdo možná ví, že kulečník v Jablonci má hluboké kořeny. Už před válkou tady působily tři kluby. A mezi kulečníkáři vždy byli vynikající hráči. Jen pořádné prostory jim tehdy chyběly. Hráli v hotelu Corso nebo třeba v restauraci bývalého kina Oko.
Kolín – Nejlepším možným způsobem se s letošním rokem rozloučili futsalisté Kolína. Ti v posledním duelu podzimní části divizní skupiny A porazili na domácí palubovce Čechii Slaný 7:4.
Vratislavice nad Nisou - Více než 30 milionů korun investoval letos Pivovar Vratislavice do modernizace výroby. "Obměna zařízení už byla po více než deseti letech provozu nutná," řekl ředitel pivovaru Petr Hostaš.
Liberec - Poslední novinkou Technického muzea Liberec se stal skutečný robot. Nejedná se o ale kráčejícího obra, ale o pomocníka, který bežně pracuje v průmyslovém sektoru. Například v automobilkách svařují, stříkají nebo částečně montují automobily.
Liberec – Hejtman Martin Půta dnes rezignoval na post předsedy parlamentního hnutí Starostové a nezávislí. Oznámil to na na zasedání předsednictva Starostů a nezávislých (STAN) a v otevřeném dopise i na své internetové stránce.
Jablonec n. N., Liberec - Liberec se obrátil na Jablonec a další obce a města v regionu, aby zaplatili za každé dítě, které jezdí do školy v krajském městě.
Liberec - Zapálenými svíčkami i květinami si lidé od pátku připomínali úmrtí Václava Havla před čtyřmi lety u liberecké radnice. Na 18. prosince 2011 tehdy vyšla poslední adventní neděle, když médii proběhla zpráva o smrti prvního polistopadového prezidenta a jednoho ze symbolů sametové revoluce.
Liberec - Dva nejstarší hráči fotbalového Sokola Ruprechtice Zbyněk Rampáček a Aleš Skalický oblékli dres Interu Letiště Praha na halovém turnaji v Mladé Boleslavi ve fotbale, který byl věkově omezen nad 35 let.
Praha /FOTOGALERIE/ - Třiadvacátého ročníku celosvětové kampaně Clean Up the World! (Ukliďme svět!) se v letošním roce zúčastnilo více než 21 tisíc dobrovolníků při 360 úklidových akcích pořádaných po celé České republice. Všichni účastníci se mohli zapojit do jedné z fotografických soutěží.
Liberec /VIDEO, HLASOVÁNÍ, FOTOGALERIE/ - Unikátní laserovou show s projekcí na budovu historické radnice (tzv. videomapping) přilákala včera v podvečer na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci stovky lidí.
Liberec - V sakristii kostela Nalezení sv. Kříže se mezi dubovými skříněmi s více jak 1 200 převážně barokními knižními svazky nalézá obraz portrét malovaný neznámým, ale talentovaným malířem, olej na plátně, jemuž ale chybí rám.
Ústí nad Labem – První polovinu základní části extraligy zakončili ústečtí volejbalisté domácí výhrou 3:1 nad předposlední ČZU Praha a z poslední příčky na záchranu ztrácejí pouhý jeden bod!
Liberec, Mimoň - Rozhovor s Irenou Eliášovou, která začala publikovat až v důchodu. Beletrii píše v romštině i češtině. Jako třetí jí vychází kniha dvou pohádkových příběhů Chci se vrátit do pohádky.
/FOTOGALERIE/ Za stavu 18:16 si nadhodil míč, udeřil do něj šikovně, ne plnou silou. Balon se otřel o pásku a spadl na zem. Eso. 19:16 pro Ostravu. Petr Zapletal se na své bývalé spoluhráče náramně nachystal. To už byla v jihočeské sestavě mladík Kraffer. V koncovce se sice hosté svému soupeři přiblížili, ale vyrovnat už nestačili: 25:22.
Stráž pod Ralskem /FOTOGALERIE/ – Asijští pěstitelé měli v objektu, který ukrýval 3365 rostlin konopí, veškeré zázemí a téměř ho neopouštěli. Policisté krajského Toxi týmu zadrželi tři muže.