Liberec – Záhada psího hrobu, který se objevil na harcovské přehradě, se vyřešila. S vysvětlením přišla tisková mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Deník včera informoval o tom, že na promenádě přehrady někdo pravděpodobně pohřbil psa.
Praha - Už není tím, na kterého česká výprava spoléhá. A navíc je nejstarší. Lukáš Bauer přesto zamířil na své jubilejní desáté mistroství světa a v koutku duše sní o medaili. „Když budu do šestky, bude to super. Medaile by byla splněný sen," prozradil své plány 37letý běžec na lyžích.
Liberec - V jednací síni Krajského soudu v Liberci měl včera dopoledne začít proces se čtveřicí lidí, kterou obžaloba viní z krácení daně při dovozu textilu z Asie.
Opava - Volejbalistky opavské P.E.M.y mají za sebou divoký zápas na Žižkově. Na nudu si diváci v hale rozhodně stěžovat nemohli, k vidění byly dvě pětisetové bitvy. A také vykázání hostujícího kouče a vedoucího týmu Pavla Jaška z lavičky. Opava nakonec urvala dva body, které mají pro Slezanky v bojích o záchranu první ligy velkou cenu.
Pojizeří - Do poslední třetiny sezony krajské divize vstoupili o víkendu stolní tenisté. Týmům ze Semilska se tentokrát dařilo i nedařilo naprosto shodně.
Příbram – Junioři příbramského volejbalového klubu mají za sebou velmi povedený víkend v Extralize, skupině A. Vyhráli všechny čtyři duely a před závěrem základní části mají jistotu, že neskončí hůře, než třetí.
Domažlice – Další florbalovou bitvu nabídlo 18. kolo druhé ligy. Domažličané se v něm utkali v přímém souboji o šesté místo tabulky divize A s plzeňským Keriem. A uspěli. Druhý den však nestačili na druhý tým soutěže, a po debaklu se Slavií VŠ Plzeň zase klesli na sedmou příčku.
Skuteč - Tři týdny dělí pořadatele festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč od chvíle, kdy zazní festivalová znělka a dojde ke slavnostnímu zahájení XII. ročníku.
Všebořice - Celkem osmačtyřicet sportovců ze čtyř krajů, všichni starší padesáti let. To bylo semifinále Mistrovství České republiky seniorů v kuželkách.
Liberecko - Horská služba pokračovala včera v pátrání po sedmapadesátiletém Karlu Petržilkovi (foto vlevo) z Desné v Jizerských horách. Pohřešovaný zmizel v sobotu v noci, kdy se nevrátil z chaty Smědava zpět domů, do Desné.
Jizerské hory - Horská služba pokračovala v pondělí v pátrání po sedmapadesátiletém Karlu Petržilkovi (foto vlevo) z Desné v Jizerských horách. Pohřešovaný zmizel v sobotu v noci, kdy se nevrátil z chaty Smědava zpět domů, do Desné.
Pardubice – Jak Pardubický deník informoval už loni v listopadu, liberečtí fotbaloví fandové se v Pardubicích stali obětí loupežného přepadení ze strany pardubických fotbalových ultras. Ti jim násilím odcizili sektorovou vlajku.
Liberec - Dnes v 10 hodin začal soud se čtyřčlennou skupinou, která připravila stát na daních o 59,5 milionu korun. Jde o největší krajský případ krácení daně při dovozech textilu z Asie.
Mladá Boleslav - Technology Florbal Mladá Boleslav vyhráli těžký zápas proti týmu bez rukávů a přeskočili Tatran Střešovice v čele nejvyšší české soutěže.
České Budějovice – Českobudějovická E.ON Beach Arena bude v neděli hostit kvalifikační kolo ženského otevřeného halového mistrovství republiky v beachvolejbalu. Začátek je v 10 hodin.
Roztoky /ROZHOVOR/ – Vedení obce Roztoky má novou, sympatickou tvář starostky Lenky Peterkové. Ta chce v pozici starostky obce zúročit své dosavadní životní zkušenosti. Dva roky pracovala na Maltě. Navíc ji prý úředničina a také práce s lidmi nesmírně baví.
Liberec - Liberecký kraj připravuje pro nové programovací období projekty za více než 1,4 miliardy korun, na něž chce žádat o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
Jičínsko – V pátek si připomněli přátelé jičínského malíře Ivo Neslera již 15 let od jeho úmrtí; v sále hospody na Blatech se při neformální vernisáži sešli a zavzpomínali na společné zážitky. Výstavka umělcových obrazů bude v sále restaurace k vidění ještě zhruba měsíc.
Liberec - Liberečtí volejbalisté ztratili podruhé v extralize bod a opět je o něj připravilo Karlovarsko. Nováček prohrál v listopadu doma s Duklou 2:3 a v pondělí podlehl stejným poměrem i v odvetě na severu Čech. V čele tabulky má Liberec sedmibodový náskok před Českými Budějovicemi, Karlovarsko je třetí.
Praha - Sjezdař Ondřej Bank se s monoklem z mistrovství světa vracel, on s ním na šampionát jede. "Ozdoben" modřinou pod pravým okem odletěl nejlepší český sdruženář Miroslav Dvořák do Falunu. V přípravě měl minulý týden pád při skoku, ale je v pořádku a ve Švédsku si chce zlepšit své maximum na šampionátu, kterým je šest let staré 16. místo z Liberce.
Liberec - Rodiče budoucích prvňáčků, kteří své děti zapsali na ZŠ Lesní v Liberci a bydlí ve spádové oblasti, si mohou oddychnout. Škole se podařilo zažehnat hrozbu, že o přijetí dětí bude rozhodovat los.
Liberec - V Libereckém kraji klesá počet nemocných chřipkou a respiračními chorobami. Na 100.000 obyvatel připadá 1 459 nemocných, což je o 6,6 procenta méně než před týdnem.