Parkoviště v Nemocniční ulici v Mělníku má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. A zároveň i rozšíření kapacity, z původních 57 míst jich je nyní řidičům k dispozici 114. Přestože nová legislativa od minulého roku ukládá povinnost vybavit nová nebo zásadně rekonstruovaná parkoviště dobíjecími stanicemi pro elektromobily, v Nemocniční nabíječka chybí.
Vítězem 16. ročníku Memoriálu Vladimíra Poteckého se na hřišti v Olovnici stal podle předpokladů domácí Sokol. Neměl to však jednoduché, zejména zápasy s Čechií Kralupy a s Unhoští vyhrál jen těsně.
Sběrný dvůr v Nádražní ulici v Mělníku je od 4. srpna mimo provoz. Příčinou jsou pokračující stavební práce na rekonstrukci silnic I/9 a I/16, které procházejí právě Nádražní. Další dva mělnické sběrné dvory zůstávají otevřené.
V Mělníku pokračuje rekonstrukce silnic I/9 a I/16 v zastavěné části města. Nádražní ulice je nyní po celé délce mezi Chloumeckou a Kokořínskou ulicí do konce letních prázdnin uzavřena, pro řidiče jsou vyznačené objízdné trasy. Stavbaři v Nádražní ulici vyměňují konstrukční vrstvy vozovky a opravují kanalizaci. Následovat bude úprava navazujících ploch, přejezdů k provozovnám, pokládka asfaltu, budování komunikací pro pěší a úprava zeleně. „S kompletním dokončením rekonstrukce za 63,5 milionu korun bez DPH se počítá nejpozději v listopadu," uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Sportovní redakce Deníku sestavily unikátní fotbalovou mapu vlivu po celé České republice. Vítězem žebříčku TOP5 v okresu Mělník je Vladimír Kaňka, předseda FK Neratovice-Byškovice, a nově i člen Řídící komise pro Čechy. Seznamte se s kompletním žebříčkem uvnitř článku.
Po Fričově ulici v Mělníku, kde na jaře skončila téměř rok trvající rekonstrukce, je na řadě sousední Zborovského náměstí. Začíná se první srpnové pondělí. Řidiči musí v této části města počítat s uzavírkou dvou ulic podél náměstí, které spojují právě Fričovu a Českobratrskou.
/FOTOGALERIE/ Národní soutěž vín zahájila v Mělníku letošní sezonu hodnocením více než stovky vín z vinařské oblasti Čechy. Šampionem se stalo víno z východních Čech. Uspěla také vína z Mělníka, z vinařství Vondrák a vinařství České zemědělské univerzity. Právě v pražském sídle univerzity vinaři vítězná vína představí a zájemci je tam budou moci i koštovat.
/FOTOGALERIE/ Bitva rytířů, veterány na pláži, hity legendární kapely i pouť s kolotoči, spoustou kapel a ohňostrojem. I takový může být první srpnový víkend na Mělnicku, který přichází s pestrou nabídkou akcí. Od party na vinici přes festiválek pod ořechem až k promítání pod širým nebem a výstavě domácích zvířátek. Stačí si vybrat a vyrazit. Také u sousedů ve středních Čechách to není marné, cílem výletu může být zámecká slavnost ovocných knedlíků, přístavní slavnost s mnoha kapelami i plavba na raftu do pohádkového světa.
/VIDEO, FOTO/ Tanec na dechovku i bigbít, s živými hady nebo s koktejlem v ruce u vody. I takový může být první srpnový víkend na Benešovsku, který přichází s pestrou nabídkou akcí. Od koncertů přes plážovou party až k tiché pohodě u rybníka na rybářských závodech. Od pohádek přes promítání pod hvězdami až po středověké slavnosti se skvělým programem a voňavé slavnosti, kde jsou v hlavní roli ovocné knedlíky. Stačí si vybrat a vyrazit. Také u sousedů ve středních Čechách to není marné, cílem výletu může být velká rytířská bitva, přístavní slavnost s mnoha kapelami i plavba na raftu do pohádkového světa.
Spuštěné závory ani varovná rudá světla u železničního přejezdu v mělnické ulici Nad Drahou nezastavily ve čtvrtek dopoledne rozjetý kamion. Závory prorazil a dále pokračoval v cestě. Do hodiny policie řidiče dopadla. Nyní se jeho stylem jízdy zabývá kriminálka. Provoz na trati se nezastavil, světelná signalizace je v provozu a pomalu projíždějící vlaky před přejezdem houkají.
