Dětem na Liberecku začaly jarní prázdniny. Neseďte doma, jděte se bavit
Liberec - Na Liberecku najdou školáci spoustu možností, jak si užít volné dny. V přírodě i poznáním.
Liberec - Na Liberecku najdou školáci spoustu možností, jak si užít volné dny. V přírodě i poznáním.
Liberecký kraj /+ AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY 20. KOLA/ - Neuvěřitelných dvacet gólů do sítě domácích Greens nasázela rezerva českolipských Démonů. Stalo se tak v 19. kole krajského futsalového přeboru.
Praha, Otrokovice – Florbalisté Otrokovic se ve svém druhém extraligovém čtvrtfinále play off utkají s Mladou Boleslaví. Rozhodlo o tom závěrečné kolo, respektive čas po jeho skončení.
Liberec – Centrum Liberce v poslední době nepřeje fastfoodům. Zatímco už začátkem roku z Liberce zmizela jediná severočeská pobočka společnosti Burger King, provozovnu teď plánuje přestěhovat i McDonald's. Restaurace na náměstí Dr. E. Beneše se v polovině letošního roku uzavře.
Liberec - Co se dočtete v pondělním Libereckém deníku? Exkluzivní zprávou je, že McDonald na libereckém Benešově náměstí končí. Co k tomu řetězec vede? Kupte si pondělní noviny a dozvíte se to. Pokračujeme také ve sledování příběhu týraného psa Bena, který už opět připomíná normálního psa. V pondělním vydání také hrajeme o lístky do aquaparku!
Brno – Brněnské Královo Pole a ostravské Vítkovice. Na mapě České republiky dělí tyto dvě městské části kolem 150 kilometrů, na „florbalové" mapě extraligového play off mají k sobě neskutečně blízko.
Recept nám poslala Eva Zelená z Liberce.
Na plastické chirurgy se stále častěji obrací specifická skupina žen – maminky. Intenzivní péče o miminka a batolata polevuje a ony řeší „návrat do života". Chtějí se opět líbit a touží po bříšku jako před mateřstvím, prsou beze stop po kojení, útlejších bocích bez přebytečného tuku.
Liberec - Uklízíte půdu, sklep nebo zahradu a chystáte se do sběrných surovin odvézt nepotřebné haraburdí? Mějte se na pozoru. Česká obchodní inspekce v loňském roce provedla přes tři stovky kontrol ve sběrných surovinách po celé republice. U každého třetího provozovatele našli inspektoři nedostatky.
Jižní Morava, Vysočina /TÉMA, INFOGRAFIKA/ - Mezinárodní podniky lákají diváky a pomáhají plnit i hotely. Většina akcí skončí mírně v plusu, ale často se neobejdou bez dotací.
Liberec - Zatímco v pondělí obsadí Masarykovu ulici technické služby, které budou kácet alej, v úterý a středu poslouží filmařům. Z toho důvodu nahradí v úterý tramvaje náhradní autobusová doprava a to od osmé hodiny ranní do osmé hodiny večerní.
Ostrava, Praha /ROZHOVOR/ – Bez bodu se vracejí do metropole volejbalisté ČZU Praha, kteří prohráli ve dvacátém kole Uniqa extraligy v Ostravě hladce 0:3. Před dvěma posledními zápasy základní části se zdá být jasné, že se v tabulce poperou maximálně o šesté místo. K tomu ale potřebují uspět jak v domácím duelu s Příbramí, tak v závěrečném střetnutí v Odoleně Vodě. Proto se trenér Jan Malina uchýlil k nepopulárním pohovorům.
Praha – Noví držitelé Cen Alfréda Radoka za rok 2012 budou dnes večer vyhlášeni v pražském Divadle v Dlouhé. Rozhodovalo o nich 78 kritiků a publicistů v tradiční anketě časopisu Svět a divadlo.
Liberec - Celkem 50,7 milionů rozdá letos Liberecký kraj spolkům. Kdo si chce na peníze sáhnout, musí ale přesvědčit o užitečnosti.
Liberec - Na Liberecku najdou školáci spoustu možností, jak si užít volné dny. V přírodě i poznáním.
Ústecký kraj - Na severu Čech se dnes ráno objevují sněhové přeháňky, hlavně v horských oblastech by proto měli být motoristé opatrní. Sníh ale leží i na hlavní silnici 35 z Liberce na Turnov a Prahu nebo na hlavním tahu z Jablonce na Harrachov. Podle policie je ale zatím na silnicích klid a žádné nehody hlášeny nejsou.
