
Alkohol zmizí z ulic Liberce
Liberec - Město Liberec vydá vyhlášku o zákazu požívání alkoholu na veřejném prostranství.
Liberec - Město Liberec vydá vyhlášku o zákazu požívání alkoholu na veřejném prostranství.
Turnov - Po čtvrté letošní porážce je Turnov až na osmém místě druholigové futsalové tabulky.
Liberec - Volejbalisté Liberce postoupili do třetího kola Vyzývacího poháru. Po vítězství 3:0 v Tilburgu nedovolila Dukla nizozemskému protivníkovi uhrát set ani v domácí odvetě a v prosinci ji čekají dva zápasy proti CSKA Sofia.
Liberec - Potkáte je v bílých pláštích, často na operačních sálech, a lékaři to nejsou. Kdo to je? Odpověď na otázku zní: Absolventi Ústavu zdravotnických studií (ÚZS) Technické univerzity v Liberci, kteří vystudovali jeden ze studijních programů nazvaný Biomedicínská technika.
Zahrádky u České Lípy - Evropsky významná lokalita Zahrádky u České Lípy se brzy stane přírodní památkou. Díky vzácnému broukovi se ochrání i starobylá alej.
Ostrava - Smečař Jan Rodek se pod vysokou síť vrátil po roční zdravotní pauze. V týmu si pochvaluje skvělou partu a v zápase jako střídající hráč zaskočil i na postu nahrávače
Liberec – V radě Libereckého kraje navzdory předpokladům neusednou favorité krajských voleb Jan Korytář (ZpLK) a Michael Canov (SLK). Oba k tomu mají několik důvodů, ale připouštějí, že míří ještě výš.
Liberec - Ústav zdravotnických studií absolvují vysokoškolsky vzdělané sestry i medicínští technici.
Vimperk – Po pátečním vítězství v Českých Budějovicích nad David servisem po samostatných nájezdech chtěli Vimperští potvrdit bodovou šňůru v posledních sedmi zápasech i v domácím utkání.
Neratovice – Futsalisté mělnického Olympiku se museli poroučet z vedoucí příčky druholigové skupiny Západ. Postarala se o to jejich domácí remíza 4:4 s týmem F. A. Zole Česká Lípa, která byla pro svěřence trenéra Pavla Šuby druhou bodovou ztrátou v odehraných osmi kolech. Do vedení v tabulce se tak s náskokem dvou bodů dostal Hradec Králové.
Liberec - Malířské práce od Jiřího Anderleho, Josefa Valečky nebo Josefa Istlera a dalších. Snímky od známých libereckých fotografů manželů Postupových. Skleněné plastiky od regionálních sklářů jako jsou Pavel Satrapa nebo Vladimír Klein či šperky, keramika i výtvarná díla ze dřeva.
Olomouc – Velká drama se šťastným koncem pro Olomouc přineslo florbalové derby na palubovce Šumperka.
Ústí nad Labem, Liberec /ROZHOVOR/ - Slovenská zpěvačka Kristína Peláková jede turné, ve čtvrtek 22. listopadu od 20.00 hodin pobaví ústecký Dům kultury.
Trutnov - Basketbalisté Trutnova prohráli v 9. ligovém kole na palubovce Nymburka o 18 bodů. Již v pátek hraje Kara v Plzni.
Liberec /KONCERT, FOTOGALERI/ - Solomon Bob chystají výroční koncert k dvaceti letům kapely. Plnohodnotný comeback asi nechystají, ale dalšímu hraní se také nebrání. Více v rozhovoru s kytaristkou a zpěvákem Martinem Červinkou.
Liberec - Výhra doma nad Havířovem a prohra venku s Future, to je bilance extraligových florbalistů FBC Liberec v minulých dvou kolech nejvyšší soutěže. Liberecký celek je momentálně v tabulce na předposledním 11. místě, další zápas hraje v neděli 25. listopadu v hale Dukly od 18 hodin proti Bulldogs Brno.
Kolín - Stolní tenisté FK Kolín potvrdili vzestup formy a v dalším kole třetí ligy si přivezli ze severu Čech dvě důležitá vítězství.
Liberec - V odvetě 2. kola evropského Challenge Cupu hrají liberečtí volejbalisté doma s Tilburge
Liberec - V 10. kole florbalové extraligy žen narazil liberecký lídr soutěže na mistrovský Herbadent, který mu připravil první porážku.
