VIDEO, FOTOGALERIE: Mexická malířka v Šímově síni
Benešov/ Pouze do čtvrtka 29. května můžete v Šímově výstavní síni Muzea umění a designu na Malém náměstí vidět obrazy mexické výtvarnice Gildy Solis
Benešov/ Pouze do čtvrtka 29. května můžete v Šímově výstavní síni Muzea umění a designu na Malém náměstí vidět obrazy mexické výtvarnice Gildy Solis
Londýn – Slavné křišťálové lebky údajně vytvořené aztéckou nebo mayskou civilizací, jsou s největší pravděpodobností pouhými padělky.
Ostrava - Vyhrála 200 m polohový závod, na dvojnásobné trati získala bronz, přesto byla Barbora Závadová nejsmutnější plavkyní na domácí Velké ceně Ostravy. Nominační limity pro letní MEJ v Srbsku a MSJ v Mexiku, nepřekonala.
Olomoucký kraj- Jaký je život speleo-potápěče? Jaká na něj číhají nebezpečí? A jaká tajemství skrývá Hranická propast? Některé odpovědi nabízí přerovský potápěč Pavel Riedl.
Hranice -Jaký je život speleopotápěče? Jaká na něj číhají nebezpečí? A jaká tajemství skrývá Hranická propast?
Hranice -Jaký je život speleopotápěče? Jaká na něj číhají nebezpečí? A jaká tajemství skrývá Hranická propast?
Dobroměřice - Na závěrečném šipkařském turnaji v Dobroměřicích proběhlo vyhlášení ligové sezony. Opět se dařilo Davidu Hradeckému z týmu Mexiko Chomutov, který v konkurenci 121 šipkařů vybojoval nejvyšší příčku. Společně s týmovým kolegou Miroslavem Slusarčíkem pak úspěch zopakovali i mezi dvojicemi.
JÁCHYMOV - "Po náročné sezoně jsem si musela trochu odpočinout," říká Lada Kozlíková.
Ostrava - Juniorským plavcům půjde na Velké ceně o limity pro MSJ v Mexiku a MEJ v Srbsku, o nominaci bude bojovat i domácí Barbora Závadová
Olbia – Martin Prokop obsadil v shakedownu na víkendovou Rallye Sardinia páté místo.
Pardubice - Pamako: Obhájce prvenství je jistým vítězem základní části, pak nově následuje play off
Rhodia/ Turnaj byl konfrontací mládežnického fotbalu z celého světa.
Brno (GALERIE, VIDEO) - Pekelné soustředění, šikovné ruce, zkušené oko i rychlé nohy. To všechno potřebovali soutěžící při Radegast Birell Cupu 2008, který se uskutečnil na začátku týdne v areálu Střední školy potravinářské a služeb v Charbulově ulici v Brně.
Kladno - Na Sletišti vyvrcholila pátým podnikem Fortuna Czech open základní část Světového poháru moderních pětibojařů. Z českých reprezentantů byl podle očekávání nejlepší David Svoboda, který bral bronz.
Barcelona – Slavný tým povede od příští sezony Guardiola. Kouč Rijkaard končí po sezoně.
Červená Voda - Český pilot bude letos podruhé usilovat o body do JWRC.
Trutnov - Vynikajícího úspěchu dosáhla závodnice trutnovské Lokomotivy Barbora Morávková, když na kvalitně obsazeném mítinku ve Vídni zaplavala v rozplavbách 50m kraulem za 26,74 s.
Frýdek-Místek - Být členem Dětského folklorního souboru Ostravička není vůbec žádná sranda.
Paříž – Florence Cassezová by podle mexického soudu neměla už nikdy vyjít na svobodu. Francouzka, která prohlašuje, že je nevinná, údajně páchala zločiny spolu se svým bývalým snoubencem.
Chrudim - (FOTOGALERIE) Hotelovou školu Bohemia poctil svou návštěvou velvyslanec Mexika José Luis Bernal spolu se svým zástupcem Luisem Felipem Torresem.
Edinburgh – Druh sladkovodní rybičky, která se prohání řekami Texasu a Mexika, přežívá jen v samičí formě, a to už 70 tisíc let.
Krásensko - Jako v Mexiku se budou cítit děti v Krásensku.
Strakonice - Historie řádu Johanitů a Strakonic byla po mnoho století v úzkém spojení. Nyní se začínají objevovat snahy o návrat.
Pardubice - Pardubická malá kopaná: Úvodní výkop jarní části obstarali účastníci ligových soutěží, následují divize
KRASLICE - I letos bude program pestrý
Carlsbad, Nové Mexiko - Mikroskopická celulózní vlákna stará 253 milionů let, objevená na jihu Spojených států v krystalech soli, pomohou vědcům ve výzkumu mimozemského života.
Trutnov - Pohárovou soutěž hrají každoročně všechny týmy, které nastupují v hlavní ligové soutěži. Celkem se jich letos zapojilo na tři tisíce.
Mexiko City - Tam, co běžně umírají býci, tentokrát vrčely motory. A před branami čtvrtfinále umřela i naděje na bednu pro Petr „Pilníka“ Piláta.