Město Mělník nechce, aby na jeho území byla provozována loď se zařízením spalujícím odpad ze zdravotnictví. Krajskému úřadu Středočeského kraje proto zaslal v řízení EIA nesouhlas se záměrem v jeho současné podobě. Namítá, že není jednoznačné, zda se loď po dokončení skutečně přemístí do zahraničí, jak uvádí výrobce. ČTK o tom dnes informoval mluvčí mělnické radnice Jan Denemark Nováček. Loď se zařízením využívajícím odpad ze zdravotnictví k výrobě energie vzniká v mělnických docích. Hotová má být na konci roku. Vyjádření krajského úřadu sháníme.
/FOTOGALERIE/ Po dvaadvaceti letech opustil Hasičský záchranný sbor (HZS) Středočeského kraje dlouholetý velitel čety mělnické stanice Jan Žižka. „Jeho odchod z našich řad je vynucen bojem se zákeřnou nemocí,“ vysvětlili hasiči.
/FOTOGALERIE/ V Mělníku byl poslední červencové úterý zahájen letošní ročník Národní soutěže vín. Odborná komise tam hodnotila vína z české vinařské oblasti. Loni byl šampionem Ryzlink rýnský 2019, pozdní sběr z liběchovských vinic Školního statku Středočeského kraje se sídlem v Mělníku, nejlepší kolekce pocházela z vinařství České zemědělské univerzity na mělnickém Chloumku. Na začátku srpna se komise přesune na Moravu. Do konce prázdnin posoudí téměř tři tisíce vzorků.
Policisté i hasiči byli nasazeni do pátrací akce po pohřešovaném seniorovi z Mělníka, kterého jeho rodina postrádala už od pondělního dopoledne. Na policii se příbuzní obrátili po celém dni marného hledání až večer. Sami nalezli pouze jeho opuštěné auto, parkující u lesa ve Vojtěchově. Po muži pátral i vrtulník a psovodi se služebními psy. V úterý dopoledne se senior vrátil v pořádku domů.
/FOTOGALERIE/ Devět z téměř sto padesáti retrívrů, kteří byli v minulém týdnu odebráni veterinární správou z chovu v Odrovicích na jižní Moravě, našlo dočasný domov v mělnickém útulku DogPlanet. Zlatí psí kluci byli ze začátku vystrašení, už po dvou dnech se ale mazlili o sto šest. K adopci zatím nejsou.
Rozsáhlý požár zničil v noci na neděli stodolu v osadě Šemanovice u Kokořína. Hasiči z širšího okolí bojovali s plameny, aby zabránili rozšíření ohně na blízké budovy. Požár, jehož příčina zůstává předmětem zkoumání expertů, se nakonec podařilo zdolat překvapivě rychle: po dvou hodinách práce už mohli hasiči balit své vybavení.
Od poslední červencové soboty čekají cestující, kteří míří po železnici do Prahy vlaky od Mělníka přes Všetaty a Neratovice, zásadní změny. Spoje linky S3 budou téměř týden končit už ve Vysočanech. O prvním srpnovém víkendu pak bude jejich cílem Masaryčka.
Energetici za jedenáct dní vyměnili přes 120 metrů horkovodu, který zásobuje teplem Neratovice. V polovině července tak skončila první etapa rekonstrukce, druhá bude za rok. „Dodavatelská firma opravovala potrubí napojené na páteřní horkovod vedoucí z Teplárny Energotrans (dříve Elektrárna Mělník) do Prahy," informovalmluvčí Skupiny ČEZ Ota Schnepp.
/VIDEO, FOTO/ V trénink střelby a zakončení se pro fotbalisty kralupského FK 1901 změnil jejich druhý testovací zápas v rámci aktuální přípravy. Béčko Slovanu Velvary, předešlé působiště trenéra Maška, se sice na hřišti v Nelahozevsi prosadilo z penalty jako první, následných 11 branek ale vylovilo ze své sítě.
Část Tyršovy ulice v Mělníku od pošty k náměstí Karla IV. se opravovala na sklonku minulého roku, druhý úsek mezi poštou a přechodem pro chodce před školou v Jungmannových sadech na rekonstrukci zatím čeká. Práce na novém povrchu, které bude provázet uzavírka, proběhnou až po rekonstrukci Nádražní.
Poslední červencový víkend bude na Mělnicku plný zábavy a lákavých vůní. Ty se budou linout nejen z klobásek na grilování s tancem, ale i z kapřích hranolků nebo dokonce z žabích stehýnek, která nabídne unikátní rybí košt. Na dalších místech se budou promítat filmy pod hvězdami, znít italské nebo muzikálové hity, chystá se i pouť s kolotoči a jarmarkem, na vodě se bude řádit při neckyádě. Stačí si vybrat. Také u sousedů ve středních Čechách je kam vyrazit, třeba na festival plný muziky a skvělé kávy, středověký den na hradě nebo na fantastický ukulele festival.
