Pojďme z odpadků získávat teplo a energii, nabádá kraj
Karlovy Vary - Komunální odpadová společnost se snaží přesvědčit obce k účasti na novém projektu
Karlovy Vary - Komunální odpadová společnost se snaží přesvědčit obce k účasti na novém projektu
Olomouc – Když se objevil na trávníku Androva stadionu při vyvrcholení McDonald’s Cupu právě on, vyvolalo to v hledišti i na ploše suverénně největší poprask.
Domažlice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – V neděli se v areálu Motorsportklubu AMK Domažlice uskutečnil první letošní závod stock - car. Jednalo se o druhý podnik jižní skupiny bavorského šampionátu, ale v některých kategoriích se bojovalo i o body do mistrovství Německa.
Dobříkov – Vesnice žije již nějaký čas přípravou oslav 80. výročí otevření lidového pravoslavného podkarpatského kostelíku, které se uskuteční v sobotu 18. června.
Litoměřice – Švýcarský varhaník Jean-Christophe Geiser zahájí ve středu 15. června v pořadí již 21. ročník mezinárodního hudebního festivalu Litoměřické varhanní léto 2011.
Praha - Den otců každý rok připadá na třetí červnovou neděli, letos tedy na 19. června a čeští muži mohou svátek slavit třeba i s retro pivem.
Olomouc - Ani předseda ČMFS Ivan Hašek, ani vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer však nesklidili takový aplaus jako trenérská legenda Karel Brückner.
Vyškovsko – Pokud je v České republice nějaké typické červnové ovoce, jsou to jahody a třešně. Díky vedrům a suchu, které se drží ve vyškovské kotlině, letos však oba druhy ovoce začaly dozrávat už v květnu. Pro milovníky letního ovoce je to sice dobrá zpráva, zemědělci z toho však takovou radost nemají.
Eastbourne/Hertogenbosch – Nasazená jednička vypadla už ve druhém kole s Italkou Rominou Oprandiovou.
Rakovník – Celý minulý týden jste si mohli po Rakovníku všimnout mladých cizinců, kteří sportovali a obdivovali naše královské město. Konkurenty, ale zároveň velmi dobrými kamarády jim byli naši středoškoláci a někteří žáci základní školy.
Krnín - Skupina mladých lidí, které baví tanec, scházení se a udržování určitých tradic.
Kdyně –Textilní stroje pro celý východní blok vyráběl v druhé polovině minulého století kdyňský podnik Elitex. Po změně politických poměrů musel hledat novinky pro rozšíření svého výrobního programu.
Kladno – Už ve středu zakončí sezonu divizní SK Kladno B. Sestup má už nějaký čas jistý, nebylo by ale od věci, kdyby se rozloučila vítězně.
Praha - Začátkem června poklesl prodej zeleniny kvůli obavám v souvislosti se střevní nákazou až o třicet procent. Dnes už se podle obchodníků prodej začíná vracet k normálu.
Berlín /AKTUALIZOVÁNO/ - Nákaza nebezpečnou střevní bakterií EHEC v Německu opadává a počet nově infikovaných stagnuje.
Domažlice – Výroba dud vyžaduje znalost devatera řemesel, tvrdí Jaromír a Stanislav Konrádyovi
Trutnovsko - Více než šedesát posádek, mimo jiné i z Německa a z Polska, se sjelo na tradičním srazu majitelů a příznivců vozů značky Trabant, Wartburg, Barkas a motocyklů značky Simson, vyrobených v koncernu IFA.
Havířov -Fotbalisté MFK Havířov ve svém posledním utkání sezony opět střelecky zazářili a definitivně se zachrániliv divizi.
Vyškovsko – Pokud je v České republice nějaké typické červnové ovoce, jsou to jahody a třešně. Díky vedrům a suchu, které se drží ve vyškovské kotlině, letos však oba druhy ovoce začaly dozrávat už v květnu. Pro milovníky letního ovoce je to sice dobrá zpráva, zemědělci z toho však takovou radost nemají.
Praha - ČNB testovala odolnost finančního sektoru za použití tří scénářů vývoje. Největší dopady na český finanční systém, tedy banky, pojišťovny a penzijní fondy, by způsobil scénář „Obnovená recese“.
Světlá nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – O víkendu světelské Pěšinky hostili hokejbalovou českou reprezentaci, která si právě Světlou vybrala k závěrečnému kempu před nadcházejícím mistrovstvím světa v Bratislavě.
Liberec - Od víkendu se Liberec stane dějištěm Mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisu. Pod Ještědem se představí téměř 2500 hráčů z 38 zemí.
Ústí nad Labem – „Měl světlý lehký hlas, příjemné barvy a dobrý jevištní zjev,“ píše se o něm v katalogu českých operních pěvců. „V Německu získal titul komorního pěvce. Vyučoval zpěv na HAMU a na pražské konzervatoři. Působil i jako režisér.“
Chrást nad Sázavou – Přestože má sedmnáctiletou praxi a za sebou celou řadu perfektně odvedených zakázek, musel zhruba před rokem svou živnost pozastavit.
