Zděchov – Další úspěšný start v letošní sezoně mají za sebou Adam Staněk s Martinem Vlkem. Po vítězství na úvodním podniku českého trucktrialového šampionátu v Milovicích pokořili i úvodní podnik v Německu. Nedaleko Kliekenu nenašla posádka ve třídě S4 přemožitele a oba borci si tak mohli připsat druhý letošní vítězný skalp.
Brusel - Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v letošním prvním čtvrtletí proti předchozím třem měsícům stagnovala, potvrdil dnes svůj předchozí odhad Eurostat.
Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – K nejznámějším komiksovým hrdinům už přes dvacet let patří Dilbert, jehož autorem je Američan Scott Adams. Nakladatelství Crew vydává čtvrtou knihu o Dilbertovi, tentokrát nazvanou Na to, abyste přežili, nemáte dost pod čepicí. A co říká o Dilbertovi v rozhovoru s překladatelem do češtiny sám autor, který 8. června oslaví pětapadesáté narozeniny? „Bojím se, že pokud přestanu psát a kreslit Dilberta, ztratím velkou část sebe," přiznává autor stripů, vydávaných nakladatelstvím Crew.
Přerov – Prodal auto a sezonu 2011 vynechal. Letos už však autokrosař Ladislav Hanák z Přerova odjel druhý a třetí závod mistrovství Evropy. A pozor, ve čtyřlitrech. V Lotyšsku skončil druhý a v Německu čtvrtý. Jak on sám říká, žádný velký comeback ale nechystá.
Příbram – Letošní dvouetapový 47. ročník cyklistického závodu Lidice ovládli jezdci Dukly Praha. Zdatně jim sekundovali i cyklokrosaři z týmu ČEZ Cykloteam Tábor.
Frankfurt - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila rating několika finančních ústavů v Rakousku a Německu. Obává se dopadů, které na jejich hospodaření může mít dluhová krize v eurozóně. Rating Erste Group Bank, která v tuzemsku vlastní Českou spořitelnu, klesl hned o dva stupně na známku A3.
Opava – Basketbalová ikona Petr Czudek stojí před novou výzvou. Bývalý vynikající rozehrávač a opora reprezentace totiž povede v nadcházející sezoně Opavu v Mattonce. Čtyřicetiletý stratég naposledy úspěšně trénoval opavskou rezervu v první lize. Vedle toho ještě bojuje na mezinárodním poli, s reprezentační šestnáctkou se chystá na evropský šampionát do Litvy a Lotyšska.
Opava – Uplynulý víkend byl velmi náročný pro opavské mažoretky z AMA. Nejenže vystupovaly na opavském veletrhu, některé z nich se účastnily finále mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu Soloformací v Blatné.
Prostějov – Může tenista z druhé tisícovky světového žebříčku odehrát vyrovnaný zápas s Fernandem Verdaskem na antuce? Jistě, může. A pokud bude mít skvělý den, dokáže jej i porazit. A to se v úterý v podvečer povedlo Marku Semjanovi ze Slovenska, který senzačně vyřadil prvního nasazeného hráče UniCredit Czech Open.
Vratislav - Celé jaro kolem sebe Petr Jiráček slýchá, že ztratil životní formu z podzimní části sezony, kdy s Plzní zářil v Lize mistrů a vysloužil si i přestup do Wolfsburgu. Těsně před startem Eura ale věří v návrat "starých" časů.
Paříž - Australská tenistka Samantha Stosurová porazila Slovenku Dominiku Cibulkovou 6:4, 6:1 a je potřetí během čtyř let v semifinále Roland Garros. Její soupeřkou bude Italka Sara Erraniová, která ve čtvrtfinále vyřadila Angelique Kerberovou z Německa 6:3, 7:6.
Prostějov – Sezona jahod sice teprve začíná, ale pro mnohé pěstitele už skončila po polovině května. „Máme teď poslední samosběr. Při tom zájmu, jaký o jahody je, počítám, že za hodinu nebude co sbírat," povzdechl si Josef Dostál, který má jahodárnu nedaleko Brněnské silnice v Prostějově. Téměř veškerou úrodu mu totiž zničily jarní mrazy.
Most – Čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile přivezli z mezinárodního turnaje v Polsku boxeři z BK Baník Most. Tam se zúčastnili 17. ročníku turnaje Józefa Kružy. V ringu měřili síly borci z Ruska (Kaliningrad), Německa (Berlín), z domácího Polska a z mosteckého oddílu.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Jako v tureckém obležení vypadá centrum Plzně. Právě v něm (ale i na jiných místech) totiž rostou prodejny s tureckým fastfoodem, známým pod názvem kebab, jako houby po dešti. Tam, kde dříve bývaly trafiky, knihy a další obchody, se nyní vine charakteristická vůně opékaného kořeněného masa.
Brná - Největší zájem byl o rychlé motorové čluny, psovodi nezklamali, zásahovka ukázala zbraně, dopravka se chlubila novým passatem. Děti kreslily, soutěžily, střílely, zpívaly, bavily se.
Plzeň – Jako v tureckém obležení vypadá centrum Plzně. Právě v něm (ale i na jiných místech) totiž rostou prodejny s tureckým fastfoodem, známým pod názvem kebab, jako houby po dešti.
Ostrava – Měl to být relativně snadný výdělek. Stačilo jen podepsat úřední tiskopis, na základě kterého pozvali do České republiky cizince z takzvaných třetích zemí. Lidé, kteří vše organizovali, jim za to slíbili odměnu od dvou do třiceti tisíc korun.