Mělničtí policisté se obracejí na svědky nehody, která se stala na kruhové křižovatce na devítce v Mělníku krátce před letními prázdninami. Muže na jízdním kole tam srazil bílý vůz neznámého typu i značky, jistá je pouze jeho barva. Cyklista s vážným zraněním nohy zůstal na silnici sám, řidič jel dále. Pomoci by mohly i záběry z palubních kamer projíždějících vozidel.
/FOTOGALERIE/ Stavbu Retail parku Neratovice provází nově dopravní omezení, které má ve třech navazujících etapách trvat až do podzimu. Na silnici I/9, která spojuje Prahu s Mělníkem, začala v Byškovicích částečná uzavírka. Řidiče tam přibrzdí semafory.
/FOTOGALERIE/ Za rok bude hotovo, nyní se zázemí pro novou dětskou skupinu v areálu Mateřské školy Pohádka ve Sportovní ulici v Mělníku staví. Areál má přes dva a půl tisíce metrů čtverečních, přes dvě třetiny plochy přitom budou patřit zahradě a hřišti.
V Mělníku vzniká loď se zařízením využívajícím odpad ze zdravotnictví k výrobě energie. Sloužit má v zahraničí, hotová by mělo být na konci letošního roku. Neobvyklé plavidlo v mělnických docích vyrábí společnost PDI, informoval mluvčí mělnické radnice Jan Denemark Nováček.
/FOTO/ U požáru bývalé ubytovny zasahovalo v Mělníku v noci ze soboty na neděli 20. července několik jednotek hasičů. S ohněm bojovali přes čtyři hodiny, příčina incidentu je zatím neznámá.
V pátek dopoledne došlo na silnici mezi obcemi Mělnická Vrutice a Jenichov k nehodě autobusu, který sjel ze silnice a zapadl do příkopu. Na místo okamžitě vyrazila jednotka z centrální hasičské stanice Mělník.
Milovníci elektronické hudby se o nadcházejícím víkendu mohou těšit hned na dvě větší hudební akce. V Mělníku a Kralupech nad Vltavou se uskuteční festivaly Day Rave a Unity Rage 2025, které nabídnou široké spektrum elektronické hudby – od techna a housu až po energický drum and bass.
Ve Veltrusech se uskutečnil další ročník pětidenního fotbalového kempu pod vedením Jiřího Veselého. Účastnilo se ho přibližně 60 dětí, které každý den od 8:00 do 17:00 absolvovaly organizovaný tréninkový program. Ten probíhal na místním fotbalovém hřišti.
Na frekventované silnici I/9, která spojuje Mělník s Prahou, byla dokončena úprava dlouhodobě nebezpečné křižovatky u obce Předboj v části Praha-východ. Místo bylo problematické kvůli chybějícím odbočovacím pruhům a vysoké dopravní zátěži.
Nezvyklým způsobem doladil přípravu nové sezony Okresní fotbalový svaz Mělník. O definitivním zařazení některých týmů do skupin stejné soutěže rozhodl los.
Opakované slovní útoky, vyhrožování a dokonce i fyzické napadení úředních osob, to vše má podle soudu na svědomí Václav K. z Kralup nad Vltavou. Potížista, který už dříve čelil trestům za podobné chování, stanul znovu před mělnickým soudem. A ten znovu rozhodl o jeho vině.
Mělnicko má před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny šanci na silnější zastoupení v Parlamentu. Kromě stávajícího poslance Martina Exnera (STAN) z Nové Vsi, který usiluje o obhajobu mandátu, se o zvolení poprvé pokouší také místostarosta Mělníka Petr Kowanda (ANO). Oba kandidáti figurují na volitelných místech krajských kandidátek.
Po roce se na Mělnicko vrací oblíbený turistický vlak Cyklohráček. Pestrobarevná souprava určená zejména rodinám s dětmi a cyklistům dorazí do regionu hned pětkrát. Jízdy povedou přes Kralupy nad Vltavou, Lužec, Mělník či Mšeno.
/FOTO/ K požáru osobního auta, které začalo hořet na silnici v Hostíně na Mělnicku, vyrazili v neděli dopoledne profesionální hasiči z Mělníka a dobrovolní z Byšic. Nikdo nebyl zraněn. Škody jdou do desítek tisíc korun.
Areál Třeboradice, důležitá součást zásobování Prahy teplou vodou, prochází rozsáhlou modernizací, spojenou se zásadní rekonstrukci takzvaného havarijního kotle. Jeho přeměna v plnohodnotný zdroj umožní efektivnější zásobování teplem pro pravobřežní část Prahy. Sníží se tím závislost metropole na dodávkách z centrálního zdroje v Horních Počaplech na Mělnicku, což nabídne více času na údržbu a modernizace tradičních součástí horkovodní soustavy. Nové nízkoemisní technologie a vylepšená infrastruktura zaručí stabilnější dodávky teplé vody pro zhruba třetinu Pražanů.