Liberec - Na německé straně Krušných hor v Oelsnitz se konal XIX. ročník turnaje v šermu kordem o Krušnohorský pohár.
Jestřebí - Podle odborníků dojde k zásahu do krajinné zóny Zahrádecko i do archeologických terénů.
Liberec - Být radním Libereckého kraje nebo zůstat starostou svého města? Obojí jde zvládat těžko. To je dilema, které teď řeší pět zvolených politiků z hnutí Starostové pro Liberecký kraj.
Liberec - Letitou otevírací dobu změní od ledna příštího roku zoologická zahrada v Liberci. Pro návštěvníky bude změna navenek komplikovanější, zmatku se ale v zoo se 170 druhy zvířat neobávají. Řekl to mluvčí liberecké zoo Ivan Langr.
Liberec /KNIHA, BESEDA, FOTOGALERIE/ - Herec František Peterka, který letos v březnu oslavil devadesáté narozeniny, v Knihkupectví Fryč povypráví o své knize Zpověď.
Liberec /KNIHA, BESEDA, FOTOGALERIE/ - Herec František Peterka, který letos v březnu oslavil devadesáté narozeniny, v Knihkupectví Fryč povypráví o své knize Zpověď.
Jestřebí - Pohled na jeden z nejstarších hradů na Českolipsku se opět změní. Před třemi lety se ze zříceniny hradu Jestřebí uvolnil masivní blok skály i s cimbuřím a nenávratně proměnil vizáž památky. Pozůstatky hradu stojícího na skalním suku teď budou vypadat znovu jinak: na nejnebezpečnějších místech obepnou skálu s hradem speciální ocelové sítě.
Liberec - Podzimní depka. Tak lidé nejčastěji pojmenovávají špatnou náladu, která se na většinu z nich snese koncem roku, kdy dny začnou být krátké, venku se šeří a ráno vyráží do práce a do školy často ještě za tmy. Je ale tento stav skutečnou depresí?
Liberec – Letitou otevírací dobu změní od ledna příštího roku zoologická zahrada v Liberci. Pro návštěvníky bude změna navenek komplikovanější, zmatku se ale v zoo se 170 druhy zvířat neobávají. ČTK to dnes řekl mluvčí liberecké zoo Ivan Langr.
Liberec – V radě Libereckého kraje navzdory předpokladům neusednou favorité krajských voleb Jan Korytář (ZpLK) a Michael Canov (SLK). Oba k tomu mají několik důvodů, ale připouštějí, že míří ještě výš.
Liberec - Noví radní a náměstci hejtmana Libereckého kraje v drtivé většině rezignují na posty starostů.
Liberec - Noví radní a náměstci hejtmana Libereckého kraje v drtivé většině rezignují na posty starostů.
Litoměřice – Basketbalisté Slavoje Litoměřice se po slabším začátku rozjeli. Na domácí palubovce dokázali v duelu 9. kola I. ligy porazit Sokol pražský a zaznamenali už čtvrtou výhru v řadě.
Brno /ROZHOVOR/ – Den plný zvláštních překvapení a odvetná bitva prvního kola Vyzývacího poháru v Gabrovu. To první si Volejbal Brno nepřeje, protože se obává divokého bulharského prostředí. To druhé čeká tým kouče Miroslava Malána ve středu v šest hodin večer. Parta kolem dvaapadesátiletého stratéga první utkání prohrála minulý týden 1:3. K postupu potřebuje Brno jakkoliv zvítězit i získat zlatý set.
Hradec Králové – Basketbalisté královéhradeckého Sokola porazili v dramatickém souboji Plzeň. O vítězi utkání devátého kola druhé nejvyšší soutěže však muselo rozhodnout až prodloužení.
Liberec /HOUBOVÝ SPECIÁL/ - Jsou houby, které abyste v lese hledali lupou. Je pracné je sbírat a musíte přitom lézt po kolenou. V košíku propadají mezi většími na dno a skončí pomačkané k nepoznání. Proto je většina houbařů nechává nepovšimnuty.
