Kam o víkendu za sportem
Mladoboleslavsko - Víkendové sportovní menu.
Mladoboleslavsko - Víkendové sportovní menu.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Postup se odkládá. Ostravští volejbalisté poslední krok v pátém duelu semifinále play-off extraligy neudělali, Liberci v pátek v jeho hale podlehli 1:3. Druhou šanci budou mít svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala, kteří v sérii vedou 3:2 na zápasy, v neděli doma. Šestý souboj se Severočechy začíná v hale Sarezy v Hrušovské ulici až v 18.30 hodin.
Liberec – Finálový sen volejbalová Dukla Liberec včera padnout nenechala. Otřepala se ze dvou porážek v Ostravě a v pátém utkání semifinále play off extraligy porazila houževnatého soupeře po velmi dobrém výkonu 3:1 na sety.
Prostějov – Fantazii a půvab oděvní tvorby a nápaditost doplňků představili studenti z České a Slovenské republiky v pátek dopoledne v sále Školy designu a módy v Prostějově. „Na předkole námi pořádané soutěžní přehlídky Doteky módy 2013 se představilo čtyřiapadesát soutěžících," řekla Ivana Vaňková, ředitelka zmíněné školy.
„Je to kousek od Liberce, naprosto nepoznaná oblast turistiky, nádherný kraj, jezdím tam přes dvacet let na jejich jarní běh a pochod Žitavskými horami. Bývá tam příjemná a přátelská atmosféra," říká Petr Lajtkep. Atlet Slovanu Liberec absolvoval celou řadu závodů v sousedním Německu.
„Je to kousek od Liberce, naprosto nepoznaná oblast turistiky, nádherný kraj, jezdím tam přes dvacet let na jejich jarní běh a pochod Žitavskými horami. Bývá tam příjemná a přátelská atmosféra," říká Petr Lajtkep. Atlet Slovanu Liberec absolvoval celou řadu závodů v sousedním Německu.
Liberec - Ruina chrastavského kulturního domu půjde k zemi. Další premiéra v Malém divadle. Ocenění učitelé z Liberce a okolí a mnoho a mnoho dalšího si přečtěte v sobotním Libereckém deníku.
Liberecký kraj - Parkinsonova nemoc neboli třaslavá obrna. Nemoc, která se stala jedním z novodobých strašáků. Zbytečně.
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Parkinsonova nemoc neboli třaslavá obrna. Nemoc, která se stala jedním z novodobých strašáků. Zbytečně.
Plavy, Bílina - Krajský soud v Liberci prohlásil konkurz na majetek tanvaldské textilní společnosti Seba T, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku. Textilka je v insolvenčním řízení už od loňského 19. září.
Liberec - Výstava Mechanika transkripce nám ukazuje tři různé pohledy na aktuální témata výtvarného umění, tedy na přenášení již daných informací (transkripce/ transpozice) do nového kontextu či přivlastňování (apropriace) existujících forem či děl.
Liberec - Dvě bronzové medaile zásluhou Viktorie Taušové a Michala Vika a jedno páté místo, to je zisk liberecké výpravy na Mistrovství světa shotokan, které se konalo v tureckém Istanbulu. Česká republika na mistrovství obsadila celkově skvělé 4. místo ze 45 států.
Jablonec n. N., Liberec /ROZHOVOR/ - V současnosti zřejmě nejznámější kapelu Libereckého kraje tvoří i tři Jablonečáci… S Hush je to poněkud složité. Všude o ní čteme jako o liberecké kapele, ale tři ze čtyř členů jsou Jablonečáci. Jan Kubánek, vlastně jediný Liberečák v kapele, bubeník, je zároveň i hlavním mluvčím kapely a ujal se tak čtenářům Deníku osvětlit, odkud tedy Hush jsou, jak zní nové album Endorfine a kde desku křtí.
Liberec - Inspektorát práce uzavřel vyšetřování loňského útoku tygra v Zoologické zahradě. Zvíře tam tehdy napadlo a zranilo šestnáctiletého chlapce a dvě ošetřovatelky a uteklo z výběhu. Pokutu inspektoři neuložili, doporučil ale zahradě vylepšit pracovní postupy.
Liberec - Snad již počasí bude lepší a plánované zápasy se uskuteční. Řada mužstev opět využila pohostinnosti umělých, i když to samozřejmě není zadarmo.
Liberec - V Liberci se na silnicích bát nemusíte. Alespoň to vyplývá z indexu, který už devět let vypočítává Česká pojišťovna. Zatímco v roce 2011 se Liberec umístil na pátém místě mezi krajskými městy, o rok později se posunul na pomyslné stupně vítězů. Lépe jsou na tom už jen Karlovy Vary a Olomouc.