Vyškov /OSOBNOST VYŠKOVSKA/ – Na střední škole odjela jako dobrovolnice stavět statek do Německa. Teď už několik let dobrovolníky vede. Lenka Obořilová z Vyškova je kromě své práce v neziskové organizaci Piafa známá také z komunální politiky. Teď se představuje v dalším díle pravidelného seriálu Osobnost Vyškovska.
Lužany – Ve třetím závodě mistrovství Evropy v německém Seelowě vybojoval Václav Fejfar opět stříbrnou pozici, což je na trati, která mu moc nesedí, úspěch.
Liberecký kraj - Porodnost v Libereckém kraji je stále poměrně vysoká. Jen v jablonecké porodnici se ke konci letošního května narodilo přes 550 dětí, což je jen o sto méně, než tomu bylo za celý rok 2000.
Liberecký kraj - Porodnost v Libereckém kraji je stále poměrně vysoká. Jen v jablonecké porodnici se ke konci letošního května narodilo přes 550 dětí, což je jen o sto méně, než tomu bylo za celý rok 2000.
Krakov – Jako by minuli prázdnou branku. Řeč nebude o promarněné fotbalové, nýbrž společenské šanci. Tak vidí návštěvu fotbalistů německého národního týmu ve vyhlazovacím táboře Osvětim v Polsku prezident Ústřední rady Židů v Německu Dieter Graumann.
Hradec Králové – Také letos má hradecký hokej zastoupení na mistrovství světa v in-line hokeji, které se hraje pod hlavičkou IIHF. Na šampionátu v německém Ingolstadtu jsou hokejisté Zdeněk Kubica a Luděk Brož.
Liberecký kraj - Porodnost v Libereckém kraji je stále poměrně vysoká. Jen v jablonecké porodnici se ke konci letošního května narodilo přes 550 dětí, což je jen o sto méně, než tomu bylo za celý rok 2000.
Rapotín /VIDEO/ - Z hlavní silnice mezi Šumperkem a Rapotínem vypadá jako celkem přirozený zelený kopec porostlý křovinami a pozvolna se zvedající k lesům po straně údolí. Jen pestrobarevná čepička na vrcholku v zadní, vyšší části kopce napovídá, že je uměle navršený a že pod povrchem se skrývají statisíce tun odpadků. I ta pestrá čepička skládky v Rapotíně ale brzy zmizí pod rekultivační zelení a ze silnice už ji nebude připomínat nic.
Vratislav - Na Euru mohl být jako slavný Zorro, ale obránce fotbalové reprezentace Michal Kadlec se takové výstřednosti rád vzdá. Šťastnější bude, když ještě před turnajem odloží karbonovou masku chránící jeho zlomený nos. Defenzivní univerzál z bundesligového Leverkusenu si přeje, aby už do pátečního utkání s Ruskem vyběhl bez ní.
Berlín – Kanadský pornoherec Luka Magnotta, podezřelý ze zavraždění a rozčtvrcení čínského studenta, byl zatčen v Berlíně. Oznámila to podle agentury DPA tamní policie a státní zastupitelství.
Litomyšl – Ve dnech 8. až 10. června, vždy od 8 do 17 hodin, se bude konat v Ovocných a okrasných školkách v Litomyšli výstava irisů a jarních trvalek.
Berlín - Kapitán Herthy Berlín Levan Kobiašvili dostal za napadení rozhodčího při chaotické odvetě bundesligové baráže s Fortunou Düsseldorf rekordní trest. Disciplinární komise čtyřiatřicetiletému gruzínskému fotbalistovi zastavila činnost na sedm a půl měsíce.
Liberecký kraj - Porodnost v Libereckém kraji je stále poměrně vysoká. Jen v jablonecké porodnici se ke konci letošního května narodilo přes 550 dětí, což je jen o sto méně, než tomu bylo za celý rok 2000.
České Budějovice – Životního úspěchu dosáhl v letošní sezoně odchovanec českobudějovického hokeje Filip Novák (30) let. Spolu se svými spoluhráči z Dynama Moskva oslavil reprezentační obránce prvenství v prestižní KHL.
Sokolovsko - V rámci Noci kostelů se v celé České republice otevřelo více než dvanáct stovek kostelů a modliteben. Velký zájem projevili lidé na řadě míst Sokolovska. Příkladem může být Chodov, kde se k tomuto mezinárodnímu projektu připojili vůbec poprvé a hned zaznamenali úspěch.
Letohrad-Kunčice – Nová sezona závodů hasičů se dostává do obrátek. A ti, kdo se hasičskému sportu věnují, jsou už na soutěže určitě natěšení. Dokázal to i sobotní Kunčický pohár 2012, který se konal jako druhé kolo seriálu Extraligy České republiky a současně i druhé kolo Východočeské hasičské ligy v požárním útoku v kunčickém sportovním areálu u Tiché Orlice.
Rapotín - Z hlavní silnice mezi Šumperkem a Rapotínem vypadá jako celkem přirozený zelený kopec porostlý křovinami a pozvolna se zvedající k lesům po straně údolí. Jen pestrobarevná čepička na vrcholku v zadní, vyšší části kopce napovídá, že je uměle navršený a že pod povrchem se skrývají statisíce tun odpadků. I ta pestrá čepička skládky v Rapotíně ale brzy zmizí pod rekultivační zelení a ze silnice už ji nebude připomínat nic.
Sokolovsko - V rámci Noci kostelů se v celé České republice otevřelo více než dvanáct stovek kostelů a modliteben. Bohatý program čekal na příchozí také v Chodově, Sokolově, Kraslicích a Jindřichovicích
Klatovy – Celkem čtyři česká reprezentační mládežnická družstva se sjedou do Klatov, aby se připravila na své vrcholné akce – mistrovství Evropy, která je čekají během léta.