Liberec, Praha – Desátým kolem pokračovala nejvyšší soutěž florbalistek. To přivedlo úřadující mistryně republiky z Herbadentu Praha na horkou půdu do Liberce, kde na ně čekaly na bronzové příčce se vyhřívající Crazy girls. „Bláznivé" pojetí florbalu v podání Severočešek ale na Pražanky nestačilo. Ty po jednobrankovém vítězství slavily zisk všech bodů a posun na bramborovou příčku, jediný bodík za Liberečanky, tři za vedoucí Vítkovice.
Liberec - Ještě nedávno se na otázku, co dokáže usmrtit bakterie, odpovídalo jedním slovem: Penicilin. Nyní už to není pravda. Nanotechnologie vyvinuté libereckými vědci dokážou lidský organismus nejen dokonale ochránit před bakteriemi a viry, ale stejně jako zmíněný lék je také okamžitě usmrtit, a to včetně viru HIV. S mírnou nadsázkou se jedná o téměř stejný průlom v boji s bakteriemi jako kdysi vynález sira Alexandra Fleminga.
Ostrava – Čtvrtfinálovými soupeřkami vítkovických žen v Českém poháru jsou hráčky třetiligového Bulldogs Brno. Zápas začíná dnes patnáct minut před dvacátou hodinou a všichni florbaloví fanoušci jej mohou sledovat prostřednictvím on-line komentářů na stránkách cfbu.cz.
Liberec - Výsledky unikátního výzkumu zveřejnila včera Technická univerzita v Liberci. Konkrétně nově založený Ústav pro nanomateriály a pokročilé technologie. S mírnou nadsázkou se jedná o téměř stejný průlom v boji s bakteriemi jako kdysi vynález sira Alexandra Fleminga.
Liberec - Výsledky unikátního výzkumu zveřejnila včera Technická univerzita v Liberci. Konkrétně nově založený Ústav pro nanomateriály a pokročilé technologie.
Litoměřice - Fotografie s názvem „Našli jsme se!" získala první místo v soutěži, které se měli možnost účastnit klienti Charity v seniorském věku z celé České republiky.
Liberec - Letitá kauza liberecké firmy Agroplast je opět u Krajského soudu v Liberci. Obžalovaným se nelíbil soudce.
Liberec /DIVADLO, FOTOGALERIE/ - Premiéru tragikomedie o lásce, zklamání a žárlivosti uvede Malé divadlo ve středu.Hrají v ní Eliška Hamplová, Jana Hejret Vojtková a Kateřina Vydrová.
Liberec - Letitá kauza liberecké firmy Agroplast je opět u Krajského soudu v Liberci. Obžalovaným se nelíbil soudce.
Liberec - Končící náměstek libereckého hejtmana pro školství Radek Cikl (ČSSD) se přesune na Střední průmyslovou školu stavební v Liberci. O jeho jmenování ředitelem rozhodli v pondělí na mimořádném jednání krajští radní. Lídrovi vítězného uskupení Starostové pro Liberecký kraj Martinu Půtovi se takové rozdělování „trafik" nelíbí.
Liberec - Končící náměstek libereckého hejtmana pro školství Radek Cikl (ČSSD) se přesune na Střední průmyslovou školu stavební v Liberci. O jeho jmenování ředitelem rozhodli v pondělí na mimořádném jednání krajští radní. Lídrovi vítězného uskupení Starostové pro Liberecký kraj Martinu Půtovi se takové rozdělování „trafik" nelíbí.
Moravské Budějovice - Kdo dělá v Budějovicích nepořádek u kontejnerů s tříděným odpadem? To ve městě vbrzku zjistí. Na takové vandaly políčí fotopast.
Praha, Otrokovice – Čtvrté porážce v řadě sice zabránit nedokázali, přesto se z Prahy extraligoví florbalisté Otrokovic nevrátili s prázdnou. O vítězství Sparty totiž rozhodly až lépe zvládnuté samostatné nájezdy, díky kterým v tabulce umazala ztrátu na páté Pantery na tři body.
Liberec - Ministerstvo životního prostředí definitivně zamítlo žádost australské firmy Urania Mining, aby mohla provádět průzkum v Podještědí, kde jsou ložiska uranu.
Liberec - Český design má tradici. Letošní soutěž NEXT DESIGN DOOR vyhrála s chytrým nápadem na bezpečnostní dveře studentka architektury na liberecké univerzitě Daniela Papájová.