Liberec - Liberecký deník přichystal pro své čtenáře další soutěž. Tentokrát můžete hrát o vstupenky do Aquaparku Centra Babylon. Vyhrát může po dvou vstupenkách až deset soutěžících. Prodlužte svým dětem jarní prázdniny!
Osečná /FOTOGALERIE/ - Případ týraného psa Bena, kterého veterinární správa zabavila majiteli, zvedl ze židle většinu čtenářů Libereckého deníku, který o případu jako první informoval. Podařilo se nám vypátrat i „chovatele", který Bena málem umořil k smrti.
Zlín – Extraligoví volejbalisté Zlína mají formu jako hrom. Již podruhé v této sezoně porazili aktuálně třetí Příbram. Fatra si ve 20. kole nejvyšší domácí soutěže vyšlápla na Středočechy dokonce v jejich hale, kde zvítězila 3:2 na sety. Díky tomu si upevnila čtvrté místo v tabulce.
Českolipsko - Počet nemocných chřipkou a dalšími akutními respiračními chorobami v kraji v tomto týdnu stoupl o půl procenta na 2 223 případů na 100 tisíc obyvatel.
Liberec /FOTOGALERIE/ - Možná to byla romantická projížďka milenců kolem řeky. Možná došlo k hádce a stržení volantu. Možná se prostě jen někdo chtěl zbavit auta a strčil ho do řeky. Jisté ale je, že hasičům přidělali plné ruce práce. Požárníci se museli poprat s jedním z nejsložitějších zásahů při „lovení" auta z vody.
Pardubice – Součástí doprovodného programu Grand Festivalu smíchu byla i komedie současného maďarského dramatika Zoltána Egressyho se zvláštním názvem Šťovík, pečené brambory.
Liberecký kraj – Nevíte, kam se školáky? Mohou se podívat na akademickou půdu v akci PřiTUL se!
Osečná - Případ týraného psa Bena, kterého veterinární správa zabavila majiteli, zvedl ze židle většinu čtenářů Libereckého deníku, který o případu jako první informoval. Podařilo se nám vypátrat i „chovatele", který Bena málem umořil k smrti.
Osečná - Případ týraného psa Bena, kterého veterinární správa zabavila majiteli, zvedl ze židle většinu čtenářů Deníku, který o případu jako první informoval. Podařilo se nám vypátrat i „chovatele", který Bena málem umořil k smrti.
Staré Město – Volejbalisté Starého Města v pravý čas zabrali. Klíčový zápas sezony zvládli na jedničku. Extraligový nováček v souboji dvou nejhorších celků soutěže zvítězil na palubovce posledního Ústí nad Labem 3:1 na sety. Díky tomu slovácký kolektiv téměř s definitivou odvrátil hrozbu přímého sestupu.
Liberec - Představujeme vám miminka narozená v 9. týdnu roku 2013. Hlasujte o to nejhezčí!
Olomouc/Přerov – Čtvrtého kola MMČRv thajském boxu, které se uskutečnilo v Olomouci, se zúčastnili také bojovníci KBC Přerov, jmenovitě Marek Bartl, František Lošťák, Patrik Charabarovič, Jiří Švec a Jakub Hučko.
Česká Lípa /+ SPORTOVNÍ POZVÁNKY NA VÍKEND/ - Florbalisté České Lípy stojí před dvěma úvodními zápasy čtvrtfinále play off 1. ligy. S jakými pocity a přáním?
Příbram – Souboj tabulkových sousedů nabídne sobotní výjezd volejbalistů Fatry do Příbrami v rámci 20. kola extraligy. Zlínští sice ještě mohou ve středních Čechách teoreticky zabojovat o bronzovou příčku po základní části, spíše si však budou krýt záda na stávající čtvrté pozici.
Liberec - Možná to byla romantická projížďka milenců kolem řeky. Možná došlo k hádce a stržení volantu. Možná se prostě jen někdo chtěl zbavit auta a strčil ho do řeky. Jisté ale je, že hasičům přidělali plné ruce práce. Požárníci se museli poprat s jedním z nejsložitějších zásahů při „lovení" auta z vody.
Ústí nad Labem, Liberec /ROZHOVOR, PROGRAM TURNÉ/ - S kapelou svého syna Adama Pavlíka chystá ostravská rock & pop lady Věra Špinarová druhé samostatné turné. Čeká ji v ČR míst, na severu Čech pobaví 19. března ústecký Dům kultury a den poté DK Liberec. Vstupenky již jsou v předprodejích.
Liberec - Volejbalový svátek zažijí v sobotu liberečtí fanoušci. Mužstvo Dukly se střetne v odvetě semifinále Challenge Cupu (Vyzývacího poháru) s jedním z nejlepších klubů kontinentu, italským týmem Copra Elior Piacenza. Výjimečný zápas začne v hale v Jeronýmově ulici v 18.00 hodin.