Redakce/ Přistěhovalectví neboli imigrace (opakem je emigrace) je proces, při němž se na území státu usazují obyvatelé přicházející ze zahraničí. Konají tak z ekonomických, politických či náboženských důvodů.
Mexiko City - Připadá vám vyplňování daňového přiznání jako noční můra? Nejste sami. Podobné problémy zřejmě řešili již v 16. století Aztékové.
Litoměřice - Parádní akci pro všechny příznivce motorek připravili na příští sobotu členové Moto Klubu Bezinka Kamýk. K vidění budou závody cross country na 120 minut, vystoupení mažoretek, rytířů i FMX show českých hvězd. Podrobnosti jsme zjišťovali u prezidenta pořádajícího klubu Jiřího Kučery.
Krnov - Tečkou za krnovskou částí filmového festivalu Projekt 100 se stane dobrodružné drama německého režiséra Wernera Herzoga, Aguirre, hněv boží.
Hranicko/Přerovsko -Zájem turistů o památky na Přerovsku rok od roku roste. Svědčí o tom i příliv návštěvníků ve vyhlášených turistických oázách regionu jako jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně, hrad Helfštýn nebo Muzeum Komenského v Přerově.
Přerovsko -Zájem turistů o památky na Přerovsku rok od roku roste. Svědčí o tom i příliv návštěvníků ve vyhlášených turistických oázách regionu jako jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně, hrad Helfštýn nebo Muzeum Komenského v Přerově.
Chomutov - V minulých dnech byly odehrány odvetné zápasy úvodního kola play off šipkařských soutěží Severočeského oblastního svazu. Mezi prvoligovými týmy skupiny Západ se nekonalo žádné překvapení a do druhého kola postoupili všichni papíroví favorité.
DOMAŽLICE – Originální mexickou kuchyni mohli návštěvníci ochutnat v domažlickém MKS při Mexické noci
Hlubočec - Cyklista, farmář a hlavně člověk, který dovede zarputile jít za svými sny. Takový je Víťa Dostál, který nedávno vydal knihu Panamericana, máláska, o své osmé sólové cyklistické cestě, tentokrát přes americký kontinent od severu k jihu. O d29. července 2006 do 8. března 2007 urazil ve 223 dnech přesně 26 233 kilometrů. Knihu o své cestě bude Víťa Dostál podepisovat v opavském Librexu 8. dubna od 16 hodin.
Mnichovo Hradiště/ V těsném sousedství mateřské školky v Mnichově Hradišti operovala zásahová jednotka policie. Ozbrojení a maskovaní policisté zatkli jednu matku vycházející ze školky
Kostelec nad Orlicí - Automobilový závodník Jan Kopecký začne seriál Intercontinental Rally Challenge (IRC) s vozem Peugeot 207 S2000.
PLZEŇ - Na jubilejním ročníku závodů Plzenský vytrvalec si připíše Jan Šefl možná desátý start. Člen pořádající Slavie VŠ, juniorský reprezentant, bude jednou z hlavních hvězd dvacátého ročníku mezinárodního klání, ačkoliv v hlavní disciplíně mítinku, kraulové patnáctistovce, startovat nebude.
Olomouc -Letošní 43. ročník festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc chce pokračovat v dramaturgii nastolené vloni, kdy přehlídku převzal nový tým pod vedením ředitele Petra Bilíka. Hlavní téma mezinárodní akce, která proběhne od 15. do 20. dubna převážně v Uměleckém centru Univerzity Palackého, zní Historie a mýty.
Mexico City - Český pilot Filip Salaqurda dojel v závodě A1GP šestnáctý.
DOMAŽLICE - V duchu Mexika se nesla sobotní noc v domažlickém MKS. Jedlo se, pilo i tančilo
Svitavy - Tajemství pouště,strhující diashow plná barev, tvarů, světla a slunce bude k vidění ve svitavském kině Vesmír v neděli 16. března od 16 hodin.
Břeclav - Hodina pravdy dnes čeká rodinu Koutných z Velkých Pavlovic. Ve stejnojmenném pořadu České televize budou hrát večer nejen o cestu do exotického Mexika. „Přihlásila nás dcera, protože chtěla králíka. Vůbec jsme o tom nevěděli. Byl to šok, když nám z televize volali, že nás vybrali,“ přiznává otec čtyřčlenné rodiny Martin Koutný.
Proslulá přírodní památka vamerické Arizoně má stále čím překvapovat.
Mexico - Do partyzánských táborů se nejezdí na prázdniny.
Brno - Příbuzného kocoura Mikeše, malého Nácíčka, znají všechny děti. Sprejer na stěně Labyrintu v Bohunicích však Ladovu postavičku ukázal v jiném světle. Kocourek hajluje a autor ho označil slovní hříčkou Nazi Czech.
PLZEŇ - Sonorská poušť, to je název nové expozice, která byla včera slavnostně otevřena v plzeňské zoologické a botanické zahradě. „Celková cena činí tři miliony a sto šedesát tisíc korun. Zoo se podílela sumou 860 tisíc korun,“ vypočítává mluvčí zoo Martin Vobruba.
Vimperk - Pojďte s námi za písničkou se jmenuje hudební pořad, který v úterý dopoledne přiveze country zpěvák Standa Drobek Schwarz.