V sobotu 12. července se v mělnickém parku Na Podolí uskuteční šestý ročník festivalu Moře u Mělníka. Akce s volným vstupem nabídne celodenní program pro děti i dospělé, kulinářské zážitky z různých koutů světa a vystoupení novocirkusových souborů i hudebních interpretů.
Mělník se brzy dočká svého vůbec prvního McDonaldu. Výstavba restaurace rychlého občerstvení má začít letos v září a bude součástí nové nákupní zóny u kruhového objezdu ve směru na Liběchov. Společně s ní zde vyroste také hypermarket Albert. Otevření obou provozoven je naplánováno na první polovinu roku 2026.
Více než dvě desítky dobrovolníků z Mělnicka se zapojily do prací na pomoc lidem i zvířatům. V rámci dobrovolnických dnů zamířili mimo jiné do azylového domu v Kralupech nad Vltavou nebo do útulku Dog Planet v Mělníku. Do širšího programu dobrovolnických aktivit se celkově v letošním roce zapojilo přes 170 lidí.
Už třicet let pomáhá pacientům s onemocněním ledvin dialyzační středisko v Mělníku. Ročně tu zdravotníci provedou přes deset tisíc ošetření. Pravidelnou léčbu zde podstupuje zhruba 70 pacientů, dalších více než tisíc osob dochází na kontroly a vyšetření do přidružené ambulance.
V úterý 8. července okolo půl šesté večer došlo na silnici I/16 u obce Mělnické Vtelno v okresu Mělník k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, sjel do příkopu a narazil do stromu.
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v červnu zůstala na 3,5 procenta a udržela se tak na stejné úrovni jako v předchozích měsících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku narostla o půl procentního bodu. Vyplývá to z aktuálních dat, která zveřejnil Úřad práce ČR.
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v červnu zůstala na 3,5 procenta. V letošním roce se zatím nezměnila, na stejné hodnotě byla i v předchozích pěti měsících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se o půl procentního bodu zvýšila. Vyplývá to z údajů, které v úterý 8. července zveřejnil Úřad práce ČR. Nejvyšší nezaměstnanost ze středočeských okresů zůstává na Kolínsku s 5,1 procenta. V celém Česku v červnu nezaměstnanost zůstala na 4,2 procenta.
Pět mělnických základních škol se už druhý školní rok účastní projektu Trenéři ve škole, který dětem zpestřuje výuku tělocviku a pomáhá jim objevovat radost z pohybu. Pod vedením zkušených sportovních trenérů si žáci prvních a druhých tříd zkoušejí různé sporty a osvojí si pohybové dovednosti, ke kterým by se běžně ve školní tělesné výchově nedostali.
/FOTOGALERIE/ První prázdninový víkend přichází na Mělnicku s pestrou nabídkou, kde se můžete bavit i si leccos vyzkoušet, třeba hašení džberovkou nebo sprejování graffiti. Zábavu i parádní podívanou nabídnou dva motorkářské srazy a promítat budou kina pod širým nebem. Také u sousedů ve středních Čechách je kam vyrazit, například na festival skotské a irské muziky, sraz amerik nebo na rytířské slavnosti a další akce.
Po pátečním blackoutu nabraly vlaky na mnoha tratích v Česku obrovská zpoždění. Některé spoje hlásily více než sto minut, jiné byly úplně zrušené. Brzy odpoledne obnoveny spoje mezi Mělníkem a Kolínem, v Kralupech nad Vltavou, které jsou na trati mezi hlavním městem a severem, cestující čekali déle. V úseku Praha - Ústí n. Labem se provoz obnovil po sdmnácté hodině.
Prachové částice, teplota, tlak a vlhkost vzduchu v Mělníku. To jsou data sledovaná měřicí technikou ve stanici, která se nachází na budově hasičárny na Blatech. Město chystá rozšíření měření do dalších lokalit.
/VIDEO, FOTO/ Uzavírka Nádražní ulice na Blatech v Mělníku, která začala 1. července, přenesla dopravní zátěž do dalších ulic města. Odnáší to především Bezručova, kterou projíždějí kamiony, přestože tam pro ně platí zákaz. Podle některých obyvatel mělnických ulic hrozí opakování dřívějších problémů – těžká nákladní doprava by mohla znovu poškodit přilehlé domy.
/FOTOGALERIE/ Výměna kola bez heveru, lezení po žebříku zavěšeném mezi stromy, záchrana zraněných… Dvacet stanovišť s různými úkoly čekalo na začátku léta na Kokořínsku na policisty a hasiče během extrémního závodu Test odolnosti. Při jejich plnění na pětadvacet kilometrů dlouhé trase si chvílemi sáhli až na dno sil.