Česká Lípa - Podle starostů by se absencí záchytky mělo zabývat vedení Libereckého kraje, do jehož kompetence zřízení patří. Česká Lípa je ochotná přispět na vybavení.
Liberec - K nehodě osobního auta a autobusu došlo kolem 11. hodiny dopolední v Dělnické ulici v Liberci. Momentálně jsou na místě záchranáři, policisté i hasiči.
Desná - Při požáru bývalé porcelánky zasahovalo sedm jednotek hasičů. V objektu nikdo nebyl.
Liberecký kraj - Kdo chce v budoucnosti maturitu, musí k testu! Už za deset dní čeká více než 2 000 žáků základních škol v Libereckém kraji plošné přijímací zkoušky na střední školy.
Ústí nad Labem – Ústecký pohár, již 23. ročník závodu moderních gymnastek, probíhal ve sportovní hale UJEP, část výsledků se započítávala i do Severočeské ligy. Na oceněná místa se probojovaly také gymnastky pořádajícího Gymnastického sportovního klubu Ústí nad Labem.
Plavy, Bílina - Krajský soud v Liberci prohlásil konkurz na majetek tanvaldské textilní společnosti Seba T, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku. Textilka je v insolvenčním řízení už od loňského 19. září.
Ostrava - Na začátku sezony na ně nikdo nesázel, teď jsou černým koněm play-off. Z pátého místa po základní části extraligy volejbalisté VK Ostrava útočí na finále! Nad Libercem vedou 3:1 na zápasy a k postupu jim stačí jedno vítězství. Rozhodnout se může už dnes večer pod Ještědem.
Liberec - Inspektorát práce uzavřel vyšetřování loňského útoku tygra v Zoologické zahradě. Zvíře tam tehdy napadlo a zranilo šestnáctiletého chlapce a dvě ošetřovatelky a uteklo z výběhu. Pokutu inspektoři neuložili, doporučil ale zahradě vylepšit pracovní postupy.
Liberec - Před startem semifinále play off letošní extraligy volejbalistů si dnešní pátek malovali liberečtí příznivci asi následovně: „Oslavíme postup nad Ostravou a začneme se těšit na očekávané finále."
Liberecký kraj – Kdo chce v budoucnosti maturitu, musí k testu! Už za deset dní čeká více než 2 000 žáků základních škol v Libereckém kraji plošné přijímací zkoušky na střední školy.
Liberecký kraj – Kdo chce v budoucnosti maturitu, musí k testu! Už za deset dní čeká více než 2 000 žáků základních škol v Libereckém kraji plošné přijímací zkoušky na střední školy.
Liberecký kraj - Parkinsonova nemoc neboli třaslavá obrna. Nemoc, která se stala jedním z novodobých strašáků. Zbytečně.
Česká Lípa - Jednu výhru a jednu porážku v předposledním dvoukole letošní 1. volejbalové ligy juniorů si připsal českolipský celek TJ Lokomotiva.
Liberec – V Libereckém kraji znovu nepatrně zdražil benzin, nafta naopak od minulého týdne zlevnila. Litr neprodávanějšího Naturalu 95 natankují řidiči v průměru za 36,29 koruny, před týdnem byl o haléř levnější. Nafta naopak zlevnila o sedm haléřů, a za litr tak motoristé platí v průměru 35,74 Kč.
Liberecko - V pátečním vydání se dočtete o přijímačkách na střední školy, o tom, že Liberec patří mezi nejbezpečnější města v republice nebo o soudním líčení s Petrem Kudráčem, který umlátil bezdomovce.
Liberec - Sportovní kluby v Liberci si budou muset pořádně utáhnout opasky. Město koncem března pozastavilo veškeré čerpání z účelových fondů. Další z úsporných opatření se dotkne desítek oddílů, pro některé z nich to může znamenat znatelné omezení činnosti.
Liberecký kraj - Parkinsonova nemoc neboli třaslavá obrna. Nemoc, která se stala jedním z novodobých strašáků. Zbytečně. I když zatím není vyléčitelná, kvalita života může být navzdory potížím zachována. Důležité je chtít. „Není důvod být nešťastným," vzkazuje specialistka MUDr. Denisa Šímová.