Liberec - Volejbalový svátek zažijí v sobotu liberečtí fanoušci. Mužstvo Dukly se střetne v odvetě semifinále Challenge Cupu (Vyzývacího poháru) s jedním z nejlepších klubů kontinentu, italským týmem Copra Elior Piacenza. Výjimečný zápas začne v hale v Jeronýmově ulici v 18.00 hodin.
Liberec - Celkem 50,7 milionů rozdá letos kraj spolkům. Kdo si chce na peníze sáhnout, musí ale přesvědčit o užitečnosti.
Liberec - V posledním kole základní části oblastního přeboru ktg. U17 byly v Liberci lovosické basketbalistky maximálně úspěšné.
Česká Lípa - Co si přečíst k sobotní snídaní? Rozhodně Českolipský deník! Dvanáct obcí z jižní části Českolipska připravilo petici za omezení nebezpečné kamionové dopravy…
Mladá Boleslav - V pátek okolo půl čtvrté odpoledne se naproti centru Bondy na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi nejspíše pokusila o sebevraždu mladá žena. Ta s největší pravděpodobností bez cizího přičinění vyskočila z okna chodby místního panelového domu.
Liberec - Liberecký kraj znovu získal svůj vliv v Krajské nemocnici Liberec. Největší zdravotnické zařízení má po dnešní valné hromadě znovu kompletní devítičlennou dozorčí radu se čtyřmi zástupci kraje. Předsedou dozorčí rady byl zvolen Josef Šedlbauer ze Změny pro Liberecký kraj. Informovala o tom náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj), která kraj na valné hromadě zastupovala.
Liberec - Co si přečíst k sobotní snídaní? rozhodně Liberecký deník! Jeden z redaktorů vypátral majitele týraného Bena. Co si o svém činu myslí? Také jsme zjistili, že oblíbený krajský medvěd končí. Dětem začínají prázdniny a tak pro vás máme velký přehled všech možných prázdninových akcí.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - V rámci čtvrtečního protestu v České Lípě proti územnímu plánu podepisovaly desítky lidí anketu o zachování historického jádra.
Ústí nad Labem, Litvínov, Liberec- Na Homolovic hity se těší ústecký klub Doma i Ponorka v Litvínově.
Brno – Sedmý tým extraligové tabulky přivítá volejbalového souseda v tabulce, v jehož dresu řádí univerzál Kramar.
Liberec - U krajského soudu pokračovalo hlavní líčení s Fadilem Dávidem. Ten se měl před třemi lety podle obžaloby dopustit vraždy stařenky ve Višňové na Frýdlantsku.
Mladá Boleslav - Mladá žena dnes nejspíš sama vyskočila z okna naproti Bondy.
Liberec /DIVADLO, PREMIÉRA/ - Dnes má v Divadle F. X. Šaldy premiéru drsné i dojemné drama Tramvaj do stanice touha, které divadlo považuje za jeden z vrcholů letošní sezony. V hlavních rolích se představí Markéta Tallerová, Lenka Langová nebo Tomáš Impseil. Začátek v 19 hodin.
Liberec /DIVADLO, PREMIÉRA/ - Dnes má v Divadle F. X. Šaldy premiéru drsné i dojemné drama Tramvaj do stanice touha, které divadlo považuje za jeden z vrcholů letošní sezony. V hlavních rolích se představí Markéta Tallerová, Lenka Langová nebo Tomáš Impseil. Začátek v 19 hodin.
Liberec - Čerstvé mléko, jogurty, tvaroh, máslo, kefíry a pomazánky vozí na více než 50 míst po celém Liberci vždy dvakrát týdně automobil z české farmy Jana Millera. Unikátní projekt Mléko z farmy je vynálezem zmíněného farmáře a Stanislava Němce, v jehož selské mlékárně v Radonicích se zpracuje.
Liberec - V Libereckém kraji zemřeli další dva lidé na následky chřipky. Počet nemocných chřipkou a dalšími akutními respiračními chorobami v kraji v tomto týdnu stoupl o půl procenta na 2223 případů na 100.000 obyvatel.
Piacenza, Liberec - Volejbalisté Dukly Liberec prohráli úvodní semifinále Vyzývacího poháru na půdě italského favorita Piacenzy 0:3 (14, 24, 16). Odveta pod Ještědem se uskuteční v sobotu od 18:00. Pokud by se podařilo Liberci vyhrát, rozhodl by o postupujícím zlatý set do 15 bodů.