Karviná - Přehlídku policejních aut hned několika členských zemí Evropské unie si mohli včera dopoledne před fryštátským zámkem prohlédnout obyvatelé Karviné.
Olomoucký kraj – Příběh lásky labutě Zpěvanky, která roky nemohla najít vhodného partnera svého druhu, skončila tragicky.
Hořice - Téměř dva tisíce lidí o víkendu zcela zaplnily lom U sv. Josefa.
Praha – Sedm hokejbalistů HBC Hradec Králové 1988 si vybral trenér Drahomír Kadlec do nominace na mistrovství světa, které od neděle začíná v Bratislavě.
Berlín - Střevní epidemie šířená bakterií enterohemoragická E. coli (EHEC) si v Německu vyžádala už 35 obětí.
Teplice - Soustředění v Modré na přelomu června a července bude pro fotbalisty Teplic stěžejním bodem letní přípravy na novou sezonu. Svěřenci staronového kouče Petra Rady mají v plánu osm přípravných duelů, z toho tři s německými soupeři.
Varšava - Čínská firma Covec, která měla v Polsku postavit dva úseky dálnice, jež v budoucnu spojí Varšavu s Německem, o zakázku přišla.
Třeboň - S plzeňskou Viktorií postoupil pětkrát do první ligy, dvakrát postupoval do vyšší soutěže v Německu. A v sobotu zažil postupový den s Domažlicemi, které přivedl do České fotbalové ligy.
Německo - Dvacet let po znovusjednocení se Německo prosadilo v přízni hostů ze zahraničí a dokázalo si vybudovat pozici jedné z nejoblíbenějších cestovních destinací v Evropě.
Evropa - Pětadvacetiletá Záhlavová-Strýcová na trávě v Nizozemsku podlehla v prvním kole 3:6 a 2:6 Kristině Barroisové.
Chomutov - Provozovatel Zdeněk Fojtík se brání kritice, která se na něj snesla po letošním zdražení vstupného.
Klatovsko – Ani tento víkend se neobešel bez nehod.
Tábor - Táborská výtvarnice Máša Valterová, dcera známého výtvarníka Karla Valtera, maluje podmalby už čtyřicet let.
Lovosice - Za skvělou, přímo životní sezonou udělal 27letý křídelník HK Lovosice Jiří Motl zlatou tečku.
Když se řekne lesní školka, vybaví se většině lidí úhledně vyrovnané řady smrčků. Brzy ale možná budou leckteří z nich váhat, o čem je vlastně řeč. Lesní mateřská školka představuje moderní pojetí předškolní výchovy, velmi oblíbené třeba u našich německých sousedů. Takový systém ale už našel své sympatizanty i v Česku.
Litoměřicko - Co promítají kina v okrese.
Šluknovsko – Několik dní probíhalo na Šluknovsku a také v Německu pátrání po zrzavé kobylce Balí
Opava – Příznivá situace trhu práce na Opavsku signalizuje, že hospodářská krize konečně ustoupila. Míra nezaměstnanosti klesla po dlouhých čtyřech měsících pod hranici deseti procent.
Hradec Králové, Itálie – Členové KVH Historického C. k. Řadového pěšího pluku č. 18 z Hradce Králové se nedávno vrátili z třídenního tažení do severní Itálie.
Zlín – Podle aktuálních výsledků průzkumu agentury Médea Research sedmadvacet procent občanů České republiky přiznalo, že má strach z bakterie způsobující krvácivý průjem, která řádí od poloviny května hlavně v Německu.
Berlín – Pachatel v podobě klíčků dopaden, ale vyhráno není ani zdaleka. Naopak.
Kostelec nad Orlicí – Sbor dobrovolných hasičů České hasičské jednoty Kostelec nad Orlicí oslavil 140 let od založení hasičského sboru.
Mönchengladbach – Hasič Lukáš Novák z Ústí nad Orlicí se v sobotu už počtvrté za sebou stal evropským šampionem v královské hasičské disciplíně zvané Toughest Firefighter Alive (TFA), tedy „Nejtvrdší hasič přežívá“.
Tovačov – Příběh lásky labutě Zpěvanky, která roky nemohla najít vhodného partnera svého druhu, skončila tragicky. Samce vzácné labutě zpěvné, kterého ornitologové v únoru spatřili po jejím boku na hladině tovačovského jezera a s nímž konečně mohla přivést na svět mláďata, našli mrtvého.
Třeboň - S plzeňskou Viktorií postoupil pětkrát do první ligy, dvakrát postupoval do vyšší soutěže v Německu. A v sobotu zažil postupový den s Domažlicemi, které přivedl do České fotbalové ligy. Taková je stručná vizitka úspěchů trenéra Zdeňka Michálka. Čtyřiašedesátiletý kouč si v neděli další postup užíval.
Praha – S květnovým otevřením pracovního trhu se zvýšila také nabídka míst ze strany rakouských a německých firem