Pojizeří - Předposledním kolem o víkendu pokračoval krajský přebor šachistů na Liberecku. V derby mezi hráči Libštátu A a Zikudou Turnov C uspěli prvně jmenovaní, díky čemuž získali jistotu třetího místa. Naopak libštátské „béčko" cestovalo do Krásné Lípy velmi oslabeno, opět neuhrálo ani jednu partii a je již jisté, že z poslední pozice po sezoně sestoupí.
Praha - Miroslav Dvořák jasně zvítězil v pátém ročníku ankety o nejlepšího českého závodníka v severské kombinaci uplynulé sezony. Mezi trenéry vyhrál popáté za sebou reprezentační kouč Luděk Šablatura, pozici nejlepšího juniora uhájil potřetí talentovaný Tomáš Portyk z Lomnice nad Popelkou.
Liberec - Začalo hlavní líčení s mužem, který pro dvě stě korun zmlátil bezdomovce. Ten se pak našel navíc upálený pod mostem v blízkosti Poštovního náměstí v Liberci.
Liberec - Začalo hlavní líčení s mužem, který pro dvě stě korun zmlátil bezdomovce. Ten se pak našel navíc upálený pod mostem v blízkosti Poštovního náměstí v Liberci.
Liberec - Aerobik - Liberecký oddíl vybojoval na Slovensku zlato, dvě stříbra a dva bronzy.
Liberec - Začalo hlavní líčení s mužem, který pro dvě stě korun zmlátil bezdomovce. Ten se pak našel navíc upálený pod mostem v blízkosti Poštovního náměstí v Liberci.
Liberec - V Drhlenech se uskutečnil přebor Ještědské oblasti a Prahy v nočním orientačním běhu a v mrazivém večeru se na start postavilo okolo sto dvaceti závodníků. Náročné závody nedokončilo neobvykle větší množství běžců pětina.
Liberec - Úvodní rallysprint poznamenalo zimní počasí, a z původně 105 přihlášených posádek jich sjelo ze startovní rampy 76. Řada dvojic se na poslední chvíli odhlásila kvůli podstatné vrstvě sněhu a ledu na rychlostních zkouškách.
Liberec - Čtyři písmena. Děti na celém světě nepotřebují vědět víc a představí si barevné kostičky, z nichž lze složit téměř cokoliv. Ne, vlastně cokoliv. Potvrzuje to největší výstava soch z kostek LEGA, která včera vypukla v nákupním centru Nisa v Liberci.
Jablonec nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Utkání o krajský Pohár FAČR mezi JASIPem Jablonec a Českou Lípou skončilo 2:4!
Litvínov, Liberec /ROZHOVOR/ - Divokej Bill slaví 15 let. „Už nejsme pod zákonem," smějí se kluci. Nadělili si CD i turné: Album se jmenuje „15", turné má 15 koncertů na 15 místech. Na ty si počkáme, CD Billa ale vyjde už v pátek 12. dubna. Širší veřejnost z něj zná asi jen nový hit „Vstávej", který Bill hrál živě na ČT 1 o Velikonočním pondělí v pořadu Pomozte dětem.
Pojizeří - Dvacet kol mají ligoví kuželkáři za sebou, dvě před sebou. Ze tří zástupců z Pojizeří a Krkonoš v soutěžích má zatím jistotu setrvání ve stejné lize jen Rokytnice nad Jizerou. Vrchlabí v nejvyšší soutěži zachrání už jen shoda náhod, Trutnov po debaklu v Náchodě ještě smutnit nemusí a stále je reálně ve hře o setrvání.
Liberec - Sportovní kluby v Liberci si budou muset pořádně utáhnout opasky. Město koncem března pozastavilo veškeré čerpání z účelových fondů. Další z úsporných opatření se dotkne desítek oddílů, pro některé z nich to může znamenat znatelné omezení činnosti.
Liberec - Sever Čech opět dominuje v nelichotivé bilanci. Liberecký kraj patří do trojice lokalit s největším počtem případů černého kašle.
Náchodsko – Do svého závěru zvolna plynou také nižší kuželkářské soutěže. Ve III. lize si notně komplikují situaci hráči Červeného Kostelce, kteří po víkendové porážce vedou před béčkem Jičína už pouze o jediný bod.
Liberec – Sever Čech opět dominuje v nelichotivé bilanci. Liberecký kraj patří do trojice lokalit s největším počtem případů černého kašle. Zatímco v celé republice registrují hygienici 7 případů na 100 tisíc obyvatel, v Libereckém kraji je nemocnost o téměř pět případů na 100 tisíc obyvatel vyšší.
Jičín - Starší vyhráli domácí turnaj, mladší chlapci přivezli prvenství z města pod Ještědem.